Strajk coraz bliżej! Na szkołach wywieszają apele do rodziców!

Informacje o strajku i apele do rodziców, aby 8 kwietnia zapewnić opiekę dzieciom – wiszą już m.in. na drzwiach Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologicznej, na Szkole Podstawowej nr 8 i Przedszkolu Miejskim nr 1. Jeśli dojdzie do strajku wyślecie swoje dzieci do szkoły, czy zapewnicie im opiekę? Czekamy na wasze komentarze.

***Przypominamy, że prawo przewiduje zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8 roku życia. Ale rodzice tych starszych muszą się głowić, jak zapewnić opiekę. Teoretycznie jeśli uczeń przyjdzie do szkoły w czasie strajku, zająć się nim musi dyrekcja, ale to nie będzie łatwe, jeśli przykładowo jedna osoba będzie musiała odpowiadać za 150 uczniów.
**W najnowszym wydaniu na stronach 3 i 11 piszemy o przygotowaniach do strajku. Gazetę można również kupić w formie e-wydania, już teraz: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2019-04-04

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (34)

 1. Przecież nauczyciele mogliby zastrajkować poprzez nieprowadzenie zająć dydatktycznych, tylko np. czytanie uczniom książki, puszczeniem filmu itp.
  Ja też zastrajkuję w pn., bo będę musiała zaopiekować się dziećmi.Pracodawcy powiem, że mu budżet państwa zrekompensuje moją nieobecność. Ale zaraz! Na budżet składam się ja! Wiem! Nie zapłacę podatków, skoro państwo nie wywiązuje się wobec mnie z kolejnego tematu. Po służbie zdrowia, głodowych emeryturach dla moich rodziców, galopujących cenach…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Wkurzony pracujący

   Bez przesady już z tym, że nauczyciele strasznie przyczynili się do tego, że mam teraz pracę.. przyczyniłam się do tego ja sama. Bo gdyby nie siedzenie i uczenie się w domu to zaden, nawet najlepszy nauczyciel/profesor nie dałbym rady wbić mi do głowy niczego. Nie podniecajcie się już tak bardzo, tym że to dzięki Wam, nauczycielom ludzie mają pracę. Bez przesady. To praca każdego z ludzi, ciężka praca. Zawsze to powtarzam, że np. liceum nic mi nie dalo, tylko moja ciężka praca i nauka, to samo na studiach gdzie człowiek sam się uczy dało mi porządna pracę wykształcenie.
   Nie pozdrawiam
   Weźcie się za robotę i w końcu przestańcie narzekac że mało zarabiacie. Macie dostęp do zarobków na stronach MEN czy innych, więc idąc na studia wieci ile będziecie zarabiać. Jak Wam nie pasuje, to idźcie na inne studia

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie nauczył mnie nauczyciel tylko rodzice. Bez przesady. Gdyby mama ze mną nie siedziała to przykro mi, ale nikt inny by tego nie zrobił. To rodzice poświęcają dzięki czas..
   Liczy nauczyła mnie mama, czytać nauczyłam się również z mamą i tatą, którzy odpowiadali na każde moje pytanie o literki.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Nie wylewajcie Panstwo negatywnych opini i emocji zwiazanych ze strajkiem nauczycieli.
  Pamietajcie ze odbiorcami tych wypowiedzi moga byc wasze dzieci.
  To one za chwile beda opiniotworczy z brakiem szacunki do swoich nauczycieli.
  Kazdy z nas byl uczniem i dzieki tym ludziom nie jestesmy analfabetami i potrafimy liczyc do dziesieciu i wiecej.
  Zycze nauczycielom odwagi cierpliwosci i wyrozumienia rodzicow.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A dlaczego nie można NEGATYWNIE opiniować nauczycieli? Czy to jest ZAWÓD, który jest nieomylny i powinien być tylko i wyłącznie chwalony?

   Czy postawa nauczycieli jest IDEALNA?

   Wypowiedziami rodziców będą odbiorcy dzieci i będą wyrabiać sobie brak szacunku dla nauczycieli, a czy POSTAWA nauczycieli nie jest wskazówką dla dzieci, że w rozmowach stawia się tylko warunki i poprzez STRAJK (oczywiście kosztem dzieci i rodziców) osiąga cele?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Szeregowi nauczyciele nie składają oświadczeń majątkowych. Oświadczenia składają dyrektorzy szkół ( ci maja spory dodatek dyrektorski) i nauczyciele-radni. Może któryś z nich ma 1,5 etatu. Wtedy taka pensja jest możliwa.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Był taki poseł który mówił ,że „posła należy szanować” oczywiście z ziemi oławskiej. A nauczyciele mają czelność od wszystkich (rodziców,dzieci itd,itp) szacunku oczekiwać? Tym posunięciem, idziecie w jeszcze większe bagno, w latach 80-90 nauczyciel nie musiał mówić ,że trzeba go szanować on był szanowany i wiedział o tym. A wy teraz szacunku na siłę szukacie,dno… taki ma właśnie wpływ na was „postępowa UE” wypisz wymaluj.. A najlepsze powiedział mi syn „tato jak będziesz mi kiedyś pisał zwolnienie,usprawiedliwienie to napisz , jakby co to ja sobie strajkuje ,i jak dostanę 1 to powiem pani żeby się nie zgadzam i niech mi da 5, jak oni mogą to ja też” Strajkujcie tylko ,że za strajk nie dostaniecie tych ochłapów….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. mieszkaniec

  Marek rzekł:
  „Zajrzałem w oświadczenia majątkowe nauczycieli.
  Czy 6300 zł brutto miesięcznie to jest mało?
  Trochę pokory dla innych zawodów.”

  – to pokazuje wąskie spojrzenie i ograniczone myślenie – zajrzałeś w oświadczenie DYREKTORA!!! 6300 to duzo dla dyrektora zwykle 40-70 zespołu? To dalej za mało. Sporo za mało.

  p.s.
  Nie jestem nauczycielem, nie mam rodziny w oświacie. Szanuje ten zawód bo dał mi wykształcenie i podstawę do kariery. To trzeba poczuć by zrozumieć. Strajkują górnicy paląc opony pod sejmem? – luzik. Policjanci nas nie łapią i odstępują od mandatów? – luzik, lekarze odchodzą od łóżek – luzik wszak zdrowie ważne, rozumiemy. Nauczyciele strajk? – aaaa boli NAS bo odczujemy dość szybko o 7.30 w poniedziałek i ta strona medalu nas szybko dotknie. Więc jedziemy po nauczycielach jakich prawem! Wstyd! Wiem ile zarabia nauczyciel mojego dziecka który naucza z pasją. Cud że jeszcze naucza z pasją i zaangażowanie Ja im się dziwię, Tak powiecie niech idą do na kasy do supermarketu….a w drugą stronę to zadziała? Więcej pokory w tej krytyce.

  bater napisał:
  „A najlepsze powiedział mi syn „tato jak będziesz mi kiedyś pisał zwolnienie,usprawiedliwienie to napisz , jakby co to ja sobie strajkuje ,i jak dostanę 1 to powiem pani żeby się nie zgadzam i niech mi da 5, jak oni mogą to ja też”

  – fakt to naprawdę jest najlepsze. Pan sie tym chwali? Logika cudo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. do mieszkańca nie dyrektor tylko nauczyciel tyle zarabia, raczej wątpię że na 1.5 etatu nawet 1.5 etatu to jest 30godzin jak chcesz się licytować. Ja nie miałbym nic do strajku niech strajkują, Ale przez poprzednie lata ,zarabiali dużo z tego wynika,mieli swój rząd ,który na nic nie miał pieniędzy?Gdzie był pan Broniarz,był poszedł do MEN z PO_PSL ze chce rozmawiać o podwyżkach a ta go pogoniła taka była prawda.Od 89roku ZNP nie zrobiło takiej radykalnej szopki,wiesz drogi mieszkańcu dlaczego ? Gość który szantażuje emocjonalnie rodziców i dzieci nie jest dla mnie osobą do rozmów(to jest moje zdanie) jest maluczki…. ,i u mnie nauczyciele mają twarz Broniarza czerwonego jak całe ZNP. Co do logiki 7 latka ,nie będę dyskutował,on się urodził wolny ,a ty mieszkańcu jesteś zniewolony służalczy,i twojej logiki nie rozumiem „szanuję ten zawód bo dał mi wykształcenie” jakbyś był wolnym człowiekiem to napisałbyś że ,”Ja byłem zdolny,Ja czerpałem wiedzę ,Ja do wszystkiego swoją pracą i nauką do tego doszedłem. Ale tak nie myślisz „bo jesteś”postępowcem”

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Sąsiadka jest nauczycielką dyplomowaną od 20 lat w zawodzie, jej pensja na rękę wynosi 2600,więc mi tu nie piszcie głupot, że w szkole są takie kokosy. A Ci co piszą, że wszystko zawdzięczają sobie, to po co chodziliscie do szkoły? Nauczyciel ma wyłożyć wiedzę i ją przekazać, a nie uczyć się za was. Tak to jest skonstruowane. Teraz niestety rodzice są coraz bardzo roszczeniowi, a ich dzieci nie są nauczone szacunku dla drugiego człowieka. Taki niestety mamy trend. Pomijam fakt, że dzieci muszą się uczyć mnóstwa niepotrzebnych rzeczy, które im się nigdy w życiu nie przydadzą, no, ale to nie jest wina nauczycieli, tylko podstawy programowej. To powinno się zmienić. A strajk popieram,bo mam pojęcie jak rzeczywiście wygląda praca nauczycieli.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Mieszkaniec m

  Jakie to polskie….wywlekac oswiadczenie majątkowe np. Pani Justyny P. i bezmyślnie analizować. Sprawdzcie najpierw jakim nauczycielem jest Pani Justyna – stopień. Jaki ma etat, etc. P.s. ta Pani uczy moje dziecko, zajmuje sie nim również po godzinach – wyjazdy, warszaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, zhp itp itp….. jak dla mnie jesli tyle zarabia co podajcie ….to zarabia sporo za malo. Chylę czoła przed nauczycielami jak Pani Justyna.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Umówmy się, że 3000 na łapę w biedrze albo inny chrabąszczu to tyle samo plz co 3000 na ławę nauczyciela.
  Czy kwalifikacje w obu zawodach są podobno? Ja mam nadzieję, że nie. Ale lud ciemny i podzielony sądzi, że niekoniecznie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Bo ty Emma myslisz ze w biedronce to pracuja gorsi od ciebie ,zdziwisz sie bo duzo osob ma wyzsze wyksztalcenie !!A nauczyciele w Olawie nie sa jakosc szczegolnie wyksztalceni,a glownie ci ktorzy ucza jezykow obcych !!Byle jakie szkoly a wymagania duze !!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • WYBIERZ adekwatnie do charówki

   Emma pomijając wykształcenie, w biedronce za ta pensje jest 40 godzin tygodniowo praca na zmiany i w weekendy a nawet nocki (tak tak to ze zakaz handlu i zamkniete sklepy dla klientow to nie znaczy wolne dla pracownikow zakaz jest na handel a towar sie sam na półki nie wyłoży wiec do pracy każą przychodzić ) przy 26 dniach urlopu w roku w terminie na jaki zgodzi się pracodawca dzwiganie
   W szkole nauczuciel za 28 godzin tygodniowo od rana do wczesnego południa lub od wczesnego południa do popołudnia przy ponad 90 dniach wolnych w roku w letnie wakacje nsjwięcej okresy świąteczne i ferie 13 dodatkową pensja i roczny urlop płatny na podreperowanie zdrowia co kilka lat i okiełznać niegrzeczny dzieci czasem wyjechać bezpłatnie z nimi na wycieczkę 2-5 dni do tego coroczne nagrody również pieniężne jak i małe drobiazgi od uczniów i rodziców np na zakończenie roku
   Ta sama kasa i kto ma gorzej?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.