Nie chcą likwidacji. Ty też?

Echa naszych publikacji. Dlaczego plac zabaw w centrum miasta nie został do tej pory odnowiony i zmodernizowany? Pisaliśmy o tym tutaj: https://gazeta-olawa.pl/informacje/90465-plac-widmo-zniknie-zostanie/

Po opublikowaniu artykułu temat poruszano też na sesji rady miejskiej. Teraz mieszkańcy napisali do burmistrza i zbierają podpisy pod petycją:

W związku zapoznaniem się z artykułem Gazety Powiatowej Wiadomości Oławskie z dnia 28.03.2019 „Plac widmo. Zniknie czy zostanie?” oraz wypowiedzią Pana Burmistrza na sesji Rady Miasta, że plac zabaw na początku 2018 roku uzyskał negatywną opinie Konserwatora Zabytków i żadne działania inwestycyjne nie będą podejmowane. Jako mieszkańcy zamieszkujący pobliskie Wspólnoty Mieszkaniowe i korzystający z tego placu zabaw wyrażamy sprzeciw likwidacji oraz braku Pana działań związanych z legalizacja jego lokalizacji i uporządkowania z doposażeniem.

Zwracamy się z prośbą o jak najszybsze podjęcie rozmów z Konserwatorem Zabytków w celu legalizacji lokalizacji placu zabaw oraz uzgodnienia zakresu jego uporządkowania może nie aż w tak dużym zakresie, który Pan zaproponował uzyskując negatywną opinie Konserwatora Zabytków z powodu ingerencji w zabudowę centrum i dawne mury obronne. Proszę zaproponować mniejszy zakres uporządkowanie placu poprzez zakup nowych urządzeń zgodnych z wymaganiami Konserwatora Zabytków wyrównanie terenu, dosadzenie trawy, uzupełnienie ogrodzenia.”

Petycję można przeczytać w całości i podpisać tutaj: https://www.petycjeonline.com/sprzeciw_likwidacji_oraz_petycja_o_zalegalizowanie_lokalizacji_uporzdkowanie_i_doposaenie_placu_zabaw_oawa_11_listopada-kocielna?u=2825201&utm_source=fb_share&fbclid=IwAR0lJDXbC55137rK-d1LvRg3J594eoeI7SLNP52gdYw1HzzJchgxz9O3_1A

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.