Samowolka, niegospodarność i miliony bez pokrycia. Ostro o funkcjonowaniu gminy

Gmina Oława. – Dług i zobowiązania bez pokrycia tykają jak bomba zegarowa, która w każdej chwili może eksplodować – mówił na sesji Rady Gminy, pełniący obowiązki wójta Henryk Kuriata. – Dążenie do przetrwania za wszelką cenę cechuje ludzi o janusowym obliczu. Taką sytuację mamy obecnie w gminie. Artykuł w całości dostępny w e-wydaniu „Powiatowej” – TUTAJ – koszt 2.90 zł

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (13)

 1. Kopalnia informacji o tym, co wyprawiali wójt, urzędnicy i radni gminy Oława, znajduje się na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage.com”, np. pod zakładką „Kto rządzi gminą Oława?”, „Pałac dla wójta Kownackiego”, „Kownackiego strategia rozwoju gminy”, „Raport z kontroli NIK”, „Skargi Wojewody do WSA”, „Fikcja absolutorium Kownackiego”, „Ile naprawdę kosztowała kanalizacja” i wiele innych, a jest ich ponad 100.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. mieszkaniec gm

  Czytam komentarze pod tym artykułem na fb odnośnie ślepej obrony przez ludzi Pana Kownackiego i nie wierzę! Na wstępie zaznaczę, że nie jestem ani wyborcą PIS ani zwolennikiem Pana J.K ani nie wybieram wójta bo nie mój rejon. Ludzie! Proces goni proces. Nad gminą wiszą zobowiązania na ciężkie miliony, które zaraz staną się faktem. Gmina stoi na progu bankructwa. Już taka jedna niedawno zakończyła swój byt w Polsce. Zobaczcie jaki gmina ma budżet, a na ile opiewają zobowiązania i przestańcie ślepo jak lemingi bronić tego co było. Pobudka! Zwolennicy Wójta już dawno powinni przejrzeć na oczy. Pisanie, że komisarz musi odejść bo skończy przez niego gmina źle obnaża Waszą niewiedzę. Nie ma znaczenia czy komisarz jest z PIS, PO czy SLD. Zobowiązania powstały na długo przed jego pojawieniem się. A na koniec jestem ciekaw jaki szaleniec zechce wystartować w wyborach uzupełniających o ile jeszcze w tej gminie jakiekolwiek wybory się odbędą…..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Tobie może nie warto czytać strony Stowarzyszenia Mieszkańców ze Stanowic, bo pewnie siedzisz w tej koterii po same uszy. Ta strona jest absolutnym przebojem, a czyta się ją, jak kryminał. Polecam wszystkim, którzy chcą znać prawdę o naszych samorządach. Strona jest bardzo obiektywna, bo to Stowarzyszenie nie jest zainteresowane władzą ani stołkami i jest dlatego zupełnie niezależne i wiarygodne. Zresztą przedstawiane na tej stronie dokumenty mówią same za siebie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Faktycznie , to nie jest kryminał lecz politykal-fiction na jedną modłę , nutę ! Nic ciekawego żadnych konkretów , Jeden wielki bełkot wypełniony oszczerstwami , wyzwiskami itd. To zalety dobrej zmiany która mam nadzieję dobiegnie końca już na jesieni tego roku

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. a kiedy wicewójt? Fakt Komisarz radzi sobie całkiem nieźle trzeba mu to oddać ale jestem ciekaw, kto przyjmie stanowisko wicewójta, bo chyba takowe się pojawi prędzej czy później. W takiej gminie, przy takich aferach i układach wzajemnych odwaga tego człowieka musi być niebywała. Jakieś propozycje, informacje, coś wiadomo?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.