Bardzo udana akcja. 50 osób oddało krew!

8 lutego odbyła się akcja krwiodawstwa. Zebrano 22,5 litra krwi. Zarejestrowało się 55 osób, natomiast krew oddało 50.

Krwiodawcy prócz pakietu z czekoladami otrzymali kalendarze krwiodawcy, ufundowane przez Urząd Miejski w Oławie. Było też coś słodkiego – babeczki, które specjalnie na tę okazję upiekły gospodynie z KGW z Piskorzowa. Partner akcji „Termy Jakuba” przekazał wejściówki na basen.
Za sprawne przeprowadzenie akcji i serdeczną atmosferę odpowiadali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.
O wyjątkowy klimat zadbali też członkowie Miejsko-Gminnego Klubu HDK PCK w Oławie- organizatorzy akcji, którzy przygotowali walentynkową dekorację sali.
– Dziękujemy i gratulujemy wszystkim krwiodawcom, którzy postanowili wykazać się bohaterstwem – mówi Dorota Święta, kierownik biura OR PCK w Oławie. A tych, którzy chcieliby oddać krew, a nie mogli teraz do nas dotrzeć zapraszamy w sobotę 9 marca do Term Jakuba. Każda kobieta, która odda krew podczas akcji z okazji Dnia Kobiet otrzyma kwiatek. Panowie nie zostaną pominięci. Będą mogli wylosować dobrą wróżbę na kolejny miesiąc.

Fot. arch. organizatora

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.