Basen otwierany najpóźniej w okolicy. Czy uda się to zmienić?

Jelcz-Laskowice. Problem. Czy Pływalnia Miejska powinna być otwarta od 6:00? „Lokalni Patrioci” pytają mieszkańców i podnoszą sprawę na sesji Rady Miejskiej

Basen w Jelczu-Laskowicach funkcjonuje już 21 lat. Przez długi czas niewiele się tam zmieniało. W zeszłym roku w miejscu starej siłowni, otwarta została sauna parowa. Obiekt wciąż jest chętnie uczęszczany przez miłośników pływania. Ci, którzy chcieliby jednak skorzystać z oferty przed pracą, mają problem. Pływalnia jest otwarta od poniedziałku do soboty w godz. 10:00-22:00, a w niedzielę 11:00-21:00 (w styczniu po interwencji „Lokalnych Patriotów”, kierownik Waldemar Chmielewski ustalił, że we wtorek i czwartek basen będzie otwarty od 8:00, a nie od 10:00).

Na sesji Rady Miejskiej o sprawie mówił Jacek Załubski: – Z tego co wiem, temat był także poruszany w poprzedniej kadencji. Pływalnia jest czynna od 10:00 lub 11:00. Prosiłem pana kierownika o rozważenie możliwości wcześniejszego otwarcia. Chcielibyśmy, żeby mieszkańcy mogli korzystać z obiektu już o godz. 6:00. Wiele osób tam chodzi, sporo grup trenuje, przez co popołudniami basen jest przepełniony.

Radny sprawdził jak wygląda sytuacja u sąsiadów z Oławy, Strzelina i Oleśnicy. Tam baseny są otwierane od 6:00, siedem dni w tygodniu. W Oławie między 6:00 a 8:00 korzysta 40 osób, w Strzelinie – 20, a w Oleśnicy – 35. – Nietrudno jest policzyć potencjalną ilość mieszkańców, która odwiedzałaby w tych godzinach naszą pływalnię – kontynuował Załubski. – Nawet gdyby było to 15 osób, to wszystko by się opłacało. Szkoła pływacka też jest zainteresowana wynajmowaniem torów od 6:00. Firmy również mogłyby z tego skorzystać. Żeby przybliżyć ludziom temat zrobiliśmy sondę na facebookowym profilu „Lokalnych Patriotów”. Zdecydowana większość opowiedziała się za tym rozwiązaniem. Sam często jeżdżę do Oławy, bo rano nie mogę skorzystać w Jelczu-Laskowicach. Proszę o pochylenie się nad tym tematem. Co odpowiedział Waldemar Chmielewski i jak potoczyła się dyskusja na temat basenu – przeczytasz w e-wydaniu „Powiatowej”, już teraz, pod tym linkiem: TUTAJ – koszt 2.90 zł

Kamil Tysa [email protected]

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

 1. Faktycznie w Oławie basen mamy otwarty już od 6 rano,jednak dla mnie osobiście problemem jest godzina zamknięcia.Teoretycznie jest otwarty do 22 ale w praktyce już o 21 40 ludzie są z niego przeganiani.
  Ze względu na wykonywaną pracę, nie mam możliwości korzystania z niego w innych godzinach i gdy kupuję bilet na godzinę o 21 to po 40 minutach muszę i tak opuścić nieckę basenową, bo zniecierpliwieni ratownicy i pracownicy chcą już iść do domu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. „Ze względu na wykonywaną pracę, nie mam możliwości korzystania z niego w innych godzinach i gdy kupuję bilet na godzinę o 21 to po 40 minutach” – no to słabo faktycznie

  „bo zniecierpliwieni ratownicy i pracownicy chcą już iść do domu” – nie chcą, tylko muszą, jakby basen był otwarty do 22, w sensie pływanie i wszystko, to oni by z pracy wychodzili później, to musieliby im zapłacić za następną godziną.
  żeby pracownicy zostawali dla paru osób, które chcą popływać do 22, to im się pewnie nie opłaca. mam na myśli kierownictwo. i tyle.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. O 6 rano basen w Oławie też jest teoretycznie otwarty. O 6 rano otwierane są drzwi. Zanim ludzie przejdą kasy, wejdą do szatni, przebiorą się to najszybciej jest to godzina 6.10. W przypadku osób, którzy korzystają z basenu przed pracą to naprawdę jest pewien kłopot.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Pan kierownik Chmielewski stworzył na basenie układ zamknięty koleżanki,koledzy,firmy,układy i tak od wielu lat.Mimo dotacji z gminy jest to deficytowy i zaniedbany obiekt.Ale Burmistrzom to na „rączkę mytą” także niech będzie ale lud widzi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.