I tu zaczynają się schody…

Absurd goni absurd. Czy ułatwienie może być utrudnieniem? W Oławie tak. Wystarczy przyjść na dworzec PKP. Maria Charowska, która ma syna na wózku inwalidzkim, wiele razy straciła nerwy w tym miejscu.

– Obiecałam sobie i innym w podobnej sytuacji, że poruszę niebo i ziemię, aby wreszcie coś z tym zrobili. To skandal, co tutaj się dzieje – mówi
Maria opiekuje się 43-letnim synem, który od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe, Dariusz porusza się na wózku inwalidzkim. Kłopoty ze zdrowiem ma również mąż. Kobieta zmierzyła się w życiu z niejednym poważnym wyzwaniem. Codzienność bywa trudna, ale to nie przytłacza Marii. Świetnie sobie radzi i ma w sobie sporo energii do działania. Traci ją, kiedy przyjeżdża na oławski dworzec PKP.
– To, co tutaj się dzieje, doprowadza niepełnosprawnych do szału – mówi. – Do gazety przyszłam w imieniu tych ludzi, bo wiem, że takich jak ja jest więcej.
Kobieta jest mieszkanką Kłosowa. Do Oławy przyjeżdża samochodem i zostawia go pod dworcem, później musi się dostać do pociągu, aby dojechać z synem na badania. I tu zaczynają się schody. Dosłownie! Obszerny materiał o sytuacji na oławskim dworcu PKP w najnowszym wydaniu „Powiatowej”. Do czytania już teraz e-wydanie – dostępne tutaj: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2019-01-17 Tu również piszemy o tym co zmieniło się po naszej interwencji.

Koszt 2.90 zł

Tekst i fot.: Agnieszka Herba

Tędy też się nie wejdzie. – Tyle się mówi o udogodnieniach dla niepełnosprawnych, ale w Oławie na dworcu widać, że to tylko słowa – mówi Maria Przy dworcu jest jeszcze jeden problem brakuje miejsc do parkowania dla niepełnosprawnych. Ale wkrótce to ma się zmienić Takie przejście przez tory to dobre rozwiązanie, ale jest zamknięte i nie ma informacji, gdzie dzwonić, żeby ktoś otworzył

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

  • A starosta na którego glosują wyborcy z całego powiatu i osiąga najwyższy wynik w powiecie to skąd jak nie z PIS! Dlaczego nic nie zrobił , wszak jego partia już trzy lata rządzi samodzielnie w całym kraju! Teraz tez starostę wystawią do parlamentu z list PIS i wszystkie znaki na razie wskazują, że zdobędzie mandat posła!
   To wówczas w Oławie będzie jak w Nowym Jorku! Każdemu byt się poprawi!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. to głupota wydać 3MLN zł na bezużyteczny parking, w tej cenie powinno być naprawdę mega centrum przesiadkowe, a tak ani jednego roweru od początku jego istnienia jeszcze nikt nie zaparkował (bo nie po to podjeżdża rowerem żeby zostawiać go pół kilometra od stacji jak można przypiąć do stojaków bezpośrednio przy bocznym wejściu na peron I) i miejsca dla niepełnosprawnych też puste bo kto z niepełnosprawnością będzie szedł pół kilometra do pociągu?
  no i ludzie sami zagospodarowali sobie miejsce pod wiaduktem parkując tam auta, skoro znaki postawili w parku, trzeba było tak od razu zrobić i zobaczyć gdzie ludziom lepiej parkować a nie wywalać tyle pieniędzy na niefunkcjonalny parking na terenach wydzierżawionych od PKP. swoją drogą pod PKP powinny być miejsca tylko na inwalidów, taksówek i przystanku komunikacji miejskiej + zadaszony parking dla rowerów

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.