Szpital dramatycznie walczy o pieniądze

OŁAWA. Z końcem roku podpisano kolejny kontrakt na finansowanie leczenia w oławskim szpitalu, ale to wcale nie gwarantuje, że będzie dobrze
Teoretycznie po podpisaniu kontraktu mieszkańcy powiatu powinni czuć się bezpiecznie. Okazuje się, że szpital jest w dramatycznej sytuacji finansowej, która z dnia na dzień się pogarsza. Dyrektor Andrzej Dronsejko mówi, że sprawa jest naprawdę poważna.

Każdy ze szpitali dostaje ryczałt przeznaczony na świadczenia medyczne i wynagrodzenia pracowników. Niestety, z roku na rok ryczałt ten nie zwiększa się drastycznie. A koszty rosną. Rząd uspokajając niezadowolenie poszczególnych grup zawodowych w zeszłym roku podpisał porozumienia gwarantujące podwyżki lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym. Mimo obietnic nie poszły za tym dodatkowe pieniądze… Sytuacja jest naprawdę trudna. Co dalej? Czytaj artykuł w całości w e-wydaniu – TUTAJ – https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2019-01-10

(Koszt 2.90 zł)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (22)

 1. Za to dobra sytuacja finansowa jest w starostwie oławskim- wysokie pensje , premie nagrody dla urzędników wyższego szczebla. Starosta z PIS dba o koalicjantów ale nie o zdrowie mieszkańców. Po co dbać? I tak go znów wybiorą tym razem do sejmu bo Oława nie wystawi innego kandydata.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zabiegi planowane można odwolać , przenieść na inny termin , ale OIOM jest oddziałem ratującym życie …… , wiec nie widzę podstaw aby NFZ nie płacił 100% potrzebnej na to kasy.
  …. nie wiem co dokładnie ustawa pisze , ale w/g mnie trzeba z tym do Sądu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Brawa dla starosty z PiS i brawa dla tych co na niego zagłosowali.
  Jak ludzie nie zrozumieją, że samorządowcy są odpowiedzialni za to co się dzieje wokół nich i dalej będą wybierać BMW to daleko nie zajedziemy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Szpital to studnia bez dna. Trzeba zatrudnić menadżera ekonomistę na Dyrektora a nie lekarza, to zrobi porządek.
  Jak to jest, że część szpitali w Polsce radzi sobie całkiem dobrze a inne nie. Szczególnie te dolnośląskie.
  Jak to jest że prywatne szpitale mają umowę z NFZ i radzą sobie dobrze a szpitale pod władzą samorządu już nie?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Szpital nie potrafi oszczedzac,na rejestracji tyle ich jest ze jedna o druga sie potyka !!Pytam po co !!W przychodni szpitalnej to samo ,czy nie wystarczy jedna pracujaca 8 godzin,siedza plotkuja opowiadaja pierdoly, a kasa leci !!!Dyrektor powinien kazdy grosz oszczedzac!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.