Radny: – Nie podpisałem tego listu i nic o nim nie wiem…

Radny Gminy Oława Łukasz Adamczyk twierdzi, że nie podpisał listu radnych do wojewody dolnośląskiego i premiera w sprawie Henryka Kuriaty, pełniącego obowiązki wójta gminy Oława.

Adamczyk mówi, że o liście i o tym, że jest jednym z radnych go popierających, dowiedział się z „Gazety Powiatowej – Wiadomości Oławskie”. Pisaliśmy też o tym wczoraj na portalu https://gazeta-olawa.pl/informacje/86631-zwolnil-wicewojt-radni-pisza-premiera-wojewody/

Skoro tak, kto naprawdę podpisał list i go popiera?

Zajmiemy się sprawą. Więcej za tydzień w kolejnym numerze GP-WO.

(WK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (28)

 1. Łukasz Adamczyk

  Mojego podpisu faktycznie nie bylo pod pismem.nie został sfałszowany gazeta podała niewłaściwą informację.podpis jest radnego ktory rzekomo nie podpisał tego pisma.sprawa jestt ptosta nie bylo falszerstwa jest bledna informacja w gazecie co do soby ktora go nie podpisała

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Biedna Gmina

  Normalnie kabaret. Jestem pewien że większość radnych nawet nie czytała co podpisują. No bo jak np Pani radna z Gać, osoba mloda bez żadnego doświadczenia w samorządzie, pełniąc swoją funkcję dwa miesiące może zarzucać komisarzowi brak doświadczenia i kompetencji. Jak komisarz rozpoczynał swoją pracę w samorządzie to Pani na świecie jeszcze nie było. Ludzie czytajcie co podpisujecie. Trzeba włączyć myślenie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ewelina Kruk

   Szanowny Panie,
   List przeczytałam bardzo dokładnie. W tej sprawie mam swoje zdanie, które nie jest narzucone przez kogokolwiek. Proszę uwierzyć, że jako radna, osoba młoda (co Pan podkreślił) jestem człowiekiem myślącym i potrafiacym dokonać samodzielnej oceny sytuacji. Pozdrawiam serdecznie

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Szanowna Pani. Skoro twierdzi Pani że jest przygotowana merytorycznie do pracy radnego i ma swoje zdanie to ja jako były kandydat do Rady chętnie podejmę z Panią dyskusje na temat gminy, problemów, funkcjonowania urzędu, oraz sposobów ich rozwiązania. Zadamy sobie po 10 pytań, a dyskusję opublikuje GPWO.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkanka Gminy

   Ręce opadają czytając komentarze osób, które po pierwsze nie mają odwagi podać swojego imienia i nazwiska, po drugie same nie mają pojęcia o pracy w samorządzie. Zawsze macie jakiś problem, wygra osoba z wieloletnim doświadczeniem to krzyczycie, że jest,, za stara” wygra osoba młoda to znowu zarzucacie brak doświadczenia. Doświadczenie zdobywa się w trakcie wykonywania pracy, i nie ma innej możliwości. To jest tak logiczne, że Ty ,, Biedna Gmino” o tym nie wiesz. A że nie jesteś zwolennikiem Radnej z Gać to nie musisz robić z niej osoby nie myślącej i w ten sposób ją obrażać, to świadczy tylko o Twojej niskiej kulturze osobistej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Ewelina Kruk

    Panie Kandydacie,
    Nie czuję potrzeby w żaden sposób udowadniać swoich kompetencji, tym bardziej robiąc to na łamach gazety czy jakiegokolwiek portalu. Zostałam wybrana przez społeczeństwo, które obdarzyło mnie zaufaniem. Może i jestem osobą młodą i niedoświadczoną w pracy w samorządzie, ale myślę,ze mam 5 lat na wykazanie się. A z tego co Pan wspomniał, Pan nie dostał takiej szansy. Żyjemy w kraju demokratycznym.
    P.S.Proszę nie oczekiwać ode mnie chęci na jakąkolwiek konwersację, ponieważ jest ona dla mnie zbyteczna.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Mieszkaniec

     Oto arogancja i buta radnej „wybranej” przez niewielką grupę mieszkańców gminy. Nie chce słuchać mieszkańców, nie chce z nimi dyskutować o potrzebach gminy. To ma być radna? To są jawne kpiny z mieszkańców. Poszła won!

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Och, kogoś chyba fantazja poniosla. Osoba pisząca pod pseudonimami ma odwagę obrażać kogoś, a nie ma odwagi podpisać się… Zalosne to.
      Gdzie ta arogancja? Ja jej nie widzę,ale coż… Moze ktos kto liczy na dyskusje najpierw niech się podpisze, a nie ukrywa. Ciekawe czy w ogole znaci te panią?
      Pewnie lepiej od jej rodziny.
      Poza tym ogarnijcie sie. Radna z Gac zla bo za mloda, zas Michal Rado (ten sam rocznik) super na stanowisko wojta, w koncu mlody i pelen energii. Kownacki wg was stary pryk, ale komisarz juz ok mimo podobnego wieku. Radni LZS zli bo obstaja za swoim kandydatem na wojta, a Radny ze scinawy zdrajca pisu bo podejmije decyzje wg siebie a nie wg narzuvonego z gory schematu. To jest wlasnie paranoja.
      A poza tym niektorzy to chyba nie maja nic do roboty i tylko wyczekuja az ktos odpisze, zeby zaatakowac tak dla samego ataku. Zajmijcie sie moze swoim zyciem. Mniej seriali paradokumentalnych i bedzie ok. Wtedy moze rzeczywistosc okaze sie troche inna.

     • ale z kim ma dyskutować, przyjdź na dyżur, przedstaw się z imienia i nazwiska i wtedy dyskutuj

     • Mieszkaniec

      Anonimie! Czasy każdorazowego osobistego biegania do urzędu z każdą pierdołą już się kończą. Wiele nawet bardzo poważnych spraw, jak np. sprawy podatkowe, rejestrowe itp. załatwia się już drogą elektroniczną, bez osobistego kłaniania się urzędnikowi, a tym bardziej radnemu, czy radnej. Program każdego radnego i bieżące sprawozdania z jego realizacji powinny być opublikowane na stronie Rady Gminy Oława. To jest działalność publiczna, a radny ma służyć społeczeństwu, a nie odwrotnie. Każdą nawet anonimową informację na forach internetowych radny powinien zweryfikować i zająć stanowisko. Towarzystwo wzajemnej adoracji Kownackiego i jego radnych już się skończyło. Bierzcie się teraz do roboty.

 3. Tak czy siak nie zmienia to faktu, że lepiej by było, gdyby się Pan podpisał. Naprawdę, los gminy jest w Waszych rękach Drodzy Radni. Wszyscy Ci, którzy szkalują jedynego wójta Pana Kownackiego będą jeszcze przepraszać, albo chować się po kątach za to, że tak go opluwali. Jesteście po prostu zdrajcami i tyle.Jeśli myślicie, że te zmiany z których się tak cieszycie Was nie dosięgną to się grubo mylicie. Dosięgną i wtedy to wszystko odszczekacie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec gminy

   Otoz zosal wywołany. Wczoraj padlo info ze podpisalo list 14 z 15 radnych poza radnym popierającym Pis a wiec tym samym z czystej arytmetyki wychodzilo wczoraj, że Pan Łukasz podpisal. Proste. A dziś sam to zdementowal.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Za to to radny z list PiS podpisał i stanął w ten sposób w obronie dawnego wójta.
  Okręg 12
  Sołectwa: Ścinawa, Ścinawa Polska
  Marcin Mateusz Ziobrowski Komitet Wyborczy PIS
  To dopiero farsa – Pis go poparł i wystawił na listy a on teraz przeciw komisarzowi rzadowemu , premierowi i wojewodzie. Co na to szef struktur Pis w Oławie Brezdeń i jego namiestnik na gminę Oława i Domaniów – Kulesza?
  Takie to skutki łapanki niesprawdzonych , przypadkowych ludzi w terenie. Brawo oławski PIS , który jest za a jednoczesnie przeciw.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. W najnowszym wydaniu GP Brezdeń mówi staram pokazać pozytywna twarz PIS – widać po to czynach – wprowadzenie przypadkowych ludzi na listy KW PiS , którzy teraz są przeciw komisarzowi,którego wyznaczył premier rządu i podpisują protest do wojewody i premiera
  Czyżby to były cytując klasyka – plusy ujemne? Litości panie Brezdeń…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Radni nie wiedza co podpisują. To jak oni pracują w komisjach i potem głosują na sesjach nic z tego nie rozumiejąc?
  Mają jak widać problem z cztytaniem ze zrozumieniem.Tego ucza w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Boże, jaki ten tekst jest piękny! Aż się chce zrobić małą kompilację, podkreślającą ten wyjątkowy styl 🙂

  „Ponieważ Wójt Gminy Oława jest jeden, a Gmina Oława jest gminą przemysłową o dużej skali inwestycji, pozyskującej środki unijne plasującej ją piątym miejscu w regionie. Do pracy w Naszej Gminie został skierowany człowiek, który przegrał we własnej gminie. we własnej, niewielkiej rolniczej i odległej Gminie. Postanowiliśmy przyjąć ten fakt. Nie akceptujemy takiej decyzji, nie godzimy się z nią. Skoro przyszedł człowiek, to należy mu pomóc w ujęciu dobra Gminy Oława. Poważne wątpliwości pojawiły się w momencie powzięcia informacji o personaliach oraz kompetencjach, po czynach i złych doświadczeniach. Z uwagi na fakt, że okoliczności sprawy, podjęte w tym celu kroki oraz stan prawny oraz nieadekwatna analiza stanu faktycznego, z powątpiewaniem, niedowierzaniem oraz przerażeniem przyjęliśmy fakt, że człowiek ten nie oczekuje naszej pomocy”.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Przyglądając się sprawie od początku czyli od momentu kiedy zatrzymano Pana Kownackiego jestem przekonany, że padł on ofiarą nieudolność PIS i braku odpowiedniego kontrkandydata dla Wójta, który mogły się cieszyć choć odrobina zaufania jaka darzony jest Pan Jan Kownacki. I nie wiem co można by przypisowac Panu Kownackiemu to ma On swoje sukcesy dla Gminy Oława i jej mieszkańców, których na całe szczęście nie ma i nie będzie mię PIS.
  Jestem przekonany, że za chwilę wiele osób odszczeka swoją niechęć i i brak szacunku dla osoby, która doskonale zarządza od wielu lat gmina.
  PIS sprowadził na siłę swojego nieudacznika, któremu nie powiodło się w ostatnich wyborach i tym samym udowodniono, że nieudacznika i tak po mimo porażki może rządzić gmina, której nie zna.
  Skoro już jest to na ten czas kiedy Pan Kownacki nie wróci powinien utrzymywać poziom zarządzania ta właśnie gmina…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.