Wicewójt odwołana!

Pełniący obowiązki wójta gminy Oława Henryk Kuriata, najpierw zdecydował, że zawieszony w obowiązkach wójt Jan Kownacki już nie będzie pobierał wynagrodzenia. 27 grudnia natomiast zapadła decyzja, że stanowisko straciła wicewójt Teresa Jurijków-Górska. O szczegółach za tydzień w papierowym wydaniu „Powiatowej”

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (51)

 1. W wielu domach w Gminie Oława znowu strzelały szampany z zapasów pozostałych po Sylwestrze. Szampan wystrzelił też na stronie Stowarzyszenia Mieszkańców w Stanowicach („stanowice-marcinkowice.hpage.de”, „Aktualności”). Brawo Komisarz! Tak trzymać!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Mieszkaniec

  Nie popieram pis zeby byla jasnosc. Widać że Pan Komisarz coraz śmielej wchodzi w temat i odkrywa co w szafach piszczy. U mnie ma nadal kredyt zaufania i jest na dobrej drodze w przywroceniu rangi temu urzedowi by ramię w ramię stanąć z podniesioną głową przy burmistrzu, staroscie innych wójtach. Powodzenia

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Drogę w Zabardowicach poprawić trzeba po podłączeniu kanalizacji bo jest rozpaćkana . I ścieżkę w stronę Oławy pieszo -rowerową, bo zęby można wybić jadąc rowerem błotnistym rowkiem wzdłuż zabytkowej drogi lub idąc na cmentarz.Ktokolwiek rządzi – taki miałem sen….

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Czarny Orzeł

  Ulice Szkolną w Marcinkowicach trzeba skończyć, bo poprzedni wójt z wicewójciną naprawili tylko kawałek – na 1/3 długości ulicy wylano asfalt, a na pozostałej części dziury , błoto i ciemności.
  Taki też miałem sen

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Ty sportowiec wielki. Chodzi o zmniejszenie wydatków na LZS w budżecie? A ileż można finansować z pieniędzy podatników prywatną drużynę w Gać??? Czy ktoś wie z Was ile rocznie kosztuje Gminę Oława ta druzyna???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. od początku było wiadomo że wójt nie bedzie mógł rządzić – ludzie i tak go wybrali – więc każdy kto głosował za kownackim – głosował właśnie za tym co sie dzieje! teraz lamenty że pis że to że tamto.. sami GO WYBRALIŚCIE, teraz sie z tym pogudźcie bo protestujecie sami przeciw sobie.. a wójtowa? no cóż jest zastępcą wójta a nie komisarza xD ja bym sobie sam wybrał pomocnika – a nie kogoś z konkurencji kto bedzie sie za mnie podpisywał a potem problemy pójdą na mnie ;p albo masz firme – ktoś dzwoni – a zastępca go wysyła do konkurencji bo nie jest z tobą.. ;p normalne rzeczy..

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. mieszkaniec gm

  No dobra pożegnania pożegnaniami ale kim otoczy się Pan Komisarz? na kogo postawi? To że jeszcze parę osób straci stanowisko to raczej pewne ale kimś pracować też trzeba przecież.czy znajdzie złoty środek? No zobaczymy. Jest na dobrej drodze, a decyzje widac podejmuje może długo ale w sposób przemyślany

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Może i odwołają ale zaraz znów powołają. Zobacz video z sesji gminy Oława. Skarbnik odeszła na koniec roku 31 grudnia na emeryturę, a 3 stycznia znów ją powołano na stanowisko skarbnika. Do2 etatów i umów zleceń dojdzie teraz emeryturka.
   A co ? Kto zabroni?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Nie lubię SMSM

  Czy wy naprawdę wierzycie, że to dlaNaszego dobra. Władza zawsze otacza się przede wszystkim Swoimi. Na stanowiska kierownicze nie idą zdolni i kompetentni tylko swoi i ulegli. Tak było jest i niestety póki co będzie. Jak ludzie już za dużo krzyczą to się zmiany robi. W rządzie z jednej spółki do drugiej itd. Zobaczymy co będzie u nas

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie lubisz SMSM? Nie lubisz stowarzyszenia, które społecznie i kosztem prywatnego życia walczy o prawa i interesy wszystkich mieszkańców? Dlaczego? Dlatego, że przy okazji walki o prawa i interesy mieszkańców stowarzyszenie odkrywa afery w urzędach i samorządach? To kim ty jesteś? Aferzystą? Czy tylko hejterem aferzystów?

   To, że nowa władza otacza się swoimi zaufanymi ludźmi jest normalne, potrzebne i stosowane na całym świecie. Nie jest też ważne, kto imiennie zajmuje jakie stanowiska i czyim jest krewnym albo przyjacielem, ale ważne jest tylko to, jak wykonuje swoje obowiązki i jak wypełnia swoją służebną rolę w stosunku do społeczeństwa. Tylko to się liczy.

   Co do kompetencji, to czasy mianowania katechetki ministrem MSW (Piotrowska), albo ignoranta nie mającego zielonego pojęcia o wojsku ministrem MON (Siemoniak) za rządów PO/PSL, minęły bezpowrotnie. Oczywiście może się zdarzyć, że w szeregi rządu PiS zakradnie się jeden czy drugi szkodliwy karierowicz, albo POstkomunistyczny kret, jednak tacy są bardzo szybko rozpoznawani i natychmiast usuwani. Natomiast PO/PSL broniła takich do upadłego.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Cytat ze strony Stowarzyszenia Mieszkańców

  Nie znamy pobudek i powodów, z których komisarz pozostawił skarbnik gminy na stanowisku i nie wiemy na jak długo. Wiemy za to z całą pewnością, że skarbnik ta ma olbrzymią wiedzę na temat wszelkich przekrętów sitwy Jana Kownackiego z Gaci, choć nie wiemy, na ile brała w nich dobrowolny udział, a na ile była do tego zmuszana, a to jest bardzo ważne.

  A może zgodziła się na współpracę z komisarzem i z Prokuraturą Krajową w ramach rozliczania tych przekrętów?

  Nie wiemy jeszcze nic o powodach tego powołania ani o dalszych zamiarach komisarza rządowego w tej sprawie, więc wszelkie dywagacje na ten temat są nie tylko przedwczesne, ale też zupełnie nie na miejscu.

  Czy nam się to podoba, czy nie, musimy poczekać na dalsze działania personalne i merytoryczne komisarza, a przede wszystkim na ich efekty. Nasze Stowarzyszenie trzyma rękę na pulsie i gdyby się tylko miało okazać, że komisarz ewidentnie działa na niekorzyść gminy i jej mieszkańców, wkroczymy w to bardzo zdecydowanie i to od razu na szczeblu rządowym.

  Na razie zostawmy komisarza w spokoju i pozwólmy mu swobodnie działać. W końcu wszyscy doskonale wiemy, że absolutnie wszyscy aktualni radni Rady Gminy Oława są integralną częścią sitwy Jana Kownackiego z Gaci i że w związku z tym komisarz nie ma łatwego zadania. Trzeba wprowadzić zmiany i to bardzo głębokie, a nasi radni są tylko bezradni w sprawach interesów i praw Mieszkańców. W sprawach przekrętów sitwy Kownackiego zawsze radzili sobie znakomicie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Bosze, takich durnot już dawno nie czytałem. Skarbnik ma wiedzę na temat przekrętów sitwy? To dlaczego nie powiadomiła prokuratury? Bała się? Ktoś jej groził? Tym bardziej powinna powiadomić organy ścigania. Jeżeli została zmuszona do udziału w przekrętach, to niestety jest winna współudziału w przestępstwie i nie powinna zajmować stanowiska skarbnika. No chyba, że nie można nic udowodnić wójtowi i trzeba spreparować jakieś dokumenty, by można było oskarżyć JK, ale o to nie posądzam przedstawicieli dobrej zmiany, chyba?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Twoje bezczelne insynuacje o rzekomym preparowaniu dokumentów przez komisarza i skarbnik gminy przeciwko Kownackiemu będą miały konsekwencje karne.

   Zapomniałeś już, że to Kownacki miał prawomocne wyroki (niestety już zatarte) za fałszowanie dokumentów, posługiwanie się fałszywymi dokumentami i za korupcję wyborczą? Czy twoim zdaniem Sąd w Białymstoku bez żadnych dowodów zakazał Kownackiemu pełnienia funkcji wójta i nałożył na niego kaucję za wypuszczenie go z aresztu?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Już się wystarczyłem! Zaraz kupię flaszkę i jadę Cię przepraszać!
    Nie kompromituj się zakompleksiony człowieku! Pisz swoje donosy! A swoją drogą, to jesteś już płatnym sygnalistą, czy tylko wrednym, zawistnym donosicielem? Zarzucasz prokuraturę głupim donosami, to może wystąpisz do byłego prezesa banku, który udzielał kredytów frankowych, o podwyżkę dla prokuratorów? Tak, tak, tego samego, który w kampanii samorządowej został dwa razy skazany za wygłaszane kłamstwa! Przyznasz, że to (SIC) wstyd DLA Polski, by prezesem RM był podwójnie skazany kłamca? Zaraz, zaraz, JK został skazany za korupcję wyborczą, a MM za co?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Sławekpobo bezczelnie kłamie. Premier Morawiecki nigdy nie został skazany, bo nigdy nie był prowadzony przeciwko niemu proces karny. PM przegrał tylko dwie sprawy cywilne o „sprostowanie” prawdy na przemilczenie, bo tak zażyczyła sobie zupełnie nadzwyczajna kasta ludzi, czyli sędziowie z komunistycznego nadania i ich drugie pokolenie. Te wyroki mają taką samą wartość, jak wyroki w PRL skazujące żołnierzy AK i opozycjonistów antykomunistycznych. Za to Kownacki miał wyroki karne i czeka go kolejny.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Kolejną osobą, która przyczyniła się do obsadzania stanowisk bez kompetencji po znajomości razem z byłą wicewójt – to dyrektor gminnego zespołu oświaty. Jego też należy sprowadzić do porządku i pokazać kto tutaj ma rację.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Prawda. Gminnemu Zespołowi Oświaty czyli dyrektorowi i osobom zatrudnionym należy wnikliwie się przyjrzeć.
   To niemal archaiczny twór , który był do tej pory nietykalny podobnie jak leśne dziadki ze straży gminnej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Adam do Ewy

  …..,Co do kompetencji, to czasy mianowania katechetki ministrem MSW (Piotrowska), albo ignoranta nie mającego zielonego pojęcia o wojsku ministrem MON (Siemoniak) za rządów PO/PSL, minęły bezpowrotnie .
  Jak A. Maciarewicz był dobrym i kompetentnym ministrem MON to po co go zmienili ? – Ewunia nie kompromituj się !

  Powołanie na wiceministra cyfryzacji Adama A. – doświadczenia i kompetencja!!!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Antoni Macierewicz został wymieniony na stanowisku Ministra Obrony Narodowej tylko dlatego, że Prezydent Duda uległ naciskom Moskwy przenoszonym przez posowieckich agentów siedzących jeszcze w BBN i w Kancelarii Prezydenta. Macierewicz chciał i wszystkich powyrzucać i dlatego musiał odejść. Nadal jednak stoi on na czele Podkomisji MON ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, czyli zbrodni smoleńskiej i opublikował już rządowy raport techniczny w tej sprawie, dokumentujący ponad wszelką wątpliwość, że przyczyną katastrofy była seria wybuchów na pokładzie samolotu. Trwają dalsze badania, prowadzone przez najznakomitsze instytuty badawcze i laboratoria na całym świecie. Trwa też już śledztwo p-ko Tuskowi w sprawie zdrady dyplomatycznej i inne śledztwa, w sprawie odpowiedzialności za tę zbrodnię. Zatem, wara od Macierewicza!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Tak, masz rację. W tego typu postepowaniu nie ma pojecia wyroku, skazania, jest natomiast postanowienie. Postanowienie nie jest prośbą, ale niestety, lub stety jest nakazem. Niezależny Sąd w imieniu RP, nakazał Morawieckiemu…! Dla mnie ten wyrok oznacza, że Morawiecki jest klamcą i basta!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.