Jest komisarz w gminie Oława!

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazał akt wyznaczenia przez Premiera Mateusza Morawickiego Henryka Kuriaty do przejęcia zadań i kompetencji Wójta Gminy Oława. Henryk Kuriata od dziś pełni swoją nową funkcję.
*
Henryk Kuriata ta działacz PiS, wójt gminy Jordanów Śląski, który ubiegał się o reelekcję, ale przegrał w w pierwszej turze, uzyskując zaledwie 38 % głosów
***
Przypominamy. O tym, że w gminie Oława będzie rządził komisarz, wojewoda dolnośląski poinformował oławski urząd gminy 25 października, co ciekawe, w piśmie skierowanym do… „wójta Jana Kownackiego”: – Skoro środek zapobiegawczy nie został przez sąd uchylony, a postępowanie karne toczy się nadal, to również w nowej kadencji nie może pan wykonywać czynności wójta gminy Oława. Nawet w przypadku złożenia ślubowania. Środek zapobiegawczy odnosi się do wszystkich czynności wójta, co oznacza, że nie może pan także powołać swoich zastępców, by w pańskim imieniu zarządzali gminą Oława.W tej sytuacji zgodnie z brzmieniem art. 28h w zw. z art. 29g ust 3a Ustawy o samorządzie gminnym wojewoda dolnośląski jest zobligowany wystąpić za pośrednictwem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z wnioskiem do Prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie osoby, która przejmie wykonywanie zadań i kompetencji wójta gminy Oława.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (32)

 1. Samorządowiec z Polski

  Lobby zrobiło swoje Jak nie po dobroci to siłą zmienią gospdarza Gminy Oława.Skoro była korupcja dlaczego wartości jakieś kwoty dlaczego przez ponad pół rku nie wpłynął akt oskarżenia.Był przypuszczam donos ,jest donosiciel czyli świadek.Sprawa prosta przecirz partia rządząca walczy z opieszałością wymiaru sprawiedliwości.W tym przypaku pewnie komuś zależy na taki przebiegu sprawy .Sami Swoi .chcą zmian a mieszkańcy Gminy Oława

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Też samorządowiec

   Samorządowcu dla ubogich i nie z żadnej Polski, bo nie potrafisz pisać po polsku. Wobec gigantycznej skali afer i przekrętów za rządów PO/PSL w całej Polsce na setki miliardów, akta w prokuraturach piętrzą się pod sufity. Dlatego śledztwa trwają tak długo, a poza tym śledztwo Kownackiego jest rozwojowe, bo zostały do niego dołączone sprawy poumarzane przez lokalne „usłużne” prokuratury. Poczytaj sobie rozdział „Kto rządzi w Gminie Oława” na stronie „stanowice-marcinkowice.hpage”, to zobaczysz, jaki to niewinny i pomówiony człowiek.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 2. Wszyscy zwolennicy PiS powinni dziękować naszemu kochanemu wójtowi że oddał im gminę walkowerem. Ludzie głosowali przeciw i jakże się omylili ;)))) Drogi wójcie, dziękujemy za pomoc w przejęciu władzy w naszej gminie przez PIS !!!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 3. Wójtem powinien zostać Michał Rado! PiS nie wystawiając do wyborów w gminie żadnego kandydata dokonał w tej chwili ogromnego przekrętu! Po co nam obcy i to jeszcze z nadania partyjnego? A tak w ogóle to powiat, miasto, a teraz gmina stały się jakimś rezerwatem ciemnoty pisowskiej!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • To prawda,Michal Rado powinien zostac wojtem,nasz czlowiek a nie jakis czlowiek ktorego nie chcielismy i nie wybralismy!!Zobaczymy czy bedzie rzeczywiscie pracowal,czy tylko jako slup !!!A SMSM niech juz da spokoj ,bo to nie za wasza sprawa,,nie przywypisujcie sobie jakis sukcesow!!To wasze stowarzyszenie to same plotki i domysly!!

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 4. Gratulujemy Stanowicko-Marcinkowickiemu Sowarzyszeniu Mieszkańców żelaznej konsekwencji i spowodowania, że komisarzem nie został nikt z kliki Brezdenia. Paweł Hreniak na pewno nie ma żadnych powiązań z lokalną sitwą i o to właśnie chodziło. Teraz będziemy się żegnać z niektórymi urzędnikami Urzędu Gminy Oława, szczególnie tymi na kierowniczych i samodzielnych stanowiskach. Jak poproszą, to ww. stowarzyszenie pomoże im w znalezieniu nowej pracy, bo to stowarzyszenie pomaga wszystkim potrzebującym, a przestępcom pomaga w znalezieniu drogi do hoteli ze szwedzkimi firankami.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Zwolnień chyba nie będzie. Tu pracują sami swoi od lat zasłużeni dla gminy.
   Henryk Kuriata jest już w oławskim urzędzie gminy. – Od rana pełnię obowiązki wójta. Został wpuszczony do gabinetu i nie było żadnego problemu z rozpoczęciem działalności. Teraz zapoznaję się z pracą urzędu – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Henryk Kuriata. Czy zwolni dotychczasową wicewójt? – Teraz zajmuje się sprawami merytorycznymi. Czekają nas zmiany w budżecie, rozmawiam z panią skarbnik i panią sekretarz, decyzje personalne na razie odkładam – dodaje Henryk Kuriata

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
  • Jest prawomocne postanowienie sądu o zawieszeniu Kownackiego w wykonywaniu obowiązków i praw wójta. Sąd nie wyssał sobie tego z palca, tylko oparł się na DOWODACH przedstawionych przez Prokuraturę Krajową. Nie siej fermentu, jak w ogóle nie wiesz o co chodzi. Nie kraj jest chory. To ty jesteś chora.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 5. Panie REDAKTORKI & Panowie REDAKTORZY — LITERÓWKA… podstawa powołania KOMISARZA to art. 28h w zw. z art. 28g ust. 3a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r. poz. 994, 1000, 1349, 1432)… a zaczęło się od art. 276 kpk – teraz dokładnie zajmijcie się wynagrodzeniem Jana „bez Ziemi” Kownackiego w okresie zawieszenia w obowiązkach, kiedyś o tym pisałem 😉

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Nie rzeba tu mądrego

   Dlatego, że kandydaci PiS, którzy nadawaliby się na wójta Gminy Oława i są powszechnie znani w lokalnej społeczności, nie należą do sitwy Brezdenia tylko są w opozycji w stosunku do jego szacownej osoby i otaczających ją karierowiczów.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 6. W pierwszej kolejnosci wojt powinien sie zajac tymi nierobami z budynku gminnego po starym szpitalu!!Jedna dama wlosy po tylek a d…. ma klientow,a potem wyczesani panowie,ktorzy nic nie potrafia oprocz idiotycznych usmieszkow!!!Jednym slowem burdel na kolkach !!!!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • ruch nalezy do tych ktorzy glosowali na kownackigo. najlepiej w piatek pospacerowac po przejsciu dla pieszych na kirunku opole albo na jelcz laskowice. mozna kownackiego nie znosic ale wybory wygral w pierwszej trurze a pan komisarz tez w pierwszej turze tylko e przegral. ale jak widac w jordanowie go nie chcieli ale na olawe sie nadaje

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
  • Tak się zastanawiam kogo wy w redakcji zatrudniacie do moderowania komentarzy? Kiedyś usilnie uprawiał stalking stanowicki facet obrażający wszystkich i wszystko. Teraz skupiliście na puszczaniu komentarzy człowieka na poziomie intelektualnego zera. Nie ma artykułu pod którym ta osoba nie pisałaby idiotycznych komentarzy na ten sam temat i pod adresem tych samych osób. Czy tak trudno gazecie utrzymać pewien poziom dyskusji?

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 7. To pojaka cholerę idziemy na wybory jak robi się z nas wyborców durni .Kownackiego wybrali ludzie którzy go znaja i popierają a pi**ory i tak d**e wsadza (chamstwo ) na wybory już niepojde nigdy bo nie szanuje się glosu ludności

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 8. Jest komisarz w gminie i jest wicewójt. Czy ktoś w końcu ma rządzić gminą?
  Czy wszyscy wójt , wicewójt i komisarz mają rządzić i pobierać pensję? Zmian jakoś nie widać …
  Komisarz rządzi dzisiaj i wicewójt , sa obydwoje w urzędzie.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.