W powiecie będzie drugi most na Odrze

Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje, że jest porozumienie między wojewodą a samorządami dolnośląskim, powiatu oławskiego oraz miasta Oławy i miasta i gminy Jelcz-Laskowice. Kiedy będzie most? Konkretna decyzja zapadnie w przyszłym roku. Porozumienie  ma się przełożyć na współpracę z PiS w poszczególnych samorządach.
*
Szczegóły w najbliższym wydaniu „Gazety Powiatowej”.
Dziś rano informowaliśmy o tym: „Znamy cenę koalicji” https://gazeta-olawa.pl/informacje/84975-u-nas-znamy-cene-koalicji-pis/

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (56)

  • Dla mostu i obwodnicy Oławy warto było jeść tę żabę. Problemem Polski jest polityka i brak zdolności koalicyjnych PIS-u na szczeblu rządowym, w Warszawie. Nie warto przenosić tej nienawiści i groteski na poziom lokalnych społeczności.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Kaczor niepotrzebnie upierał się przy leszczyńskiej na wicestarostę ds. oświaty. Dyrektorzy i nauczyciele zaczęliby się buntować, że nad liceami ma pieczę leszczyńska, dziewczyna po zawodówce, jakieś zaoczne 1,5 roczne liceum, prywatne studia, kto ich nie kończy. Każdy kto ma czas i pieniądze. Nauczyciele przecież by tego nie przetrzymali, mianowani, dyplomowani, po licznych kursach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Kubuś i Przyjaciele

  BRAWOOOOOO wspaniała wiadomość na dobry początek nowej kadencji Burmistrza Miasta Oława, Jelcza-Laskowic oraz Starosty Oławskiego. Liczę Panowie na Was oraz Wasze zaangażowanie i wierzę że wspólnymi siłami i przy wsparciu Wojewody osiągnięcie sukces. Wspólna polityka ponad podziałami to dobry kierunek.Tak trzymać!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Ta wiadomość , to dla mnie żadna wiadomość! Kolejna obiecanka PIS ! Już wiele widziałem projekty, wizualizacje itd , nic praktycznie z tego nie zostało zrealizowane! Walka i układanka o stołki! Na kogo ja głosowałem , nigdy jż na nich nie zagłosuję!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. a jak Krystyna Dekret składała wnioski o budowę mostu na Odrze to Piórko jej odpowiedział, że najpierw musimy sobie wykopać rzekę. Gdzie teraz jest pan Piórko ? dalej będzie szydził z Dekretowej ? z resztą nie tylko on. wiele osób się śmiało, że jest idiotką. I CO TERAZ ? JAK WAM ?????
  a dla tych co plują na PiS. I co? da się ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • nie podniecam się.
   a Tobie żal d… ściska ?
   bo co ? bo nagle okazało się, że Krystyna z której wszyscy się nabijali i mieli ją za idiotkę wymyśliła coś co zostanie zrobione ?
   teraz to Piórko jak jest facetem i ma jaja to powinien ją przeprosić za te wszystkie szyderstwa.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Dlaczego ta decyzja nie zapadła dwa lata temu, tylko teraz kiedy PIS się dwoi i troi jak utrzymać władzę w powiecie. Żenujące widowisko. Oławscy Bezpartyjni szukają usprawiedliwienia dlaczego idą z Pisem. Tego nawet ciemny lud nie kupi

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Logika myślenia POpaprańców kij z obwodnica ważne że nie z Pisem.Ludzie ale w was jest dużo nienawiści. PO 8 lat rządziło państwem i miała większość w sejmiku (i oławskich przedstawicieli) i co i nic .Przepraszam nie rządziło tylko korytowało ,wiedzieli o przekrętach i z czego lepszy hajs robić”narkotyki już nie z VAT-em!! Cieciu wiedział haha.A teraz dupska bolą …nie udała się ustawka z””wafelkowym Hitlerem” Wyłączcie TVN i nienawiść,Hitler i wszystko naraz zniknie…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Nie chcę tych obiecanek i bajek o moście i obwodnicy , przecież to jest NIE PRAWDA, OBIECANKA BEZ POKRYCIA! Nie kupimy tej bajki od PISU ! Ile razy naczelnik państwa wbijał szpadel na przekop mierzei Wiślanej i co? Guzik z pętelką nic tam nie będzie a budowa na bank nie ruszy szybko , nawet za kilka lat! Brak pozwoleń, projektów itd! ZWYKŁA PROPAGANDA PISOWSKA , za którą dali się przekupić niby to bezpartyjni samorządowcy! Przecież już dawno było powiedziane prze marszałka i wojewodę dolnośląskiego iż Oława może zapomnieć o obwodnicy do końca 2023 roku! Pieniędzy na to nie ma i nie będzie i nagle UPS! – PIS jak czarodziej z kapelusza obiecuje coś co nie ma najmniejszych szans na realizację ! Pewnie wszystko skończy się na projektach , makietach i wizualizacjach i tym dojna zmiana chce nas otumanić- NIGDY! Już jedna makieta rynku Oławskiego była i co dalej? Prace stoją , rozgrzebano pół rynku i nic od kilku tygodni się nie dzieje !Pewnie jakaś lewa firma itd! Już wbijano kilka lat szpadel pod przystań na Odrze podczas nieistniejącej już PIANY BOSMANA!, która okazała się niewypałem tak jak rewitalizacja rynku , która czeka i stoi w miejscu nie wiadomo na co? Nie dam wiary na te obiecanki , bzdury i farmazony! Zawiodłem się na BBS , tak samo jak na PIS, wiele obiecali byle dopchać się do koryta ! TVN nie wyłączę , bo jedyna stacja informacyjna , która mówi prawdę , a nie bełkot PISOWSKI i propagandę! PIS marzy aby media były tylko POLSKIE , aby zamknąć usta ale niestety nie mają najmniejszych szans!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ale Masz „bul”dupy przez 8 lat mogli zrobić POpaprańcy ,mieliśmy bula,HerrTuska i faszystów z TVN!! A ha i jeszcze pierwszego ciecia RP przez jego ręce wszystko przychodziło. Teraz macie TVN, gdzie starzy TW skłucają naród. Nic p.Waldku panu to nie da musi się Pan pogodzić z tym ,że obwodnica będzie, może Pan podjąć zadania dywersję położyć ładunki wybuchowe co tam jeszcze acha do Heil Angeli napisać np.że tam ślimaczki, żabki mają gniazda lęgowe …o jeszcze przykłuć się do drzewa na parę lat…w ostateczności zaprosić do siebie do domu na własną odpowiedzialność „inżynierów „z dalekiego południa żeby pilnowali aby nikt tam łopaty nie wbił. Dobra to ostatnie -wyjechał z tego faszystowskiego państwa bo na ulicach sami naziole. Proponuję takie państwa jak Niemcy, Anglia, Francja tam naprawdę jest stabilne od ostatniej soboty we Francji tylko20 samochód spłonęło, w Anglii tylko parę zabójstw w rodzinach „inżynierów „, A w Belgii mały incydent Ktoś coś krzyknął Allaha akbar czy coś takiego i przez przypadek szedł policjant i się niechcący nadział…Tylko Panie Waldku proszę czytać że zrozumieniem

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Czeslaw Zielinski

  Wbrew wrogom zacietrzewionym PiSu ,OLAWIANIE poszli po rozum do glowy i zdecydowali na PiS. Co czuja teraz w ustach ci slimacze ,wspomne jedna pania Dorote Malek ,ktora nazwala wyborcow PiSu debilami.Czym sie teraz wytlumaczy przed molionami POLAKOW,a moze schowa glowe w poduszke i zatka sie na przyszlosc.Gratuluje OLAWIANOM rozsadku ,a sceptykom rozwagi.Przeciwnicy PiSu w dalszym ciagu bez POdstaw wyzywaja sie gryzac jezyki.Zycze im POlamania zebow.OLAWA sie rozbuduje ,OLAWA sie rozwinie ,drugi most jak przewidzialem powstanie.POWODZENIA.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Czeslaw Zielinski

     A dlaczego bo jestescie za tepii ,aby cokolwiek madrego POwiedziec.Tam gdzie cholota tam tePOta i gluPOta.Ukrywasz sie POd pseudonimem bo wstyd ci samego siebie przed rodzina i znajomymi.Skonczyles szkole ZNTK i tak sie toczysz PO tym swiecie jak opetany .Nie chce cie wiecej szlyszec buraku.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Czesiu. Co za słownictwo? „Życzę połamania zębów, jesteście za tępi aby coś mądrego powiedzieć, nie chcę cię słyszeć buraku,” Czesiu to autopromocja? Sądzą po wpisach to sam masz problemy natury emocjonalno-rozwojowej. I nie każdy na tym forum ma ochotę dyskutować pod wlasnym nazwiskiem z kimś takim jak ty.

     • Skąd PiSzesz „kartoflu”, że nie masz polskch liter, z San Escobar? odpuść sobie, to PiSanie, nie idzie ci.

 9. Drodzy Państwo
  Może ktoś czyli Szanowna Redakcja potraktowała by sprawę merytorycznie tj:
  pokazała planowany przebieg mostu i obwodnicy na mapkach
  opisała procedury koniecznych uzgodnień wraz z etapami i orientacyjnym czasem ich trwania z innych podobnych inwestycji (most koło Brzegu Dolnego, Ciechanów przykłady z DŚl)
  Pokazała to w jakieś formie graficznej i zrozumiałej dla czytelników
  i potem gdy już będą wszelkie papiery to zsumowała czas na ich zebranie
  Przetarg i czas budowy
  Tak jako nie fachowiec nie widzę tego do 2023 roku czyli po kilku kampaniach wyborczych gdzie znów będzie dużo obietnic jak to natychmiast – zaraz rozpoczniemy budowę
  A opóźnienia tej inwestycji i jej planów są chyba od okresu późnego tow. Gierka ale o tym powinien być krótki wywiad z jakiś emerytem który tymi sprawami planistycznymi zajmował się ponad 30 lat temu w oławskich lub wrocławskich urzędach
  Wtedy byłoby merytorycznie na temat nie politycznie a rzeczowo i dowiedzielibyśmy się dzięki jakim osobom na przestrzeni lat stoimy teraz w korkach i wdychamy spaliny
  Czekamy jako czytelnicy na taki artykuł !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Bardzo zaciekawił mnie pomysł z budową mostu i obwodnicy po tej stronie Oławy. Jestem ciekawy na podstawie jakich wyliczeń zostało to zaplanowane i w jaki sposób odciąży ruch w Oławie? Proszę o merytoryczną odpowiedź i podanie twardych danych. Na logikę bowiem jest to obwodnica czego? Ile samochodów jadąc od strony Wrocławia jedzie do Jelcza czy hmmm Bystrzycy? A może Janikowa? Tym bardziej, że mamy obwodnicę w Siechnicach , którą bardzo szybko możemy znaleźć się w Jelczu. Osoby jadące z Jelcza do Wrocławia z pewnością z tej drogi nie skorzystają. Jadące z Jelcza do Brzegu czy autostrady również. Więc komu pytam się ma służyć ta obwodnica? Czy nie lepiej przeznaczyć te środki na obwodnicę Oławy , który łączy Oławę z drogą na Brzeg czy do autostrady? Myślę, że to bardziej racjonalna decyzja. Chyba , że nasi władcy posiadają twarde dane mówiące coś innego. Jednak ja jako laik uważam to za co najmniej dziwny pomysł. Obwodnica Oławy do Jelcza. Bez sensu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Średniodobowy ruch Oława -Wrocław 14000 pojazdów.
  Oława – przed Jelcz 8400 pojazdów.
  Oława za mostem 13800.
  Oława – Brzeg 7900 pojazdów.
  Oława – Strzelin 5000 pojazdów.
  Stan na 2015 rok, źródło GDDKiA.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Pis obiecał też komisarza w gminie Oława , oby z tym mostem nie było jak z komisarzem. no własnie pytanie na czasie- kto dzisiaj rzadzi w gminie Oława- wójt wybrany, zastępca z poprzedniej kadencji czy komisarz. Komu w końcu płacimy pensje?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.