Dzieciństwo, wspomnienia, ale nie tylko! Chcą, aby plac zabaw wrócił. Trwa zbieranie podpisów

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o reaktywację placu dla mieszkających za wiaduktem.
**
Inicjatorami akcji „Reaktywacja placu zabaw” są Agnieszka Olech oraz Adam Basiński. Wspólnie z mieszkańcami dzielnicy Polna w Oławie ustalili, że warto postarać się, aby miejsce, które od dawna jest zaniedbane (skrzyżowanie Morelowej i Małodworcowej), zamieniono w piękny plac zabaw. Podkreślają też, że nie mają jakiś ogromnych oczekiwań. Chcą odbudowy placu, czyli postawienia nowego ogrodzenia, kilku urządzeń dla dzieci oraz ławeczek, na których mogliby siadywać starsi ludzie, wspominając swoje dzieciństwo.  – Dla nich jest to część dzieciństwa, ich historii, dorośli pamiętają, jak na tym placu spędzali czas nawet 40 lat temu – mówi Adam Basiński. – Petycja zostanie złożona do burmistrza Tomasza Frischmanna, na dziś podpisało się już pod nią 140 osób.
***
Inicjatorzy akcji zbierali podpisy 10 listopada na osiedlu, ale apelują również o podpisanie petycji on-line. Można to zrobić w każdej chwili, wchodząc na https://www.petycjeonline.com/reaktywacja_placu_zabaw_na_osiedlu_polna_w_oawie?fbclid=IwAR08Dzz7bd86Lf7Ak7kr450fbu-OtwQNLHj4XK6v71QBAfEIXatLRVXlVu8
**
Podpisy zbierane są do 5 grudnia, ponieważ dzień później mieszkańcy chcą spotkać się z burmistrzem Tomaszem Frischmannem, przekazać petycję i szczegółowo opowiedzieć o sprawie. – Mamy nadzieję, że władze miasta podejdą do tematu ze zrozumieniem – mówią organizatorzy akcji.

 

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (5)

 1. Popieram akcje, bo w naszym mieście jest dużo takich miejsc zaniedbanych przez władzę, która dba tylko o tereny tam gdzie mieszka a resztę ich nie obchodzi. Mieszkańcy podjęli słuszną akcję. Szkoda,że radni-bezradni poprzedniej kadencji z tego rejonu nie zadbali oto, bo po co tylko obiecywali i są nadal radnymi nowej kadencji nie podjęli działań a wiedzieli o tym i innych miejscach, które muszą być naprawione, wymienione.
  Budżetu Obywatelskiego w Oławie też nie przyjęli, czyżby bali się spotkań z mieszkańcami?- i przeznaczyć 0,5% dochodu Miasta każdego roku na ich projekty.
  No cóż takie działania jaka Rada. Będę namawiać aby podpisywali się mieszkańcy o poparcie ich wniosku.
  Powodzenia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. W 2014 roku radną z tego okręgu została pani Jasińska, w ostatnich wyborach też została wybrana, najwyraźniej mieszkańcy osiedla za wiaduktem byli z niej zadowoleni, bo w tej komisji w której głosowali pani Jasińska dostała 151 głosów. Najwyraźniej są zadowoleni z jej działania i tego jak wygląda ich osiedle i co tam się dzieje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Mieszkańcy zmieniają się na naszych oczach na szczęście. Z marudzących na władze, rady, mających spisane kto kiedy co, w której kadencji (jak autor pierwszego posta) na aktywnych, biorących sprawy w swoje ręce, jak autorzy pomysłu. Kilkunastu radnych nie naprawi każdego placyku, krawężnika, kabelka w lampie ulicznej. Aktywni, pozytywnie nastawieni mieszkańcy to podstawa. PS. Szkoda, że nie macie w Oławie budż. obywatelskiego, my w JL takie właśnie projekty możemy z niego realizować.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.