Protest pod sklepem! Zostali bez pieniędzy, nie wiedzą co dalej?

OŁAWA. Sklep znanej sieci SPAR w nowej galerii handlowej w Nowym Otoku od początku miesiąca jest nieczynny, pracownicy zatrudnieni przez zewnętrzną agencję nie wiedzą, co się dzieje, nie dostali wypłat
Codziennie przychodzą do pracy, ale nie wiedzą, co mają robić, bo sklep dla klientów jest nieczynny, nikt ich nie poinformował co się dzieje. Zgłosili sprawę do Państwowej Inspekcji Pracy. Próbowali skontaktować się z kimkolwiek z agencji zatrudniającej ich, ale nie ma reakcji. We wtorek 13 listopada protestowali przed galerią Quick Park i pod sklepem SPAR. Wciąż nie wiedzą, co mają robić. Wiadomo, że w takiej sytuacji są też pracownicy podobnego sklepu w Mysłowicach. – Nie dostaliśmy pieniędzy za październik, nie wiemy też, czy dostaniemy cokolwiek za listopad – mówi pani Katarzyna. – Nikt nie chce z nami rozmawiać.
***
Rozmawialiśmy z wiceprezesem zarządu SPAR Andrzejem Figlem, który potwierdził, że wiedzą o zamknięciu sklepu w Oławie, natomiast jest on objęty umową franczyzową i właściciele sklepu SPAR nie mają wpływu zarówno na zatrudnienie w sklepie, jak i na wynagrodzenie. Wezwali oni firmę 4Franchise do otwarcia sklepu, natomiast brak jakiekolwiek reakcji powoduje, że umowa przestaje obowiązywać.
*
Od wczoraj zajmujemy się tym tematem. Do sprawy wrócimy!

(GK)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (28)

 1. Bo to całe pośrednictwo pracy powinno się zlikwidować za przeproszeniem w piź…., co to w ogóle ma być, że pojedyncze jednostki zarabiają na masach ludzi za to, że umożliwiają im zatrudnienie, jakby sami nie mogli się zatrudnić, dobrze wiem jakie są tego plusy i minusy dla pracodawców, nie jestem w tej kwestii ignorantem, ale tego nie popieram. W zakładzie którym pracuje w jelczu laskowicach, nazwy nie wymienię, jest tych pośredników ponad 10 firm, to jest porażka, niektórzy nawet ciuchów nie kupują pracownikom, o wodzie nie wspominając, pominę jeszcze to jak oszukują obcokrajowców wykorzystując ich niewiedzę dotyczącą kodeksu pracy…

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 2. To było do przewidzenia! Jakiś prywaciarz myślał iż dorobi się kokosów w Nowym Otoku w QUICK Park w Oławie . Psim swędem również nieczynny jest SPAR w Mysłowicach działający na tych samych zasadach! Szkoda tych ludzi idą święta zostali na lodzie! Jak tak można traktować pracowników , dobra zmiana , nie ma co! Swoją drogą w naszym powiecie gdyby nie ukraińcy pozatrudniani przez te dziadowskie firmy pośredniczące to co druga firma musiała by się zamknąć z powodu braku ludzi do pracy! Mamy strefy kołchozy wyzysku montownie z zachodu gdzie żaden Niemiec, Francuz czy Szwed lub inny obywatel nie chciał pracować u nich w kraju za psie pieniądze! Ciekawe co będzie jak od nowego roku ukraincom otworzy się granicę Niemiecką w sprawie pracy!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • To nie kraj okrada ludzi tylko POstkomunistczna mafia, która przy „Okrągłym stole” uwłaszczyła się na majątku Narodu, zapewniła sobie bezkarność i dalej okrada Naród i kraj. Dzisiejszy rząd walczy z tym bardzo skutecznie, ale skala przeniknięcia dawnych esbeków i WSI-oków do wszystkich gałęzi gospodarki i do urzędów jest tak wielka, że na całkowite wyeliminowanie ich ze struktur publicznych i gospodarczych potrzeba przynajmniej dwóch kadencji i sądów oczyszczonych z „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, czyli też z dawnych esbeków i ich „resortowych dzieci”.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 3. Nie prawda , wczoraj byłem wieczorem i parking pękał w szwach praktycznie zero miejsca , na piętrowym z tyłu tez nie wiele miejsc! Auta z rejstracją , Brzeską , Strzelińską, Grodkowską , Nyską , naszą itd. Na górze w kinie tez tłok! Kupujacych w środku pełno! Co za bzdury Nieuczciwy właściciel SPAR, to nie wszyscy !!!!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 4. Sami oszukani pracownicy pewnie niewiele zdziałają, ale mogą liczyć na efektywną pomoc Stowarzyszenia Mieszkańców ze Stanowic. Zobacz zakładkę „Oszuści pod szyldem SPAR w Oławie” na stronie internetowej „stanowice-marcinkowice.hpage.de”.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.