W gminie będzie rządził komisarz z PiS? Zdecyduje premier

Mimo wygranej w wyborach samorządowych Jan Kownacki nie będzie rządził gminą. Zastąpi go komisarz powołany przez premiera – tak twierdzi nadzór prawny wojewody dolnośląskiego. O sprawie pisaliśmy wiele razy w papierowym wydaniu „Powatowej”
W kwietniu tego roku białostocki sąd zawiesił obecnego wójta gminy Oława Jana Kownackiego w pełnieniu obowiązków. Prokurator krajowy postawił mu zarzuty korupcji. Sprawa przez wiele miesięcy nie została jednak wyjaśniona – podejrzewanego wójta do tej pory ani nie uniewinniono, ani nie przedstawiono mu aktu oskarżenia. W świetle prawa jest więc niewinny i zgodnie z prawem mógł wystartować w wyborach samorządowych, wierząc że – jak nam mówił – „ten cyrk, który trudno nawet komentować”, skończy się wraz z kampanią wyborczą.
*
9 listopada wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wystąpił z wnioskiem do prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie komisarza w gminie Oława. Dokumenty trafiły do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort opiniuje wniosek. Wojewoda wystąpił z propozycją wyznaczenia na komisarza Henryka Kuriatę – samorządowca, wójta gminy Jordanów Śląski. Ostateczną decyzję w tym zakresie podejmie premier Mateusz Morawiecki.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (17)

 1. Kto w gminie Oława mieszka że głosują na ludzi z zarzutami ? W poprzednich wyborach Kownacki kupował głosy za wódke. Sprawie kręcili łeb no to poszedł dalej i wymuszal łapówki za co ma sprawę karną. Tylko ludzie tego pokroju mogli oddać głos takiego ciemnego tyle.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Dokładnie.! Zrywal plakaty i przekupowal ludzi żeby tylko zostać wójtem i proszę 🙂 nie rozumiem w dodatku tego że nie ma nawet skrupułów i startował po raz kolejny teraz! Wstydu nie ma.
   Każdy wie jaki jest i co wyprawial. Jak można go bronić wgl? Jak sam może mówić że to cyrk? Masakra…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Wybory 2018 Henryk Andrzej Kuriata
  KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ CZAS PLUS
  58 lat, zam. Jordanów Śląski

  Kandydował ze swojego komitetu, jakby znaczek PIS mu szkodził. Po przegranych wyborach został nagle znanym działaczem PiS !
  Wojewoda z Pis desygnuje przegranego na komisarza.
  Ważne czyim jesteś kolega. Koledzy cie nie opuszczą i wciągna na dobra listę płac

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Mogła mieć gmina wójta swojego ale wybrali szemranego to będą mieć teraz Pis-owskiego. Tak to jest jak lud ciemny i leniwy żeby nawet we własnym interesie nie zainteresować się kandydatami. Swoją drogą to żaden z nich unikał jak diabeł święconej wody spotkań z wyborcami. Tłukli tylko banery, reklamy i ulotki. Do kitu taka władza

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Trzeba mieć charakter aby siedzieć w domu i brać wypłatę z budżetu gminy nie robiąc nic. Wygrał wybory bo mu prawo na to pozwalało i utzymał zaufanie wyborców. Ale my wszyscy wciąż łożymy na jego wysokie wynagrodzenie.

  Panie wójcie jeśli rzeczywiście dobro naszej gminy jest pańskim celem to wzywam o nie pobieranie wynagrodzenia.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Ja jednak uważam, że dopóty dopóki sąd nie uzna prawomocnym wyrokiem jego winy powinniśmy uszanować nasz system prawny i uznawać go za niewinnego. W tej sytuacji nie życzę nikomu chwili, w której ktokolwiek postawi mu zarzuty.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. PiS nie wystawił w wyborach `2018 na wójta gminy żadnego kandydata, a teraz chce wcisnąć swojego kolesia? PiS wiedział, że przegra w tych wyborach w gminie, no to zrobili taką bezczelną zagrywkę na wygrane koryto! Skoro PiS nie uczestniczył w tych wyborach to teraz nie ma żadnego prawa decydować zamiast wyborców!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • A Ty masz w głowie sieczke .Nienawiści odbiera ci rozum .PIS powrzucał do urn głosy na podejrzanego czy wyborcy gminy ?
   Jak się głosuje na łapówkarza to tak się kończy. Miej do siebie ibsąsiadów pretensje że nie macie lepszych kandydatów

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. A bedzie basen w Marcinkowicach ? Obiecano go w kampanii wyborczej 2014r
  A bedzie powołane Koło Gospodyń Wiejskich W Marcinkowicach , oraz działające przy nim Wiejski Klub Animacyjny z siedzibą w starym budynku świetlicy wiejskiej. ?
  A bedzie system centralnego powiadamiania mieszkańców za pomocą SMS o ważnych i istotnych sprawach dotyczących sołectwa, takich jak m.in.: powiadomienia o zebraniach wiejskich, konsultacjach, podatkach gminnych, imprezach kulturalnych?
  KGW , klub animacyjny i system powiadomień SMS obiecano nam na zebraniu przy podziałe funduszu sołeckiego rok temu.
  A naród głupi czeka i doczekać się nie może…
  Może komisarz nam tez coś obieca, bo przeciez realizować w tej gminie nic nie trzeba.
  Ważne ,żeby papiery grały jak mawiał klasyk gminny.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.