Pomnik już stoi!

Oława. 7 listopada przed południem na ulicy Spacerowej postawiono pomnik z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalne odsłonięcie nastąpi 11 listopada o godz. 12.20. Wkrótce opublikujemy szczegółowy plan uroczystości.
*
Fot. Grzegorz Kacała
*
Jak Wam się podoba? Czekamy na opinie w komentarzach

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (41)

 1. Mieszkaniec Oławy

  To kaczka w koronie? Bo po dziobie to na orła nie wygląda. Projekt na serwetce i takie samo wykonanie a do tego anonimowy projektant. Oby to było zrobione w czynie społecznym a nie przez znajomego kogoś u władzy za duże pieniądze. Okropieństwo! Jelcz ma móral narysowany przez dziecko a my kaczkę w koronie 🤣

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Sam jesteś kaczka, w tym i poprzednim wcieleniu najwyraźniej. Taki orzeł występował na Herbie Polski od 1919 roku do 1927, więc min. podczas wojny z bolszewikami. Niestety już 25 lat po jej wygraniu ich następcy zaczęli formować poglądy polityczne Twoich przodków, na tyle skutecznie, że plujesz na wszystko co kojarzy się z Polską. Taka z ciepie kaczka z sierpem i młotem.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Pomnik nie zachwyca a orzeł brzydki, o ile pamiętam z historii to krzyż był na koronie a nie w koronie. Projektant, którego nie znamy nie zna historii. Trzeba było ogłosić konkurs na projekt. Pomnik mógłby przedstawiać np. zarys powiatu oławskiego lub Polski i w nim piękny Orzeł w koronie a po bokach nasze herby miasta, gmin i powiatu i byłoby piękne 100 lecie
  A tak szkoda pieniędzy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. rozczarowanie

  Jezu miły jakie to przydkie! Co to za hybryda???!!! Orzeł z dziobem kaczki!Nikt za to nie beknie? No chyba, że to ukryty przekaz. Wielka szkoda, bo piękne święto, ale jak zwykle ktoś odleciał. I teraz ten niewątpliwie szpetny widok będziemy musieli znosić przez 100 lat.Dlaczego nie było konkursu na projekt pomnika?!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. POpaprańcy mają już tak zryte mózgi lewacką propagandą, że wszystko im sie z Pisem i Kaczyńskim kojarzy. Gdyby pomnik powstał w czasach władzy PO, zapewne byłby najpiękniejszy na świecie i najpotrzebniejszą inwestycją w powiecie wartą każdych pieniędzy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.