Siostrzeniec wziął kredyty, a ona musi spłacać

OŁAWA. Teraz ma poważne kłopoty. Uważaj, dla kogo bierzesz kredyty, komu pożyczasz dowód, kogo obdarzasz zaufaniem? Nawet jeśli to jest najbliższa osoba
To wyjątkowo smutna sprawa, bo dotyczy rodziny. – Pomagałam jak mogłam mojemu siostrzeńcowi w uruchomieniu biznesu, biorąc część opłat i kredytów na siebie – mówi pani Basia. – Chciałam, aby miał lepszy start, ale nie wiedziałam, że przy okazji oszuka własną matkę, mnie i jeszcze inne osoby.
Pani Basia od dawna nie jest w dobrej sytuacji. To starsza pani, inwalidka pierwszej grupy, po przeszczepie nerki, która jednak nie przyjęła się, więc trzy razy w tygodniu potrzebna jest dializa i trzeba na nią jeździć. Tylko za co? Samo mieszkanie kosztuje około 500 zł miesięcznie, do tego jedzenie, lekarstwa, a ma niewielką rentę, bo jedynie 1,5 tys złotych, z czego od wielu miesięcy dostaje tylko połowę. Resztę zajmują komornicy.
Dlaczego? Bo chciała dobrze, choć może nieco naiwnie. Warto przeczytać ku przestrodze. Całą historię opisujemy w e-wydaniu „Powiatowej”. Dostępne tutaj: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-10-25

Jerzy Kamiński

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

  1. Mogę wam podrzucic sprawę podobna . Wziolem kredyt na mieszkanie które było na ojej teściowej siostrę. Siostra po otrzymaniu pieniędzy Ode mnie przepisała mieszkanie na siostre czyli moja teściowa. Po czym moja teściowa miała to mieszkanie przepisać na mnie i moja żonę czyli jej córkę niestety wy***ala się na mnie i spłacać kredyt 140 tyś zł. Sąd powiedział że nie ma pan dowodów podpisu czy czego kolewiek że siostra mojej teściowej przyjęła te pieniądze i H.. j sprawa się zamknęła A ja zostałem z kredytem.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.