Pamięć i pomoc w biegu

Oława. Życie i sport. Zawsze pamiętała o chorych na raka, organizowała wiele akcji charytatywnych, w profilaktykę i walkę z nowotworami była zaangażowana do końca. Sama przez długie lata zmagała się z chorobą. Dawała też nadzieję innym na wygraną walkę o życie, organizując m.in. Dolnośląski Bieg Po Zdrowie Dla Chorych Na Raka. VI edycja imprezy odbędzie się już bez Eli Wojdyły, ale będzie jej memoriałem
*
14 października o godz. 11.00 w oławskim parku przy stawach odbędzie się Bieg Dla Chorych Na Raka – Memoriał Eli Wojdyły. Będzie to bieg honorowy, bez pomiaru czasu, trasa ma długość około 3 km, a udział w nim jest bezpłatny. Zapisy prowadzono od 27 września na stronie internetowej zmierzymyczas.pl. Już je zakończono, ale – jak mówią organizatorzy – kolejni chętni będą mogli się zapisać przed samym startem.
*
Po biegu rozpocznie się piknik rodzinny, w czasie którego prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla Izy Kawałko. W programie przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz loterię fantową z cennymi nagrodami.
*
Imprezę organizują: Stowarzyszenie „Zawsze Kobieta, Urząd Miejski w Oławie, Oławskie Centrum Kultury Fizycznej, ZWiK Sp. z o.o. w Oławie, Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych „Biegnij Oławo”, ZHP Hufiec Oława, Klub Motocyklowy WRM MC Oława oraz wolontariusze zaangażowani w akcję pomocy dla Izy Kawałko.

(AH)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.