12 września w Jelczu-Laskowicach odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Wyborczego „Wspólnota Samorządowa”. – Pod tą nazwą po raz pierwszy wzięliśmy udział w wyborach w 2006 roku i to od razu z niemałym sukcesem – mówił szef „WS”, zarazem przewodniczący Rady Powiatu Józef Hołyński. – Nasi przedstawiciele otrzymali mandat wójta, radnych gmin i powiatu. Do wyborów samorządowych na kadencję 2010-2014 poszliśmy już wspólnie z przedstawicielami gminy Jelcz-Laskowice, z ówczesnym burmistrzem Kazimierzem Putyrą, radnymi do rady powiatu, rady miasta i gminy z J-L oraz do rad gmin Oława i Domaniów. Niewątpliwy sukces wyborczy tego okresu inspiruje nas do zwiększenia swojej oferty dla mieszkańców powiatu i tak w 2012 roku zrodziło się stowarzyszenie „Wspólnota Samorządowa Powiatu Oławskiego”. W wyniku wyborów samorządowych w 2014 roku nasi radni zasiadają w radach gminy J-L, gmin Domaniów i Oława oraz w samorządzie powiatowym, gdzie pełnią zaszczytne funkcje przewodniczącego rady powiatu, wicestarosty powiatu oraz radnych. Nasz komitet wyborczy, pod którego szyldem idziemy ponownie do wyborów, ma charakter apolityczny. Skupiamy ludzi o różnych poglądach. Nie pytamy, skąd przychodzisz, ale co chcesz wnieść dla rozwoju naszego powiatu. Nasi przedstawiciele nigdy nie używali i nie będą używali retoryki partii politycznych i to zasadniczo nas odróżnia od naszych konkurentów.
*
Oprócz przedstawienia kandydatów do rady powiatu i rad gmin J-L oraz Domaniów, większą część konwencji przeznaczono na prezentację liderów Wspólnoty, Piotra Stajszczyka – kandydata na burmistrza Jelcza-Laskowic oraz Doroty Swadek-Schneider – kandydata na wójta gminy Domaniów. Wrażenie zrobiła zwłaszcza prezentacja tego pierwszego kandydata, który wyjątkowo solidnie przygotował się do swojej nowej roli.
**
Więcej w kolejnym wydaniu „Gazety Powiatowej”!
Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (54)

 1. Prawda jest taka, że Wspólnota Samorządowa nie gwarantuje zmian, tak potrzebnych w gminie Jelcz-Laskowice. Stajszczyk jeszcze do niedawna pracował w UMiG na wysokiej funkcji, już za rządów Szczęśniaka. Jaką więc mamy gwarancję, że nastąpią zmiany? Ja uważam, że jedyną REALNĄ zmianę gwarantuje Łukasz Dudkowski jako burmistrz oraz kandydaci na radnych z Prawa i Sprawiedliwości, którzy łączą doświadczenie (jak jeden z najbardziej prospołecznych radnych w ostatnich latach Ireneusz Stachnio) z młodością i świeżą krwią (jak chociażby Karolina Kolado). Myślę, że w przyszłej Radzie Miejskiej będą się te dwa nurty (że tak je nazwijmy) wzajemnie uzupełniały z korzyścią dla miasta i gminy J-L oraz jej mieszkańców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Najpierw podlizał się Putyrze. W czasie wieczoru wyborczego (przegranego dla Putyry) uciekł do Szczęśniaka co skończyło się sławnym pocałunkiem a teraz przebiera nogami żeby załapać się na wice u Dudkowskiego. Panie Łukaszu niech pan nie przyjmuje tego pocałunku

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. A po co zmiany. …po co nam kolejna jakaś dobra zmiana. …po co nam pisowcy ……?Jest dobrze, gmina się rozwija i to widać na każdym kroku…. oczywiście nie od razu Rzym zbudowali i nie wszystkim się wszysto podoba….ale przypomnijmy sobie gminę i jej możliwości 15_ 20 lat temu a teraz. Jest ok i idzie dalej w dobrym kierunku….sukcesywnie krok po kroku… ja jestem zadowolona bo znam realia i podstawy finansów publicznych, w wyborach na pewno zagłosuje na Pana Stajszczyka. To osoba doświadczona, która już wiele zrobiła dla gminy i zna jej dalsze potrzeby. Każdemu kto chce wprowadzać zmiany mowie Nie

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. mieszkaniec Domaniowa

  Jedno pytanie do Pani Doroty Swadek-Schneider: Czy jak Pani wygra wybory to będziemy mieć w Gminie Domaniów farmę wiatrową tak jak chciała to Pani zafundować mieszkańcom (wbrew woli 95% mieszkańców Domaniowa) 4 lata temu?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Skąd oni powyciągali tych ludzi? Co ci ludzie sobą repreznetują, co zrobili dla miast czy gmin?
  Były radny Mikołajczyk- wyborcy już raz mu pokazali, że go nie chcą i stracili zaufanie
  radny Hełka- chyba dla kasy, zmienia partie. Wiadomo, w jego sytuacji kasa potrzebna
  chłopiec Błażej- wyskoczył jak Filip z konopi, nawet na zdjęciu nie pasuje do otoczenia
  Mariolka? lepiej niech nalewkami sie zajmie
  były dyrektor gimnazjum i wice- po co wam panowie polityka? Lepiej nieść rzetelnie kaganek oświaty, nie zejść na manowce, jak byłe nauczycielki, które również są na zdjęciach (co władza robi z ludźmi)
  Nauczycielka z Jelcza-mniej plotek
  dla większości-turnus odchudzający
  Brak jakiegoś programu, prezentacji kandydatów. Dlaczego akurat na nich mam oddać swój głos? Czym mnie przekona pan Borys?
  Jakaś anonimowa ta grupa bardzo
  Powinniście wziąć przykład z lokalnych patriotów- tam przynajmniej o każdym coś wiadomo i każdy ma swoje populistyczne hasła.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Jacek Hełka

  Dariusz – dziękuję za zainteresowanie moją osobą. Nie sądziłem, że zostanę tak szybko zauważony.
  Co do poglądów to właściwie trudno mi jest komentować Pana uwagę. Przykładowo Pis obiecywał nie sprowadzać imigrantów, a ich liczba w Polsce stale rośnie, natomiast PO broniło wolności Internetu, a zagłosowali w PE za jej ograniczeniem – tzw ACTA II.
  Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za zainteresowanie i zwrócenie uwagi czytelników na moją osobę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • panie Hełka niech pan nie będzie taki „poprawny” i grzeczny.
   Jelcz z którego pan kandydował ostatnio poznał się na panu i podobno stracił pan tam mocno.
   a co innych spraw.
   ostatnie wybory – kandydował pan z list PiS.
   potem szybko zmienił pan front i nagle zaczął popierać (wykonywać polecenia) jeszcze obecnego burmistrza, który, co wszyscy wiedzą, jest z PO.
   teraz nagle jest pan bezpartyjny
   to strategia pana kolegi wiceprzewodniczącego RM pana W ?
   a kiedy zdradzi pan Stajszczyka ? bo po tym co pan robił ostatnio wyraźnie widać, że takie słowo jak lojalność jest panu zupełnie obce.
   śmieszne jest to, że to Wy krzyczeliście na sesjach że radni opozycji są w RM tylko dla pieniędzy.
   a pan dlaczego kandyduje ? dla idei ? żeby coś zrobić dla mieszkańców ? bo jakoś nie słyszałem jako mieszkaniec J-L o żadnych pana osiągnięciach. no chyba, że ma pan zamiar. tak jak radny W. radna Cz. i wspomniany wcześniej radny W. chwalić się cudzymi pomysłami i podawać je jako własne co wielokrotnie miało miejsce w ich wykonaniu. żeby wspomnieć tu tylko projekt poprawy bezpieczeństwa na ul Oławskiej, gdzie zakrzyczeliście opozycję, że to populizm a za 3 miesiące dumnie odczytaliście interpelację do burmistrza w tym temacie jako zatroskani radni. ŻENADA.
   inny przykład, oświetlenie między „punktowcami”. przewodniczący osiedla, Sierpinski ponad 3 lata o to walczył a teraz radny W. wmawia ludziom, że to był jego pomysł a Sierpiński go mu ukradł. PUSTY ŚMIECH i OBRZYDZENIE.
   niech pan ma trochę przyzwoitości i da sobie spokój.
   naprawdę czas na zmianę. na ludzi, którzy chcą coś zrobić a nie brać tylko pieniądze.
   bo komisje, które spotykają się przed sesjami Rady Miasta potrafiliście załatwiać w 3 minuty. tyle dokładnie potrafiło trwać spotkanie. a pan jest z tego pamiętam przewodniczącym jednej z komisji. GRATULACJE.
   mam nadzieję, że ludzie nie dadzą się oszukać i tacy jak pan zobaczą to 21 października.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Do Jacek Helka. Proszę Pana Pan nam nie mydli oczu Europa, niech pan spojrzy co się dzieje tu. Był Pan już wszędzie i nic Pan nie zrobił dla miasta. Jest to nic innego jak rozpaczliwa pogoń za pieniędzmi. Nie oddam na Pana głosu bo jest to zmarnowany głos.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. zniesmaczony

  Smutny ten samorząd ,ciągle te same twarze średnia 60+, lekarze i nauczyciele to zmora samorządu, potrafią tylko dużo gadać z czego nic nie wynika.Tylko raz oglądałem sesje rady powiatu i już jestem wyleczony, nuda , nuda i jeszcze raz nuda!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Panie redaktorze kamiński kiedy w końcu gazeta zajmie się sprawą radnego platformy obywatelskiej wilhelma mroza? Rozumiem, że roman kaczor wykupuje reklamy wyborcze na całe strony, ale ludzie mają prawo wiedzieć czy radny platformy obywatelskiej dostaje co miesiąc diety choć nie uczestniczy w sesjach?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Przewodnicząca rady jest z tej samej opcji klubu platformy obywatelskiej. A gazeta jest od nagłaśniania wszelkich spraw, gdzie marnowane są pieniądze podatnika, więc podatnicy mają prawo wiedzieć czy pan wilhelm mróz pobiera dietę radnego a na sesje nie chodzi.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Gazeta pewnie zajęła by się sprawą radnego gdyby był z PIS to wtedy tak. Artyķuły o Mikosiaku na pierwszej stronie i dobrze brawo Gazeta, brawo panie Kamiński. Jednak dziennikarz powinien być obiektywny i patrzeć na wszystkie opcje jednakowo. Co z radnym Wilhelmem Mrozem, który od już chyba ze dwa lata nie jest obecny na sesjach? Czy pobiera dietę?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. Jak ci Gazeta i redaktor Kamiński ma zająć się sprawą radnego platformy obywatelskiej jak niedlugo kaczor zacznie wykupywać reklamy wyborcze w gazecie? W 2015 r wykupił 2 całe strony i przecież zapłacił niemałą kasę , więc teraz nie będzie moim zdaniem kamiński narażał się pisząc o marnowanych pieniądzach na radnego którego nie ma na sesjach? Spytasz gdzie moralność dziennikarska czy obiektywizm? Są za to duże pieniądze za reklamy wyborcze?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Łukasz Dudkowski sprawdził się już jako dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury, ostatnio jako prezes spółki Jelcz. Wszyscy pamiętamy w jakim stanie była kultura w naszym mieście i gminie (bardziej właściwe byłoby stwierdzenie, że kultury wówczas właściwie nie było) gdy zaczynał swoją pracę w MGCK. Otwartość na nowinki, nietuzinkowość oraz pomysłowość Łukasza Dudkowskiego sprawiły, iż kultura odżyła. I nie jest to bynajmniej przesadyzm. Podobnie spółka Jelcz, gdzie sytuacja przedsiębiorstwa jest bardzo dobra i, co najważniejsze, gwarantuje pewność zatrudnienia i rozwój spółki na co najmniej kilka lat naprzód. Zorientowani doskonale wiedzą, że Łukasz Dudkowski nieustannie zabiegał o jak największą liczbę kontraktów dla firmy, odbywając w tym celu wiele wyjazdów służbowych chociażby do Warszawy. Jelcz stał się znów zauważalny, o czym świadczą wizyty, niech tylko wspomnę, szefa MON czy premiera Morawieckiego. To wszystko przełożyło się na dawno niespotykaną w tej firmie liczbę inwestycji np. w nowoczesny park maszynowy czy także w pracowników, którzy otrzymali dwie transze znaczących podwyżek płac. Podsumowując, człowiek który po prostu sprawdził się na dotychczasowych stanowiskach, z pewnością sprawdzi się także na funkcji burmistrza. Dajmy szansę młodemu, aktywnemu człowiekowi i nie dajmy się nabrać na ludzi typu Stajszczyk. Wczoraj z Putyrą, dzisiaj ze Szczęśniakiem a jutro?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. Poraża ilość osób, które powinny już spokojnie być na emeryturze i uprawiać ogródek. Zdjęcia też bardzo rodzinne, pokoleniowe można by rzec. Proponuję hasło „rodzina na swoim”.
  Mimo sporej odrazy pozdrawiam i życzę powodzenia ale bardziej w uprawianiu ogródka niż polityki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Farbowane lisy, przecież każdy kto śledzi dzieje samorządu zna te twarze, tylko że w towarzystwie innych popleczników. Polakowska? W zeszłych wyborach nie biegała z plakatami obecnego burmistrza? Hełka ponoć deklarował start z Koalicji i co? Gdzie resztki przyzwoitości? Emeryci, no cóż, bez komentarza, ale trzeba było z łapanki napełnić listy, także jest co jest. Tylko po co?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Ale to właśnie o to chodzi, żeby było jak najmniej młodych ludzi i generalnie żeby ludzie nie chodzili też do wyborów. Politykom tylko na tym zależy bo dzięki temu angażując wówczas swoje klany, utrzymują się przy władzy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 17. Stajszczyk to zręczny organizator pieniędzy unijnych. Obiecuje przed wyborami sporo, jak każdy (vide: program Dutkowskiego) ale akurat w jego przypadku finansowanie cudów może się z zewnętrznej kasy udać. Dutko ma ćwierć kontraktu na 500 mln dla zakładu i tylko dlatego, że PIS sypie w ” swoją” zbrojeniówkę, jest to rozdmuchane jako sukces prywatny. Ale zaraz zaraz, Dutko właśnie poleciał ze stołka :-))) Za sukcesy??? Doprawdy…. 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 18. No patrz MR. Stajszczyk staruje… no to kogo teraz będzie całował 🙂 ?
  A tak na poważnie, bo to w końcu nasze życie jest , cóż człowiek ten będzie sobą reprezentował? Jeśli był we władzach, a zdaje się że viceburmistrz to raczej nie jest zwyczajny urzędnik, to co uczynił dla nas? Mam jakieś niejasne poczucie, że nic kompletnie. A finanse EU ? No jakoś brak mi informacji o wielkich projektach, ale może niedoinformowany jeste ???

  Na mój głos nie może liczyć póki co

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 19. Mieszkańcy Jelcza-Laskowic mają poważny problem, bo nikt nie wystawił kandydata na burmistrza, który zasłużyłby sobie na wybór.

  O Szczęśniaku szkoda w ogóle gadać, bo pokazał przez ostatnie cztery lata, że jest nic nie wart.

  Stajszczyk jest kandydatem WS, czyli lokalnej sitwy, która już dość się narządziła i dość szkód wyrządziła Mieszkańcom.

  Dekret, to zaangażowana działaczka na rzecz Mieszkańców i może nawet niezła radna, ale na burmistrza nie ma absolutnie żadnych kwalifikacji, począwszy od braku wykształcenia, a na kompletnym braku kultury osobistej skończywszy.

  Pozostał tylko Dudkowski, który jednak jest przydupasem Brezdenia, czyli sitwowego kreta w PiS. Ostatnio Dudkowski jednak sprawował się dość nieźle pod ręką Szuturmy w „Jelczu”. Jednak najważniejsze jest to, że Dudkowski reprezentuje PiS i nawet, jeśli sam jest niewiele wart, to centrala PiS albo doprowadzi go do pionu, albo szybko wymieni go na kogoś bardziej odpowiedniego, a metody na taką wymianę są i to zupełnie legalne.

  Warunkiem jest jednak zdecydowana większość PiS w Radzie Miasta i Gminy. Kto chce, żeby w J-L coś się wreszcie zmieniło na lepsze, a nawet na dużo lepsze, powinien głosować wyłącznie na kandydatów z listy PiS. Tylko PiS jest w stanie rozwalić lokalną sitwę, zdławić korupcję i działać na rzecz Mieszkańców. Zostało to udowodnione na szczeblu rządowym i to jak.

  Mieszkańcy J-L mają wybór. Albo zagłosować na PiS, co zapewni dotarcie Dobrej Zmiany do J-L, albo nie pójść na wybory, co byłoby jednoznaczne z zagłosowaniem na stary układ i byciem absolutnie pewnym, że zmienić może się tylko na gorsze.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.