Nasi na Złombolu czyli „Wybuchową” karetką do Grecji

OŁAWA. Nasi na Złombolu. Marta Tomaszewska, Marta Szymańska, Sebastian Kwiatek i Marek Malec – to członkowie ekipy „Wybuchowi”, którzy już 1 września wyruszą polonezem karetką z 1996 roku na największy na świecie charytatywny rajd samochodowy
Cała podróż ma potrwać 2 tygodnie, a trasa liczy blisko 6 tysięcy kilometrów – z Katowic aż na środkowy cypel półwyspu Chalcydyckiego w Grecji i z powrotem.
***
Koncepcja Złombolu jest prosta – w trasę wyruszyć mogą tylko samochody koncepcji komunistycznej. Organizatorem rajdu jest Team Złombol pod patronatem Fundacji Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka, z siedzibą w Chorzowie przy ul. Łani 1. Ponieważ jest to rajd charytatywny, każda startująca drużyna ma za zadanie pozyskać darczyńców, którzy wpłacą na rzecz ww. fundacji kwotę minimum 1 500,00 zł, która w całości zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom z domów dziecka.
***
Złombol ma już sporą historię. W pierwszą wyprawę do Monako wyruszyły jedynie 2 auta. Mimo trudnych początków udało się uzbierać kwotę 15 013,24 zł. W kolejnych latach zainteresowanie rajdem rosło. Przybywało zarówno uczestników, także z Oławy, jak i darczyńców, dzięki czemu zebrane kwoty z roku na rok były coraz większe. Złombolowe samochody docierały m.in. do Loch Ness w Szkocji, Olimpii, Loret de mar, Passo dello Stelvio czy Palermo. W 2017 roku na starcie charytatywnego rajdu do hiszpańskiej miejscowości Noja zameldowało się 530 samochodów, a liczna grupa darczyńców uzbierała kwotę aż 1 128 845,63 zł. W tym roku kolejny rekord został już pobity, bo do udziału w rajdzie zostało zgłoszonych 836 ekip!
***
– Mamy nadzieję, że nasz polonez wytrzyma trudy tak długiej trasy – opowiada Sebastian Kwiatek, kapitan drużyny „Wybuchowi”. – Przemek Łuszczek, nasz złombolowy mechanik z serwisu VagDiag w Radwanicach, dwoił się i troił, aby przygotować auto do drogi – naszą historię znajdziecie na facebookowym profilu „Wybuchowi – Złombol”. Tam też będziemy relacjonować przebieg rajdu.
***
„Wybuchowi” sami pokrywają wszystkie koszty związane z podróżą, w tym noclegi oraz paliwo. Darczyńcy drużyny „Wybuchowi”, wpierający tę szczytną inicjatywę, to zarówno lokalne firmy, jak i osoby prywatne, w tym:
***
„Gazeta Powiatowa – Wiadomości Oławskie”;
Monolit Zbigniew Hołyński z Oławy;
Beauty Complex s.c. z Oławy;
S-Computers s. c. (www.s-computers.pl) z Oławy;
Beata i Bogdan Gniewkowie z Wrocławia;
Pogotowie taneczne Angelika Stawowy (www.pogotowietaneczne.pl) z Wrocławia;
Agata Szymańska z Oławy;
Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Piotr Golec z Wrocławia;
Wróblewska Event Krystyna Wróblewska z Wrocławia;
Marta Malak Learning to speak z Wrocławia,
VagDiag – pogwarancyjny serwis Skoda, VW, Audi, Seat z Radwanic
Triplex z Mienic
***
Zbiórka pieniędzy trwa nadal, także podczas rajdu. Każdy może pomóc potrzebującym dzieciom wpłacając na konto fundacji darowiznę i podając numer identyfikacyjny „Wybuchowych”.
Numer konta: 72 1050 1214 1000 0023 2153 3859
Tytuł: „ZŁOMBOL 2018 – ID WY2324 („Wybuchowi”) – darowizna od… (tu nazwa darczyńcy).
***
Więcej informacji o akcji Złombol z dokładną trasą, a także pełną listę darczyńców od wszystkich startujących ekip, znajdą Państwo na stronie www.zlombol.pl.
*
Gazetowa ekipa „złombolowej” karetki, czyli Marta Tomaszewska, Marta Szymańska, Sebastian Kwiatek i Marek Malec – profil na facebooku: https://www.facebook.com/wybuchowizlombol

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (2)

 1. No, no…. To jest wyzwanie. Nie wiem czy polska myśl techniczna przewidywała takie dystanse. Musicie mieć chyba worek pieniędzy, żeby napoić benzyną tego smoka. To będzie mini szkoła przetrwania. Trzymam kciuki i czekam na wieści

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. DLA MŁODYCH TO TYLKO ZABAWA- JA NATOMIAST, LATA NA TAKIEJ KARETCE W JELCZU I OŁAWIE ….
  … W TAKIEJ życie RATOWAŁEM , RESUSCYTOWAŁEM (różnica: reanimacja /resuscytacja)
  DZIECI SIĘ RODZIŁY , LUDZIE UMIERALI, PIJAKI żYGALI I WIELE WIELE INNYCH RZECZY TAKIE KARETKI WIDZIAŁY !!!… OJ SIĘ DZIAŁO !!!
  DOBREJ ZABAWY
  POZDRAWIAM POGOTOWIANYCH LUDZISKÓW !!!
  HZ

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.