Chcą, aby w Oławie wreszcie zaszła dobra zmiana

Oława. Wybory 2018. Mariusz Łuczkiewicz – kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na burmistrza Oławy. Zaprezentowano go na konferencji prasowej 27 sierpnia. Kandydat wystąpił w otoczeniu lokalnych działaczy PiS i posła na Sejm Przemysława Czarneckiego.
– Przypadł mi zaszczyt, że będę mógł zarekomendować pana Mariusza Łuczkiewicza jako kandydata PiS w nadchodzących wyborach samorządowych na burmistrza Oławy – mówił poseł Przemysław Czarnecki. – W województwie dolnośląskim jest taka specyficzna sytuacja, że dziesięć największych miast, oprócz Wrocławia, znajduje się poza okręgiem wrocławskim. To spowodowało, że do tej pory duża część środków, przyznawanych przede wszystkim przez Sejmik, trafiała do miejsc spoza naszego okręgu. Powinniśmy stawiać przede wszystkim na osoby młode, przedsiębiorcze, które będą potrafiły to zmienić, aby motorami napędowymi naszego okręgu były także miasta powiatowe takie jak Oława. Z jednej strony będą mogły pozyskiwać te środki, a z drugiej – wykorzystywać dla dobra mieszkańców. Wydaje mi się, że takie osoby jak pan Mariusz są wskazane do tego, aby brać w tym udział.
Kandydaturę Mariusza Łuczkiewicza rekomendował starosta Zdzisław Brezdeń. Współpracują razem od kilku lat – kiedyś to Łuczkiewicz pomagał Brezdeniowi w jego kampanii wyborczej. Więcej przeczytasz w e-wydaniu gazety „Powiatowej”. Do kupienia pod tym linkiem: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-08-30 Koszt 2.90 zł.
Mariusza Łuczkiewicza wspierali działacze Prawa i Sprawiedliwości

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (35)

 1. Od prawie 30 lat lokalne układy rządzą i dzielą posady dla siebie i swoich znajomych i nic się nie zmieniło w tej materii nawet po ostatnich wyborach parlamentarnych. „Dobra zmiana”, która miała przynieść zmiany w Polsce, okazała się tubą propagandową i dotyczy jak widać aktualnie w przestrzeni publicznej – tych, którzy na tym zyskują.
  Tam gdzie miały być nowe twarze, są nadal starzy koledzy. Zmiana dotyczy osób wybranych i skutki tej zmiany są już widoczne, gdyż obywatele przestają wierzyć, że można coś zmienić w kraju na lepsze, a młodzież nadal ucieka z Polski za granicę, bo po Polsce rozlała się niespotykana dotąd skala korupcji politycznej, kolesiostwa i nepotyzmu. Ludzie często bez wykształcenia, bez doświadczenia, bez kompetencji dzięki układom zarabiają krocie. Opozycja grzmi, że partia PiS nie ma kadr, dlatego sięga po ludzi o wątpliwych kwalifikacjach zawodowych lub po prostu po wieloletnich radnych. Nieważne kompetencje ale tylko to czyim jesteś kolega. Czy na tym polega „dobra zmiana”?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Karol Nowak

  Nie znam gościa ale nie trawię tych co go popierają.
  Nie potrzeba w Oławie podnóżków dla księży, budowniczych pomników czy zmieniaczy nazw ulic.
  Samorządy powinny być wolne od partyjniactwa.
  Temu panu dziękujemy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Zanim jeden z drugim sitwowy hejter otworzy swoją załgana gębę, nie najpierw pójdzie na kilka spotkań ze wszystkimi kandydatami na burmistrza, pozna ich programy, oceni ich kwalifikacje, osobowość, a przede wszystkim ich moralność i dopiero potem, na podstawie faktów, publikuje swoje opinie, które powinny być merytoryczne, a nie oparte jedynie na wytartych postkomunistycznych i antypisowskich hasełkach.

  Nie chodzi o to, na jaką partię mamy głosować, ale o to, za jakim programem się opowiadamy i komu ufamy, że swój program zrealizuje. Wszelka dyskusja o nazwiskach jest jeszcze grubo przedwczesna. Jednak wiemy już, że jeśli już chcemy oceniać partie polityczne po ich dotychczasowym dorobku na szczeblu krajowym, to PiS bije wszystkich na głowę, co potwierdza dynamiczny rozwój gospodarki, praktyczna likwidacja bezrobocia, wdrożenie bardzo dobrych i potrzebnych programów społecznych, a także rozbicie wielu różnych mafii rozkradających Polskę na setki miliardów, wspieranych przez poprzedni rząd PO/PSL.

  Zatem, drodzy postkomunistyczni trollowie i hejterzy, pozamykajcie jeszcze wasze załgane japy, dopóki nie będzie wiadomo, który kandydat co sobą reprezentuje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Oto prawdziwy obraz oławskiej koterii. „Co ma moralność do przedsiębiorczości”? Pyta jakiś obrońca demokracji komunistycznej!

    Ma tyle samo, co fundament do budynku. Moralność jest fundamentem wszystkiego – gospodarki, polityki, nauki i życia w ogóle.

    Niemoralny przedsiębiorca staje się pasożytem żerującym na innych i na państwie. Niemoralny urzędnik jest ostoją korupcji, niemoralny naukowiec i wykładowca zadaje kłam prawdzie.

    Nic dziwnego, że Oława jest ostoją POstkomuny, skoro moralność jest tu niepotrzebna ani przedsiębiorcom, ani urzędnikom, ani politykom. Liczy się kasa, misiu! Tylko kasa!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • No, to ty nie wiesz, co to jest pasożyt. Bezrobotni dostają ustawowe zasiłki, a księża dostają, co łaska. Pasożyt natomiast bierze sobie sam, nie pytając swojej ofiary o zgodę. Pasożyt, to rabuś i bandyta. Nie wiedziałeś o tym? Czy ty w ogóle coś wiesz, poza tym, że za kasę masz siać nienawiść?

 4. Ja mam nadzieję, że ludzie się w końcu obudzą i będą głosować na kandyatów spoza sitwy PIS, PO, BBS. Jeżeli ktoś pisze o morlności to właśnie najlepszym dowodem na nią jest jeżeli dany kandydat nie miał nigdy nic wspólnego z w/w ugrupowaniami i tylko na takiego kandydata warto oddać głos. Reszta to zwykli karierowicze. Ja będę zatem głosować na ludzie z Oławskiej Zjednoczonej Prawicy

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Nie wiem czy ten, kto to powiedział jednak sam nie był idiotą. Ci co należą do partii mają z reguły z tego profity i to całkiem niezłe. A to posadka w spółecze, a to intratne stanowisko i wiele innych korzyści a wszystko na koszt takich własnie idiotów. Więc teraz zadaj sobie raz jeszcze pytanie, kto tutaj jest idiotą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. I po zasiłku

  Gość napisał;
  ,, …..
  Jednak wiemy już, że jeśli już chcemy oceniać partie polityczne po ich dotychczasowym dorobku na szczeblu krajowym, to PiS bije wszystkich na głowę, co potwierdza dynamiczny rozwój gospodarki, praktyczna likwidacja bezrobocia, wdrożenie bardzo dobrych i potrzebnych programów społecznych, a także rozbicie wielu różnych mafii rozkradających Polskę na setki miliardów, wspieranych przez poprzedni rząd PO/PSL.

  Zatem, drodzy postkomunistyczni trollowie i hejterzy, pozamykajcie jeszcze wasze załgane japy, dopóki nie będzie wiadomo, który kandydat co sobą reprezentuje.”

  P.s.
  Czytałeś o następnym genialnym pomyśle twojej partii
  ….. poczytaj niżej.

  ,, W przypadku podniesienia płacy minimalnej nie do 2200 złotych, ale do 2220 złotych rząd ma jeszcze jeden interes. Jak podaje p. Arek Pisarski na Twitterze, taki wzrost sprawi, że żaden pracujący samotny rodzic nie będzie pobierał 500 plus, bo przekroczy dochód co najmniej o 7 złotych.

  Z jednej strony rząd będzie się chwalił podniesieniem płacy minimalnej, co w żadnym wypadku nie jest korzystne dla podatników, a z drugiej sporo zaoszczędzi na wypłatach ze sztandarowego programu „500 plus”. ”

  Źródło : internet

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Należy podkreślić, że korzystając z dobrej sytuacji w światowej gospodarce, większość naszych sąsiadów (w tym np: Czesi i Słowacy) mają dodatni bilans w projektach budżetów na obecny rok, a Polska 40 miliardów na minusie, a sytuacja jest tak zła, że np: w policji wstrzymano wypłaty zasiłków pogrzebowych i innych świadczeń socjalnych.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.