Kolejne wnioski, a ścieżki brak

Jelcz-Laskowice/Oława. Radny Tadeusz Babski chciałby budowy ścieżki rowerowej łączącej Jelcz-Laskowice z Oławą
*
Sprawę poruszył na lipcowej sesji Rady Miejskiej. Chciał, by Rada Miejska przegłosowała stanowisko, w którym zawnioskuje do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego o zaplanowanie w budżecie środków na budowę ścieżki rowerowej na trasie Jelcz-Laskowice – Oława. Babski chciał również, żeby gmina obiecała partycypację w kosztach.
Radca prawny Sławomir Boruch Gruszecki przyznał, że sam apel jest zasadny, ale radni nie mogą przyjmować stanowisk, w których zobowiązują gminę do wydawania środków pieniężnych. O ewentualnej partycypacji można z burmistrzem rozmawiać, ale nie można go do tego zmuszać stanowiskiem Rady Miejskiej.
Po sugestii mecenasa Babski zmodyfikował swój wniosek. Radny Prawa i Sprawiedliwości Ireneusz Stachnio dodał, że wszystkim zależy na budowie tej ścieżki. Propozycję Babskiego przegłosowano więc jednogłośnie.
Co to oznacza w praktyce? Właściwie nic, oprócz podjęcia kolejnej próby przekonania Sejmiku Województwa Dolnośląskiego do rozpoczęcia inwestycji. Już w 2016 roku gmina J-L przygotowała wniosek o dofinansowanie budowy ścieżki rowerowej wzdłuż dróg wojewódzkich nr 455 i 396, czyli normalnie trasą przez Stary Otok. Wniosek poparły gmina Oława i miasto Oława.
Ścieżki rowerowej jak nie było, tak nie ma. Ciąg pieszo rowerowy powstał niedawno przy wyjeździe Oławy. Ciągnie się on wzdłuż ogródków działkowych i kończy przy skrzyżowaniu na Janików. Na bezpieczny dojazd rowerem z Oławy do Jelcza-Laskowic będzie trzeba jeszcze poczekać. Ile? Tego nie wie nikt.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (21)

 1. ,, … Problem pojawia się wtedy, gdy rowerzysta chce przejechać z jednej miejscowości do drugiej.”

  P.s.
  A jaki to problem ?
  Ubieram kamizelkę odblaskową , siadam na rower i jadę do Jelcza- Laskowic z Oławy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Radny powinien się postarać w pierwszej kolejności o remont drogi 455 Oława-Jelcz-Oława. oraz chodnika od nowo budowanego ronda w Miłoszycach na ulicy Dziuplinskiej aż do lasu gdzie jest ścieżka biegowa 7 km .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Oława napisał;

  ,, Popieram i sam bym przesiadł się w ciepłe dni na z auta na rower jeżdżąc do pracy. Ta trasa jest niebezpieczna w obecnym stanie by nią rowerami jeździć. Myślę że to by była dobra inwestycja”

  Jakoś wędkarze nie narzekają jak rowerami pod dęby na ryby jadą.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Ścieżki a gdzie drogi i drogi osiedlowe, w Miłoszycach jak się przyczepią do jednego pomysłu to czy jest to potrzebne czy nie to będą dawali taki bezsens pod głosowanie . Zabrane są wszystkie autobusy do Wrocławia kolejka, daleko a samochody na tych dziurach urywają zawieszenia.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Najgorsze że w lasach wjeżdżają ciężkim sprzętem bo robią ścieżki rowerowe. Ale to dla niedzielnych rowerzystów, dla których kałuża czy kamyczek stanowią problem, a w tych kaskach na rowerach wyglądają przekomicznie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Gdyby niektórzy prawnicy mieli trochę więcej wyobraźni to wiedzieliby, że są pewne inne sposoby oddziaływania niż tylko te przewidziane przepisami prawa i często bywają skuteczniejsze niż długoletnia szarpanina prawnicza. Niestety większość prawników zwyczajnie nie ma wyobraźni ani kreatywności i klepią jedynie wyuczone formułki.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Tak dobra droga z poboczem .Przykład w Brzegu od ronda w kierunku Pępic.Przy tej okazji trzeba poruszyć drogi od mostu do drogi do Siedlec tak też Kilińskiego do Jaczkowic Zadbać o te odcinki i mamy trochę rozkorkowana Oławę.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Szkoda, że Powiat blokuje finasowanie swoich dróg powiatowych na terenie gminy Jelcz-Laskowice. Rada powiatu nie jest chyba zainteresowana polepszeniem standardów i czeka na dopłaty 🙂 Przykre, że przedstawiciele PiS przedstawiają niepełne informacje 🙁

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.