Spacerowa czy wróbel w garści?

Oława. Wątpliwości radnego. Co jest ważniejsze i na jakie inwestycje powinno stawiać miasto?
– Było zaplanowane w budżecie 300 tys. zł na remont Spacerowej w kierunku Kilińskiego przez park, ale pieniądze zostały przesunięte w budżecie, bo nie otrzymaliśmy dotacji i nie wiadomo, kiedy dostaniemy – mówił na czerwcowej sesji Rady Miejskiej radny Krzysztof Rydzoń. – Ale na przystań nad stawem są pieniądze. Co jest ważniejsze – bezpieczeństwo czy rozrywka? Wiele aut jeździ tą drogą bardzo szybko. Droga to sprawa priorytetowa, bo dużo osób chodzi po parku.
Decyzji władz broniła radna Ewa Szczepanik, mówiąc, że przykład ulicy Kochanowskiego pokazuje, że można liczyć na dotację. Wątpiła, czy wyremontowanie ulicy zmniejszy prędkość, z jaką jeżdżą kierowcy: – Czy zmniejszą prędkość? Nie, będą jeździć jeszcze szybciej i stwarzać zagrożenie. Lepiej poprzeć burmistrza, bo jest szansa, że w przyszłym roku Spacerowa zostanie zbudowana.
Burmistrz Tomasz Frischmann tłumaczył, że na budowę przystani miasto uzyskało 49 tys. zł dofinansowania, a kosztuje ona 52 tys. zł. Zaznaczył, że ostatnio oferty firm w przetargach są wyższe niż kwoty zaplanowane na konkretne inwestycje: – Nie wiemy, za ile wybudujemy odcinek Spacerowa-Kilińskiego. Najpierw należy zakończyć budowę Oleśnickiej, bo są tam duże koleiny. Pieniądze z województwa są w tym roku do wzięcia. Mamy przysłowiowego wróbla w garści i to wykorzystujmy.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (11)

 1. Romain the Sponsor

  Oho , nie ma to jak chłopiec na posyłki bezradnej zabierający głos w sprawach których nie rozumie , zaatakuje – a nóż widelec co glupsi chwycą tanią zagrywkę rodem z piaskownicy … Jak tam przystanek PKP na Sobieskiego ?? Czy to niewygodne pytanie ? Na FB wybitna bezradna ładnie ucina niewygodne tematy …

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Poprzednia władza zasypywała kilkakrotnie wgłębienia żwirem, które odbijały się od opon samochodów, motocyklistów szukając kogoś kogo mógłby „skrzywdzić”,i jak pamiętam w ubiegłej kadencji radna Lidia Markowska walczyła, aby naprawić tą nawierzchnię drogi wewnętrznej należącej do miasta i zgłaszała parkowania na trawnikach.
  Obiecywano nową nawierzchnię i co? co, na obiecankach się skończyło.
  4 lata obecnej kadencji i też wielokrotnych obietnic nic nie zrobiono. Czas na zmiany.
  Wymianę nawierzchni chodników ul. Kasprowicza też nie zrobiono, mimo, że mieszkaniec osobiście w imieniu pozostałych chodził do Burmistrza i do radnego z tego rejonu- otrzymywał obietnicę, tak długo chodził,przypominał Burmistrzowi i radnemu aż Burmistrz powiedział, że nie będzie wymiana nawierzchni.
  I tak przez 4 lata tam gdzie jest konieczność naprawy lekceważy się wyborców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. ,,,, ….. Burmistrz Tomasz Frischmann tłumaczył, że na budowę przystani miasto uzyskało 49 tys. zł dofinansowania, a kosztuje ona 52 tys. zł. ….. ”

  Tych kilka deseczek aż tyle kosztowało ?
  Kto na tym zarobił?
  ……

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.