W Jelczu-Laskowicach będzie Lidl?

Nowy sklep. Informację potwierdza wiceburmistrz Romuald Piórko.
Temat na sesji Rady Miejskiej poruszyła przewodnicząca Beata Bejda. – Niestety, bardzo nam brakuje dużego sklepu spożywczego – mówiła. – Kolejki są niebotyczne. Mamy pracowników z Ukrainy, którzy też robią zakupy. Czy trwają może jakieś rozmowy z inwestorami, którzy chcieliby u nas otworzyć market? W pewnym momencie będziemy musieli się zmierzyć z tym tematem. Oprócz miasta mamy 15 sołectw. Mieszkańcy gminy Czernica również robią u nas zakupy.
Na jej pytanie odpowiedział wiceburmistrz Romuald Piórko. Przyznał, że najprawdopodobniej do J-L wchodzi Lidl. Nie chciał jednak powiedzieć, gdzie stanie. W rozmowie z nami również był tajemniczy. Nie chciał zdradzić szczegółów. Dowiedzieliśmy się jednak, że trwa postępowanie administracyjne i niemiecka sieć chciałaby otworzyć swój sklep w Jelczu-Laskowicach.
Niezadowolona z takiego obrotu sprawy wydaje się być radna Krystyna Dekret. Na sesji przyznała, że sklep trzeba wybudować, ale tylko pod warunkiem, że będzie to polski sklep. Jej wypowiedź skwitował Piórko: – Jeszcze nas naczelnik z Unii Europejskiej nie wyprowadził, więc Unia Europejska to również my.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (25)

 1. Polacy są tak głupi że nawet we własnym kraju niemcom chca tyłki lizać. zrobią to bez wahania za kilka groszy. Wstydzę się że Polak Polaka nie jest w stanie wesprzeć A wręcz przeciwnie. Dlatego biedakami i wyrobnikami będziemy jeszcze długo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Piórko jako urzędnik który bierze państwowe pieniądze powinien się wstrzymać z komentarzami typu ” naczelnik” itd. nikogo nie interesują jego jego sympatie polityczne. jest urzędnikiem i jest dla ludzi o czym często zapomina. na dodatek to wyjątkowo wulgarny typ. nie szanuje ani zwykłych ludzi ani pracowników urzędu. a LIDL będzie. w okolicach Orlenu. ziemia już dawno została kupiona ale nie można było robić konkurencji zaprzyjaźnionemu dyskontowi z pod znaku szpady

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • kustosz pamięci narodowej

   Komentarze zcy burmistrza przy łamaniu Konstytucji RP przez niektórych polityków, również „biorących państwowe pieniądze”, to jedynie waga piórkowa. Czy łamiący naszą Konstytucję nie są „dla ludzi”? … i gdzie tu szacunek dla „zwykłych ludzi”?
   Komentarze Piórki nie kwalifikują się na TS.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Jak czytam wasze komentarze to mam wrażenie że pół mózgi tu tylko piszą, co za różnica jaki sklep??? Czy byłby polski czy niemiecki i tak wszystko w nim bd zagraniczne. Ludzie ogarnijcie się bo dam sb rękę odciac że każdy co narzeka i tak tam pójdzie i tak.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Mieszkaniec gminy

   Zgadza się większość to produkty Polskie, tylko Ty się weź ogarnij i pomyśl choć przez chwilę gdzie trafi utarg z tych produktów? Na pewno nie zasili Polskiej goapodarki ani w postaci podatków ani rosnącego PKB, tylko skrzętnie zostanie wyprowadzony na zachód. I jak nie dostrzegasz funkcji zasadniczej tego aspektu to chodź dalej do zagranicznych marketów aby „Polska” rosła w siłę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Pewnie, że pójdzie. Nowy sklep = większa konkurencja.
  A faktem jest, że było blokowanie sprzedaży ziemi pod nowy market. I faktem jest, że dlatego żeby nie robić konkurencji dla Intermarche. Zmienił się właściciel Intermarche to i zmieniło się podejście.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. To jest dobra wiadomość dla mieszkańców Jelcza-Laskowic i okolic. Bywam w oławskim Lidlu i widuję tam wielu mieszkańców naszego miasta i gminy. Zapewne jest ich więcej niż myślę, bo przecież wszystkich nie znam? Kto czuje się aż tak wielkim patriotą, nie musi robić zakupów w tej sieci. Jednak wyzywanie wice burmistrza Piórki, jak to uczynił jeden z przedmówców jest karygodne i niedopuszczalne. Apeluję o umiar i więcej taktu! Zbliżają się wybory i wszelkiej maści pseudo patrioci zaczynają się odzywać siejąc nienawiść. Wybory miną, my pozostaniemy i trzeba z honorem i podniesionym czołem spojrzeć w twarz ludziom o innych priorytetach politycznych, o innym spojrzeniu na świat i ocenie tego co dzieje się wokół nas. Prawdę napisał jeden z przedmówców, że po zmianie właściciela Intermarche została otwarta furtka dla nowych inwestorów. Obok Lidla może powstać Aldi. Ta sieć również ma dobre zaopatrzenie. Każdy nowy sklep będzie przez mieszkańców J-L przyjęty z zadowoleniem. Otwarty w piątek Dino w Minkowicach cieszy się dużym zainteresowaniem i został z zadowoleniem przyjęty przez okolicznych mieszkańców. A tak na marginesie, to przecież nowe sieci są oznaką rozwoju naszego miasta, a na tym chyba zależy większości z nas 🙂

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • jeśli chodzi o nowe sklepy to masz rację. nie ma za bardzo w J-L wyboru. tylko biedronki i intermarche. a co do p. Piórki to co tu mają wybory do rzeczy. on nie jest w wyboru mieszkańców naszej gminy tylko został zatrudniony przez burmistrza. a co do jego zachowania i postępowania to niestety prawdą jest że to złosliwy i wyjątkowo wulgarny człowiek. i co troche pojawiają się głosy o jego zachowaniu np w stosunku do pracowników urzędu. wątpię w to że on miałby szanse w jakichkolwiek wyborach. i psuje reputację burmistrzowi.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. kkk: Mateusz kilka postów wcześniej użył obraźliwego epitetu. Takie określenie jest niedopuszczalne i z pewnością może być podstawą do sądowego żądania przeprosin. Inne opinie o tym panu mnie nie interesują i akurat w tym temacie nie mają żadnego znaczenia. Jeden z moich znajomych, który w swoim życiu piastował wiele funkcji kierowniczych mawiał, że każdy „szef powinien być trochę świnią”. Praca z ludźmi jest ciężkim kawałkiem chleba i chociaż się nie powinno i nie chce, to niekiedy nie można inaczej 🙂 Nie popieram tego rodzaju rozwiązań, ale trudno nie przyznać mu racji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • drogi Jacku
   po pierwsze:
   nie każdy szef musi być świnią (nawet trochę). jeśli Twój znajomy, piastujący wiele funkcji kierowniczych, tak postępował to cóż, wypada mu tylko współczuć, że nie potrafił się porozumieć z podwładnymi. a można, zapewniam Cię i gwarantuję, że można inaczej.
   po drugie:
   co do użycia obraźliwego epitetu, tak masz rację, może to być podstawą do założenia sprawy sądowej. sęk w tym, że p. Piórko często używa podobnych, obraźliwych i wulgarnych słów. Niestety, swoim zachowaniem ten pan również zastrasza pracowników o czym się słyszy ale o czym ludzie boją się powiedzieć oficjalnie. tutaj można przytoczyć sytuację z radnymi Pakoszem i Skrzydłowskim co było pokazane w internecie. i nie ma tłumaczenia, że być może został przez nich sprowokowany bo może był. osoba na takim stanowisku powinna umieć nad sobą panować i zachowywać się z klasą.
   po trzecie:
   co Twojego zainteresowania opiniami na tego pana. nie interesują Cię. zainteresują Cię jak kiedyś dojdzie do sytuacji bezpośredniego kontaktu. zobaczymy czy dalej wtedy będziesz go bronił.
   to tyle w temacie.
   a że powstanie nowy sklep to fajnie

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Ładna Wiola i Tomek nie mają żadnych wątpliwości że wygrają.Widać u nich pełen Luz.Kontrkandydaci im nie straszni.Im się wydaje że nawet drugiej tury nie będzie.Lidl w Oławie już jest ,Biedra też i jest spoko.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.