Inspektor pozywa radnych

Jelcz-Laskowice. Kto ma rację? Radni Krzysztof Skrzydłowski i Michał Pakosz walczą z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego. Inspektor Pawlikowska im odpowiada i zgłasza sprawę do sądu. O szczegółach sprawy piszemy w e-wydaniu gazety – do kupienia tutaj: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-07-12

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (10)

  • Wprawdzie o naszym staroście nie można powiedzieć jednego dobrego słowa, to jednak w tym wypadku starosta rzeczywiście niewiele może, bo może on odwołać powiatowego inspektora nadzoru budowlanego jedynie na wniosek wojewódzkiego (dolnośląskiego) inspektora nadzoru budowlanego, lub co najwyżej w porozumieniu z nim, co raczej nie wchodzi w rachubę, bo jak dotychczas wojewódzki szef naszej jaśnie wielmożnej pani inspektor tuszował jej wybryki prawne i jej brak elementarnej kultury w obejściu z petentami bez „pleców”.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A komu podlega i kto powołuje wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego?

    Art. 87. Powoływanie i odwoływanie wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego
    Dz.U.2018.0.1202 t.j. – Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane
    1. Wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego powołuje i odwołuje wojewoda, za zgodą Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
    A wojewodą jest Paweł Hreniak z PiS czyli kolega partyjny starosty oławskiego.
    Naprawdę wierzysz ,że nic w tym przypadku obaj i nie mogą zrobić od prawie 3 lat po objęciu władzy w kraju przez PiS?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców w zakładce „Ubecka kotłownia w J-L” jest zamieszczony wniosek tego stowarzyszenia do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, między innym o odwołanie Pawlikowskiej, co wpisuje się w Twój komentarz. Podobny wniosek tego stowarzyszenia do Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego jest też zamieszczony na tej stronie. Można zasugerować temu stowarzyszeniu, żeby z takim wnioskiem wystąpiło również do Wojewody. Oczywiście istnieje potężne lobby, które nie chce żadnych zmian w dotychczasowym układzie. Na pewno należy do niego nasz Starosta, a on jest tu kluczową osobą, bo tylko on może odwołać Pawlikowską i to od niego powinna wyjść taka inicjatywa do władz wojewódzkich, które z kolei muszą wystąpić do naszego Starosty z wnioskiem o jej odwołanie.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Nieprawda jest , ze nie wpłynęły żadne skargi i nieprawda jest również ze nie toczą się żadne sprawy sądowe .
  Te Panie nie rozumieją ze maja w rękach instrumenty ( prawo budowlane ) które mozna interpretować jak im się podoba.
  Problemem jest wyszukiwanie rozmaitych głupot aby tylko dopieprzyc człowiekowi .
  Nikt nie patrzy , ze jest projekt , ludzie z uprawnieniami się pod nim podpisują, urząd wydaje pozwolenie na budowę, człowiek buduje … na końcu wchodzą te Panie i wymyślają niestworzone rzeczy.
  Kompleksy moje Panie załatwia się na siłowni, w lesie i u kosmetyczki a nie na innym człowieku .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Reka do góry kto słyszał chociaż jedną pozytywną opinię o tej Pani ? Kontakt z nią to jakiś dramat , nikomu nie życzę załatwiania jakiej kolwiek sprawy i styczności z tą kobietą – zrozumiecie dlaczego – po pierwszych 30 sekundach rozmowy z jaśnie oświecona panią inspektor . A za Panów radnych trzymam kciuki – w końcu ktoś się odważył poruszyć temat państwa w państwie – bo tak aktualnie wygląda nadzór budowlany i jego decyzje w naszym powiecie .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. pokrzywdzony

  Jestem starym, schorowanym, samotnym i ubogim człowiekiem. Mieszkam w baraku na swojej działce rolnej i nasz bezduszny oławski pinb od 7 lat neka mnie i probuje pozbawić jedynego skrawka dachu nad głową. Co to jest za urząd !? , to nie są ludzie !!! Brak słow na takie draństwo.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.