Kiedy ścieżki przy ruchliwych drogach?

Oława. W mieście jest coraz więcej ścieżek rowerowych. W planach są także trasy realizowane w porozumieniu z gminą Oława. O te inwestycje pytali radni na czerwcowej sesji Rady Miejskiej. Mają powstać ścieżki łączące miasto z wsiami gminy Oława, na przykład z Godzikowicami. O tę pytał Paweł Gwiazdowicz (PiS). Michała Prusa (BBS) interesowała ścieżka na trasie Oława – Stanowice.
Burmistrz Tomasz Frischmann mówił, że jeszcze w tym roku rozpocznie się przebudowa drogi nr 94 z Oławy w kierunku Wrocławia. Ma powstać oświetlony chodnik, a gmina Oława będzie starała się o dopuszczenie tam ruchu rowerowego. Ten odcinek ma być poszerzony, powstaną zatoczki autobusowe i chodniki. Zarządca drogi – Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – planuje także zmiany układu komunikacyjnego na drodze nr 94.
Miejski odcinek drogi rowerowej do Godzikowic ma być budowany w przyszłym roku.

(MON)

Kategoria artykułu: Ważne

Tagi: , , , , , ,

reklama

Komentarzy (4)

  1. Jeśli drogi rowerowe sa budowane tak jak a ul. Chrobrego i Olesnickiej (tj. Poszerzanie chodnika = potężne koszty) , to pewnie nie prędko powstaną nowe. Wystarczyłoby domalowac pas dla rowerzystów na jezdni. A tak piesi będą się denerwować na rowerzystów a rowerzyści na pieszych. Dlaczego ta droga rowerowa musi być tak droga?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.