Przedszkole w Danielowicach już colorlove!

Wiecie co skrywają ściany tego budynku? Tak, to przedszkole! To przecież oczywiste jak 2+2 – powiecie. Dzisiaj owszem, lecz jeszcze kilka tygodni temu, mało kto z nas udzieliłby takiej odpowiedzi. Gdybyśmy mogli cofnąć się w czasie jak bohater kultowego filmu „Powrót do przyszłości”, naszym oczom ukazałby się budynek o urzędowej aparycji, nijak mający się do miejsca, w którym czas spędzają pełne pozytywnej energii maluchy. Efekt, który dziś widzimy to zasługa elewacyjnej metamorfozy – nagrody głównej za zwycięstwo w konkursie ColorLove Przedszkole. ColorLove Przedszkole to inicjatywa mająca na celu wspieranie rozwoju kreatywności najmłodszych poprzez nasycenie kolorami ich najbliższego otoczenia. Projekt zadebiutował w 2015 r., obejmując zasięgiem rejon Trójmiasta i Krakowa. Udział w konkursie przyniósł wówczas zwycięstwo i colorlovą metamorfozę placówkom z Wrząsowic oraz Sychowa. Po sukcesie pierwszej edycji, w 2017 r. akcja zawitała na Dolny Śląsk. Tym razem o zmianę image’u walczyły placówki z Wrocławia i okolicznych powiatów w promieniu 50 km. Zasady pozostały niezmienne. W pierwszym etapie przedszkola zgłaszały swoje kandydatury, a internauci oddając swoje głosy za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu wytypowali dziesiątkę finalistów, spośród których Jury wybrało ostatecznego zwycięzcę – Przedszkole Publiczne w Danielowicach (powiat oławski). Po kilku miesiącach prac nad projektem i przygotowań do jego realizacji, w końcu przyszedł czas, by nadać mu realnych kształtów. Tym zajęła się już specjalnie powołana do tego zadania ekipa remontowa. Dziś jest już po wszystkim. Budynek, pierwotnie przywołujący skojarzenia z urzędem, w końcu wygląda adekwatnie do funkcji jaką pełni, a jego elewacja jest równie radosna jak przedszkolaki, które na co dzień spędzają w nim swój czas, bawiąc się, ucząc i poznając świat. Patrząc na efekt metamorfozy, śmiało można mówić o wspólnym sukcesie, który ma wielu ojców – w pozytywnym znaczeniu tego sformułowania. Tak naprawdę zasługi można przypisać każdemu, kto w jakikolwiek sposób był zaangażowany w colorlovą akcję – od dyrekcji, pracowników przedszkola, jego podopiecznych, ich rodziców przez lokalne społeczności aż po architekta i wykonawcę.

Fundatorem nagrody jest firma Baumit.

TAK BYŁO przed zmianą

TAK przedszkole wygląda DZIŚ!

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (38)

 1. Czeslaw Zielinski

  Nie jest to sukces JEST TO UPADEK SPOLECZENSTWA NATURY WIARY W BOGA .Tym razem szatan zwyciezyl ale jest to zwyciestwo POlowiczne.Pamietajcie nikt nie uniknie sprawiedliwosci przed BOGIEM.Nie sa to strachy -taka jest prawda.Nie wiem czego tu zyczyc :wyprowadzenia dzieci ,ktore sa niewinne z tego budynku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Rolf Michałowski

  Wygląda to ładnie. Kolorowo, wszystkie kolory tęczy … no właśnie – tęczy. Niestety rozbestwione i rozpasione lewactwo, z pięknej tęczy – cudu natury, zrobiło sobie symbol zboczeń seksualnych. Można się zatem spodziewać, że autorzy tej dekoracji przedszkola wcale nie mają na myśli piękna natury, lecz indoktrynację naszych dzieci ciężko chorą i bardzo szkodliwą społecznie ideologią gender.

  Rodzice powinni natychmiast spotkać się z kierownictwem i personelem tego przedszkola i przekonać się, czy ich dzieci są w tym przedszkolu bezpieczne i czy nie będą poddane niemoralnej indoktrynacji, czyli totalnemu moralnemu zepsuciu. Przy najmniejszym sygnale takiego kierunku wychowania w tym przedszkolu, trzeba dzieci natychmiast stamtąd zabrać.

  Jeśli faktycznie te podejrzenia miałyby się potwierdzić, kierownictwo i personel tego przedszkola powinien zostać sam, tylko z tymi tęczowymi ścianami. Jednocześnie trzeba by było się skrzyknąć i postawić przed Kościołem Katolickim zadanie szybkiego uruchomienia przedszkola katolickiego – nie, nie po to, żeby dzieci już w przedszkolu uczyć katechizmu, lecz po to, żeby dzieci już w przedszkolu uczyć moralności i szacunku dla Stworzenia, które wojujące lewactwo i zboczeńcy chcą koniecznie poprawiać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Właśnie o to chodzi. Nie o tęczę jako taką, lecz o „love”, rozumianą tu nie jako miłość według wartości chrześcijańskich, lecz według ciężko chorej ideologii „gender”. Inaczej napisaliby po polsku – kolorowe.

   Zepsute do szpiku kości, zdegenerowane i zboczone lewactwo przywłaszczyło sobie tęczę za symbol swojej sodomicznej ideologii. Pamiętacie jeszcze notorycznie podpalaną przez społeczeństwo tęczę Hanny Gronkiewicz-Walc w Warszawie? Nie o walkę z tęczą jako taką chodziło, lecz o walkę z propagowaniem zboczeń seksualnych przez wojujące lewactwo.

   Nikt nie ma nic przeciwko tęczy jako takiej, ale kiedy jest używana jako symbol moralnej zgnilizny, to polskie społeczeństwo idzie na barykady.

   Andrzej Rosiewicz, w końcu ikona polskiej kultury i polskiego kabaretu, śpiewał (na melodię „Płonie ognisko i szumią knieje”):

   Płonie już tęcza i płaczą geje,
   bufetowa jest wśród nas.
   Odbudują znów tęczę złodzieje,
   podpalimy ją nie raz,

   Patrzcie tęcza płonie znów nad nami,
   bo jest z nami dziewczynka z zapałkami.

   Płonie znów tęcza i płaczą geje,|
   podpalimy ją nie raz.

   Oczywiście, to nie jest sugestia do podpalenia tęczy na przedszkolu. Broń Boże. Nie chcemy też usuwania kolorowej tęczy z przedszkola. Chcemy tylko, żeby to była tęcza kolorowa, a nie „colorlove” w wychowywaniu dzieci w tym przedszkolu. Za to wojujące lewactwo powinno wylądować na stosie, bowiem w porównaniu z nimi średniowieczne „czarownice”, czyli po prostu heretyczki, były niewiniątkami.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. To może i deszcz ma nie padać, bo będzie tęcza, a to wiadomo, samo zło? Jak to jest, że jeden widzi piękny listek figowy, a drugi tylko to, co za nim, czego nie widzi, czego się domyśla, ale podnieca się tym nad klawiaturą, trzęsie, domyśla, snuje teorie, aż cały kipi? Spokojniej, bo wam żyłki pękną…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Zrobiło się literacko , to i ja mam dla tych którzy w kolorach tęczy upatrują demona tekst znanego utworu N.Sikory ;
  Widziałem domy o milionach okien
  A w każdym oknie czaił się ból
  Widziałem twarze, miliony twarzy
  Miliony masek do milionów ról

  Ciemny tłum kłębił się i wyciągał ręce
  I wciąż było mało i ciągle chciał więcej
  I wciąż nie starczało, ciągle było brak
  Ciągle bolało, że ciągle jest tak

  Strach nie pozwalał głośno o tym mówić
  Strach nie pozwalał kochać się i śmiać
  Strach nakazywał opuścić w dół oczy
  Strach nakazywał cały czas się bać

  Mieszkańcy miasta i przyjeżdżający
  Tacy zmęczeni i tacy cierpiący
  Przeklinający swój codzienny los
  Słyszałem także taki głos

  Jeszcze będzie przepięknie
  Jeszcze będzie normalnie
  Jeszcze będzie przepięknie
  Jeszcze będzie normalnie
  Jeszcze będzie przepięknie
  Jeszcze będzie normalnie
  Jeszcze będzie przepięknie, aaah…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.