Nie chcą kosić trawy na wałach

Co dalej? Stan wałów przeciwpowodziowych to nie tylko sprawa estetyki, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. W Oławie jest problem z ich koszeniem. Dotychczas o stan wałów dbał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Bywało różnie, miasto często interweniowało w tej sprawie, ale 2 – 3 razy w roku wały nad rzekami były koszone. Teraz RZGW wszedł w struktury Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Pociągnęło to za sobą zmiany. Na majowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Tomasz Frischmann poinformował radnych, że Wody Polskie nie będą kosiły wałów nad Oławą i Odrą. Nie planują tego na pewno w tym roku. A trawa jest coraz wyższa, na co skarżą się również nasi czytelnicy. – Koszenie wałów to nie jest zadanie samorządu – mówił burmistrz Frischmann. – To niedopuszczalne. Burmistrz zapowiedział złożenie skargi. Podkreślił, że kiedy trawa na wałach jest wysoka, ciężko ocenić stan wałów, ważny ze względu na bezpieczeństwo.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (21)

 1. Cały odcinek wałów od Strzelina do Wrocławia nie będzie koszony .Umowa z wykonawca zawarta w 2015 roku wygasła . Obecny zarządca wałów nie ma środków . Powstał twór ,który nie ma żadnego finansowania , bo czemu wspaniały rząd ma dać gdy nie ma i bo już rozdał

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jakoś inne miasta potrafiły sobie poradzić, albo napisały skargę wcześniej, albo zagroziły pozwami, albo się dogadały, że wyłożą na to pieniądze tymczasowo a Polskie Wody im zwrócą pieniądze do końca roku, tylko nasza władza jedyne co zrobiła to napisał pismo i zapowiada złożenie skargi. Odnoszę wrażenie, że zorganizowanie czegoś więcej niż festyn jest powyżej możliwości władzy BBS-PO, trzeba im podziękować w najbliższych wyborach, bo nie ma sensu stawiać kolejny raz na tych, którzy od kilkunastu lat udowadniają, że się nie sprawdzają.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Informacja dla osób nie orientujących się w temacie. W latach ubiegłych wały p. powodziowe rzeki Odry i rzeki Oławy były koszone dwukrotnie w ciągu roku przez Dolnośląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Wrocławiu. W związku z nowelizacją ustawy Prawo Wodne, która weszła w życie od 1 stycznia 2018r. powstał nowy twór pn.: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, który ze względu na brak środków budżetowych nie jest wstanie realizować zadania utrzymaniowe w zakresie m.in. koszenia wałów p. pow. W związku z powyższym przypisywanie koszenia wałów p. pow. RZGZ jest błędne.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.