Mieszkania, przedszkole i lokale usługowe – TBS na kolejnym etapie budowy

5 czerwca przekazano plac budowy wykonawcy trzeciego etapu przebudowy pokoszarowych budynków przy ulicy 3 Maja w Oławie. Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra podpisał umowę z wykonawcą z Wrocławia (RBUD BUDOWNICTWO oraz AWM BUDOWNICTWO). – Łącznie TBS Kamienna Góra ma 1188 mieszkań, w Oławie ma teraz 336, po zrealizowaniu kolejnego etapu będzie miał 410 mieszkań – mówił prezes Niemas. – Nie jest to mało, do tego są jeszcze lokale usługowe. Cieszę się, że przyjdzie pierwszy kwartał 2020 i będziemy mogli świętować odbiór całego obiektu. Mówiąc całego obiektu prezes TBS miał na myśli również przedszkole, które powstanie w dolnej części budynku. Tę informację potwierdził burmistrz Tomasz Frischmann: – Dbamy o rozwój infrastruktury, powstanie dwuoddziałowe przedszkole i mam dobrą wiadomość, bo już otrzymaliśmy dofinansowanie i w 2020 roku powinniśmy przedszkole otworzyć. Burmistrz poinformował również, że mieszkania na 3 Maja to nie koniec współpracy z TBS Kamienna Góra. Miasto przekazało kolejny budynek na cele mieszkaniowe, tym razem przy ulicy 1 Maja (dawna siedziba MOPS i straży miejskiej). – TBS to taka firma, która dba o nasze zabytki. Bardzo dobrze, że zajmuje się takimi rzeczami, dlatego powierzyliśmy kolejną inwestycję – dodał Frischmann. Na przekazanie placu budowy III etapu przy 3 Maja zaproszono również byłego burmistrza Franciszka Października. Niemas podkreślał, że to bardzo ważny gość, ponieważ od niego wszystko się zaczęło i to dzięki jego decyzjom w Oławie są mieszkania TBS. – Ponad 20-letnia współpraca daje efekty – mówił Franciszek Październik. – Pomyślcie, co by było, gdyby tych mieszkań nie było! Cieszy mnie, że współpraca będzie kontynuowana i TBS przejął budynek przy 1 Maja 11. Pamiętam, że jak rozpoczynaliśmy, to TBS bardzo ostro krytykowano, mówiono, że to są mieszkania drogie, dla bogaczy. Dzisiaj mam satysfakcje, i mogę powiedzieć bardzo zdecydowanie, że nowy projekt „Mieszkanie plus” a TBS to różnica w czynszu o  50% na korzyść TBS-u. Trudno sobie wyobrazić mieszkania komunalne po 16-18 złotych (czynsz najmu za metr) w momencie kiedy w TBS-ie jest 9,50-10,50 za metr. Cieszę się i kolego (prezes Niemas przyp. red.), żeby ci się wszystko udało. Warto będzie to oglądać. Niech to służy mieszkańcom.

Przypomnijmy, że zabytkowe ujeżdżalnie i stajnie z ok. 1882 roku są przekształcane na mieszkania jedno, dwu i trzypoziomowe, w dolnej części swoją siedzibę będzie miało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Tęcza oraz wybudowane zostanie przedszkole. Mieszkania będą oddane do użytku w 2019 roku. Dzięki temu, że zima była łagodna prace idą zgodnie z planem, jednak inwestor skarży się na brak ludzi do pracy przy budowie. Warto zaznaczyć, że przy tej inwestycji wykorzystane zostaną odnawialne źródła energii, czyli tzw. pompy ciepła czerpiące energię z wnętrza ziemi. –

Fot. Agnieszka Herba

 

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (25)

 1. Duże drzewa wyrosły na stajniach, brawa dla burmistrza, piękne zdjęcia tych rozebranych stajni, to również sukces, ci z mieszkaniami obok warsztatów ślusarskich będą bardzo zadowoleni (no chyba że tam przedszkole będzie). A przypomnijcie – który burmistrz sprzedał stajnie na warsztaty ?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 2. Do Rolfa Mam nadzieję że ta pana zalgana i złodziejska dobra zmiana wraz ze złodziejem Toruńskim pryśnie w wyborach samorządowych polegną z tą całą katastrofą i fanatykami z Nowogródzkiej oraz pisowskimi komuchami typu Piotrowicz i inni dość tych katolików wykrecajach ręce typu Pregowski oraz nawiedzony Sasin ,słoik Jaki dość zlodziejstwa

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 3. Biały miś

  Dobra zmiana – he, grunt to wyrwać „czarną panterę” na miesięcznicy, to jest sprawiedliwość społeczna i równy dostęp wszystkich do wszystkiego (dotyczy wyłącznie członków z jedynej partii o wysokiej omnipotencji)

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.