Mieszkania, przedszkole i lokale usługowe – TBS na kolejnym etapie budowy

5 czerwca przekazano plac budowy wykonawcy trzeciego etapu przebudowy pokoszarowych budynków przy ulicy 3 Maja w Oławie. Władysław Niemas, prezes TBS Kamienna Góra podpisał umowę z wykonawcą z Wrocławia (RBUD BUDOWNICTWO oraz AWM BUDOWNICTWO). – Łącznie TBS Kamienna Góra ma 1188 mieszkań, w Oławie ma teraz 336, po zrealizowaniu kolejnego etapu będzie miał 410 mieszkań – mówił prezes Niemas. – Nie jest to mało, do tego są jeszcze lokale usługowe. Cieszę się, że przyjdzie pierwszy kwartał 2020 i będziemy mogli świętować odbiór całego obiektu. Mówiąc całego obiektu prezes TBS miał na myśli również przedszkole, które powstanie w dolnej części budynku. Tę informację potwierdził burmistrz Tomasz Frischmann: – Dbamy o rozwój infrastruktury, powstanie dwuoddziałowe przedszkole i mam dobrą wiadomość, bo już otrzymaliśmy dofinansowanie i w 2020 roku powinniśmy przedszkole otworzyć. Burmistrz poinformował również, że mieszkania na 3 Maja to nie koniec współpracy z TBS Kamienna Góra. Miasto przekazało kolejny budynek na cele mieszkaniowe, tym razem przy ulicy 1 Maja (dawna siedziba MOPS i straży miejskiej). – TBS to taka firma, która dba o nasze zabytki. Bardzo dobrze, że zajmuje się takimi rzeczami, dlatego powierzyliśmy kolejną inwestycję – dodał Frischmann. Na przekazanie placu budowy III etapu przy 3 Maja zaproszono również byłego burmistrza Franciszka Października. Niemas podkreślał, że to bardzo ważny gość, ponieważ od niego wszystko się zaczęło i to dzięki jego decyzjom w Oławie są mieszkania TBS. – Ponad 20-letnia współpraca daje efekty – mówił Franciszek Październik. – Pomyślcie, co by było, gdyby tych mieszkań nie było! Cieszy mnie, że współpraca będzie kontynuowana i TBS przejął budynek przy 1 Maja 11. Pamiętam, że jak rozpoczynaliśmy, to TBS bardzo ostro krytykowano, mówiono, że to są mieszkania drogie, dla bogaczy. Dzisiaj mam satysfakcje, i mogę powiedzieć bardzo zdecydowanie, że nowy projekt „Mieszkanie plus” a TBS to różnica w czynszu o  50% na korzyść TBS-u. Trudno sobie wyobrazić mieszkania komunalne po 16-18 złotych (czynsz najmu za metr) w momencie kiedy w TBS-ie jest 9,50-10,50 za metr. Cieszę się i kolego (prezes Niemas przyp. red.), żeby ci się wszystko udało. Warto będzie to oglądać. Niech to służy mieszkańcom.

Przypomnijmy, że zabytkowe ujeżdżalnie i stajnie z ok. 1882 roku są przekształcane na mieszkania jedno, dwu i trzypoziomowe, w dolnej części swoją siedzibę będzie miało Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Tęcza oraz wybudowane zostanie przedszkole. Mieszkania będą oddane do użytku w 2019 roku. Dzięki temu, że zima była łagodna prace idą zgodnie z planem, jednak inwestor skarży się na brak ludzi do pracy przy budowie. Warto zaznaczyć, że przy tej inwestycji wykorzystane zostaną odnawialne źródła energii, czyli tzw. pompy ciepła czerpiące energię z wnętrza ziemi. –

Fot. Agnieszka Herba

 

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (25)

   • Rolf Michałowski

    Nie rozdawnictwo, tylko sprawiedliwy podział publicznych pieniędzy dla wszystkich, a nie tylko dla pewnej grupy. Nazywa się to solidarność całego społeczeństwa.

    Nie głupota, tylko mądrość w zarządzaniu państwem w interesie Polski i wszystkich Polaków, a nie w interesie obcych państw i pewnej grupy Polaków.

    Rząd „zjednoczonej lewicy” czyli SLD/PO/PSL potrafił tylko kraść, dbać o interesy obcych koncernów i niewielkiej grupy Polaków, a także rozprzedawać Polskę na potęgę za grosze.

    Więc wynoś się stąd z tą twoją załganą propagandą. Tego już nikt nie kupi. Straszenie PiS-em już nie działa. Teraz straszy się PO, bo jakby wrócili do władzy, to Polska znowu byłaby krajem trzeciego świata.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Wynosić to się możesz do swojego niemieckiego kraju. Socjalistyczne myślenie w czystej postaci. Publiczne pieniadze dla wszystkich. Śmiechu warte. Jak na razie największe płyną w stronę Torunia i kk. Za wybory trzeba teraz co łaska podziękować i utrzymywać elektorat. Solidarność całego społeczeństwa. Typowe hasła socjalizmu. To sie nazywa rozdawnictwo bez pokrycia, za które zapłacą młode pokolenia. Seniorzy już niestety nie, bo większość z nich nie doczeka się nacieszeniem życia za ochłapy z ZUS. Czyli od tej twoje propagandowej zjednoczonej prawicy.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Zagiął Cię Rolf merytorycznie i jakieś wypociny serwujesz, no bo na co innego Cię stać? Jedynie na bycie wiernym klakierem Tomasza.

     • AntyOUN, po co mam się wynosić na Ukrainę jak Ukraina zagościła na dobre w Polsce. To taki paradoks nie przyjmowania obcokrajowców. Nie mam do nich nic. Ale bardziej ciemni od was są solą w oku. I uwierz mi. Czasami są bardziej produktywni niz Polacy.

    • Patrzac na zachowanie i postrzeganie rzeczywistosci to niestety jest krajem trzeciego swiata. Wybacz ale takiego chamstwa, braku poszanowania innych, nietolerancji i roszczeniowej aroganckiej postawy do życia to nie widziałem w żadnym zachodnim europejskim kraju. Jedynie na zachodzie ludzie Afryki propagują taką samą politykę. Im też wszystko się należy.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Znakomity opis rządów PO/PSL i wcześniej SLD. Tyle, że wszystko należało się tylko niektórym.

     • Nie Rolf. To opis ludzi i beneficjentow rzadow zjednoczonej prawicy

     • Rolf to opis Polakow takich jak ty. Tzn takich za ktorych chcesz sie uznawac.

 1. Duże drzewa wyrosły na stajniach, brawa dla burmistrza, piękne zdjęcia tych rozebranych stajni, to również sukces, ci z mieszkaniami obok warsztatów ślusarskich będą bardzo zadowoleni (no chyba że tam przedszkole będzie). A przypomnijcie – który burmistrz sprzedał stajnie na warsztaty ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Do Rolfa Mam nadzieję że ta pana zalgana i złodziejska dobra zmiana wraz ze złodziejem Toruńskim pryśnie w wyborach samorządowych polegną z tą całą katastrofą i fanatykami z Nowogródzkiej oraz pisowskimi komuchami typu Piotrowicz i inni dość tych katolików wykrecajach ręce typu Pregowski oraz nawiedzony Sasin ,słoik Jaki dość zlodziejstwa

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Biały miś

  Dobra zmiana – he, grunt to wyrwać „czarną panterę” na miesięcznicy, to jest sprawiedliwość społeczna i równy dostęp wszystkich do wszystkiego (dotyczy wyłącznie członków z jedynej partii o wysokiej omnipotencji)

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.