Kiedy ruszy budowa ronda na ul. Lipowej?

Oława. Radni pytają o budowę ronda Lipowa – Kutrowskiego. To wspólna inwestycja miasta i powiatu. Miasto zobowiązało się do wykonania prac, związanych z infrastrukturą techniczną i podziemną. Trwa przesiedlanie mieszkańców budynku na skrzyżowaniu, który będzie rozebrany. Po stronie Starostwa Powiatowego pozostają prace związane z dokumentacją, uzgodnienia z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, wykonanie projektu budowlanego i rozpoczęcie budowy. – To powiat prowadzi proces inwestycyjny -odpowiadał zastępca burmistrza Andrzej Mikoda na posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej na pytania o to, czy prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku. – Mało prawdopodobne, raczej w przyszłym roku.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (23)

 1. Oława jest totalnie sparaliżowana. Jesteśmy zmęczeni hałasem, smrodem. W mieście jest niebezpiecznie. Czy władze tego nie widzą? Odnosi się wrażenie, że nikomu nie zależy na poprawie tej sytuacji. Włodarze Oławy, kajaki na bajorku w parku to tani chwyt przed wyborami, odwracanie uwagi od dręczącego problemu braku obwodnicy Oławy. Czas coś z tym zrobić albo przyznać się, że was to przerasta.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Polak_mały

  Zupełnie nie rozumiem po co to RONDO ? Przecież wystarczy zmienić organizacje ruchu i zrobić skrzyżowanie równorzędne.
  To jest zupełnie to samo co rondo… tylko w odwrotnym kierunku. To tak samo rozładuje ruch. Chyba że chodzi o to że nie można „zarobić” na wielomilionowej inwestycji (?!) Taka inwestycja pomaga rządzić kasą – zlecać i zatrudniać znajomych królika 😉 Pogoniłbym to tałatajstwo które szasta kasą bo to nie jest w interesie mieszkańców ! TO JEST MARNOTRAWSTWO !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Skrzyżowanie równorzędne? Ja pierdziele co za pomysł? Zastanawiasz się czasem co pleciesz?
   Spróbuj sobie wyobrazić sytuację, robimy tam „prawą stronę” i po minucie skrzyżowanie jest zablokowane a po 10minutach stoi cała Oława.
   Tylko rondo potrafi upłynnić ruch, im ma większą średnicę tym jest lepsze i ma większą przepustowość. Jak się uda zbudować rondo turbinowe (takie jak obok McDonalda) to już jest całkiem bajka.
   W piątek 01-06-2018 pół Oławy zablokowała ogrodzona studzienka kanalizacyjna na moście obok lidla. Stałem w korku już przy PKS żeby móc przejechać przez ten głupi most na Oławce!

   Oczywiście to jest tylko plaster na urwaną nogę bez obwodnicy, ale zastanówmy się dlaczego obwodnicy nie ma? Którędy ma przebiegać? Od strony Jelcza? trzy most, z czego na odrze naprawdę by się przydał….uuuu drogo, od strony Strzelina? Most i wiadukt nad główną krajową linią kolejową – też tanio nie będzie, w dodatku grunty do wykupu droższe….
   Obwodnicy jeszcze długo nie będzie… niestety

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • No niedokładnie, bo tam jest taki ruch, że wszyscy by stali z czterech stron i nie wiadomo by było kto pierwszy. Rondo to doskonałe rozwiązanie, ale nie ulega wątpliwości, że obwodnica bardziej by się przydała. Ba, ona jest w chwili obecnej niezbędna.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Fest mi inwestycja.
  …….
  Wyznaczyłbym rondo poprzez namalowanie czerwonego okręgu i tyle.

  Podobne rondo powstało w ten sposób w Krapkowicach …. , ale w Oławie szykuje się poważna inwestycja – kolejny ,, pomnik ” na drodze z tablicą upamiętniającą coś tam.
  ….. , a to musi trochę potrwać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Podobne, najmniejsze na Świecie rondo znajduje się w Piotrkowie Trybunalskim. Trzeba wrócić do blokad przejść dla pieszych tak jak to kiedyś miało miejsce. Albo zburzyć wiadukt…. A już na pewno wyłączyć światła

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Po głębszej analizie podejrzewam , że budowa ronda w tym miejscu może być bublem.
  Przy dużym natężeniu ruchu droga nr 94 jest tak przetłoczona pojazdami , że pomimo ronda wjazd na tą drogę z ulicy Lipowej będzie niemożliwy / utrudniony z powodu ciągle zajętego pasa na rondzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Czy ktoś w ogóle pomyślał tu o mieszkańcach tego bloku, lub o tym ,że jest to zabytek??, Nie łatwiej by było zabrać część podwórza od strony przedszkola i wyburzyć tą starą ruderę na przeciwko tego budynku ? ,choć moim zdaniem to rondo to tylko wyrzucone pieniądze w błoto, w Oławie jest dużo więcej poważniejszych problemów niz to rondo, no ale cóż wybory się zbliżają

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.