W śmieciach zostawił ślady. Strażnicy go znaleźli

Oława. Szkodzą wszystkim. Zderzaki, opony, szklane i plastikowe elementy pralek – wszystko, co nie nadaje się na złom, ktoś wyrzucił w pobliżu ulicy 3 Maja. Zdjęcie sterty śmieci opublikowaliśmy w gazecie, a strażnicy miejscy znaleźli winnego. To, że śmieci większych gabarytów można bezpłatnie oddać do PSZOK, wie już chyba każdy. Wciąż są jednak tacy, którym się nie chce pojechać do Godzikowic, wolą wysypać odpady w przydrożnym rowie, na polnej drodze, w lesie lub… w pobliżu własnego domu. – To jest plaga – mówi Paweł Gardyjan ze Straży Miejskiej w Oławie. – Najwięcej wyrzucają zderzaków, plastikowych części od lodówek czy pralek. Czują się bezkarni, ale coraz częściej udaje się ustalić sprawców takich działań. W marcu opublikowaliśmy zdjęcie przysłane przez czytelnika do gazetowej rubryki „Minus”. Zdenerwował się, gdy zobaczył, co dzieje się na starym torowisku przy ul. 3 Maja, powiadomił redakcję. Nie zgłaszał tego do Straży Miejskiej, ale funkcjonariusze zobaczyli zdjęcie w gazecie i podjęli interwencję. Zajął się tym Ludwik Kowalski, strażnik, który od dawna specjalizuje się w wykrywaniu sprawców zaśmiecania i jest w tym skuteczny. Artykuł w całości dostępny w e-wydaniu „Powiatowej” tutaj – https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-05-10

Kategoria artykułu: Na sygnale

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (32)

 1. Wyrzucanie śmieci w krzaki do barbarzyństwo, to domena ludzi „małych”, to mentalność ludzi słabych z niedostatkiem szarej masy w głowie…
  A co do PSZOKa. Problem polega na tym, żeby tam trafić, sam szukałem drogi aż do Gać.
  Wiedząc o tym, że droga jest kręta i trafić trudno to powinno się ją wyraźnie oznakować. Tym czasem przy drodze 94 tuż za byłym polmozbytem stoi wyblakła, zdezelowana, nieczytelna tablica w kompozycji małej przedsiębiorczości z lat PRLu… Dlaczego nie ma drogowskazów, szyldów, tablic – wyraźnych, czytelnych?

  Trafić do PSZOKa to kwestia szczęścia i przypadku, a przecież to dla naszego wspólnego dobra.

  Z drugiej strony kłopoty z dotarciem do Godzikowic to nie powód żeby śmieci wyrzucać w krzaki lub do lasu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zarząd SMSM

   Rozsądna i merytoryczna krytyka postkomunistycznej władzy w wykonaniu [email protected]ła to coś zupełnie nowego. Czyżby uciszył wreszcie małpę w swoim nicku? Jednak nie wystarczy anonimowo ponarzekać na forum, jeśli chce się uzyskać konieczne zmiany. Tu trzeba cywilnej odwagi i wysłania pisemnych żądań do Urzędu Gminy, z podaniem żądanego terminu załatwienia sprawy, a jak nie załatwią, to opublikować, kto w Urzędzie Gminy Oława odmówił załatwienia sprawy. My tak działamy. A [email protected]ł?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf, nie wycieraj sobie mną gęby.
    W załatwianiu spraw radzę sobie sam, nie potrzebuję wątpliwej pieniackiej pomocy czy porad ze strony smsm ani tym bardziej twojej.
    Mimo nieczytelnej tablicy dotarłem do pszoka, bo nawet małpa sobie radzi jeśli tylko czuje potrzebę…

    A władza jest wybrana przez społeczeństwo, więc wg. Rolfa postkomunistyczne społeczeństwo i logicznie rozumując większościowe postkomunistyczne społeczeństwo, skoro wybrało postkomunistyczną władzę. Bo skoro wybór jest większościowy, a wybrany jest ktoś X to wybierała go większość elektoratu właśnie o poglądach X.
    Trochę masło maślane, ale to tak żeby Rolf zrozumiał 😉
    Więc władza jest albo dobra albo zła i tyle, jak już ktoś tutaj napisał…

    Bez odbioru, pozdrawiam Komunistyczna Małpa 🙂

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Zamiast wysypywać śmieci byle gdzie lepiej jest naciskać wójta, burmistrza o wyciągnięcie wniosków i poprawę organizacji . Urzędnicy w Oławie bardzo nieudolnie organizują gospodarkę odpadami szczególnie na terenach wiejskich. Śmieci wywożone są rzadko a w szczególności latem, kiedy procesy gnilne, rozwój bakterii, robactwa , szczurów postępuje bardzo szybko.
  Przy takim podejściu i rozwiązywaniu problemu śmieciowego trudno nie spotykać się z śmieciami po rowach, lasach i gdzie popadnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Do Zarządu SMSM- aby merytorycznie dyskutować na forum to trzeba najpierw odnosić sie merytorycznie do przedstawionego wątku w GP który dotyczy nielegalnych wysypisk ale na terenie miasta ulica 3 Maja , a nie waszej gminy gdzie odsyłacie do cywilnej odwagi i żądań terminu załatwienia sprawa w Urzędzie Gminy. Czytanie ze zrozumieniem – to naprawdę nie wymaga jakiś szczególnych uzdolnień!

  P.S
  Kiedy u was zaświta realne rzeczywiste myślenia- nie ma władzy komunistycznej ani postkomunistycznej, władza jest wybrana przez lud , albo udana albo NIE!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Ludzie, ale nie ci, którzy głosowali, tylko ci, którzy „liczyli” głosy. O tym wie cała Polska a do sądów wpłynęły tysiące pozwów w trybie wyborczym. W wielu wypadkach sądy uznały fałszerstwa, bo były tak ewidentne, że nie mogły postąpić inaczej, jednak uznały również, że te fałszerstwa rzekomo nie wpłynęły na wyniki wyborów. Z tymi sędziami już się powoli żegnamy. Jak myślisz RR, dlaczego w 2015 roku PiS nagle wygrało wybory parlamentarne i prezydenckie z tak druzgocącą przewagą? Masz na to w twoim postkomunistycznym kapowniku dla trolli jakieś propagandowe wytłumaczenie? Dawaj je tutaj, a szybko się z nim rozprawię.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zarząd SMSM

   Szanowny Oławianinie, wbrew Pańskim insynuacjom czytamy ze zrozumieniem i stwierdzamy, że artykuł nie dotyczy tylko ul. 3 maja w Oławie, lecz w ogóle problemu wyrzucania odpadów byle gdzie.

   Skąd Pańska awersja do organizacji społecznej reprezentującej interesy mieszkańców i walczącej o ich prawa? Jest Pan członkiem rządzącej w naszym powiecie koterii, której nasze stowarzyszenie jest solą w oku, bo wykrywa i publikuje ich wszelkie draństwa? Ma Pan nam za złe, że Wójt Gminy Oława stanie WRESZCIE przed sądem karnym za korupcję?

   Zapewniamy Pana, że to dopiero początek karnej odpowiedzialności naszych lokalnych polityków, urzędników, radnych i oligarchów za przekręty, oszustwa, korupcję i łamanie praw mieszkańców i że na wójcie się to nie skończy. Przed sądem karnym staną też prokuratorzy i policjanci, którzy bezpodstawnie umarzali śledztwa przeciwko skorumpowanym samorządowcom.

   Pańskie zaklinanie rzeczywistości o tym, że postkomuniści rzekomo nie istnieją i nie dzierżą władzy w samorządach, jest żałosne i obliczone na brak świadomości mieszkańców. To samo dotyczy wyborów, bo dopiero ostatnie wybory parlamentarne i prezydenckie nie zostały masowo sfałszowane, jak wszystkie inne do tej pory, a w szczególności samorządowe, a Pan doskonale o tym wie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Mam nadzieję, że zarząd pokaże i ujawni masowe fałszerstwa wyborcze. Dziwne, że tym nie zajmuje się prokuratura. No tak. Oni są już prawie nasi to teraz się zajmą. Jak mawiał towarzysz Gierek. Pomożecie? Jak nie to wylecicie z roboty w imię obecnej władzy

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Oto odpowiedź „godna” postkomunistycznego trolla – Anonima.

     A jak jest naprawdę? Prokuratura nie zajęła się masowymi fałszerstwami, bo była na usługach postkomunistycznej mafii chroniąc przestępców w szeregach polityków i urzędników. Dlatego też „wasza” prokuratura umorzyła ponad dwadzieścia śledztw przeciwko Wójtowi i radnym Gminy Oława, a „nasza” tego samego wójta aresztowała i postawiła mu zarzuty korupcyjne.

     Gwarantuję ci trollu-Anonimie, że niektórzy wylecą z roboty, ale nie „w imię obecnej władzy”, jak to było za rządów PO/PSL i różnych BBS-ów, lecz za popełnione przestępstwa. I nie będzie to żadna sprawa „czysto polityczna” tylko czysto kryminalna.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Agnieszka Herba

      Artykuł dotyczy nielegalnych wysypisk śmieci! Komentarze niezgodne z tematem nie będą publikowane.

     • Myślałem, że prokuratura jest niezależna. A cóż się okazuje? Wg znanego nam gremium jest Wasza i Nasza. Brawo.

   • Szanuję wszelkie działania organizacji pozarządowych dla dobra lokalnych społeczności, pod warunkiem że te działania są merytoryczne i skuteczne a pisanie w temacie postkomunistycznej władzy w samorządach jest niepoważne a wręcz zakrawa na kabaret, tego już się nie da czytać . Zapytam wprost – kto z naszych obecnych włodarzy w powiecie ma jakikolwiek związki z poprzednim systemem , mam na myśli członkostwo w partii komunistycznej i to na wysokim szczeblu decyzyjnym. Czy każdy który urodził się w systemie totalitarnym PRL i dzieży dziś ster władzy samorządowej jest postkomunistą – przecież to absurd i ręczę , że nikt z młodego pokolenia w to nie uwierzy!
    Sfałszowanie wyborów- o zgrozo, najpierw serwery rosyjskie a potem skarga do parlamentu europejskiego ale jak wybory są wygrane to sfałszowania nie ma – bu, ha,ha.!
    Klituś , bajtuś , baju, baju niech mnie dzieci posłuchają!

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Mieszkanka pieknej Bystrzycy

  Ja tez poluje na gnoja z Bystrzycy,wzrzuca pieluchy bo swoich bachorach,butelki z wodki itp.Jak dziada wyczaje,to morde mu opluje,na wszystko ma,a na wywoz smieci nie ma !!!GNOJ !!!!Jak mozna tak robic,to jest ponizej godnosci ,Bystzyca to najpiekniejsza miejscowosc w okolicy,a taki gnoj obsrane pieluchy wyrzuca kolo drogi do lasu!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Ludzie o jakim wy piszecie rozkladaniu smieci,przeciez my caly czas jestesmy przy rozkladaniu smieci,caly czas jestesmy obok nich ,takie osiedla jak Sobieskiego,Wiejska,i inne ,wystarczy przejsc obok smietniska smrod zabija,a my otwieramy okna zeby wywietrzyc,a tak naprawde to wpuszczamy do mieszkan smrod i trucizne!!Smieci rozkladaja sie pod naszymi oknami !!!!!!!!!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.