Wójt nie będzie aresztowany!

Ciąg dalszy sprawy wójta gminy Oława, któremu zarzucana jest korupcja. Sąd okręgowy rozpatrzył zażalenie prokuratury krajowej na decyzję sądu rejonowego, który 25 kwietnia zastosował wobec wójta środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 30 tys. złotych oraz zawiesił wójta w wykonywaniu obowiązków. Prokuratura krajowa nie zgodziła się z takim rozstrzygnięciem sądu rejonowego, chciała 3-miesięcznego aresztu dla zatrzymanego 24 kwietnia i zaskarżyła tą decyzję do sądu wyższej instancji. Sąd okręgowy w Białymstoku, 11 maja rozpatrzył to zażalenie i podtrzymał decyzję sądu rejonowego. Oznacza to że wójt pozostanie na wolności. Więcej w najbliższym wydaniu „Powiatowej”.

Wójtowi zarzucają korupcję, a mieszkańcowi wręczenie łapówki

 

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (32)

  • To znaczy tylko tyle, że sądy dwóch instancji nie widzą potrzeby stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego czyli tymczasowego aresztowania. Natomiast sąd rejonowy zastosował poręczenie majątkowe i zakaz sprawowania funkcji wójta. Skoro zostały zastosowane środki zapobiegawcze w sprawie to znaczy, że zgodnie z art. 249 k.p.k. zebrany materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych czynów.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 1. Życzymy Panu jak najlepiej Panie Wójcie,widziałam jak pomagał pan bezdomnemu,dziecku które porzucili rodzice,nie wspomnę już ile ruszyło inwestycji w gminie.Widocznie ktoś szykuje się na stołek to można pomieszać ludziom w głowach.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 2. Panie Janku, nawet gdyby Pana wsadzili, a z kieszeni wyjeli koperty z oznakowanymi banknotami, my i tak nigdy w to nie uwierzymy! Gdzie my sie biedni urzednicy bez kompetencji i kultury podziejmy i chęci do nauki podziejemy, jak pana odwolaja? Bedziemy jak to bezdomne dziecko, ktoremu pan kiedys pomogl.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Zarząd SMSM

   No i ci „niewinni ludzie” są właśnie zatrzymywani i stawiane im są zarzuty korupcyjne. To są same bzdury i domysły? Udowodnij to, że na naszej stronie internetowej są same bzdury i domysły. Czy oficjalny raport pokontrolny NIK, albo prawomocne wyroki WSA to są bzdury i domysły?

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.