Wójt nie będzie aresztowany!

Ciąg dalszy sprawy wójta gminy Oława, któremu zarzucana jest korupcja. Sąd okręgowy rozpatrzył zażalenie prokuratury krajowej na decyzję sądu rejonowego, który 25 kwietnia zastosował wobec wójta środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 30 tys. złotych oraz zawiesił wójta w wykonywaniu obowiązków. Prokuratura krajowa nie zgodziła się z takim rozstrzygnięciem sądu rejonowego, chciała 3-miesięcznego aresztu dla zatrzymanego 24 kwietnia i zaskarżyła tą decyzję do sądu wyższej instancji. Sąd okręgowy w Białymstoku, 11 maja rozpatrzył to zażalenie i podtrzymał decyzję sądu rejonowego. Oznacza to że wójt pozostanie na wolności. Więcej w najbliższym wydaniu „Powiatowej”.

Wójtowi zarzucają korupcję, a mieszkańcowi wręczenie łapówki

 

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (32)

  • To znaczy tylko tyle, że sądy dwóch instancji nie widzą potrzeby stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego czyli tymczasowego aresztowania. Natomiast sąd rejonowy zastosował poręczenie majątkowe i zakaz sprawowania funkcji wójta. Skoro zostały zastosowane środki zapobiegawcze w sprawie to znaczy, że zgodnie z art. 249 k.p.k. zebrany materiał dowodowy wskazuje na duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych czynów.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Życzymy Panu jak najlepiej Panie Wójcie,widziałam jak pomagał pan bezdomnemu,dziecku które porzucili rodzice,nie wspomnę już ile ruszyło inwestycji w gminie.Widocznie ktoś szykuje się na stołek to można pomieszać ludziom w głowach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Panie Janku, nawet gdyby Pana wsadzili, a z kieszeni wyjeli koperty z oznakowanymi banknotami, my i tak nigdy w to nie uwierzymy! Gdzie my sie biedni urzednicy bez kompetencji i kultury podziejmy i chęci do nauki podziejemy, jak pana odwolaja? Bedziemy jak to bezdomne dziecko, ktoremu pan kiedys pomogl.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Tak przynajmniej twierdzą ci, którym niewygodna prawda ujawniana przez Michałowskiego i jego stowarzyszenie mieszkańców depcze po piętach. Czy złodzieja można obrazić mówiąc o nim, że jest złodziejem? Czy uważasz nas za głupków, którzy nie potrafią odróżnić dobra od zła?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • A czy nie znając osób na forum można wyzywać ludzi nie przebierając w środkach i słowach? Chcesz to ci streszczę określenia tego pana kierowane do wszystkich.

     • Prawda nie upoważnia do wyzwisk pod adresem ludzi nie mających nic wspólnego z władzą i nie mających nic na sumieniu. Czy wasz społecznik wstępując do ZMS w DDR i będąc jego przewodniczącym potrafił odróżnić dobro od zła? Czy sięganie po legitymację partyjną młodzieżowki socjalistycznej było dobre? Czy może złe? Czy uważasz, że internauci to też głupki? Trochę pokory w osądach życzę na przyszłość

     • Zarząd SMSM

      Co ma przynależność kogoś do ZMS pięćdziesiąt lat temu i to jeszcze podobno gdzieś w byłej NRD do zarzutów korupcyjnych postawionych Wójtowi Gminy Oława przez prokuraturę? Administratorze forum, POBUDKA! Rolfa Michałowskiego blokujecie, bo podobno pisze nie na temat i podobno obraża kogoś, kogo nie ma (anonimowych trolli) a takie wpisy puszczacie? I to ma być najlepsza gazeta regionalna w Polsce?

     • Zarząd SMSM

      Zarząd SMSM, to członkowie zarządu. Pan Rolf Michałowski nie jest członkiem zarządu, jest pełnomocnikiem SMSM. Jest też niezależnym od zarządu SMSM publicystą i pisze we własnym imieniu.

     • Rolf publicysta , hahahahahahaha , bajkopisarz byłoby bliższe prawdy …

     • Ale stowarzyszenie nie ma zarządu, przynajmniej brak o tym informacji w KRS.

     • Zarząd SMSM

      Stowarzyszenie zawsze miało zarząd i ma go nadal. Więcej jest na naszej stronie internetowej. Sąd Rejestrowy został poinformowany o sytuacji zarządu i członków SMSM i mimo wniosków adwokatów oławskiej koterii nie przeprowadził postępowania likwidacyjnego naszego Stowarzyszenia. Tak zostanie do wyparcia oławskiej koterii z lokalnych samorządów, prokuratury i Policji. Po przejęciu władzy samorządowej a także okolicznych prokuratur przez uczciwych ludzi, aktualna lista członków i zarządu SMSM zostanie ujawniona w KRS.

  • No to zobacz sobie na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców. Tam są fakty i dokumenty a nie żadne plucie. To wy opluwaliście i nadal opluwacie Michałowskiego i to wy sie boicie. I to jak.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Nie Michałowskiego trzeba się bać, bo on jest tylko społecznikiem, choć bardzo zaangażowanym. Bać się trzeba wymiaru sprawiedliwości, który powoli ale pewnie wyrywany jest spod wpływów postkomunistów i zaczyna dobierać się do skóry skorumpowanym politykom, prokuratorom, policjantom (nawet byłemu Komendantowi Głównemu Policji) i oligarchom. Bać muszą się tylko ci, którzy wykorzystując powierzone im funkcje publiczne dopuścili się przestępstw. Czy ty [email protected]ł może należysz do tej szacownej grupy?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Zarząd SMSM

   No i ci „niewinni ludzie” są właśnie zatrzymywani i stawiane im są zarzuty korupcyjne. To są same bzdury i domysły? Udowodnij to, że na naszej stronie internetowej są same bzdury i domysły. Czy oficjalny raport pokontrolny NIK, albo prawomocne wyroki WSA to są bzdury i domysły?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.