Pacjenci są głodni, ale szpital chwali

Oława. Skargi na temat wyżywienia w oławskim szpitalu nie ustają – porcje są zbyt małe, a jedzenie bardzo skromne. Rodziny przynoszą chorym obiady, bo nie wszystkim wystarcza zupa albo potrawka z kurczaka. Jednak zdaniem dyrekcji szpitala – większość pacjentów odbiera posiłki jako „urozmaicone, smaczne i wystarczające”.

Pani Basia leżała w szpitalu kilka tygodni temu. Na zdjęciu pokazuje nam kolację, którą wtedy podawano – chleb, jeden listek sałaty, jeden plasterek szynki lub czegoś podobnego do niej, przekrojony na pół i kawałeczek masła. Artykuł w całości w najnowszym wydaniu „Powiatowej” lub w e-wydaniu – tutaj: https://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-05-10

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (24)

 1. Matka Polka

  Mnie najbardziej zażenowała sytuacja na porodówce. Dieta matki karmiącej. Fajnie że na śniadanie zupa mleczna ale kobieta powinna wtedy dostawać coś z blonnikiem A nie liść sałaty do papierowej grubej parówki albo 1/6 pomidora do półtorej plasterka szynki. Za mój tygodniowy pobyt raz była kasza na obiad. Albo jogurt o smaku truskawkowym sory ale taniej by wyszedł jogurt naturalny i 1 jabłko. Pytam gdzie jest osoba co ustawia jadłospis bo to są pieniądze wywalone w błoto

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 2. To jest żenada, ostatnio leżałem w szpitalu ponad 400 km od Oławy w Krynicy.Jakie było moje zdziwienie .Obiad zawsze z dwóch dań ciepły.Wiadomo bez smaku bo nie doprawione. Mięso przynajmniej 4 razy w tygodniu surówki ,zupy. śniadanie nawet zdarzało się kakao,kawa Inka.W niedziele wielkanocną jajko w majonezie chrzan szynka, sałatka jarzynowa plus ciasto.obiad rosół udko buraczki ziemniaki.kolacja biała kiełbasa wędlina ciasto .poza świętami też było znośnie. Szpital NFZ oddział ortopedii urazowej pobyt 17 dni.Nigdy obiad się nie powtórzył.Jak to jest oddział NFZ małopolskie zupełnie normalnie.Inny zarządca inny oddział miasto mniejsze właścicielem jest też powiat można?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 3. Na sniadanie przylladowo dwie parowki , pol pomidora masełko i 3 kromki pieczywa, albo wędlina , sałata i jogurt obiad z dwóch dań , porcje syte , leżałem w tym miesiacu na wew. Nie czułem sie głodny.
  Szpital to nie hotel ze szwedzkim stołem, należy pamiętać ze dodatkowo pacjeni czesto dostają kroplówki które dodatkowo uzupełniają brakujące mikroelementy. Nie jest świetnie jeśli chodzi o posiłki, ale duzo lepiej niż kilka lat temu.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 4. pytanie na co lepiej wydać kasę leczenie czy jedzenie

  poza tym tak się składa że jeden kolega rozwozi posiłki po Oławie a drugi ma znaną w Oławie fastfoododajnię i co ciekawe obaj opowiadali historie podobnej treści jak to „bardzo chorzy” pacjenci zamawiają „lekko strawną” pizzę lub makaronik zasmażany z serem, są czasem „chudziutkie” Panie które przy okazji na papieroskowej inhalacji odbierają żarełko

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 5. Byłam w lutym pacjentka Oddzialu wewnetrznego i opieka lekarska , pielęgniarska i personelu Pomocniczego jak i posiłki były dobre. Bardzo dziękuję za troskę wyszłam do domu zdrowa i szczęśliwa. Wiekowa pacjentka.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.