Kajakami w parku!

Oława. Nowy pomysł. Miasto planuje wybudowanie przystani kajakowej w parku miejskim

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs na dotacje celowe na realizację projektów dotyczących budowy lub rozwoju małej infrastruktury związanej z rzeką Odrą i innymi rzekami lub zbiornikami wodnymi. Program nazywa się „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018” i w jego ramach samorządy będą się starały o dofinansowanie swoich pomysłów. Miasto Oława przedstawiło projekt budowy przystani kajakowej i sceny plenerowej w parku miejskim. Przystań ma powstać przy stawie. Oławski samorząd otrzymał 49 tys. zł, a całą inwestycję oszacowano na ponad 500 tys. zł. Z informacji urzędu marszałkowskiego wynika, że zadania w ramach funduszu odrzańskiego mają być zrealizowane w tym roku.

To niejedyne prace zaplanowane w parku. Wkrótce ma być także uruchomiona fontanna pływająca na stawie.

Rok temu można było popływać kajakami po stawie w parku podczas imprezy zorganizowanej z okazji obchodów jubileuszu linii kolejowej.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (24)

 1. Pamiętam te czasy, kiedy dawno temu pływało się kajakami po rzece Oławce tak ją nazywano.
  Młodzież nie pamięta, nie można jej dzisiaj dogodzić, bo na wszystko narzeka, a sami nic nie chcą zrobić, brakuje im pomysłu.
  Były huśtawki, kajaki, boisko do piłki ręcznej, zawody rodzinne i wiele innych atrakcji, dla każdego coś miłego.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Pomysł mówiąc delikatnie debilny. Nie to żebym krytykował takie inicjatywy, ale nie to miejsce i nie takie koszty. Widać ktoś zwyczajnie chce zarobić, bo nie chce mi się wierzyć aby ludzie inteligentni rzeczywiście do sadzawki z mułem o tak małej powierzchni chcieli ładować kajaki. To trochę tak jak z basenem którego nie ma 😉

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. PIASKI REAKTYWACJA!!!! Pływanie kajakiem w płytkiej, cuchnącej mułem, błotnistej brei stawu będzie mało przyjemne. A fontanna na stawie już działa- też słabo, bo muł ją zamula 🙂 Po co dublować Miasteczko i stawiać jakąś scenę w parku? Nie lepiej zająć się PIASKAMI???

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Żarty jakieś? UM jaja sobie chyba robi? Kajakiem? Po tej sadzawce? Tyle możliwości macie a chcecie tematami bzdurnymi się zajmować? Przez park uruchomić trzeba strumyk bo tak za Niemca było i było fajnie i ładnie teraz w parku płynie a raczej stoi cuchnąca szlamem kałuża. Piaski Oławskie zrobić a nie wysypisko a ludzie z dziećmi do jelcza albo lewina jeżdżą albo do Siechnic bo u nas nie ma gdzie. Proszę o info kto to wymyślił z tymi kajakami w stawie? Żarty z ludzi!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. ,, Miasto planuje …. ” – czyli kto wpadł na tak głupi pomysł ?
  Nie będę się powtarzał , ale spędzanie czasu w mule to kiepski pomysł.
  Zresztą jest to rewir zajęty przez kaczki i inne ptactwo ….. , nie powinno im się tam przeszkadzać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Głupich nie sieja….. Miasto co burza zalewane jest deszczowka (okolice poczty, banku zachodniego, osiedla domkow jednorodzinnych za straza itd.), a paru niepelnomadrych z Urzedu bedzie kajaki na jakejs kaluzy w parku stawiac! i jeszce placic za to 500 tys zlotych! Zajmijcie sie chlopy podstawowymi potrzebami miasta, a nie baseny, sciezki rowerowe i kajaki. To wszystko jest fajne, ale nie w tej kolejnosci. Zaspokojcie podstawowe potrzeby mieszkancow i bierzcie sie za wodotryski. A makiete z kajakami mozecie sobie oczywiscie zrobic i postawic kolo tej z rynkiem, jak tak was to tak bardzo podnieca, tylko nie realizujcie jej za szybko .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.