Premier Morawiecki przyjechał do „JELCZA”: – Mogę popatrzeć z dumą!

18 kwietnia przed godziną 14.00 premier zwiedził jelczańską fabrykę przy ulicy Inżynierskiej. Po ogromnej hali oprowadzał i opowiadał o produkcji – Łukasz Dudkowski, prezes spółki „Jelcz”. Premier rozmawiał też z pracownikami.

Na spotkaniu z przedstawicielami mediów mówił:
– Z dumą mogę popatrzeć, jak polski przemysł zbrojeniowy staje się coraz bardziej nowoczesny. Rzad Prawa i Sprawiedliwości przede wszystkim stara się zapewnić bezpieczeństwo Polakom. Bezpieczeństwo wiąże się z silną gospodarką, z silnym wojskiem, z silną armią. Dzisiaj widzę, jak ta współpraca znakomicie przebiega. Rekordowe zamówienia w polskich zakładach od polskiej armii to jest coś, na co długo czekaliśmy! Bardzo często takie zakłady zbrojeniowe, jak ten były do tej pory zaniedbywane. Zmiany, które tu widzę są symboliczne, są bardzo dobre i idą w bardzo dobrym kierunku. Gratuluję załodze i pracownikom, którzy opowiadali mi bardzo ciekawe rzeczy, widać wyraźnie, że nowoczesność, młodość z doświadczeniem – idzie tu w parze i tworzy się coś pięknego. Pracownicy dbają o zakład pracy z tradycjami.


Przypominamy, że spółka „Jelcz” realizuje duże zlecenie dla polskiej armii – dostarczy podwozia bazowe dla przeciwlotniczych systemów rakietowo-artyleryjskich „PILICA” Umowę o wartości 70 mln zł podpisano w siedzibie firmy 6 grudnia 2017. Dostawy zostaną zrealizowane w latach 2018-2022.
Kolejny kontrakt podpisano 28 marca 2018. Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisał wtedy umowę na przeciwlotnicze i przeciwrakietowe zestawy rakietowe średniego zasięgu systemu WISŁA. To duża szansa dla spółki „Jelcz”

– Nad Wisłą jest bezpiecznie dzięki temu, że dziś podpisujemy umowę, która spowoduje dostarczenie do Polski nowoczesnego systemu – zaznaczył wtedy Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej. – Dołączamy do elitarnego grona państw posiadających skuteczną obronę, posiadających broń, która zapewnia bezpieczeństwo.
Fot. Kamil Tysa

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (102)

 1. Rolf Michałowski

  No tak to właśnie jest. Nawet za przedpotopowej komuny Jelcz był jednym z najlepszych zakładów w Polsce i nawet komuchy o niego dbały i go rozwijały.

  Potem komuchy przy okrągłym stoliku zostały cudownie zamienione na postkomuchów, uwłaszczyły się na majątku narodowym, a to, co po tym majątku zostało – rozkradły. Jelcz też został rozkradziony i zniszczony.

  Jednak potem przychodzi jakiś taki PiS, zaczyna wsadzać postkomuchów do pierdla i Jelcz znowu rozkwita i to jak!

  Nawet przyjaciel postkomuchów Brezdeń nie jest w stanie tego rozkwitu zatrzymać, choć koledzy postkomuchy mają mu to za złe.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Nie czytasz prasy? Nie słuchasz radia? Nie oglądasz telewizji? A może czytasz tylko GW, słuchasz tylko TOK FM i oglądasz tylko TVN? Nic dziwnego, że nie masz pojęcia, co się wokół ciebie dzieje. PiS nie stawia nikomu zarzutów. Od tego jest prokuratura. A zarzutów politykom PO/PSL postawiła już całą tonę i kilka tuzinów polityków, sędziów, oligarchów i ludzi z postkomunistycznych służb specjalnych siedzi w aresztach. Teraz czekamy na wyroki sądowe i na dalsze 100 tysięcy ton zarzutów, bo afery wyłażą już całymi stadami. Najnowsza dotyczy cyfryzacji służby zdrowia za rządów PO/PSL. Jak na razie, wiadomo, że pół miliarda poszło do prywatnych kieszeni, a system nie działa.

    Nie twierdzę, że nie masz czytać GW, nie słuchać TOK FM i nie oglądać TVN. Chodzi o to, żebyś też zajrzał czasem do Gazety Polskiej, posłuchał Polskiego Radia, np. Jedynki, albo Polskiego Radia 24 i raz na jakiś czas obejrzał Wiadomości w TVP1 albo TVP Info i np. program Minęła dwudziesta. Wtedy będziesz miał informacje z obu stron i będziesz mógł wyrobić sobie swoje własne zdanie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • … wtedy będziesz miał informacje z obu stron…
     Panie Rolfie, czyta Pan czasami swoje posty? Sugeruje Pan, że tvp to medium stronnicze, które reprezentuje tylko głos pisu, a tvn to telewizja reprezentująca głos opozycji? Jeśli tak, to dlaczego mamy płacić na tvp? Niech tvp utrzymuje się z reklam, tak jak to robi tvn, polsat, czy republika. Niech oddadzą 1,8 mld zł, to będzie chociaż na niepełnosprawne dzieci!

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Jak zwykle bezczelnie manipuluje Pan moje wypowiedzi. Nie jestem zdania, że TVP to medium stronnicze, natomiast z całą pewnością stronniczym i załganym do szpiku kości jest TVN finansowane przez wrogie Polsce zagraniczne koła. TVP jest medium publicznym, przekazującym prawdę, nie wyłączając cytowania łgarstw manipulacji mediów nieuczciwych, sterowanych zza granicy.

      TVP nie jest organem PiS, jak Pan próbuje tu ludziom wciskać ciemnotę, lecz organem państwowym, wypełniającym misję informacyjno-kulturalną, kierowanym przez ludzi wyznaczonych do tej misji przez ugrupowanie polityczne, któremu Naród powierzył sprawowanie władzy.

      Pan i Pański TVN reprezentujecie ugrupowanie kryminalne, które Naród odsunął od władzy i które kłamstwami, manipulacją i demagogią próbuje nielegalnie obalić aktualny rząd i powrócić do władzy, żeby znowu rozkradać Polskę i służyć obcym agenturom niszczącym polską gospodarkę i polskie społeczeństwo.

 2. Panie R., a czy przy tym „okrągłym stoliku”, przy którym – jak Pan pisze – „komuchy zostały cudownie zamienione na postkomuchów, uwłaszczyły się na majątku narodowym, a to, co po tym majątku zostało – rozkradły”, nie widziałem przypadkiem Lecha i Jarosława Kaczyńskich? Jeden przy podstoliku ds. pluralizmu związkowego, a drugi – ds. reform politycznych. Pewnie zaraz przeczytam, jak to ich także oszukano, biedaczków. Otóż nie. Wszyscy przy tzw. „okrągłym stole” chcieli lepszej Polski i robili wszystko, aby ją odzyskać, naprawić. Jak potrafili. I teraz wreszcie ją mamy. A życie i historia nigdy nie są biało-czarne. Nie dzielą ludzi na komuchów/postkomuchów i całą resztę wyklętych patriotów. Tylko trzeba tę historię znać, a nie pisać ją pod kolejne polityczne zamówienia. Co ciekawe przeciwnikami okrągłego stołu byli wtedy obok Kornela Morawieckiego i Andrzeja Gwiazdy np. Bronisław Komorowski, Ludwik Dorn czy Bogdan Borusewicz. Zaskakujące? Bo takie jest życie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Szanowny Panie Wojtku. Ani Lech ani Jarosław Kaczyński nie uwłaszczyli się na majątku narodowym po okrągłym stole i nie rozkradali później, co z tego majątku jeszcze zostało, więc proszę ich nie oczerniać. To po pierwsze.

   Po drugie, okrągły stół był gigantycznym oszustwem, na którym ucierpiała Polska a zyskali komuniści i zdrajcy z „Solidarności”, którzy dziś stoją murem za postkomunistami (jeśli od początku nimi nie byli) i szkalują rząd Zjednoczonej Prawicy.

   Wbrew Pańskiemu poglądowi, nie wszyscy przy okrągłym stole chcieli lepszej Polski. Komuniści chcieli tylko i wyłącznie pozostać u władzy i przy publicznej kasie, a ich oszustwem było rzekome podzielenie się tą władzą z „Solidarnością”. Jak się podzielili, wszyscy dziś wiemy.

   Nie zgadzam się również z Pana poglądem, że życie i historia rzekomo nie są biało-czarne. Otóż są biało-czarne, jeśli ktoś potrafi wyraźnie odróżniać zło od dobra. Nie można w życiu kierować się trochę dobrem, a trochę złem, tak jak nie można być trochę w ciąży. Każde dobro skażone choćby trochę złem, natychmiast staje się złem.

   Przy ścieraniu się różnych interesów powstają pewne, nazwijmy to „szarości”, czyli najczęściej zgniłe kompromisy. Niestety wiele takich ścierających się interesów stanowi zło skierowane przeciwko innym, aby na tym samemu skorzystać. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że ci, którzy w reprezentowaniu swoich interesów posługują się kłamstwem i manipulacją, albo wykorzystują pozycję siły, aby obalić prawdę, stoją po stronie zła.

   Aktualnie w Polsce, ale nie tylko, ścierają się dwie siły. Jedna siła, to postkomuniści, będący często na usługach obcych agentur i obcych koncernów i często współpracujący ze światem przestępczym, mający na celu powrót do władzy i dalsze bezkarne rozkradanie i niszczenie Polski, a także, jeśli już do władzy nie wrócą, to zapewnienie sobie bezkarności za gigantyczne przestępstwa popełnione w przeszłości z wykorzystaniem sprawowanej wówczas władzy.

   Ciąg dalszy poniżej:

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Po pierwsze, L Kaczyński brał czynny udział przy obradach okrągłego stołu.
    Po drugie, proszę sobie wpisać w wyszukiwarkę hasła: afera Telegraf, afera Srebrna, ART-B, FOZZ, tworca afery paliwowej, Fundatcja Prasowa Solidarność, Telewizja Gamilijna… Proszę wpisać hasło tak zwanej Ustawy Glapinskiego, którą wykrył szef NIK Waldemar Pańko, który to zginął w co najmniej dziwnych okolicznościach.
    Może chce Pan podyskutować o spółce Kargo Modlin w ktorej we władzach zasiadał Kaczyński? Spółka ta planowała dzierżawę lotniska od wojska w Modlinie, i budowę przynoszące gigantyczne zyski portu lotniczego. Na szczęście Kaczyński dostał wtedy buta od prezydenta Wałęsy i interes się nie udał.
    P anie Rolfie, proszę powiedzieć, do kogo należy spółka Srebrna, ile jest teraz warta i jak jej właściciele uzyskali grunty należące do tej spółki, jeżeli kupili, to ile za nie zapłacili??? Informacje są ogolno dostępne w necie 🙂

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Dyskusja z tym obywatelem Niemiec to strata czasa. Pytania? Może są. Ale odpowiedzi będą atakujące pytającego. Najlepiej nie wdawac się w żadną dyskusję z tym człowiekiem bo doprowadzi jej poziom do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Panie Sławkupobo! To kolejne bezczelne pomówienia, mające na celu zdyskredytowanie rządu RP i jego nielegalne obalenie. Efektem będzie kolejne zawiadomienie do ABW, która zweryfikuje te Pańskie „sensacje” rozpowszechniane przez antypolskie koła i media finansowane zza granicy. Odpowiedzi na Pańskie pytania dostanie Pan od ABW.

     Już samo to, że ubeckiego szpicla ps. „Bolek”, uznaje Pan tu za autorytet, świadczy o wartości Pańskich „rewelacji”.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Ciąg dalszy:

   Druga siła, to uczciwi patrioci, którzy mają na celu dobro Polski i wszystkich Polaków, a także rozliczenie wspomnianych wyżej gigantycznych przestępstw postkomunistów.

   Tu nie ma miejsca na żadne odcienie szarości pomiędzy czarnym a białym. Tu jest walka dobra ze złem.

   Nie twierdzę, że jestem znawcą historii i mogę nie znać jakichś faktów czy szczegółów historycznych, ale z całą pewnością potrafię bezbłędnie odróżniać dobro od zła, a już z całą pewnością nie piszę historii pod jakieś polityczne zamówienie. To jest specjalność mistrzów kłamstwa i manipulacji, jakimi są komuniści i postkomuniści, bo tylko oni próbują fałszować historię pod własne cele polityczne, a właściwie nie polityczne, lecz kryminalne, bowiem zarówno PRL, jak i III. były państwami kryminalnymi.

   I jeszcze jedno. Upodlenie się Komorowskiego, Dorna, czy Borusewicza nie może być w żaden sposób usprawiedliwiane, bo „takie jest życie”. Każdy sam kształtuje swoje życie i albo jest i pozostaje uczciwy, kierując się wyłącznie dobrem, albo jest, lub staje się draniem, czy wręcz złem wcielonym, jak ci trzej panowie.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. No i nie zapominajcie, że odbudowa zakładu w Jelczu to jednak zasługa Platformy Obywatelskiej, prezes Łukasz objął uporządkowany i sprawnie działający zakład. A przecież pamiętamy kto miał na to wpływ w latach 90- tych, pamiętamt te nazwiska.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • co TY pieprzysz
   uporządkowany zakład za czasów PO ????
   człowieku, gdyby nie PiS to dalej by biedę klepali.
   kto im dał zamówienia ?
   PO ?
   chyba udaru mózgu dostałeś.
   za czasów PO było płacenie po pół pensji, praca w systemie rwanym, najczęściej brak pracy i zamówień a jak coś wpadło to trzeba to było zrobić na już i tyranie w nadgodzinach żeby za chwilę znowu siedzieć i nic nie robić.
   a długi jakie zostawił poprzedni prezes ?
   piszesz żeby pisać.
   to rząd PiS zaczął zamawiać ciężarówki i podwozia pod zabudowę z Jelcza.
   PO miało w dupie takie zakłady jak Jelcz
   jak czytam takie teksty jak twoje to od razu widzę naszego radnego miejskiego Krzysia W.
   on też cudze pomysły podaje jako swoje.
   coś się zadzieje, coś zostanie zrobione a on od razu leci po ludziach i chwali się, że to on zrobił.
   daleko nie szukać, oświetlenie między punktowcami w Jelczu – Laskowicach na osiedlu Metalowców.
   zarząd osiedla walczył o to oświetlenie ponad 3 lata a on teraz biega i mówi, że to załatwił.
   i zgrozo, że to był jego pomysł.
   żenada i odruch wymiotny

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Anonimie, bzdury piszesz i nie masz zielonego pojęcia . Kto ratował zakład kiedy wyprodukowane pojazdy wojskowe stały na placu ok.70 sztuk ? Kto walczył u Premiera Tuska aby armia zakupiła te pojazdy wojskowe mimo kryzysu ? Nie ma tu żadnej żadnej propagandy sukcesu i wystarczy zerknąć do archiwum GP która szeroko pisała o tej sprawie. .
    Jedno trzeba przyznać, że ten rząd docenia tą firmę co potwierdza podpisaniem kilkuletnich kontraktów na dostawę specjalistycznych pojazdów wojskowych dla naszej armii.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Na tej samej ulicy Inżynierskiej jest jeszcze kilka innych zakładów tyle że tam nie ma prezesów pisowskich przywirzionych w teczce jak za głębokiej komuny a kto wie czy nie bardziej rentownych ale tam Pan marionetka nie zajrzał w obawie przed wygwizdaniem

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Panie R., pisze pan, że „okrągły stół” był „gigantycznym oszustwem, na którym ucierpiała Polska a zyskali komuniści i zdrajcy z „Solidarności”, którzy dziś stoją murem za postkomunistami”, a jednocześnie przyznaje pan, że bracia Kaczyńscy z własnej woli brali w tym wszystkim udział, bo nie da się temu zaprzeczyć. A jednak tylko dla jednych, i to akurat tych, którzy byli wtedy przeciwni „okrągłemu stołowi”, zarezerwował pan określenie „upodleni”. Niech nikt nam nie mówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Czysta demagogia Panie Wojtku! Po której stronie byli Kaczyńscy przy okrągłym stole, po komuszej/sowieckiej? Czy może jednak po solidarnościowej? Chce Pan Kaczyńskich obciążać za kanty, oszustwa i zdradę Narodu? Pogięło Pana całkowicie? To tak, jak by Pan napisał, że Adam z Ewą wygonili Boga z Raju. Co za bezczelność! Co za podłość!

   Upodlonymi nazwałem tych, którzy się upodlili, chociaż w stosunku do tych trzech panów jestem pewien (i paru zawodowych historyków również), że zawsze byli podli i byli podstawieni w „Solidarności” tak samo jak „Bolek”.

   Niech Pan przestanie oczerniać Kaczyńskich, bo się tak po Panu przejadę, że się Pan nie pozbiera.

   Proszę najpierw zapoznać się z obiektywnymi faktami dotyczącymi okrągłego stołu, np. z prac dr. Sławomira Cenckiewicza, a dopiero potem podejmować dyskusję.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Przestań trollu ubliżać i grozić wszystkim. Po kim ty się chcesz przejechać? Rzygać się chce od tych twoich wypocin i wyzywania wszystkich, którzy nie stoją po tej samej strony barykady co Jarosław Zbaw Polskę. Zapomniałeś do tego tomiku prac dodać autorytet bosego Cejrowskiego.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Piszesz do lustra i sam zwracasz się do siebie „trollu”? Przejrzałeś wreszcie na oczy? Gratuluję!

     Prawda nie jest obelgą, nawet jeśli komuś bardzo nie pasuje do jego przestępczych zamiarów i do jego kryminalnej historii. Zlikwiduj CBA, zlikwiduj IPN i nie pozwól wywalić z sądów komunistycznych i postkomunistycznych sędziów. Wtedy prawda nie ujrzy światła dziennego i najnowszy rządowy program prospołeczny „cela +” cię nie obejmie.

     Niestety nie nauczysz się nigdy zwracać się publicznie do wszystkich z zachowaniem elementarnej kultury, a nie przez „ty”. Te dziesięciolecia w towarzystwie ubeków, esbeków, komuchów i postkomuchów uczyniły cię odpornym na wszelką wiedzę, a o kulturze słyszałeś tylko w związku z bakteriami w kefirze, albo w twojej ulubionej piosence: ura, ura, ura, my kulturnyj narod …

     Aha, napisz jeszcze, że to Abel zabił Kaina, że Kopernik była kobietą i że Adam z Ewą wypędzili Boga z Raju, bo to są twoje „prawdy”.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Agnieszka Herba

      Panie Rolfie w związku z tym, że otrzymujemy coraz więcej sygnałów od użytkowników portalu, którzy są zdegustowani językiem, jakim Pan się posługuje – prosimy, aby nie stosował Pan zwrotów, które poniżają innych. To, że nie używa Pan wulgaryzmów nie oznacza, że sposób, w jaki Pan formułuje zdania nie obraża innych. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, będziemy zmuszeni blokować Pańskie posty.

     • Przypomnę Zbysiu, że to komuna ciebie wychowała i wykształciła.

     • Mimo tego „Zbysiu” wyrósł na uczciwego człowieka, a ten „Anonim” upodlił się i służy PO.

   • Rolf Michałowski

    Nie wyzywa, lecz nazywa po imieniu i to tylko tych, którzy dają ku temu powody, posługując się hejtem, kłamstwami, manipulacjami i demagogią i zawsze moje konkluzje uzasadniam faktami. Pisząc „klawiszowiec” zaczynasz się już przyzwyczajać do słowa „klawisz”?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Widzisz Rolf. Od dawna masz problemy z odróżnianiem co to jest nazywanie a co to jest wyzwisko. Trzepiesz klawiszami nie myśląc o konsekwencjach pisanych wyzwisk. Tak wyzwisk. Z nazywaniem nie ma to nic wspólnego. Czy szykuję się przyzwyczajać do słowa klawisz? Powiem, że nie bo nie mam ku temu żadnych powodów. Widocznie tobie zostały jakieś wspomnienia po tym słowie. Obrażanie o spiski z agenturą? O działalność postkomunistyczną? I inne tego typu wyzwiska nie świadczą dobrze o twojej kulturze, która nijak czasami idzie z poziomem wykształcenia. A w twoim przypadku tak jest. I na koniec. Nie jestem żadnym działaczem politycznym, a przede wszystkim osobą która wypowiada się po jakiejkolwiek stronie poltycznej. Po prostu dostałeś słuszny zakaz komentowania, bo nie potrafisz w sposób kulturalny bez wyzwisk i obrażania podporządkować się zasadom forum. I podpieranie się czy usprawiedliwianie swoich tez a nawet oszczerczych stwierdzeń hasłami typu nazywanie po imieniu nie ujmuje tobie próby narzucania własnych pogĺądów z ich chamskim sposobem eliminowania forumowiczów poprzez łamanie zasad kc i kk, zastrzaszanie sądami, prokuraturą czy też abw.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. „Niech Pan przestanie oczerniać Kaczyńskich, bo się tak po Panu przejadę, że się Pan nie pozbiera”. Panie Rolfie, przejechać to może się pan na rowerze, jeśli wiek i zdrowie pozwalają. Nikt nikogo nie oczernia, tylko wyciąga wnioski (trudne słowo) z tego, co sam pan pisze. Skoro Kaczyńscy siedzieli przy okrągłym stole, godzili się na to, podpisywali dokumenty, a ten stół według pana był wielkim oszustwem, to oni w nim uczestniczyli. Naiwnie, nieświadomie, z głupoty, z wyrachowania, ze strachu, nie wiem, to nie jest ważne. Ale odpowiedzialność za ten stół ponoszą, skoro się z niego nie wyłączyli, tylko go legitymizowali. To tyle, co do faktów, choć wątpię, aby pan był w stanie je przyjmować, sądząc po pańskich wpisach i zastraszaniu myślących inaczej niż pan. Wyraźnie widać, że ma pan problem. Trudno, musi pan z tym żyć. Także z tym, że są ludzie myślący inaczej i mają takie samo prawo żyć na tym świecie, a w Polsce nawet większe prawo, skoro tu płacą podatki i realizują swoje aspiracje życiowe.
  Oczywiście zawsze istniała grupa wierzących, że Ziemia jest płaska, ale z nimi nie ma jak się zdroworozsądkowo porozumieć. Pan należy do podobnej grupy ludzi, z którymi nie da się dyskutować. Bo pan swoje wie. I to najlepiej. A wiedzę czerpie pan od sobie podobnych, bo tak działa bańka internetowa, w której najwyraźniej pan siedzi, nie wychodząc do świata, do ludzi. Jedno takie wyjście w gminie Oława wiadomo jak się skończyło, klęską (wyborczą, organizacyjną) więc zostaje panu klawiatura i samotność w sieci. Mogę tylko współczuć, ale dyskutować już z panem nie zamierzam i proponuję, aby inni zrobili podobnie. Szkoda czasu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Rzeczywiście, wszelka dyskusja z Panem nie ma sensu, nie będę się bił z g….

   Nie będę też ileś razy z kolei obnażał Pańskiej demagogii. Miałoby to ewentualnie sens, gdyby Pan wierzył w to, co Pan tu wypisuje, ale tak nie jest. Pisze Pan uporczywie to, co Panu każą. Czyli albo ewidentne kłamstwa, albo jakieś półprawdy, jakbym czytał GW, albo Lisa, a czytuję ich czasem, żeby poznać ich „argumenty”.

   Niech Pan jeszcze napisze, że to Abel zabił Kaina, że Kopernik była kobietą i że to Adam i Ewa wygonili Boga z Raju, bo to przecież też „klecha”, który szkodził (k)rajowi. To są Pańskie „prawdy”.

   Cel Pańskich komentarzy jest jasny – zdyskredytować aktualny rząd i Zjednoczoną Prawicę i doprowadzić do nielegalnego obalenia tego rządu, który nie pozwala już rozkradać Polski. To sprawa dla ABW, gdzie ją też skieruję.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Rolf Michałowski

  Szanowna Pani Agnieszko Herba! A ja, również użytkownik tego portalu, jestem zdegustowany zniewagami, pomówieniami, oszczerstwami i szkalowaniem aktualnego rządu RP, śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, Jarosława Kaczyńskiego i innych polityków Zjednoczonej prawicy, przez dwóch, może najwyżej trzech anonimowych użytkowników tego portalu, piszących złośliwe i zakłamane komentarze pod różnymi nickami.

  Czy takie posty będzie Pani również blokować? Czy może jest Pani zwolenniczką szkalowania i znieważania rządu RP dążącego do jego nielegalnego obalenia?

  Chce Pani ingerować w sposób formułowania przeze mnie zdań. Co to jest? Komunistyczna cenzura wróciła?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Oczywiście, że poglądy Pani Agnieszki, to Jej prywatna sprawa. Jednak pełniąc publiczną funkcję administratora forum internetowego najlepszej w Polsce gazety regionalnej, nie może blokować komentarzy niezgodnych z Jej poglądami, a puszczać tylko te, które odpowiadają Jej poglądom. I jak do tej pory Pani Agnieszka nie uchybia tej świętej zasadzie, a jedynie powtórzyła prośby niektórych użytkowników forum, którzy czują się obrażeni moimi sformułowaniami. To powinno być zrozumiałe nawet dla takiego (…), jak ten cały „Gość”. Aluzju poniał?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • „Czy takie posty będzie Pani również blokować?” – A tak, są blokowane. Kilka moich postów nie zostało opublikowanych i nie robię afery, może ktoś uznał, że nie są warte mojego pseudonimu 😉 Żalu nie mam.

   W zasadzie żadne posty nie powinny być blokowane, nawet tak absurdalne jak Rolfposty (z wyjątkiem tych wyraźnie chamskich, prostackich i wulgarnych), ale jeśli treść i forma niektórych tendencyjnych wypowiedzi przejawia znamiona ksenofobii, obrażania adwersarzy tylko dlatego, że mają inne zdanie niż te ksenofobiczne miernoty to nawet najbardziej tolerancyjni wśród tolerancyjnych zaczynają się krzywić i wskaźnik dobrego smaku pokazuje wartości poza zakresem i właśnie wtedy moderatorzy forum powinni zareagować – stać na straży higieny wypowiedzi.

   Osobiście mimo tego, że kilka moich wypowiedzi też nie zostało opublikowanych, cieszę się, że Pani Agnieszka i Redakcja reaguje właśnie w ten sposób.

   Nawet w Hyde Parku obowiązują jakieś zasady…

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • gość Polak

   Człowieku,jeśli masz odrobinę godności zejdź z tego forum i przestań kadzić , jesteś obywatelem Niemiec i tam sobie uprawiaj politykę, mamy prawo oceniać polityków tych rządzących i tych którzy chcą zmiany rządzących tak jak na to zasługują , bo to nasz rząd i nasi politycy wybrany tu w Polsce a obcokrajowcom nic do tego. – nam warcholstwa nie nada , wsio paniatno

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Za to „warcholstwo” pod moim adresem masz „gościu Polaku” skargę do sądu, jak w banku. Ostatni raz „warchołem” nazwał mnie niejaki Władysław Gomułka. Więcej już nikt się nie odważył, nawet esbecy na przesłuchaniu. Do dziś. Jesteś jakimś bliższym krewnym Gomułki? A może tak dobrze pamiętasz szkolenie w Moskwie, bo swój wpis zakończyłeś językiem wykładowym?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • gość Polak

     Panie Rolf, po pierwsze; gdzie określenie ,,warcholstwo” kierowane jest do konkretnego z imienia i nazwiska Rolfa Michałowskiego – niestety NIE – więc skąd ta irytacja ? Jedno jest pewne , że mimo próśb, nie ma szans aby zmienił pan retorykę typu – kto ma inne zdanie, kto mnie krytykuje, pójdzie pod sąd albo do prokuratury, jak długo jeszcze chce pan bazować na takim zastraszaniu?
     po drugie określenie ,,warcholstwo” z definicji oznacza ; zamęt ,awanturnictwo, czy takim określeniem można kogoś obrazić – bądźmy poważni , żyjemy w XXI wieku w wolnym i demokratycznym kraju , chyba że ktoś myśli inaczej , ale to już jego problem?
     po trzecie; proszę zauważyć , czyje komentarze są najczęściej krytykowane i dlaczego ?

     Mimo wszystko panie Rolf, jeśli te określenie bierze pan do siebie, to stać mnie na gest – przepraszam !

     Jednocześnie zapewniam , że z panem już nie będę dyskutować na tym forum, zbyt dużo jest tutaj zawiści, nienawiści ,obrażania i co najgorsze zastraszania , bo po prostu nie ma sensu , nie warto.
     Nie ukrywam panie Rolf mojego zdziwienia , że jako człowiek wiekowy, wykształcony a więc inteligentny powoduje, że ten poziom dyskusji na tym forum i na każdym innym jest tak dwuznaczny , nie do zaakceptowania, budzący wiele kontrowersji.
     P,S
     Choć nikt panu nie zarzuca szkolenia w Moskwie , pan także posługuje się językiem wykładowym rodem z Maskwy ; cyt.,,To powinno być zrozumiałe nawet dla takiego (…), jak ten cały „Gość”. Aluzju poniał?

     Pozdrawiam Panie Rolf i dedykuję słowa Władysława Bartoszewskiego ,,Warto być przyzwoitym”!

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Słowo przepraszam za wszystkie obelgi i wyzwiska powinni najpierw usłyszeć wszyscy na tym forum od Rolfa. On niestety takiego słowa nie zna. Nikt go nie nauczył zasad kultury. Jedyne co sobie wbił do głowy to posługiwanie sie zwrotem na „ty”.

     • Rolf Michałowski

      „Warcholstwo” to również intryganctwo i awanturnictwo, ale przede wszystkim pojęcie to jest kojarzone z nazwaniem w ten sposób patriotycznej opozycji antykomunistycznej w czasach głębokiego PRL, czyli sowieckiej okupacji, przez ówczesny reżim i jest odbierane jako najgorsza obelga, przynajmniej przez ówczesnych opozycjonistów, bo dziś tego pojęcia praktycznie się już nie używa. Dlatego tak mnie to dotknęło.

      Nikt nie może mieć żadnych wątpliwości, że było to skierowane do mnie. Przeprosiny przyjmuję i nie będę już do tego wracał.

      Obiektywni użytkownicy tego forum mogli stwierdzić już wielokrotnie, że na rzeczowe głosy w dyskusji, prezentujące inne stanowisko, niż moje, ale też i innych internautów, którzy nie uprawiają postkomunistycznego hejtu, odpowiadam równie rzeczowo, prezentując i merytorycznie uzasadniając moje stanowisko, bez żadnych ostrych sformułowań w stosunku do moich dyskutantów. Wystarczy przejrzeć archiwum, żeby znaleźć dużą ilość takich postów.

      Moje ostre reakcje retoryczne wywołuje jedynie zwykły postkomunistyczny hejt, oparty na zupełnie świadomych wierutnych kłamstwach, manipulacjach lub czystej demagogii i na zakłamanym szkalowaniu aktualnego rządu RP i PiS-u. Hejt ten jest tu uprawiany przez najwyżej dwie, trzy osoby, piszące pod różnymi nickami, ale dość często.

      Kłamstwo, manipulacja, demagogia i szkalowanie przeciwników postkomunistycznego układu, to nie jest inne zdanie, z którym można dyskutować. To trzeba po prostu tępić jak zarazę i wypalać rozżarzonym do białości żelazem.

      Naprawdę chce Pan wciskać ludziom ciemnotę, że ze złodziejem i kłamcą trzeba dyskutować o tym, czy złodziejstwo i kłamstwo są dobre, czy złe?

      Ma Pan rację, że na tym forum, ale również na innych, pojawia się wiele nienawiści. Leży to w interesie postkomunistów, którzy w ten sposób dzielą społeczeństwo i próbują zwalczać wszelką przyzwoitość i wszelką krytykę ich niecnego postępowania. To oni sieją tę nienawiść, jak siali np. w stosunku do śp. Lecha Kaczyńskiego, j

     • Rolf Michałowski

      Wbrew bezczelnym kłamstwom rozpowrzechnianym tu przez postkomunistycznego hejtera „RR”, kilkakrotnie już użyłem na tym forum słowa „przepraszam”, co jest łatwe do sprawdzenia w archiwum tego forum. Zdarzyło mi się raz czy drugi podać jakąś nieścisłą informację, albo, jak ostatnio, nieszczęsną literówką zmienić sens wypowiedzi (napisałem PIT, zamiast CIT) i w takich wypadkach zawsze przepraszałem.

      Nie ma jednak żadnych powodów do tego, żebym przepraszał np. postkomunistycznych mafiosów za to, że nazwałem ich postkomunistycznymi mafiosami, bo nimi są.

      Nie będę przepraszał obszczymurków spod budki z piwem za to, że ich tak nazwałem, bo nimi są, skoro zwracają się publicznie do osób publicznie znanych przez „ty”.

      Nie będę przepraszał trolli i hejterów za to, że nazwałem ich trollami i hejterami, bo nimi są.

      Kto publicznie i do tego anonimowo, broni kłamców, złodziei, oszustów, morderców, zdrajców i obcej agentury, ten musi pogodzić się z tym, że zostanie do nich zaliczony. Kto sieje wrogą Polsce i Polakom propagandę komunistyczną, musi za to dostać po swoim komunistycznym pysku, w tym wypadku werbalnie, bo do przemocy fizycznej nie namawiam.

 8. O rety, teraz to już jest oficjalne szantażowanie i zastraszanie, groźby, niedopuszczalna presja na wolne media. Nawet za komuny tak jawnie nie straszono dziennikarzy. Jakakolwiek próba dyskusji o gospodarce – jest niby próbą obalenia rządu ?. Paranoja !!!! tak to nawet Cyrankiewicz nie przemawiał. Komuna wróciła cenzura jak widać też, – o rządzie jak o zmarłych – tylko dobrze albo wcale. Widzę że kilka osób bardzo merytorycznie i kulturalnie odpisuje – a co otrzymują z drugiej strony : wulgarne wyzwiska polityczne porównania i groźby. Jak już nie wie co pisać to podpiera się nawet religią. Paranoja!!!!
  Ale już niedługo

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   A od kiedy to, szanowna Pani Barbaro, dyskusją o gospodarce jest bezczelne szkalowanie rządu, zakłamywanie rzeczywistości i odwracanie pojęć (co Pani też tu czyni łżąc w żywe oczy o rzekomym zastraszaniu dziennikarzy za aktualnych rządów i o rzekomym powrocie komuny)?

   To co tu wypisuje dwóch, trzech hejterów, jest dokładnym odzwierciedleniem tego, co publicznie wygłasza wódz totalnej opozycji Schetyna, czyli ZERO programu gospodarczego, a jedynie OBALIMY PiS, zlikwidujemy CBA i IPN itp. To ma być dyskusja o gospodarce?

   Dziwi się Pani, że nazywam to po imieniu, czym rzeczywiście jest?

   Co Pani przeszkadza „podpieranie się religią”? Chrześcijaństwo i jego wartości społeczne są podstawą naszej kultury. Nauczyli Panią w Moskwie, że religię trzeba tępić? Bo co? Bo zabrania zabijać, kraść, pomawiać i bogacić się kosztem innych? To jest właśnie paranoja, ale Pani wychowała się na odwracaniu pojęć i dla Pani normalnie działające państwo, które nie jest „h… d… i kamieni kupą”, w którym nie można rozkradać wspólnego majątku i żyć kosztem innych, jest paranoją.

   W jednym ma Pani rację. Już niedługo. Program „cela +” już ruszył.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. „Czy może jest Pani zwolenniczką szkalowania i znieważania rządu RP dążącego do jego nielegalnego obalenia?” koniec cytatu.
  Tak napisał powyżej. To ustawia na wstępie kierunek i poziom dyskusji, pokazuje granicę swobody wypowiedzi i ostrzega dziennikarkę przed nadmierną dociekliwością. . Już widzę reakcję znanych dziennikarzy – gdyby ktokolwiek tak rozpoczął. To straszne, że po latach demokracji znowu w mediach takie rzeczy. Szkoda
  To zdanie u góry często jest w protokołach ubeckich przesłuchań z lat 50-tych. Boże Drogi!!!!! dlaczego on go użył na tym forum i w takim kontekście. Taka Polska wraca?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   No, rzeczywiście system operacyjny Twojego rozumu całkiem się załamał, z(a)łamany ołówku. A ja naiwny myślałem, że Karol to już szczyt demagogii na tym forum. Jakże się myliłem. Karolku, ciesz się, są znacznie gorsi od Ciebie.

   Ale po kolei i rzeczowo. Cóż to rzekomo „ustawia na wstępie kierunek i poziom dyskusji”? Twierdzenie, że szkalowanie konstytucyjnego organu, jakim jest rząd, co jest przestępstwem karanym nawet więzieniem do 2 lat (art. 226 §3 kk) i przestrzeganie administratora publicznego forum internetowego, przed powielaniem takiego szkalowania?

   To oczywiście absolutnie nie ustawia kierunku i poziomu dyskusji, a jedynie ogranicza publiczną dyskusję do ram wyznaczonych przez prawo i to prawo karne, z(a)łamany demagogu.

   Czy to „ogranicza swobodę wypowiedzi”? Absolutnie nie. Każdy może sobie popełniać przestępstwa również karalnymi wypowiedziami, jednak administrator publicznego forum dyskusyjnego jest ustawowo zobowiązany do niepowielania takich wypowiedzi, czyli do ich niepublikowania, z(a)łamany demagogu.

   Czy dziennikarka, która przestrzega obowiązującego prawa i wykonuje swoje obowiązki administratora publicznego forum dyskusyjnego zgodnie z prawem, jest „nadmiernie dociekliwa”? To oczywiście chory wymysł wypaczonego postkomuną umysłu jakiegoś z(a)łamanego demagoga.

   „To straszne, że po latach demokracji znowu w mediach takie rzeczy.” Na czym polegała ta demokracja przez te lata, do jesieni 2015 roku?

   Na wyrzucaniu z pracy dziennikarzy, którzy wykrywali i upubliczniali gigantyczne afery rządzących wówczas Polską postkomunistów?

   Na chronieniu całych zorganizowanych grup przestępczych na wszystkich szczeblach władzy, przez usłużnych władzy prokuratorów i sędziów?

   Na zupełnie bezkarnym rozkradaniu majątku publicznego i na wyrzucaniu tysięcy rodzin na bruk (np. w Warszawie, ale nie tylko)?

   Dalszy ciąg w nastęnym wpisie:

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Ciąg dalszy poprzedniego wpisu:

    Na doprowadzeniu olbrzymiej części polskiego społeczeństwa do skrajnej nędzy i na zmuszeniu milionów młodych wykształconych Polaków do emigracji z kraju za pracą?

    Na zamordowaniu za jednym zamachem urzędującego Prezydenta RO wraz z Pierwszą Damą, z ostatnim Prezydentem RP na uchodźtwie, z wszystkimi naczelnymi dowódcami wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, z najważniejszymi urzędnikami państwowymi i trzonem polskiej elity?

    Na masowym fałszowaniu wyborów?

    To była demokracja?

    Taka Polska już nie wróci, z(a)łamany demagogu. Wraca Polska Marszałka Piłsudskiego. Wolna, suwerenna, dumna i na wskroś demokratyczna, a do tego silna gospodarczo, dbająca o polskie rodziny, silna militarnie i szanowana na świecie.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Szkalowanie? Hipokryto jeden. To jest mówienie prawdy. Należy nazywać rzeczy po imieniu. Czyż to nie są twoje słowa? Załgany czy złamany demagog? Co jeszcze chamskiego wymyślisz do podkreślenia własnego ego? Strach patrzeć gdyby taki osobnik został prokuratorem bądź sędzią.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Panie Rolfie, ja Pana szanuję za pracę społeczną na rzecz Mieszkańców, dlatego moje pytanie będzie absolutnie bez jakiejkolwiek złośliwości. Czy od czasu wygranej Zjednoczonej Prawicy w wyborach parlamentarnych 2015 roku zmieniło się cokolwiek na lepsze w funkcjonowaniu WIOŚ-ów (które przypomnę, że nie podlegają pod rządzone przez PO i jej przybudówki Urzędy Marszałkowskie, ale pod GIOŚ czyli w prostym przedłużeniu pod ministra środowiska i rząd)? Czy nadal, jak za nieudolnych rządów PO-PSL Tuska i Kopacz ludzie są bezkarnie truci z zakładów i męczeni hałasem? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Odpowiem pytaniem. Czy zmieniło się coś istotnego w działaniu sądów, mimo nowych ustaw i mimo woli rządu, parlamentu i prezydenta?

   Widać, że nie ma Pan pojęcia o tym, jak głęboko we wszystkich strukturach państwa zakorzeniona jest postkomuna oparta głównie na byłych służbach specjalnych i ile czasu trzeba, żeby tych zgniłych moralnie ludzi powymieniać na uczciwych i kompetentnych.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • A jakiej to niby reformy dokonał PIS aby mogło się coś poprawić. Nie rozśmieszaj mnie człowieku skoro zielonego pojęcia nie masz. „Skarga nadzwyczajna” – a wiesz w jakim trybie i na jakich zasadach będzie wnoszona i kto będzie mógł ją wnosić?. Zmiany personalne w stylu „zamienił stryjek siekierkę na kijek”? Jakie konkretnie procedury wdrożył PIS aby usprawnić wymiar sprawiedliwości. Podaj choć jeden konkret, który przełożył się bezpośrednio na przyspieszenie procesów, skrócenie czasu oczekiwania czy poprawę jakosci !? To ja Ci powiem. Swoimi zmianami PIS spowoduje obstrukcję sądownictwa, swoimi zmianami doprowadza do tego, ze wierzyciele nie będą mogli dochodzić swoich roszczeń a dłużnicy bedą śmiali się im w twarz. Takie proszę ja Ciebie „znafco prawa” zmiany zaprowadził PIS.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Tak, tak. Kali kochać, Kali obciąć. Naprawa zgniłego komunistycznego sądownictwa dopiero się zaczęła. To ostatni bastion postkomuny i dlatego go tak zajadle bronicie. Poczekajmy, zobaczymy. Tak było przecież ze wszystkimi projektami zmian rządu Zjednoczonej Prawicy: nie uda się, nikt tego nie chce, „nie ma piniendzy i nie będzie” itd. itd. I co? Wszystko się udaje, na wszystko są pieniądze, a poparcie społeczeństwa dla PiS jest rekordowe. Więc przestań Kali ujadać, bo karawana i tak pójdzie dalej. Póki jeszcze można (np. w samorządach) ukradnij sobie krowę i może będziesz szczęśliwy.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • To za co oni pensje w tym ministerstwie sprawiedliwości pobierają, skoro naprawa „dopiero się zaczęła”? Powinni oddać pensje z odsetkami za 2 ostatnie lata.

     • Rolf Michałowski

      A co? Chciałbyś w dwa lata przebudować całe państwo, całą gospodarkę i wszystkie inne dziedziny życia społecznego, które były prawie 30 lat systematycznie niszczone, a komuniści, przeobrażeni w postkomunistów umacniali przez tyle czasu swoje przestępcze układy?

 11. Wiesz co Rolf nie wiem kto lub co takimi jak Ty kieruje, ale „opozycja totalna” ludziom twojego pokroju będzie mogła tylko podziękować. Pewnie zaraz mnie też wyzwiesz że jestem jakimś komuchem, warchołem itp. ale prawda jest taka, że tacy ludzie jak Ty tylko do obecnego rządu i do PISu zniechęceją. Kiedyś sam głosowałem na PIS ale m.in. dzięki Tobie przejrzałem na oczy i nigdy więcej ja ani moja rodzina nie zagłosuje na takich ludzi. Wolę kogokolwiek innego, wolę nawet złodziei ale nigdy więcej populistów i wariatów. I powiem Ci jeszcze jedno, jak rozmawiam ze znajomymi to coraz więcej takich ludzi jak ja. I pomimo, niektórzy z nich dostają nawet te 500+ to wiesz co mają to daleko i głęboko w d…, bo mają głowę na karku i sami potrafią zadbać o swoje rodziny, nie potrzebują żadnej łaski od Państwa. A co do powrotu Polaków z zagranicy to oświeć nas ilu za rządów PISu ich wróciło? Nikt, no chyba że ktoś sobie tam nie poradził. Mam wielu znajomych, wyksztalconych ludzi, pracujących w dobrych firmach, kupują tam domy, zakładają rodziny i nawet nie myślą o powrocie do tego syfu. A co do wskaźników ekonomicznych którymi ta władza tam mocno się chwali to przeczytaj sobie ostatnio opublikowany raport jak potężny jest w tej chwili dług publiczny. Rozdawać lekką rączką na potrzeby kampanii to bardzo łatwo przychodzi tylko aby dać to skądś trzeba zabrać.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. czytelnik GP

  Pani administrator, jak długo jeszcze będzie pani tolerować na tym forum poziom nienawiści, pogardy dla każdego kto ma odmienne zdanie , kto nie godzi się na zakłamanie rzeczywistości. Czy poziomem dyskusji na forum GP ma być zastraszanie sądami ,przypominające najgorsze czasy PRL , gdzie cenzura była widoczna na każdym kroku.
  Oczywiście administrator nie może być cenzorem wysyłanych komentarze , ale powinna obowiązywać jedna podstawowa zasada, komentujemy to co jest obecnie tematem , po drugie jeśli ktoś notorycznie przekracza granice dobrego smaku , często dla niepoznaki używając skrótów wykropkowanych które jednoznacznie kojarzone sa z przekleństwem bądź wulgarnym określeniem powinne być blokowane.
  Proszę zauważyć, tematem dyskusji na tym forum jest wizyta Premiera w Jelczańskiej firmie a o czym rozwija się dyskusja – kompletnie nie na temat , za to ileż tu nieuzasadnionej złośliwości , zakłamania rzeczywistości , wręcz głupoty politycznej i czemu to ma służyć?
  Liczę , że pani w odpowiedni wyważony sposób zareaguje na przedstawione uwagi aby zaprowadzić przyzwoity poziom dyskusji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Agnieszka Herba

  W związku z tym, że użytkownik – Pan Rolf Michałowski wielokrotnie złamał zasady korzystania z portalu gazeta.olawa.pl (fragment regulaminu – Nie wolno publikować komentarzy, które obrażają inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); nawołują do agresji) Użytkownik ma również obowiązek a) korzystania z Serwisu zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, zwyczajami i zasadami współżycia społecznego,
  b) przestrzegania Regulaminu oraz ogólnych, zwyczajowo przyjętych zasad korzystania z sieci Internet,

  podjęliśmy decyzję o blokowaniu postów tego użytkownika portalu – przez trzy tygodnie. UWAGA! NIE BĘDZIEMY PUBLIKOWAĆ WPISÓW KOMENTUJĄCYCH TĘ DECYZJĘ!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.