Parkowanie w parku – temat wraca. Jest też propozycja od czytelnika dla władz miasta

O tym, że w pobliżu dworca PKP brakuje miejsc parkingowych pisaliśmy wiele razy. Jednak widok aut zostawionych w parku na trawie, wciąż denerwuje niektórych Czytelników.

Oto kolejny mail w tej sprawie:

– Przesyłam zdjęcia z naszego parku, który powoli staje się atrakcyjnym parkingiem w Oławie, nie dość że darmowym, to jeszcze pośród zieleni, co może być ewenementem w skali światowej. Proponuję, żeby miasto dało nagrodę dla
kierowcy, który pierwszy zaparkuje najbliżej stawu, może to zachęci innych? – pisze mieszkaniec.

Przypominamy, że problem jest znany od lat. Dobra wiadomość jest taka, że we wrześniu 2018 zakończy się budowa parkingu przy ulicy Różanej. Zmieści się tam 100 samochodów, będą też stojaki na rowery i wiaty przystankowe. Jeżeli niektórzy wciąż będą chcieli zostawiać samochody w parku, będzie taka możliwość, ale na drodze asfaltowej a nie w pasie zieleni. Planowany jest bowiem remont zniszczonej drogi od Spacerowej do mostu na rzece Oława (będzie wyasfaltowana). W tym projekcie są uwzględnione dodatkowe miejsca do parkowania i będą one wyraźnie wyznaczone.

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (8)

 1. To nie znaczy, że mogą parkować na trawie-jest to nagminnie nie tylko w parku ale i w innych miejscach naszego miasta a Straż Miejska co na to?-wielokrotnie przejeżdża obok takich miejsc i nie reaguje a gdy zareaguje po telefonicznym zgłoszeniu to tylko upomni a kierowcy i tak zaparkują na kolejnym terenie zielonym.
  Od wielu lat prosi się o wyremontowanie całej wewnętrznej drogi a tylko na zbywaniu się kończyło.
  Co do nagrody to niech ten co proponuje sam ją dam a nie wyciąga po społeczne pieniądze, kary na takich kierowców powinny być bardzo wysokie, może w ten sposób nauczyli by sie szanowanie zieleni a nie pobłażanie ich występku, jeżeli po dobroci nie skutkuje to może kara ich nauczy.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Policja ma dbać o bezpieczeństwo na wszystkich drogach bez wydzielania do kogo należą, droga wewnętrzna jest pod zarządem Miasta, które ma dbać o jego nawierzchnię i bezpieczeństwo uczestników ruchu a Straż Miejska m.in.aby nie parkowano na terenach zielonych.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Po wybudowaniu parkingu przy ul. Różanej i drogi w parku niestety miejsc do parkowania nie przybędzie. W parku będzie o ok 3/4 miejsc mniej, a przed dworcem pewnie też będzie mniej bowiem powstanie miejmy nadzieję porządny przystanek autobusowy. Parking budowany jest tylko na nieco ponad 100. Wokół dworca parkuje ok 300 pojazdów. Pytanie dlaczego nie dogadano się z GDDKiA podczas remontu wiaduktu za 6 mln zł i nie zrobiono parkingu pod wiaduktem po obu stronach torów
  …?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.