„Wstyd – oddajcie kasę” czyli akcja PO również w Oławie

Platforma Obywatelska zorganizowała dziś w Oławie briefing, na którym odniosła się m.in. do sprawy nagród dla ministrów. Jest to element prowadzonej przez polityków Platformy Obywatelskiej ogólnopolskiej akcji „Wstyd – oddajcie kasę”

Konwoje wstydu jeżdżą po całej Polsce, a ich organizatorzy mówią o pazerności rządzących i przestrzegają przed głosowaniem na PiS

Więcej w papierowym wydaniu „Powiatowej”

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (160)

 1. Co za hipokryzja i krótka pamięć…To tak jakby PO nie przyznawało sobie nagród.Pomimo że mieli dość forsy z afer.Nagrody były przyznane za dobrą pracę zgodnie z kodeksem pracy . Jednak do tej pory płaczą za straconym korytem.No cóż wszystko się urwało . Kiedy w końcu TOTALNA to zrozumie .

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 2. A gdzie była Platforma gdy prezes ZWIK organizował wycieczki do Egiptu i to za czyje pieniądze? Ale wiemy wiemy, w końcu prezes jest mężem członkini Platformy i o tym cisza. Lepiej czepiać się innych. Chcą dać dobry przykład to niech zrezygnują z diety radnych do wyborów. Pokażcie na co was stać.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 3. Widać Platforma nie ma się czym pochwalić, żadnych pomysłów, żadnych sukcesów to wzięli się za wyświechtany temat premii dla ministrów. I to w dniu w którym podano, że oddadzą te premie. Zróbcie coś dla Oławy, po co zajmujecie się tym co jest w Warszawie. Wolę BBS, który zajmuje się lokalnymi problemami.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Wolisz Anonimie BBS od Platformy? Naprawdę wolisz dżumę od cholery? Zobacz, ile lat już rządzą Ziemią Oławską i jak ta Ziemia Oławska dziś wygląda? Jak wyglądają ulice, drogi, chodniki, oświetlenie, wiele budynków … tak można długo wyliczać. Jednak PiS też się na Ziemi Oławskiej nie popisało, więc potrzebne są nowe siły i nowe twarze, a nie żadne BBS.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 4. A w 2013 roku nie było wam wstyd gdy Platforma przyznała sobie nagrody? I wypowiedź Schetyny, że te premie dla ministrów to bajpass i bezpieczeństwo? Gdzie wtedy były ziółkowska i leszczyńska dlaczego wtedy nie protestowały?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 5. Rolf Michałowski

  To manifestacja bezczelnego kłamstwa według ubeckiego scenariusza!

  Wystarczy przypomnieć, co w 2013 r. pisał dziennik „Fakt”:

  „Według danych, do których dotarli dziennikarze, rząd Platformy Obywatelskiej na nagrody w resortach i kancelarii premiera w latach 2008 – 2012 wydał… 470 mln złotych. W samym tylko roku 2008 na nagrody przeznaczono 122 mln złotych.”

  WSTYD PLATFORMO! Bo macie do oddania nie tylko te 470 milionów, ale przynajmniej 400 miliardów żywej gotówy rozkradzionej z budżetu i drugie tyle z rozprzedania za bezcen polskiego przemysłu i innych składników publicznego majątku.. ODDAJCIE KASĘ ZŁODZIEJE I OSZUŚCI!!!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
   • Rolf Michałowski

    Po pierwsze, zruszczony sługusie obcej agentury, moja osoba nie jest tu tematem, lecz płace i nagrody ministrów. Po drugie, wyroki będą, jak tylko oberszefowa zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi przestanie blokować pracę sądownictwa.

    Są niepodważalne dowody na miliardowe złodziejstwo i wiadomo, kto jest za to odpowiedzialny. Prokuratury, które za PO/PSL umarzały wszelkie śledztwa przeciwko rządzącym wówczas politykom, dziś pracują na pełnych obrotach, są już postawione pierwsze zarzuty i pierwsi politycy PO/PSL już siedzą. Nie dlatego, że są z PO/PSL, lecz za ciężkie przestępstwa.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • zniesmaczony

     Ale sobie wymyślili , nagrody mają przekazać na Caritas w formie darowizny , a jak wiadomo darowiznę można sobie odliczyć od podstawy podatku, no i nie zapominajmy o tym , że nasi posłowie maja kwotę wolną od podatku na poziomie 30 000zl.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
  • O Pan Rolf powołuje się na niemiecki tabloid Fakt hahaha Panie Rolfie, czy godzi się takiemu patriocie jak Pan, powoływać się na niemiecką lewacko-liberalną prasę? Hehehe No ale przecież Kaczyński kiedyś w wyborach prezydenckich nazwał SLD nową lewicą, to dlaczego Pan by nie mógłby nazwać Fakt wiarygodnym źródłem? Według potrzeby można wszystko Hahaha
   Panie Rolfie, a jak Fakt bedzie coś negatywnego pisał o rzadach pisu, to także mogę powoływać się na to medium? Hahaha
   Ps: to ilu ministrów i vice z PO dostało te nagrody? Gowin też je dostał, czy nie, bo Chłopina coś podobno głosował, gdyż mu do pierwszego nie starczyło? Hahaha

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • Rolf Michałowski

    Przytoczyłem Pańską ulubioną gazetę, żeby Pan nie twierdził, że przytaczam medium przyjazne PiS-owi. To przecież fair. Ale Pan jest, jak Schetynescu. Zadaje Pan kłam wszystkiemu, co nie pasuje Panu do zleconego hejtu, na starej stalinowskiej, a może nawet jeszcze leninowskiej zasadzie, że jeśli fakty przeczą Pańskiej propagandzie, to tym gorzej dla faktów.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
 6. Hihihi oddają nagrody, które im się należały? hihihi bynajmniej tak twierdziła Beatka z Brzeszcz. A swoją drogą, to wielka hipokryzja ze strony Jarka! Najpierw niech sam da przykład i odda działkę przy ul Srebrnej, a potem niech żąda oddania nagród.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • A co PiS zrobił dla Polski? Co osiągnęli? 500+ za które wszystkim nam przyjdzie zapłacić wcześniej czy później? Co oni takiego zrobili? PiS to dno. A wyznawcy Kaczyńskiego to jakaś masakra. Ten człowiek tak zmanipulował biedne społeczeństwo, które go popiera, że aż strach na tych ludzi patrzeć. To trochę tak wygląda jak sekta. Tylko taka na bardzo szeroką skalę, która wykorzystuje wiarę chrześcijańską do prywatnych chorych celów prezesa. Pozdrawiam

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • Rolf Michałowski

    Oj, Panie Kamilu, przegiął Pan okrutnie i będzie za to ostro „po łapach”. Przede wszystkim jest to publiczne znieważenie partii politycznej, cieszącej się olbrzymim poparciem społeczeństwa, publiczne znieważenie posła Jarosława Kaczyńskiego i publiczne znieważenie Wiary Chrześcijańskiej. Wszystko czyny karalne, czyli przestępstwa.

    Cel jest oczywisty – czynny udział w próbie obalenia demokratycznie wybranego rządu PiS. Będzie więc zawiadomienie do ABW, która ustali Pańskie personalia i weźmie Pana pod dokładną obserwację. Ma Pan to u mnie, jak w banku.

    Żeby odpowiedzieć na Pana jedyny merytoryczny zarzut, program „Rodzina 500+” zlikwidował skrajne ubóstwo w olbrzymiej ilości wielodzietnych rodzin, wielu rodzinom zagwarantował godne życie, bez ciągłego brania chwilówek w różnych parabankowych lichwiarskich mafiach, spowodował znaczny wzrost sprzedaży detalicznej i tym samym spory skok w rozwoju gospodarczym kraju, spowodował znaczny wzrost urodzeń i, wbrew pozorom, spora część wypłaconego dodatku rodzinnego, bo tak to się nazywa w innych rozwiniętych krajach, trafia z powrotem do budżetu w formie podatków ze zwiększonej sprzedaży i zwiększonej produkcji a poza tym, zwiększona produkcja powoduje wzrost zatrudnienia.

    Również wbrew pozorom i propagandzie zgniłych moralnie postkomunistów sterowanych prosto z Kremla, jak np. Pan, nie zapłacimy za to my wszyscy, jak Pan to określił. Płacą za to już złodziejskie mafie i skorumpowani politycy PO/PSL, ze swoich dotychczasowych łupów, a jest tego kilkaset miliardów złotych, co zapewni finansowanie programu „Rodzina 500+ na przynajmniej kilkanaście lat.

    Jeszcze raz podkreślam, że w innych normalnych krajach Europy i nie tylko Europy, od wielu już lat istnieje taki dodatek rodzinny (zależny od ilości posiadanego potomstwa) najczęściej znacznie wyższy, niż to nasze 500+.

    Ciąg dalszy w następnym wpisie …

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
   • Rolf Michałowski

    Ciąg dalszy poprzedniego wpisu:

    Dodam jeszcze, że „prywatne chore cele prezesa”, to m.in. odbudowa zrujnowanego przez postkomunistów przemysłu ciężkiego i wydobywczego, w tym stoczni, zakładów zbrojeniowych, lotniczych itp. i dynamiczny rozwój całej gospodarki, co znacznie poprawi warunki bytowe społeczeństwa, odbudowa i rozbudowa obronności kraju, wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej, tanie budownictwo mieszkaniowe dla wszystkich itd. Komu to wszystko może przeszkadzać?

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
   • Dalej czekam na to co zrobiło PO. To ,ze PIS jest złe to juz od PO wiem ,ale proszę jeszcze raz przeczytać mój komentarz ze zrozumieniem. Nie jestem za PIS i nie za PO. Chce sie tylko dowiedzieć co zrobili dla obywateli.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
 7. Antyplatworma

  Te oto osoby, zwierzchnicy Platformy Okradania na małej prowincji przyszli się ośmieszać na ulice Młyńską z tanimi gniotami, jako reklamę bardzo uciśnionych Bogobojnych działaczy partii, która wręcz ukochała szulerstwo, kanciarstwo, afery, nepotyzm, złodziejstwo, publiczne pieniądze, które można było rozkradać na potęgę. Zapomnieli jak działkowali Polskę w „Sowa i Przyjaciele” ? Ile pieniędzy nie tylko nam ukradzionych, ale ile w postaci rożnych nagród, premii wypłacał swoim pseudo-ministrom ryży Giermek z Brukseli.

  Cała ta buta i arogancja nawet tych ludzi ze zdjęcia pokazuje, że nie tylko samorządy naczelnych złodziei z Trójmiasta z Warszawy, Krakowa i innych pionierskich miast okradania i bezkrólewia musi zostać niewątpliwie przerwana, a ludzie z tej organizacji sprawiedliwie osądzeni.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 8. antypolityk

  Jacy oni są smutni , co oni tam trzymają w rękach , coś jeszcze bardziej smutnego i ponurego?
  Nie miałbym nic przeciwko temu gdyby to byli politycy Nowoczesnej czy Kukiz 15 a tu ci którzy rządzili 8 lat i też mają coś za uszami.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Złodziei z PiS można policzyć na palcach jednej ręki, a ich łupy, to jakieś grosze. W PO nie ma pojedynczych złodziei. Cała PO jest złodziejską mafią zbudowaną na postkomunie i na organizacjach przestępczych. Całe rządy PO, to jedna olbrzymia afera, a ich łupy, to kilkaset miliardów złotych, więc lepiej się zamknij, mafijny hejterze.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Chcesz Anonimie zaprzeczyć, że za rządów PO/PSL z budżetu zniknęło kilkaset miliardów? Chcesz zaprzeczyć, że za tych samych rządów kolejne miliardy Polska straciła na wyprzedaży za grosze majątku narodowego? Chcesz też powiedzieć, że „bekną” ci, którzy to wykryli i ci, którzy to publicznie ujawniają? Rządy Tuska i jego postkomunistycznej mafii minęły bezpowrotnie, więc się nie odgrażaj, bo się sam doigrasz.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • Już jestem w strachu. Postrasz ziomków z Niemiec. Każdy kto w tym dziwnym kraju uczciwie płaci podatki, dokonał mimowolnie wpłaty na Caritas. Właściwie równie dobrze można te nagrody przelać na konto ubogiego zakonnika z Torunia. Pieniądze z budżetu państwa, przekazane do podmiotu niepublicznego nazywają się dotacją. Ukrywanie dotacji pod pozorem zwrotu nienależnych nagród nazywa się przekrętem.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 9. Ale bez wątpliwości, kwoty wypłacone przez PIS (bo się należało – jak powiedziała Pani Premier) – są szokujące i gigantyczne. Prezes się zdenerwował na swoich – bo pokazali do czego są zdolni, i kazał oddać. Zobaczymy.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Wynagrodzenia wszystkich urzędników państwowych były zbudowane z pensji zasadniczej i premii, którą rząd PO/PSL przekształcił później w nagrody kwartalne, wypłacane tylko wtedy, jak urzędnik nie podpadł i solidnie pracował. Taki system wynagradzania przejął rząd PiS z całym inwentarzem.

   Urzędnicy za rządów PO/PSL wypłacali sobie nagrody kwartalne i roczne, jak wiemy, w samych ministerstwach w łącznej wysokości 470 milionów zł, mimo tego, że gospodarka upadała, dług publiczny rósł w zastraszającym tempie, a setki miliardów wyciekały z budżetu do prywatnych kieszeni.

   Jak porównywalnie mniej więcej takie same nagrody zostały wypłacone przez rząd PiS i to przy dynamicznie rozwijającej się gospodarce, zamianie bieżącego długu publicznego na nadwyżkę budżetową i zablokowaniu rozkradania budżetu przez mafie podatkowe, nagle platformersi podnieśli straszny wrzask, o dokładnie to samo, co sami wcześniej brali, choć zrujnowali państwo i gospodarkę.

   To, co zrobił z tym Jarosław Kaczyński, znakomicie określił Wojciech Cejrowski mówiąc, że zrobił to samo, co robi Trump z lewacką opozycją w USA. To znaczy, jak totalni rzucili w niego świnią, on im tę świnię odrzucił. Nic dodać, nic ująć.

   Urzędników ministerialnych PiS stać na to, żeby oddać te nagrody na cele charytatywne, a posłów PiS stać na to, żeby pracować w parlamencie za niższe pensje. Czy platformersów będzie stać na to samo? Nie, nie będzie, bo już to zapowiedzieli. Będą jednak musieli oddać to, co nakradli z budżetu, bo zmieniło się prawo karne i majątki przestępców będą konfiskowane przez państwo, nawet jak państwo wytropi te majątki na drugim końcu świata, a zapewniam was, że wytropi. Wszystkie, co do jednego.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • Panie Rolfie, większej durnoty, to największy geniusz by nie wymyślił. Uważałem Pana za mądrego czlowieka, który kieruje się swoimi ideałami i walczy o coś dobrego. Czytając Pana posty, doszedłem do wniosku, że jest Pan zagubionym, mściwym, wrednym pisowskim apartczykiem. Pana nie interesuje prawda. Prawda która uderza w pis misi być przez Pana zakłamana, zmanipulowana, lub zakrzyczana. Pana nie interesuje to, że grupa pisowskich cwaniaków wzięła sobie premie, przez co pokazali swoje pazerne oblicze. Pana nie interesuje to, że Kaczyński z grupą kolesi uwłaszczył się na RSW, bo to jest Pana opcja i nie wolno o tym mówić. Próbuje Pan bezczelnie pisowską pazerność przykryć wymyślonymi oskarżeniem pod adresem całej platformy. Zapytam wprost, czy Schetyna, Kopacz, Młyńczak, Kaczor, Pilawa, Leszczyńska, Ziółkowska są zlodziejami? Proszę wymienić z nazwiska, która osoba przeze mnie wymieniona jest złodziejem i co ukradła? Konkretnie, proszę o podanie nazwisk, albo niech Pan zamilknie ze swoją chamską retoryką!

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • On durnot nie wymyśla. Powiela je w każdym poście robiąc ze wszystkich ubeków złodziei i postkomunistów. Do niego nie docierają apele administratora, aby zaprzestał chamstwa i słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Facet nadaje się do kolejnego odcinka „szybcy i wściekli”. Wali bzdury zanim pomyśli i nie potrafi okiełznać swojej agresji.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • Rolf Michałowski

      Czekam na rzeczowy komentarz obalający moje „durnoty” za pomocą udokumentowanych dowodów. Co? Nie ma? Jaka szkoda. Za to udokumentowanych dowodów na moje zarzuty wobec totalnej opozycji są setki, jeśli nie tysiące.

      Ubeków, złodziei i komunistów nie „robię” ja. Ubeków na kilka pokoleń zrobiły UB i SB z inicjatywy NKWD, komunistów zrobił sowiecki komunizm a postkomuniści zrobili się sami, przeobrażając się z komunistów. Ja ich jedynie wskazuję, bo ich zachowanie i działanie samo świadczy o nich.

      Co do skierowanego do mnie apelu Administratora, to polecam lekturę zakładki „Wolność słowa … inaczej” na stronie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

    • Rolf Michałowski

     Prawdę wszyscy już znają, mimo prób jej zakłamania przez takie (…) społeczne, jak Pan. Właśnie powstała Specjalna Komisja Sejmowa, która ustali nazwiska, o które Pan pyta. Wznowione będą też umorzone wcześniej śledztwa prokuratorskie przeciwko niektórym naszym lokalnym politykom i oligarchom. Oj, będzie się działo.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
    • Sławek jak chcesz wrócić do Platformy i w łaski kaczora to podjedź uklęknij, pocałuj w pierścień albo najlepiej w d.pę i może zlituje się nad tobą zamiast tak się poniżać byle tylko do Romana dotarło że stajesz w obronie Platformy.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • I nie zapomnij Sławek wypowiedzieć słów na klęczkach:
      „Roman, minęło dziesięć lat, a ja zawsze wierzyłem, że jesteś w stanie nauczyć się tych kilku cyfr rzymskich”
      Pamiętaj

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Karol, wiesz dobrze jakie mam zamiary. Kaczor i spółka szkodzą dla platformy tak samo, jak Brezdeń dla pisu. Uważam, że gdy była tworzona platforma, przyświecały jej fajne idee, a najciekawszą była ta, że to doły partyjne miały kreować inicjatywy, a góra miała je wcielać w życie. W oławskiej platformie było jednak inaczej, walenie pięściami i wyrzucenie z biura. Nie było wolno krytykować, a tym bardziej nie zgadzać się z jakimiś decyzjami przewodniczącego. Ci którzy byli za inteligentni, zostawali natychmiast wycięci. Nie mogli wejść do zarządu, czy rady. Pamietasz co się stało z Zenkiem Leją, Januszem Żmijowskim, Ewą Leszczak, Mietkiem Koprowskim, czy Marysią Domaradzką? Tych ludzi już nie ma w PO. Mam wrażenie, że teraz przyszedł czas na Przemka Pawłowicza i Andrzeja Mikodę. Andrzej i Przemek są zbyt niezależni i nie wpisują się nurt biernych i posłusznych przewodniczącemu.
      Karolu, nie jestem zainteresowany wstąpieniem do PO. Tworzę struktury UED. Zapraszam również Ciebie, do udziału w projekcie UED. Zadzwonię.
      Pozdrawiam 😉

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Rolf Michałowski

      No, to już dokładnie wiemy, kim naprawdę jest „Sławekpobo.

      Protasiewicz, czyli postkomunistyczna wtyczka wywalona z hukiem z PiS, tworzy struktury UED. W Kołobrzegu przyszło… siedem osób. „Odwiedzi nas Niesiołowski. Wówczas struktura wzrośnie kilkakrotnie” – mówi Protasiewicz:

      Protasiewicz zapowiada, że ma dla UED specjalne zadanie:

      „My jako Unia Europejskich Demokratów, wspólnie z Lechem Wałęsą i Aleksandrem Kwaśniewskim chcemy zainicjować w tym roku rozmowy partii opozycyjnych dotyczące wspólnego frontu przeciwko PiS-owi”.

      Nic dodać, nic ująć, czyli sprawa dla ABW, bo posowiecką agenturą śmierdzi na 10 kilometrów.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

    • Rolf Michałowski

     Wojciech Cejrowski, to podróżnik, komik, przedsiębiorca i publicysta – Polak żyjący w Arizonie. Jego komentarze są zawsze bardzo ciekawe i wartościowe, bo gość ma szeroką wiedzę, sprawny rozum i wielką odwagę. Wywiady z nim są stałą pozycją programu „Minęła dwudziesta” w TVP Info, zawsze w czwartki.

     I rzeczywiście, czasami jego wypowiedzi śmieszą, bo są znakomitą satyrą. Myślę, że ten (…) RR mógłby się od Cejrowskiego wiele nauczyć, ale RR woli uczyć się od ruskiej agentury, a poza tym Cejrowski nikomu nie płaci za hejtowanie w Internecie.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • gość w czasach nie dobrej zmiany

      Ten Cejrowski co chodzi po świecie na boso to rzeczywiście autorytet (?) pożal się Boże , tak jak i ten dziennikarz który go zaprasza, jeden z orłów obiektywizmu do komentowania życia politycznego w tej TV rządowej .
      Czego to można się nauczyć od Cejrowskiego , chyba tylko pajacowania?

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Rolf Michałowski

      Szanowny „gościu”! Dla Pana zmiana rzeczywiście nie jest dobra. Nie wolno już rozkradać Polski, nie wolno ludzi wyrzucać z mieszkań na bruk (afera reprywatyzacyjna), nie wolno pracować dla obcych agentur itd. Dla niektórych, to faktycznie tragedia.

      Ta zmiana tak przyćmiła Panu umysł, że nie odróżnia Pan już organów rządowych od publicznych, a różnica jest wielka. TVP, to telewizja publiczna. Taką wiedzę nabywa się już w przedszkolu, chyba, że do przedszkola chodziło się w Moskwie albo w Leningradzie.

      Opinia takiego kaleki umysłowego o czołowych dziennikarzach w Polsce i na świece, naprawdę nikogo nie interesuje. Każdy może sobie dziś wyrobić na ten temat własne zdanie i nie jest już skazany na opinie takich „gości”.

      Zapraszam zatem na program „Minęła dwudziesta” w TVP Info, szczególnie w czwartki.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Wybacz ale nauka chamstwa mnie nie interesuje. Ty jesteś po jego kursie zadowolony i doskonale przekładasz naukę na swoje posty. ” kaleka umýsłowy”. Cieszę sié, że masz chociaż odrobinę samokrytyki.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Rolf Michałowski

      No to już wiadomo, że RR pisze swoje idiotyzmy również pod innymi nickami. Czyste zwykłe chamstwo, zamiast rzeczowej dyskusji, czyli hejt. Co na to Administrator? Nie może się tu dopatrzeć łamania regulaminu forum? Czy ta „wypowiedź” RR jest na temat?

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 10. Rolf Michałowski

  Widzę, że towarzystwo się wreszcie trochę rozruszało i odważnie reaguje na draństwa postkomunistycznych totalsów. To dobry znak dla zbliżających się wyborów samorządowych. Jak ludzie nie boją się już publicznie krytykować świństw PO i ich przydupasów, to pewnie pójdą masowo do urn wyborczych i swoimi glosami rozgonią lokalne sitwy.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 11. Wolfganf z Mazowsza

  Pisowska protestująca postkomuna nie rozumie, że to wstyd i że oddać kasę kazał sam prezes Kaczyński ? Zamilczcie, przeproście, oddajcie te pieniądze (pomimo, że uważacie że „się należy”) i zrozumcie, że Polacy już widzą co się stało.
  No i dzięki temu wzrosły notowania PO i SLD – to też sukces pisdecji.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Postkomuna, to nie jest PiS, które zostało zbudowane na opozycji antykomunistyczne. Postkomuna, to PO, PSL, SLD a teraz jeszcze Nowoczesna i parę innych lewackich ugrupowań. Zatem (…) z Mazowsza przestań bezczelnie łgać.

   Wynagrodzenia wszystkich urzędników państwowych były zbudowane z pensji zasadniczej i premii, którą rząd PO/PSL przekształcił później w nagrody kwartalne, wypłacane tylko wtedy, jak urzędnik nie podpadł i solidnie pracował. Taki system wynagradzania przejął rząd PiS z całym inwentarzem.

   Urzędnicy za rządów PO/PSL wypłacali sobie nagrody kwartalne i roczne, jak wiemy, w samych ministerstwach w łącznej wysokości 470 milionów zł, mimo tego, że gospodarka upadała, dług publiczny rósł w zastraszającym tempie, a setki miliardów wyciekały z budżetu do prywatnych kieszeni.

   Jak porównywalnie mniej więcej takie same nagrody zostały wypłacone przez rząd PiS i to przy dynamicznie rozwijającej się gospodarce, zamianie bieżącego długu publicznego na nadwyżkę budżetową i zablokowaniu rozkradania budżetu przez mafie podatkowe, nagle platformersi podnieśli straszny wrzask, o dokładnie to samo, co sami wcześniej brali, choć zrujnowali państwo i gospodarkę.

   To, co zrobił z tym Jarosław Kaczyński, znakomicie określił Wojciech Cejrowski mówiąc, że zrobił to samo, co robi Trump z lewacką opozycją w USA. To znaczy, jak totalni rzucili w niego świnią, on im tę świnię odrzucił. Nic dodać, nic ująć.

   Urzędników ministerialnych PiS stać na to, żeby oddać te nagrody na cele charytatywne, a posłów PiS stać na to, żeby pracować w parlamencie za niższe pensje. Czy platformersów będzie stać na to samo? Nie, nie będzie, bo już to zapowiedzieli. Będą jednak musieli oddać to, co nakradli z budżetu, bo zmieniło się prawo karne i majątki przestępców będą konfiskowane przez państwo, nawet jak państwo wytropi te majątki na drugim końcu świata, a zapewniam was, że wytropi. Wszystkie, co do jednego.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 12. Kochani niewolnicy.Za pensję stać Was na kupno lub wynajem mieszkania ? Możecie sobie kupić chociaż średniej klasy samochód ? Do tego koszta np.ubioru i wyżywienia ? A rozrywki ? Jeśli nie stać Was na podstawy człowieczeństwa,to nie zabierajcie głosu,tylko….do roboty ! Pracuj na polityków i innych złodziei.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Sam jesteś niewolnikiem – bezdennej głupoty. To, co tu opisujesz, to stan po 25 latach rządów postkomunistów. Od 2 lat zmienia się to radykalnie i bardzo szybko, A polityków-złodziei nie musisz szukać, bo masz ich na pęczki w PO, PSL, SLD i ich przybudówkach. Za ich rządów z budżetu zginęło kilkaset miliardów.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • O ile mnie pamięć nie myli to większość pisowska jest od tylu lat w sejmie czyniąc z tego zawód. Co robili gdy rządzili hipokryto? Polonia w stanach zachowuje się identycznie. G.. ma do Polski ale ujada jak ty z Köln.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Do roku 2015 PiS nigdy nie rządził samodzielnie, a jedynie przez dwa lata (2005 – 2007) współrządził z ugrupowaniami, które okazały się agenturą postkomuny i sabotowały prace rządu, a jak PiS i tak przeprowadzał ważne dla Polski reformy, zorganizowali pucz i obalili ten rząd, co Giertych sam publicznie potwierdził.

     Najważniejszym dokonaniem PiS w tym krótkim okresie współrządzenia było rozbicie najbardziej kryminalnej i najbardziej zdominowanej przez rosyjskie służby organizacji, jaką była WSI. Wyszły przy tym rzeczy tak straszne, że do dziś słynny aneks do raportu z likwidacji WSI jest utajniony, a po Komoruskim również Dudaczewski strzeże go, jak oka w głowie, żeby ludzie broń Boże nie dowiedzieli się prawdy, do jakiego stopnia rosyjskie służby nadal wpływają na wszystko, co dzieje się w Polsce i jakie nazwiska polskich zdrajców i przestępców są z tym związane.

     Poza tym, przez te ówczesne dwa lata współrządzenia PiS, wszystkie wskaźniki gospodarcze i ekonomiczne poszły znacznie w górę, spadło bezrobocie, znacznie zmniejszyła się tzw. luka VAT-owska, i zmniejszyło się zadłużenie budżetowe. To tylko niektóre fakty z tego okresu. Polecam zapoznanie się ze statystykami – tam jest reszta.

     Żądam od tej postkomunistycznej załganej szczekaczki, kryjącej się pod nickiem „Anonim” podania konkretnych i potwierdzonych dowodów rzekomej demagogii PiS w czasie tych 25 lat i rzekomego uprawiania PZPR-owskiej polityki w tym okresie. Jak nie będzie dowodów, to sprawa idzie do ABW, bo takie bezpodstawne szkalowanie i znieważanie partii politycznej, prowadzącej politykę niepodległościową i nakierowaną na rozwój i dobro Polski, na co są już setki sprawdzonych i międzynarodowo uznanych dowodów, może świadczyć jedynie o działaniu na rzecz obcej agentury. A to jest temat dla ABW.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • Możesz nawet zgłosić ten problem do NASA. Nie wiem co bierzesz, ale widzenie we wszystkich agentów źle wróży postawionej diagnozie przez lekarza. Ty znieważasz wszystkich i wszystko co niepisowskie. „Załgana szczekaczka”. Takie słowa usłyszałeś dzisiaj na kazaniu?

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 13. zlodzieje z PO oddajcie kase zagrabiona funduszom emerytalnym, zlodzieje z PO oddajcie kase z ambergold, zlodzieje z PO oddajcie kase za zegarki nowaka i sikorskiego oraz setki tysiecy zlotych za obiadki i kolacje u sowy, zlodzieje z po oddajcie kase z afery hazardowej i afery paliwowej. wy zlodzieje z PO… Walesa gdzie jest moje 100 milionow??? Petru, Balcerowicz oddajcie pieniadze ze zlodziejskich prywatyzacji gdzie majatki firm warte miliony zlotych oddawano w prywatne lapy kolesiow za zlotowke….bandyci z PO zdrajcy i folksdojcze ktorzy pluja i donosza na wlasny kraj za granica dla politycznych korzysci HANBA WAM Targowiczanie!!!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 14. PiS cały czas robi straszne rzeczy. Niszczy demokracje i nasze prawa. To wszystko im się udawało, miał duże poparcie. Jednak jak wyszło, na to, że ciągnie z koryta więcej niż krytykowane poprzednie władze ludzie przejrzeli na oczy. Kaczor się przestraszył i pokazał, że jest dyktatorem/ pierwszym sekretarzem. To bardzo dobry znak. Dość napsuli czas się ich pozbyć i zacząć sprzątać.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   No to poczytaj sobie „Kamę” powyżej. Nie trzeba nic więcej dodawać, choć można tak wyliczać jeszcze długo. A twoja „demokracja” pozwalająca na rozkradanie setek miliardów z budżetu, chroniąca przestępców na wszystkich szczeblach władzy i szkalująca pierwszy prawdziwie polski rząd, już przestaje istnieć. Jeszcze tylko wywalimy z sądów skorumpowanych i usłużnych postkomunistom przedstawicieli zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi, i twoja „demokracja” już nigdy więcej nie powróci. Dla ciebie mogą to być rzeczywiście rzeczy straszne, bo nie tylko nie będzie już można okradać Polski, ale jeszcze Polska skonfiskuje majątki zbudowane z kradzieży.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 15. Rolf Michałowski

  Rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński ujawnił w „Śniadaniu w Polsat News” kwoty nagród, jakie swoim ministrom przyznawał prezydent Bronisław Komorowski. Jednym z rekordzistów okazał się słynny minister „od zegarków” Sławomir Nowak, który za trzy miesiące pracy otrzymał od prezydenta Komorowskiego 25 tys. zł ekstra premii. Czy Platforma odda pieniądze?

  Następnie Łapiński wymienił kwoty premii. Oto niektóre z nich:

  ROK 2011
  Olgierd Dziekoński – 50 tys. zł
  Maciej Klimczak – 38 tys. zł
  Jacek Michałowski – 55 tys. zł
  Jaromir Sokołowski– 50 tys. zł
  Irena Wójcicka – 50 tys. zł

  ROK 2012
  Olgierd Dziekoński – 34 tys. zł
  Maciej Klimczak – 34 tys. zł
  Michałowski 41 tys. zł
  Sławomir Rybicki – 46 tys. zł
  Jaromir Sokołowski – 34 tys. zł
  Irena Wójcicka – 39 tys. zł

  I co? Peowscy hipokryci? Oddacie kasę?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 16. „Postkomuna, to nie jest pis, które zostało zbudowane na opozycji antykomunistycznej”
  No to jedziemy:
  1 Andrzej Kryże
  2 Wojciech Jasiński
  3 Karol Karski
  4 Andrzej Aumiller
  5 Anna Kaleta
  6 Zbigniew Graczyk
  7 Marek Grabowski
  8 Ewa Sowińska
  9 Maciej Łopiński
  10 Krzysztof Zaręba
  11 Bogdan Socha
  12 Ryszard Szewierski
  13 Stanisław Kostrzewski
  14 Jerzy Bahr
  15 Stanisław Podlewski
  16 Romualda Poliński
  17 Katarzyna Łaniewska
  18 Krzysztof Czekański
  19 Marcin Wolski
  20 Stanisław Piotrowicz
  Byli członkowie partii, którzy wystąpili do pislamu. Panie Rolfie, mam wymieniać kolejne dwudziestki „antykomunistycznych”komuszków w pislamie?

  Podobno niektórzy ministrowie w rządzie pis otrzymali podwójne nagrody? Panie Rolfie, co Pan na to?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Zwykła demagogia i hejt, na zamówienie obcej agentury, która chce destabilizować Polskę. W Pańskiej sprawie poszły już trzy oddzielne zawiadomienia do ABW z podejrzeniem publicznego siania dezinformacji, w celu nielegalnego obalenia rządu RP.

   Co do tej listy nazwisk, to wszyscy wiemy, że w czasie PRL pół Polski było członkami PZPR, wielu z nich w dobrej wierze, bo mieli zrobiona wodę z mózgu i dopiero szeroko zakrojona akcja informacyjna zakonspirowanej opozycji (bibuła, konspiracyjne radio itd.) wielu z nich otworzyła oczy.

   Wielu zapisało się do PZPR tylko dlatego, że nie będąc jej członkiem nie można było objąć żadnego kierowniczego stanowiska w przemyśle. Kto był aktywnym działaczem komunistycznym na szkodę Polski i Polaków, to wszyscy wiedzą i te osoby nie są członkami PiS.

   Myślę, że już bardzo niedługo ABW dobierze się Panu do skóry, prześwietli Pana finanse, kontakty i działania i zniknie Pan z tego forum.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 17. To był z premedytacją opracowany system drugich pensji. Nie udało im się legalnie podwyższyć premii, więc zrobili to tak, aby społeczeństwo się nie dowiedziało.
  Mówimy o publicznych pieniądzach.
  Zwrot nagród nie zwalnia ich z długu wobec Skarbu Państwa

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   To „opracowanie z premedytacją” dotyczy rządu PO/PSL, który tak zbudował płace urzędników – niewielka pensja zasadnicza i premia, którą można było zabrać, jeśli urzędnik nie wywiązywał się należycie ze swoich obowiązków. Z czasem rząd PO/PSL zmienił premie na nagrody, które były wypłacane tak samo, jak premie, tylko zmieniły nazwę.

   PiS przejęło ten system wynagrodzeń z „dobrodziejstwem inwentarza” po PO/PSL, a teraz, po wściekłej kampanii nienawiści totalnej opozycji do jej własnego systemu wynagrodzeń, PiS ten system zmienia.

   Wbrew temu kłamstwu, które tu jakiś hejter spod znaku „Tyc”rozsiewa, rząd PO/PSL ukrywał nagrody dla swoich urzędników przed społeczeństwem, a PiS podał nagrody do publicznej wiadomości.

   Bezczelnym kłamstwem postkomunistyczego hejtera „Tyc” jest twierdzenie, że nagrodzeni urzędnicy mają jakiś dług wobec Skarbu Państwa. Nagrody (dawniejsze premie do wynagrodzenia podstawowego) zostały przyznane i wypłacone zgodnie z obowiązującym prawem, stworzonym przez rząd PO/PSL. Fakt przeznaczenia tych nagród, czyli części wynagrodzenia za ciężką i efektywną pracę, na cele charytatywne, jest gestem dobrej woli polityków PiS, a nie powinnością.

   Jak się jeszcze weźmie pod uwagę, że za rządów PO/PSL budżet państwa został okradziony na setki miliardów złotych, to akcja ludzi odpowiedzialnych za tę niewyobrażalną kradzież, głosząca, że ustawowe wynagrodzenia za pracę urzędników zostały rzekomo wypłacone bezprawnie, czy bezpodstawnie, jest skandalem wołającym o pomstę do Nieba. Tak właśnie postkomunistyczna mafia oderwana od władzy i od rozkradania Polski na gigantyczne sumy, próbuje kłamstwami i oszczerstwami obalić dzisiejszy rząd.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
 18. gość w czasach nie dobrej zmiany

  Tak dla porównania ;
  94 000 000 dla biznesmena w sutannie
  2 000 000 na nagrody dla ministrów
  1,5 000 000 na ochronę naczelnika państwa rocznie
  600 000 na wojaże pani senator Anders
  15 000 000 na karty kredytowe MON

  PO/PSL przy takich wydatkach za 8 lat rządów do po prostu cieniasy!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
 19. Ok w sprawie oddawania nagród Jak mamy sprawdzać to proszę bardzo, sprawdź kolejne premie – wszystko jest w sieci:
  Jarosław Kaczyński nakazał ministrom i wiceministrom zwrot nagród. Mają je wpłacić na konto Caritasu. Nie wiadomo jednak czy to polecenie dotyczy także pracowników gabinetów politycznych. Premie części z nich są równie wysokie
  Łukasz Smółka jest szefem gabinetu politycznego. Nagród dostał więcej niż niejeden minister
  Była premier Beata Szydło wydała w 2017 roki 1,5 mln zł na nagrody dla ministrów i wiceministrów. Najwyższą nagrodę otrzymał ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Zgarnął łącznie 82 tys. zł. Szef gabinetu politycznego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka otrzymał niewiele mniej.
  Minister zdradził, ile zarabia się w rządzie. Nagrody są uzasadnione 36-letni Łukasz Smółka – jak informuje se.pl – przez ostatnie dwa lata dostał łącznie 114 tys. zł nagród. Tylko w ubiegłym roku zgarnął 59,5 tys. zł, a w 2016 – ok. 55 tys. zł. To więcej niż dostali niektórzy ministrowie, np. Adam Lipiński, który dostał w 2017 r. „tylko” 51,4 tys. zł.
  Co ciekawe, Smółka, który zanim trafił do ministerstwa infrastruktury pracował w małopolskim oddziale Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, nagrody otrzymał aż z dwóch źródeł.
  Szef gabinetu politycznego ministra otrzymał nagrody z trzyprocentowego funduszu nagród w łącznej wysokości 17 500 zł w 2017 r. Ponadto z uwagi na powstałe oszczędności wynikające z nieobsadzonych etatów w ramach środków na wynagrodzenia w gabinecie politycznym ministra, szef GP otrzymał w 2017 r. – 42 000 zł. – poinformował wiceminister Andrzej Bittel.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   (…) Berlinowi jest rząd PiS tak samo solą w oku, jak Moskwie. Skończyło się złodziejskie wyprowadzanie setek miliardów z Polski, to trzeba zaatakować rząd PiS za ustawowe wynagrodzenia i to ustanowione przez rząd PO/PSL, bo rząd PiS nie pozwala już rozkradać Polski?

   Pretensje mogą dotyczyć tylko rządu PO/PSL, który tak zbudował płace urzędników – niewielka pensja zasadnicza i premia, którą można było zabrać, jeśli urzędnik nie wywiązywał się należycie ze swoich obowiązków. Z czasem rząd PO/PSL zmienił premie na nagrody, które były wypłacane tak samo, jak premie, tylko zmieniły nazwę. Wbrew kłamstwom postkomunistów, rząd PO/PSL wypłacał swoim politykom wielokrotnie więcej, niż rząd PiS, tylko dane te ukrył przed społeczeństwem, ale są one już wygrzebywane z archiwów.

   PiS przejęło ten system wynagrodzeń z „dobrodziejstwem inwentarza” po PO/PSL, a teraz, po wściekłej kampanii nienawiści totalnej opozycji do jej własnego systemu wynagrodzeń, PiS ten system zmienia.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • To jednak nie tak było z tymi premiami,że „PiS przejęło ten system wynagrodzeń z „dobrodziejstwem inwentarza” po PO/PSL”,
    „W naszym odczuciu, w odczuciu pani premier Beaty Szydło, która zdecydowała o tym, żeby te premie przyznawać, te premie się należały. Mówiła zresztą o tym w Sejmie – stwierdził w Radiu Zet szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.”

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Oczywiście, że system wynagradzania urzędników państwowych rząd PiS przejął po rządzie PO/PSL. Oczywiście wysokość puli nagród i jej podział zawsze były uznaniowe, również za rządów PO/PSL. Tylko PiS to upubliczniło, a PO/PSL nie.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • gość w czasach nie dobrej zmiany

      Po co te karminie trola, dobra zmiana miała przynieść , oszczędne państwo, mniej biurokracji, rządy fachowców a tu wsio abarotno!
      ….Oczywiście, że system wynagradzania urzędników państwowych rząd PiS przejął po rządzie PO/PSL.
      Po to suweren wybrał dobrą zmianę , aby to wszystko co złe zmienić, a tu suprais – doją ile się da!
      ….Tylko PiS to upubliczniło,??? Kuń by uśmiał , jakby nie poseł PO , to by dalej doili a tak wyszło Szydło z wora!

      Zgłoś naruszenie regulaminu

   • Herr Rolf , czy pan sam siebie słyszy?
    „W naszym odczuciu, w odczuciu pani premier Beaty Szydło, która zdecydowała o tym, żeby te premie przyznawać, te premie się należały…… Jeśli taka dobra i miała takich dobrych ministrów to dlaczego ich zdymisjonowano i niech pan nie tłumaczy , że to nacisk agentów obcego wywiadu , bo w te bajki to nawet nie uwierzą dzieci w żłobku?

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Te premie są ustawową częścią wynagrodzenia, jednak podlegają uznaniowej ocenie przełożonych, którzy decydują, w ramach obowiązującego prawa do wynagrodzenia za pracę urzędników państwowych, o ich przyznaniu lub nie. Każde przyznanie takiej premii jest poprzedzone sporządzeniem pisemnej oceny pracy wszystkich urzędników, czego wymagają przepisy odnośnego prawa. Zatem pojęcie „odczucie” jest tutaj nieadekwatne, bo chodzi o prawnie uregulowaną ocenę.

     Co do wymiany ministrów, to PiS wymieniło dobrych na jeszcze lepszych. Rząd PO/PSL działał dokładnie odwrotnie – wymieniał złych na jeszcze gorszych i nagradzał sowicie jednych i drugich, nie wspominając już tutaj o niszczeniu gospodarki i państwa przez rządy PO/PSL.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
  • A wyliczają, a wyliczają. A może wyliczą, ile kosztowała nas wszystkich ich durna ogólnopolska kampania billboardowa, która nawet psu na budę się nie zdała, bo Kaczyński wtrącił im broń z ręki i to tak, że strzeliła im w stopę. To były miliony, które zapłacili podatnicy, bo pokryte z dotacji państwa na partię PO. No już! Podajcie, na ile nas znowu okradliście!

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • Wydali miliony na bilboardy z których można było się dowiedzieć, że jakaś sędzia ukradła spodnie. Szkoda, że nie dopowiedzieli już, że to była sędzia w stanie spoczynku, która z uwagi na zaburzenia psychiczne nie orzekała już od wielu lat. Albo ta sprawa z tym sędzią co ukradł kiełbasę, a facet nie żyje od 3 lat.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Ach, jaka biedna pomówiona jedna i druga sędzia. A o tysiącach niesprawiedliwych, wołających o pomstę do Nieba, wyroków na zamówienie postkomunistycznej władzy, nic wielce szanowny postkomunistyczny troll „Anonim” nic nie słyszał? A o tysiącach uniewinnień, albo symbolicznych skazań i to w zawieszeniu, postkomunistycznych polityków-przestępców, też wielce szanowny postkomunistyczny troll „Anonim” nic nie słyszał? A o tym że wielu sędziów, złapanych na gorącym uczynku kradzieży, alb na korupcji, nadal orzeka w sądach, albo o tym, że całe sądy, w tym apelacyjne, były zorganizowanymi grupami przestępczymi, też wielce szanowny postkomunistyczny troll „Anonim” nic nie słyszał?

     Jak to się ma do zgodnej z prawem wypłaty wynagrodzeń za pracę dla kilku najwyższych urzędników państwowych?

     Jak się ma gigantyczna kampania billboardowa o tym, że najwyżsi urzędnicy państwowi otrzymali legalne wynagrodzenie za ciężką pracę, prawie podwajającą wpływy do budżetu i rozwijającą polską gospodarkę na niespotykana dotąd skalę, do paru plakatów o zgniłym do szpiku kości postkomunistycznym sądownictwie?

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • No właśnie nie słyszałem o sędziach wobec których prokuratura (zarządzana od 2 lat przez Ziobrę) prowadziłaby postępowania o korupcję w związku z prowadzonymi przez nich postępowaniami. Za to właśnie tacy hejterzy, którzy obrażają wszystkich wokół plotą trzy po trzy, nie mając oparcia w żadnych dowodach. Skoro mówisz o „wielu” sędziach to podaj chociaż trzydziestu.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 20. Helmut Podwawelski

  Bardzo nietypowe jest oddawanie kwot pobranych od pracodawcy – na inne konto, np. Caritas. Oddawać należy tam skąd się wzięło – czyli w tym wypadku do budżetu.
  Taką darowiznę można – zupełnie nietypowo – odliczyć w PIT od podstawy opodatkowania w 100 proc. Czyli na nagrodzie i tak można zarobić ? Ciekawe co zrobią orły z pis w powiecie. Rozumiem że wszyscy z pis**cji, obniżą sobie wynagrodzenia zgodnie z poleceniem prezesa Kaczyńskiego – o 20 procent. Pierwszy obniży sobie pensję starosta- bo jak nie, to konsekwencje partyjne.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Od kiedy to darowizny na Caritas i inne organizacje charytatywne z pobranych od pracodawcy wynagrodzeń są „bardzo nietypowe”? Co to za bełkot?

   Do budżetu można oddawać to, co się wzięło nielegalnie, czyli PO/PSL razem z wyhodowanymi przez nich mafiami vatowskimi powinny oddać do budżetu kilkaset ukradzionych z budżetu miliardów złotych.

   Przekazanie wypłaconych w ramach ustawowego wynagrodzenia premii na cele charytatywne, jest gestem dobrej woli Gabinetu Politycznego PiS, który zamknął rozszczekane gęby totalnej opozycji, winnej rozkradania i niszczenia Polski na gigantyczną skalę i wytykającej teraz najwyższym urzędnikom państwowym ich legalne premie za naprawianie szkód wyrządzonych Polsce i Polakom przez PO/PSL. Ci ludzie pracują po 16 godzin na dobę, a często również w weekendy, żeby naprawić to, co wyście rozkradli i zniszczyli.

   Insynuacja rzekomego zarobku na nagrodach (premiach do pensji podstawowych), jest tak bezczelna, że tylko w pysk walić takiego…. (tu powinno paść bardzo brzydkie słowo).

   Darowizny z własnych dochodów są na całym świecie wolne od podatku dochodowego. Co w tym jest „zupełnie nietypowe”? Czy to stanowi jakiś zarobek?

   Jak jeszcze raz odważysz się użyć tego wulgarnego określenia na PiS, które Administrator „wygwiazdkował” na mój wniosek, to poniesiesz karne konsekwencje. To jest poważne publiczne forum i nie ma tu miejsca na bluzganie określeniami pijaczków spod budki z piwem.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • Jeszcze raz odważysz się wyzywać wszystkich wyczerpując znamiona kodeksu karnego również bekniesz za bluzganie, które jest ci bliskie. Zatem uważaj na słowa. W Niemczech zniknąłbyś już z tego forum i nawet tytuł causa by ci nie pomógł.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Nie jestem dla jakiegoś anonimowego postkomunistycznego hejtera żaden „ty”. Ostatnio zwracali się do mnie w ten sposób esbecy w 70-tych latach ubiegłego wieku na przesłuchaniach. Czy ten anonimowy postkomunistyczny hejter nie pochodzi czasem z rodziny esbeków? Wychowanie w duchu „dobrego komunisty” na to wskazuje.

     Moje sformułowania przy nazywaniu rzeczy po imieniu, nawet nie ocierają się o kodeks karny, za to antypolski załgany hejt znieważający aktualny rząd pod dyktando obcej agentury, jest przestępstwem.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Jeśli jakiś postkomunistyczny troll czuje się obrażony jakimś moim trafnym sformułowaniem, nazywającym jego działanie po imieniu i chce się ze mną sądzić, to najpierw musi się ujawnić. A jak się ujawni, to dopiero ja się za niego wezmę tak, że mu kapcie pospadają.

     Ja publikuję i działam społecznie pod moim własnym imieniem i nazwiskiem, a postkomunistyczne trolle sieją swoją nienawiść do Polski, Polaków i aktualnego rządu, kryjąc się po kątach za anonimowością.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
   • ŻAL PATRZEĆ

    Odezwał się ten co nie bluzga różnego rodzaju inwektywami zasłaniając się nazywaniem prawdy po imieniu. Ty nie znasz ludzi. Znasz jedynie zaszczepioną w tobie nienawiść do świata, który nie aspiruje do stanu twojego przekonania. W przeciwieństwie do świata, który w sposób socjopatyczny jest obecnie kreowany jest przez wybrańców programu socjal plus.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
   • … jest gestem dobrej woli gabinetu politycznego pis…
    Czy tak naprawdę jest gestem dobrej woli, czy raczej próbą ratowania słupków sondażowych? Słupki lecą na pysk, a w oczach Kaczyńskiego zapanował strach przegranych wyborów. Kaczyński zrozumiał, że suweren nie zaakceptuje wysokości nagród i dlatego taka decyzja. Lecz Kaczyński zapomniał o jednym, suweren nie jest głupi i nie zapomni pisowi tych nagród. Rozmawiam z ludźmi którzy głosowali na pis i pytam ich o ile wzrosły np ich emerytury, czy dostali też jakieś nagrody, lub czy chociaż znieśli im podatek od emerytur. Wszyscy Ci ludzie z którymi rozmawiam, są wściekli na pis i dodają, że już nigdy nie zagłosują na tę partię… Napawa to wielkim optymizmem i można już liczyć dni do końca rządów pis. Potem przyjdzie jeszcze naprawić wszystko to, co pis zespół i osądzić co niektórych za łamanie konstytucji!

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Panie Sławkupobo, słupki sondażowe lecą na pysk postkomunie, a nie PiS-owi. Jest Pan źle poinformowany.

     Po weekendowych konwencjach Zjednoczonej Prawicy i PO-Nowoczesnej, ta różnica będzie rosła jeszcze bardziej, bo PiS wprowadza i to w najbliższym miesiącach, potężne obniżki podatków, i kolejne programy społeczne oraz gospodarcze, o jakich Polakom od dawna się marzyło i które nie są żadnym „rozdawnictwem”, lecz inwestycjami w społeczeństwo i w gospodarkę.

     Zaś jedynym punktem programu PO/Nowoczesna, jest obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy, najwyraźniej tylko po to, żeby znowu rozkradać budżet i okradać Polaków i sprowadzić Polaków z powrotem do roli parobków w fabrykach obcych koncernów.

     Nagrody dla ministrów są tematem tylko i wyłącznie w PO i Nowoczesnej. Nikt więcej o tym nic nie mówi. Teraz mówi się wyłącznie o „piątce Morawieckiego”. Mówi się też o gigantycznej korupcji i niezliczonych szeregach przestępców w PO i PSL, którzy trafiają po kolei za kratki.

     A ci, z którymi Pan rozmawia i co są wściekli na PiS, to po prostu Pańscy „ziomale”, czyli postkomuniści, którzy z całą pewnością załapią się na program rządowy „cela plus”.

     Strach panuje jedynie w oczach postkomuchów, bo widzą, że mimo całego arsenału dezinformacji i fałszywej propagandy przegrają z kretesem WSZYSTKIE wybory.

     Jeśli Pana napawa optymizmem nadzieja, że wrócą rządy oszustów, złodziei i zdrajców, to co tu można jeszcze komentowac?

     Liczenie dni do „końca rządów PiS” przerasta Pańskie możliwości arytmetyczne, bo nie jest Pan w stanie nawet policzyć samych tylko zer przy liczbie tych dni. Nie Pan tylko popatrzy, jak to wygląda na Węgrzech. To już trzecia kadencja parlamentu z większością konstytucyjną prawicy! Przywódcy wszystkich trzech partii postkomunistycznych i lewackich złożyli dymisję. A wy ciągle jeszcze strzępicie wasze postkomunistyczne i lewackie pyski. Weźcie się wreszcie za robotę w odbudowie i rozwoju Polski. Dość pasożytowania na polskim społeczeństwie!

     Dalszy ciąg poniżej

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • Rolf Michałowski

      Procedowana opłata emisyjna wprowadza też pewne ulgi nie wpłynie na bezpośredni wzrost cen paliw, a nawej jeśli, to w bardzo minimalnym stopniu. Poczytaj sobie postkomunistyczny hejterze najpierw fachowe opracowania na ten temat i nie siej tu dezinformacji.

      Rząd obniży podatek PIT od małych i średnich przedsiębiorstw już po raz drugi. Najpierw obniżył en podatek z 19 na 15 %, a teraz obniży z 15 na 9 %, co znaczy, że będzie to najniższy podatek w całej Europie.

      Już pierwsza obniżka spowodowała duży wzrost gospodarczy w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Rolf Michałowski

      Oczywiście chodzi o CiT, a nie, jak błędnie napisałem PiT. To po prostu literówka, bo napisałem, że chodzi o podatek od małych i średnich przedsiębiorstw, jednak nawet literówka zdarzyć się nie powinna. Przepraszam.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

   • Nietypowe jest to, że premie wypłacone były z budżetu państwa i jeśli ma się je komuś oddać to tylko tam skąd się je wzięło, a nie wpłacać na wymyślony cel. To są pieniądze z naszej wspólnej kasy i na jakikolwiek cel będzie cel będzie wpłacona to nie zmieni to faktu, że w budżecie tych pieniędzy nie będzie… a powinny właśnie tam wrócić.

    To jest tak, jak złodziej ukradnie komuś auto i żeby uniknąć kary powie, że odda… ale nie właścicielowi tylko przekaże na cel charytatywny… Taka obrazowa analogia 😉

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Jak ja rozmawiam z emerytem, zagorzałem pisowcem, to zawsze jedno pytanie wystarczy aby spuścił z tonu. Ile dostał podwyżki emerytury i czy ma w końcu te darmowe leki. I jak dochodzi do wniosku, że tej podwyżki dostał kilka złotych (dosłownie), a leków dalej nie ma za darmo, a wręcz ceny niektórych poszły w górę, to od razu pojawia się wątpliwość na kogo zagłosować.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
     • Oczywiście, że głosować na PO! U nich jest pewne, że żadnych podwyżek emerytur nie będzie, że nasze składki emerytalne znowu będą ratowały rozgrabiony budżet, że wiek emerytalny zostanie znowu podniesiony tak, żeby wszyscy pracowali aż do grobowej deski, że „piniendzy na nic nie ma”, że nie będzie żadnych darmowych leków dla seniorów, że wróci skrajna nędza do wielodzietnych rodzin, że żadnych tanich mieszkań nie będzie, że podatki znowu będą rosły, że bezrobocie znowu wzrośnie przynajmniej do 20%, że gospodarka będzie „wygaszana”, że zlikwidują CBA i IPN, żeby ich politycy dalej bezkarnie kradli, że „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi” nikt nie ruszy, że sojusz z USA zostanie zerwany, a Polska przestanie istnieć jako samodzielne i niezawisłe państwo itd. W PO to wszystko są obietnice, które na pewno zostaną zrealizowane, jak tylko da im się znowu władzę. Kto tego chce, ten głosuje na PO.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • To kolejna dobra wiadomość dla seniorów. Rząd pracuje nad projektem ustawy podnoszącej wysokość emerytur. Według wczorajszej zapowiedzi wicepremier Beaty Szydło konkretne rozwiązania w tej sprawie oraz wysokość podwyżki będą przedstawione w przyszłym roku. Zatem trzeba głosować na PO, bo jak wrócą do władzy, to emerytur nie będzie w ogóle. Będziemy pracować do końca życia, a to przecież nasze marzenie.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 21. Fundacja Republikańska poinformowała, że w 2017 roku Paweł Adamowicz wypłacił swoim urzędnikom ponad milion złotych nagród. Zdaniem władz miasta zarówno zagrody, jak i ich wysokość jest jawna.

  Mowa o ponad 900 tys. złotych za rok 2016. W przypadku roku 2017 mowa o ponad milionie złotych – informuje Fundacja Republikańska.

  Sporą kwotę wypłacono najbliższym współpracownikom Adamowicza – mowa o kwocie 158 tys. złotych w 2016 roku oraz kwotą przekraczającą 290 tys. w roku następnym.

  Paweł Adamowicz z @Platforma_org wypłacił przez ostatnie dwa lata swoim zastępcom prawie pół miliona złotych nagród.

  Czy władze partii wezwały go do #OddajcieKasę i zamówiły billboardy? Ciekawe jak jest w innych samorządach zarządzanych przez PO. Może Pani @hannagw powie?
  RT! pic.twitter.com/Rf2zscYPNv
  — Sebastian Kaleta (@sjkaleta) 12 kwietnia 2018

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz
  • Rolf Michałowski

   Uprawiasz załganą (…) propagandę. PiS nie jest żadnym zbójem i nie zabiera niczego bogatym, lecz jedynie nie pozwala rozkradać państwa postkomunistycznym złodziejom spod znaku PO/PSL.SLD itp.

   PiS nie został na niczym „złapany”, bo, w przeciwieństwie do PO/PSL/SLD nie zrobił nic niezgodnego z prawem, a przyznane nagrody, jakie PO/PSL również sobie przyznawały i to znacznie wyższe, są ustawową częścią wynagrodzenia za pracę urzędników państwowych, co PiS teraz zmieni.

   PiS nie „drzemie” jak drzemało PO/PSL, pozwalając na rozkradanie majątku publicznego na wiele setek miliardów złotych, lecz ciężko pracuje przy odbudowie i rozwoju gospodarki i państwa, zrujnowanych przez rząd PO/PSL i nie ma też żadnej „góry złota”, którą to ma „Amber Gold” bo zgromadziło ja pod czujnym okiem rządu Tuska.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz
   • Sprawdzam! Panie Michałowski, jakie nagrody za czasów rządów PO-PSL otrzymali ministrowie. Proszę o nazwiska i kwoty. Jeżeli Pan tego nie zrobi, oznaczać będzie, że podaje Pan nieprawdziwe informacje i jest Pan internetowym kłamcą!

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     Nagrody dla członków korpusu służby cywilnej za lata 2008-2012
     Kancelaria Prezesa Rady Ministrów – 17 mln 457 zł
     Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji za lata 2011-12 – 6 mln 657 zł
     Ministerstwo Edukacji Narodowej – 12 mln 160 zł
     Ministerstwo Finansów – 94 mln 802 zł
     Ministerstwo Gospodarki – 30 mln 667 zł
     Ministerstwo Infrastruktury za lata 2008-2010 – 29 mln 631 zł
     Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – 6 mln 957 zł
     Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – 14 mln 224 zł
     Ministerstwo Obrony Narodowej – 30 mln 865 zł
     Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – 43 mln 553 zł
     Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – 23 mln 016 zł
     Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – 68 mln 878 zł
     Ministerstwo Skarbu Państwa – 19 mln 992 zł
     Ministerstwo Sportu i Turystyki – 11 mln 043 zł
     Ministerstwo Sprawiedliwości – 17 mln 276 zł
     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych za lata 2011-2012 – 15 mln 823 zł
     Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji za lata 2008-2010 – 13 mln 860 zł
     Ministerstwo Spraw Zagranicznych – 36 mln 932 zł
     Ministerstwo Środowiska – 15 mln 258 zł
     Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej za lata 2011-2012 – 12 mln 891 zł
     Ministerstwo Zdrowia – 9 mln 498 zł
     Razem – 531 mln 440 tys. zł
     Dane pochodzą z akt rządu III RP.

     Nazwiska ministrów i wiceministrów rządu PO/PSL proszę sobie samemu wyszukać w archiwach rządowych. Nie jestem chłopcem na posyłki postkomunistycznych hejterów.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz
 22. Hans z Bogdańca

  Wszystkim ? przypominam Rotę: „Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” , nawet jeśli to jest ćwierć niemiaszek i z NRD . Lubię jak postkomuna krzyczy: „bić postkomunę”. Ale postkomuna tego nie rozumie. Siła nowej religii. Szkoda Polski.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.