Będzie podwyżka dla sołtysów?

Jelcz-Laskowice. Sołtys Biskupic Oławskich Marek Starczewski pytał burmistrza Bogdana Szczęśniaka o ewentualną podwyżkę diet sołtysów

Przedstawiciele wiejskich społeczności inkasują obecnie 300 złotych miesięcznie. Zdaniem Starczewskiego sołtysi powinni otrzymywać wyższą dietę. Dlaczego? Coraz więcej pracy, coraz więcej papierów do wypełniania, a stawka ta sama. Przed miesiącem proponował podwyżkę do 500 zł.

Bogdan Szczęśniak nie wykluczył zmian w tej kwestii. Obiecał, że przyjrzy się jak sytuacja wygląda w innych gminach. Pytanie padło ponownie podczas marcowego posiedzenia Rady Miejskiej. Co na to Szczęśniak? – Na kolejną sesję przygotujemy projekt uchwały i ustalimy nową stawkę diet.

Nie powiedział jak duża będzie podwyżka. Wszystko wskazuje jednak na to, że sołtysi będą dostawali więcej niż do tej pory.

(kt)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (3)

  1. Ciekawy jestem komentarzy. Jestem sołtysem. Gmina sąsiadująca. Jest naprawdę dużo pracy ale to z założenia fucha niezarobkowa. I wykonywana „po godzinach”. Ja to lubię. Wasi sołtysi wyczuliby różnicę, jakby wasz wójt dał diety np. 1000 zł. Ale czy swojego sołtysa na tyle cenicie? I nie będziecie wiejsko zazdrościć podwyżki?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  2. Rolf Michałowski

    Myślę, że rzeczywiście sołtysom trzeba płacić więcej. Dla niektórych będzie to jakiś ekwiwalent za ich ciężką pracę na rzecz innych, dla niektórych będzie to może bodziec, do wzięcia się wreszcie za robotę w interesie mieszkańców.

    Natomiast z całą pewnością słuszna będzie obniżka płac dla wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów. Może wreszcie przestaną pchać się na te stanowiska różnego autoramentu karierowicze i przestępcy i zrobią miejsce ludziom zaangażowanym społecznie i chcącym służyć innym, pracując za normalne pensje dla stanowisk kierowniczych, rzędu 6, góra 8 tys. zł, a nie kilkanaście tys. zł, jak to jest teraz.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.