PATRIOTY na podwoziach JELCZA

28 marca, Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podpisał umowę na przeciwlotnicze i przeciwrakietowe zestawy rakietowe średniego zasięgu systemu WISŁA

– Nad Wisłą jest bezpiecznie dzięki temu, że dziś podpisujemy umowę, która spowoduje dostarczenie do Polski nowoczesnego systemu. Dołączamy do elitarnego grona państw posiadających skuteczną obronę, posiadających broń, która zapewnia bezpieczeństwo – zaznaczył Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystego podpisania umowy na realizację I etapu programu „WISŁA”.

Szef MON podał wartość kontraktu na system „WISŁA” – etap I.

Polska za system PATRIOT razem z systemem zarządzania polem walki zapłaci 4 miliardy 750 milionów dolarów. – To dobra cena. Niezwłocznie przystąpimy do II fazy negocjacji – stwierdził minister. Umowa na elementy systemu „WISŁA” to olbrzymie osiągnięcie polskich negocjatorów. Początkowa cena jaką nam zaproponowano to 10,5 mld dolarów.

W ramach tej wartości zawartych zostanie łącznie 10 umów: 5 umów z rządem USA (umowa główna dostawy, dwie umowy szkoleniowe, umowa na sprzęt kryptograficzny oraz umowa na elementy systemu LINK-16) oraz 5 umów krajowych (umowa na pojazdy JELCZ, umowa na Mobilne Węzły Łączności, umowa na pojazdy do transportu rakiet, umowa na kabiny F-OPS, umowa na kabiny C-OPS, E-OPS).

Źródło mon.gov.pl

Więcej o umowie podpisanej na pojazdy JELCZ napiszemy w papierowym wydaniu „Powiatowej”.

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , ,

reklama

Komentarzy (90)

  • Rolf Michałowski

   Cóż to za bezczelne kłamstwo? My się skłócamy z Rosją? Czy to my depczemy prawo międzynarodowe, czy to my podbijamy niepodległe państwa, czy to my mordujemy niewygodnych ludzi na całym świecie? Czy to my inicjujemy i podsycamy wojny na Bliskim i na Dalekim Wschodzie?

   Rosja, do spółki ze zdradzieckim pseudopolskim rządem morduje nam urzędującego prezydenta, całe naczelne dowództwo Polskiej Armii i trzon naszej elity, a tu jakiś (…) wciska nam ciemnotę, że to my skłócamy się z Rosją?

   Do tego jeszcze zarzuca rzekome marnowanie pieniędzy na obronność Polski. Gdzie on był, jak postkomunistyczny rząd rozkradał Polskę na setki miliardów złotych, między innymi kosztem obronnośći? GDZIE BYŁ?

   Ma ten (…) jednak rację, że obce imperialistyczne służby próbują manipulować opinią publiczną w Polsce i na świecie. Są to służby Rosji i jej awanturniczego imperializmu i ten (…) jest na ich usługach. Trzeba go wytropić i postawić przed sądem. Zawiadamiam ABW i SKW o tym wpisie. Niech go szukają.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Wanda, co Niemca nie chciała

  Jakiś dziwoląg sławi tych, którzy stan wojenny spędzili na plaży w Egipcie. Teraz to nazywają działalnością opozycyjną – dobre bohaterowie bo – pluli Niemcom do weków. Neofici którzy teraz udają patriotów i katolików. Studiowali w Moskwie lub innym kraju RWPG czy też Układu Warszawskiego, trzepali kasę. To my tkwiliśmy w Polsce jaruzela i to my zapełnialiśmy więzienia po każdej zadymie. Niech takie coś nie wyznacza nam standardów politycznych, nie ma do tego prawa.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Widać, że taki jeden z drugim „wielbiciel pałowania” nie ma pojęcia o tym, co to znaczy emigracja. Co to znaczy zostawić rodzinę, znajomych, pracę, wszystko i z jedną torbą podróżną znaleźć się nagle w zupełnie obcym kraju, nie znając tam nikogo, nie mając pieniędzy i często nie znając języka. Oni wolą już ZOMO-wskie pały, żeby tylko zostać w domu, z bliskimi.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Przerażony chamstwem

  cytat z powyżej”
  „Jeśli dla takiego [email protected]ła szczytem patriotyzmu jest nastawianie się pod pały ZOMO, to widać, że to jest gorący patriota, tyle że sowiecki.”
  Oj biedaku, właśnie teraz , w Wielki Piątek, poniżyłeś i obraziłeś tysiące Polaków, regularnie bitych przez zomo, przez całe lata. Dla mnie „nastawianie się pod pały ZOMO” było jest i zawsze będzie patriotyzmem. Pewnie nawet nie wiesz ile osób spałowano na śmierć – właśnie po to żeby każdy mógł dzisiaj być wolny. Nie zasługujesz na szacunek i korespondencję. Jesteś podwójnym zerem.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Walka o wolność i niepodległość nie polega na potulnym nastawianiu się pod milicyjne pały bolszewickiej zarazy, czy na potulnym siedzeniu w sowieckim więzieniu. Wystarczy poczytać materiały historyczne o walce Żołnierzy Wyklętych, o Powstaniu Warszawskim i wielu innych powstaniach, żeby wiedzieć, jak się zachować. Samo słowo walka mówi o tym, że to ma być walka, a nie samo cierpienie.

   Ja rozumiem, że wielu wylądowało w ubeckich więzieniach za działalność opozycyjną i na tym ich walka się zakończyła. Aby kontynuować walkę, trzeba ją prowadzić tak, żeby nie wpaść w łapy ubeckich oprawców.

   Na tym polegało wielkie nieszczęście stanu wojennego. Zamiast siedzieć głęboko w konspiracji do czasu pełnego zwycięstwa, całe bardzo szeroko pojęte kierownictwo „Solidarności” dało się w jedną noc wyłapać i uwięzić, jak sztubaki. A potem wielu z nich, zgnojonych w ubeckich więzieniach, dało się namówić na „okrągły stół” i na zdradę. I to są zdrajcy, A nie ci, którzy wyemigrowali.

   W efekcie mieliśmy kolejne 30 lat post-komuny rujnującej kraj i Naród.

   Padały tu już słowa, że emigracja z kraju, to rzekomo zdrada. Czy zatem cały rząd na uchodźtwie, to byli zdrajcy? Czy kilka milionów polskich emigrantów, to wszystko zdrajcy? Tak może twierdzić tylko ubecka swołocz, której tęskno do PRL.

   Pozdrawiam miłośników pałowania przez ZOMO i ich „kulturę”.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Po pierwsze, nie jestem dla jakiegoś (…) żaden „ty”. A po drugie anegdota:
     – Przepraszam, czy tu milicja pałuje?
     – Tak, właśnie uciekamy przed nimi, chodź z nami, mamy dobrą kryjówkę.
     – Nie, ja muszę iść pod te pały, bo jestem patriotą, a wy jesteście zdrajcami.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rozbawiłeś wszystkich do łez. To nawiązanie do swojej kryjówki?

   • Panie Michałowski, o czym Pan pisze? Porównuje się Pan do rządu na uchodźstwie??? Może jeszcze Pan napisze, że Pan wywiózł z kraju insygnia władzy i kierował z zagranicy Polskim Państwem Podziemnym??? Panie Rolfie, pisze Pan bzdury, używa Pan głupich argumentów i ośmiesza się każdym takim idiotycznym wpisem… Porównuje Pan walkę o wolność Żołnierzy Wyklętych, do walki Solidarności, to proszę powiedzieć, jak one się zakończyły? Która walka była skuteczniejsza? Kto wywalczył dla Polski niepodległość, Żołnierze Wyklęci, czy Solidarność? A może to Pan Panie Rolfie obalił komunę??? Pozwoli Pan, że na koniec zapytam. Czy uważa Pan, że Pana walka na emigracji była bardziej racjonalna od walki śp Lecha Kaczyńskiego, który to został walczyć w Polsce, dał się internować i potem jeszcze zasiadał przy okrągłym stole?

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Skoro jakieś (…) twierdzą, że 20 milionów Polaków żyjących za granicami Polski, to zdrajcy, to muszę się posłużyć takimi porównaniami, jakimi się posłużyłem, żeby pokazać ich ubecki cynizm i antypolskość. Zaś Pańskie porównania są zwykłą demagogią, która potwierdza również Pański ubecki cynizm.

     Wszyscy internowani w wojnie Jaruzelsko-Polskiej zostali zdradzeni. Śp. prof. Lech Kaczyński został zdradzony wielokrotnie, ostatni raz pod Smoleńskiem, z wiadomym skutkiem.

     Wywalczenie niepodległości dla Polski było skutkiem wielu zrywów, powstań, strajków i walk. To ciąg różnych wydarzeń, w których zginęło bardzo wielu Polaków i wiele Polek, bo zostali zdradzeni. Walka polskiej emigracji ma w tym również olbrzymie zasługi, z działalnością rządu RP na uchodźtwie na czele, z którym ja osobiście i moje najbliższe otoczenie na emigracji również ściśle współpracowaliśmy. Uroczystym zwieńczeniem tej bardzo rozległej współpracy Polonii na całym świecie był III. Światowy Zjazd Wolnych Polaków w Londynie we wrześniu 1989 roku. Pan pewne o tym nawet nie słyszał, chyba że z ubeckiej informacji.

     Jeśli jeszcze raz odważy się Pan wyśmiewać Polaków, którzy musieli emigrować z kraju i działali na emigracji na rzecz niepodległej Polski, skieruje sprawę do prokuratorów IPN i do ABW, bo uprawia Pan działalność antypolską, najwyraźniej na zlecenie posowieckiej agentury.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Panie Rolfie, proszę wskazać którym momencie wyśmiewałem Polaków, którzy za komuny musieli emigrować z kraju? Ma Pan kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem! Głosi Pan urojone i głupie teorie, a ja zadałem kilka pytań, na które nawet Pan nie odpowiedział. Dlaczego?
      Proszę mnie już nie straszyć prokuraturą, bo się nie boję Pana śmiesznych donosów! A jeżeli będzie Pan nadal insynuował, że działam na zlecenie „posowieckiej agentury” , to założę Panu sprawę cywilną!

     • Każdy rząd na uchodźctwie to zwykli tchórze uciekający wraz z majątkiem do bezpiecznej przystani.

     • Wow. Do ABW. Robi się ciekawie. James Bond z niemieckim paszportem odsłona ósma. Tłumy będą walić na ten hit kinowy grany tylko w Polsce i tylko w kinie stanowickim, objazdowym.

     • Rolf Michałowski

      Rozumiem Pańską propagandę i atakowanie osób ujawniających prawdę o postkomunistach lepiej niż się Panu wydaje. Przypominam Panu bardzo, ale to bardzo uprzejmie, że ten artykuł dotyczy gospodarki i uzbrojenia, a nie mojej osoby, a tym bardziej mojej działalności opozycyjnej, czy to w kraju, czy za granicą. Była to działalność konspiracyjna, również ta za granicami Polski, więc nie mam zamiaru ujawniać jej szczegółów, tym bardziej komuś, kogo podejrzewam o współpracę z posowiecką agenturą.

    • „Czy uważa Pan, że Pana walka na emigracj” – jaka jego walka na emigracji – bzdura! Do tej pory nie napisał czym się wsławił w obaleniu komuny, chyba tym, że go tu nie było i nie przeszkadzał innym skutecznie działać.

     Takią postawę jaką Rolf reprezentuje moja babcia kwitowała starym powiedzonkiem „przyczepiło się gó*no do okrętu i krzyczy PŁYNIEMY!” – bohater zafajdany…

     Teraz wielki krzykacz się z niego zrobił, działacz społeczny, sprawiedliwy wśród powiatu… (…) i hipokryta.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Po pierwsze podajesz fałszywe dane. Cena całkowita, czyli te ok. 4,75 mld. USD to cena nie tylko za baterie rakiet, ale również za najdroższy element tego uzbrojenia, czyli radary i system dowodzenia (zarządzania polem walki) oraz wielu innych elementów, a także za transfer najnowocześniejszej technologii. Masz wiedzę o nowoczesnym uzbrojeniu na poziomie „czterech pancernych i psa”. Nawet nie masz pojęcia, ile wyrzutni i ile pocisków wchodzi w ten kontakt.

   Po drugie, zarówno Rumuni jak i Szwedzi zapłacili znacznie więcej, niż tu kłamliwie podajesz.

   Po trzecie, Rumuni i Szwedzi kupili jedynie systemy przeciwlotnicze w przestarzałej już technologii, to bez jej transferu i z obowiązkiem serwisowania przez firmy USA, a system kupiony przez nas, to system na najnowocześniejszej technologii, który zwalcza również rakiety balistyczne i samosterujące, a kontrakt obejmuje ciągły rozwój technologiczny systemu.

   Siejesz tu fałszywą propagandę rosyjskiej agentury, (…).

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     To nie są wyzwiska, lecz nazwanie trolli posowieckiej agentury po imieniu i są nie kierowane „do wszystkich”, lecz wyłącznie do trolli posowieckiej agentury. Wściekacie się? To bardzo dobrze, bo to znaczy, że sformułowania są trafne.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • dość wulgaryzmu w dyskusji publicznej

      Herr Rolf, jest pan obywatelem obcego kraju i będę wyrazicielem ogółu , że nie życzymy sobie takich wulgarnych komentarzy. Pański problem jest taki , że urodził się pan , wychował i wykształcił w czasach komunistycznych PRL a teraz chce pan nas pouczać demokracji i historii. Większość z komentujących internautów na tym forum to ludzie młodzi i tyle mają wspólnego z postkomuną co pańskie obraźliwe wyzwiska i porównania z kulturą.Sądząc po wieku to nawet nie wypada używać takich określeń- niech się pan opamięta!

     • Rolf Michałowski

      Nie jest Pan „wyrazicielem ogółu”, bo nie ma Pan do tego żadnej legitymacji prawnej ani społecznej, a może stoi Pan na czele jakiejś zarejestrowanej organizacji?

      Wszyscy Polacy, którzy są po pięćdziesiątce, urodzili się i wykształcili w czasach PRL. Czy wszyscy oni nie mają prawa publicznie wypowiadać się na temat demokracji i historii, tylko dlatego, że jakiemuś sługusowi posowieckiej agentury to się nie podoba? Te 10 milionów członków „Solidarności” ma nie mieć prawa głosu w dzisiejszym urządzaniu państwa, bo jakiś postkomunistyczny hejter tak chce?

      Nie ma Pan zielonego pojęcia, o wieku „większości internautów komentujących na tym forum”, bo poza bardzo niewieloma wyjątkami, wszyscy komentują anonimowo, więc łże Pan, aż się belki wyginają. Poza tym polecam lekturę cyklu „Resortowe dzieci”, to może Pan zrozumie, jak to się dzieje, że niektórzy młodzi ludzie są czystej krwi postkomunistami.

      I jeszcze raz powtarzam, bo to do Pana zlasowanej postkomunizmem mózgownicy najwyraźniej nie dociera, nie używam obelg, ani wugaryzmów, lecz jedynie nazywam rzeczy i anonimowych trolli po imieniu, na podstawie tego, co piszą. Prawda nie może obrażać.

      To Pan niech się opamięta, bo postkomuna jest już w głębokim odwrocie, albo w drodze do celi, a hasło skierowane kiedyś przez Was do ówczesnej patriotyczne opozycji „wyginiecie, jak dinozaury”, możecie sobie dziś deklamować przed lustrem, do siebie samych.

  • heer lejtnant Klos

   Ha,ha,ha Komando, przypomnij jak Toni zapowiadal zakup helikopterów dla armii ; w 2016 jeden , w 2017 – 6 sztuk no i jakoś do dziś nie doleciały?
   Jego rzecznik odznaczony medalem za zasługi dla obronności kraju , co by nie mówić ekspert od farmacji zapowiadał zakup 1000 dronów a nie byłoby taniej przeszkolić wrony aby rzucały święconą wodę w woreczkach foliowych na wroga.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   A tu kolejny (…) i znawca wojskowy na poziomie „czterech pancernych i psa” a szczególnie psa.

   To jest cały potężny i bardzo skomplikowany, zbudowany na najnowszych technologiach, system obronny całego nieba nad całą Europą, włącznie z obroną przed rakietami balistycznymi, czyli chroni również inne kontynenty przed atakiem rakietowym z Rosji, Chin, Korei, Iranu i innych awanturników, którym się marzy podbicie całego świata.

   A z Rosją też jest dokładnie odwrotnie, niż ty tutaj bezczelnie łżesz. To Rosja drażni cały świat i to w bardzo awanturniczy sposób.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Czy to my napadliśmy na Gruzję, na Krym, na Ukrainę, na Afganistan itd. itd.? Czy to my strącamy z nieba pasażerskie i prezydenckie samoloty? Czy to nasze samoloty permanentnie naruszają przestrzeń powietrzną innych krajów?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. akurat w tej wiadomości najważniejsze jest to, że Jelcz znowu ma zamówienie na swoje pojazdy (kolejne).
  pokazuje to że można inwestować w polski produkt i polski produkt kupować.
  firma ma zamówienia, ludzie pracę.
  zakład, który był skazany na likwidację dzięki zamówieniom rządowym powstał i ma się coraz lepiej.
  a co do polityki
  jakoś Jelcz nie przynosił zysków za czasów PO – teraz prosperuje i produkuje
  kopalnie były do zamknięcia bo nierentowne – przynoszą zyski
  LOT do sprzedania bo przynosił straty – kolejne zyski.
  Możejki też były do sprzedania Rosjanom, też straty – nagle zarabiają.
  CUD się stał ????
  czy niektórzy z Was są naprawdę ślepi ????
  a może tylko zaślepieni nienawiścią ?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Teraz gdyby nie zamówienia rządowe to też przynosiłby straty. Natomiast ja liczę, że skoro udało się rozruszać zakład za zamówienia rządowe to teraz powinno się pozyskać 3-4 duże zamówienia ze sfery prywatnej, albo zagranicznej, aby była możliwość poczynienia nakładów inwestycyjnych w zakład i jego rozwój.
   Które kopalnie przestały przynosić straty?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Nie oddał książki do biblioteki i jeździł na gapę komunikacją miejską oraz wypijał mleko z klatek schodowych przeznaczone dla ludu pracy…
   Nic Ci nie napisze, bo niczym się nie wykazał, teraz to każdy może powiedzieć, że walczył z komuną (patrz wyżej co moja babcia zwykła mawiać:) )

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Pani Anno, artykuł jest o przemyśle zbrojeniowym i o zakupie rakiet obronnych, a nie o mojej działalności opozycyjnej. Czy Admin tego nie zauważył puszczając Pani wpis? Poza tym, nie po to prowadziłem działalność opozycyjną, żeby się nią wychwalać. Przyświecały i nadal przyświecają mi inne cele, których Pani pewnie nie jest w stanie zrozumieć, bo tego w Moskwie chyba nie uczyli.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Co w Panią wlazło? Czego się mnie Pani czepia, aby użyć tu ludowego zwrotu? Rzecz idzie o respektowanie interesów i praw Mieszkańców w szczególe i o odbudowę Polski z postkomunistycznej ruiny w ogóle. Nie zauważyła Pani tego? Oczywiście niektórym tu i tam chodzi wyłącznie o powrót do władzy, bo skończyło im się rozkradanie Polski i lukratywne służenie obcym agenturom, czy może Pani do nich należy? Bo jak inaczej wytłumaczyć Pani bezsensowne ataki na moją osobę, zamiast merytorycznej dyskusji o odbudowie i rozwoju naszego kraju?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • gość w czasach nie dobrej zmiany

      Herr Rplf , co w pana wlazło z tymi obcymi agentami z tą postkomuną, przecież pan sam w to nie wierzy i nikt pana nie atakuje, po prostu zacznij pan po ludzku wyrażać się, to inni będą panu odpowiadać tym samym językiem, to nie wymaga jakiś szczególnych zdolności.!

     • Naszego kraju? Herr Rolf. Twoim krajem z wyboru są Niemcy. Jakim obywatelstwem posługujesz się? Pytanie retoryczne

     • Rolf Michałowski

      To nie we mnie wlazło, lecz jest w Polsce ciągle jeszcze obecne, jako pozostałość po rządach postkomunistów (PO, PSL, SLD itp.), którzy, zamiast służyć Polsce i Narodowi Polskiemu, jak to robi od ponad dwóch lat rząd Zjednoczonej Prawicy, wysługiwali się wyłącznie obcej agenturze, zarówno rosyjskiej, jak i niemieckiej.

      W wielu samorządach, ciągle jeszcze zawłaszczonych przez postkomunistów, jest to wręcz wszechobecne, co widać, słychać i czuć na każdym kroku. No bo czyjeż to interesy reprezentują samorządy np. Ziemi Oławskiej? Bo na pewno nie Mieszkańców. Dowody na to pokazane są całymi tonami na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców.

      Komu zależy na wynarodowieniu Polaków? Komu zależy na słabości polskiej gospodarki? Komu zależy na wyprowadzaniu z Polski setek miliardów złotych? Komu zależy na słabości Wojska Polskiego? Komu zależy na korumpowaniu polityków? Komu zależy na tym, żeby Polacy byli jedynie tanimi parobkami w obcych fabrykach? Komu zależy na tym, żeby zbrodnia smoleńska nigdy nie została wyjaśniona? Kto atakuje pierwszy prawdziwie polski rząd po okrągłostołowej zdradzie, szkalując ten rząd anonimowo na forach internetowych, albo pod nazwiskami typu Lis, czy Michnik, na łamach mediów finansowanych zza granicy?

      Cała ta dzisiejsza totalna opozycja, to jedna wielka antypolska postkomuna, w dalszym ciągu pozostająca na usługach obcych agentur. Potwierdzają to codziennie każdą swoją wypowiedzią i każdym działaniem, szkodząc Polsce.

      Oczywiście dla nich dobra zmiana, przeprowadzana w interesie Polski i Polaków, jest niedobra, bo nie mogą już rozkradać Polski i utracili wpływy w realizacji obcych interesów, więc i z tej strony kasa już nie płynie. Dla nich to bardzo niedobra zmiana, która dla wielu z nich skończy się w więziennej celi.

     • Rolf Michałowski

      Twoim krajem z wyboru „Anonimie” jest Rosja. Czyje interesy reprezentujesz? Pytanie retoryczne.

     • Herr Rolf. Kim ty jesteś, że wypowiadasz się za Polaków i ingerujesz w lokalne struktury będąc obywatelem Niemiec. Ty nawet nie masz prawa wyborczego. Podwójne obywatelstwo? Nie sądzę. W czasach DDR Stasi nie pozwoliłaby na taki układ.

    • Rolf Michałowski

     Pani Anno, nigdy nie było, nie jest i nie będzie moim celem drażnienie kogoś. To specjalność osobników o złośliwej ubeckiej moralności. Celem mojej pracy społecznej była wcześniej walka z komuną, a dziś walczę o interesy i prawa Mieszkańców, co siłą rzeczy powiązane jest z walką z postkomuną.

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Ciągle słyszymy o walce z komuną – ale jakie jakie są fakty tego nie wiemy(?), dziś jest walka o interesy i prawa mieszkańców , ale my nie chcemy aby ktoś z obcego państwa walczył o nasze interesy w dodatku z kim(?) z jakąś wyimaginowaną postkomuną z krainy Ozz!

     • Drażniąc wszystkich wpasowałeś się w ubecką moralność. I przestań wyzywać wszystkich od ubeków i postkomunistów. Zachowujesz sie niczym Szubarczyk z gdańskiego IPN. Ten sam język. Ta sama forma wypowiedzi.

     • Rolf Michałowski

      Co znaczy „my nie chcemy…”? Kto to jest „my”? Kim ty jesteś anonimowy „Gościu”, że wypowiadasz się za całe społeczeństwo? Stoisz na czele jakiejś zarejestrowanej organizacji pozarządowej? A może jesteś posłem? Pytanie tylko, której partii?

      Mogę z dużą prawdopodobnością powiedzieć, że jesteś jednym z internetowych cyngli sitwy Kownackiego. Trafiłem? Pewnie tak.

      Nie jestem „z obcego państwa”. Jestem Polakiem, który musiał zmienić adres zamieszkania na zagraniczny, stając się Polakiem na emigracji. Czy powiesz, że rząd II RP, który też musiał przenieść swoją siedzibę za granicę, nie miał już prawa walczyć o interesy Polaków w Polsce, bo był w obcym państwie?

      Chcesz wiedzieć, z kim walczę o interesy i prawa Mieszkańców? Z twoimi pryncypałami, którzy służą obcym państwom, zamiast Polakom. To ty jesteś „z obcego państwa”, bo służysz obcemu państwu, przeciwko Polsce i Polakom. Popatrz chociażby na te gigantyczne wiatraki w Gaju Oławskim w odległości 600 metrów od domostw. Czyje interesy reprezentuje Kownacki, pozwalając niemieckiej firmie tak potwornie oszpecić Ziemię Oławską, zrujnować wartość nieruchomości okolicznych Mieszkańców i wpędzać ich w nieuleczalne choroby?

      Czy te wiatraki są wyimaginowane? Czy brak normalnych ulic i oświetlenia na osiedlach mieszkaniowych w Stanowicach i Marcinkowicach, jest wyimaginowany? Czy gigantyczne przekręty w planach zagospodarowania przestrzennego i wycinka 10 ha lasu w Stanowicach, to są rzeczy wyimaginowane? A kto stworzył mafijne struktury, które na to wszystko pozwalają i nawet chronią przestępców samorządowych przed odpowiedzialnością karną, jak nie postkomuniści, którzy przy „okrągłym stole” przepoczwarzyli się z komunistów, a potem fałszowali wszystkie wybory, jak na taśmie produkcyjnej? NO KTO? Kosmici?

     • Co jest z tym „Gościem”? Nie zna żadnych faktów walki z komuną? Nawet jeśli urodził się po 1989 roku, to historia walki Polaków z komuną jest tysiące razy opisana, sfilmowana i przekazywana w rodzinach. Skąd on się urwał?

     • Ja nie wiem czy facet, który w czasie głębokiego PRLu dostaje paszport i wyjeżdża na zachód, ma moralną kompetencje do nazywania kogoś postkomunistą. Może Rolf opowie jak to było z tym jego wyjazdem?

     • Rolf Michałowski

      Po pierwsze, nie jestem dla jakiegoś anonimowego postkomunistycznego trolla żaden „ty”. To jest poważne publiczne forum, a nie pijackie pogaduszki pod budką z piwem.

      Nikogo nie wyzywam, jak to pewnie dzieje się pod budką z piwem, gdzie bywa nasz poskomunistyczny anonimowy troll bez żadnej ogłady, lecz nazywam rzeczy po imieniu, nie używając żadnych wulgaryzmów. To nie są wyzwiska, lecz zakorzenione w języku polskim określenia pewnych osób, które zachowują się w określony sposób.

      To, że postkomuniści nienawidzą IPN, nie jest żadną nowością, w końcu tam są zebrane i publikowane dowody na kryminalną przeszłość ich samych i ich rodziców. Nikt inny, jak król totalnej opozycji, Schetynescu, czy jakoś tak, wykrzykiwał, że zlikwidujecie IPN i CBA. Żeby postkomuniści mogli znowu bezkarnie rozkradać Polskę, rozumie się.

     • Rolf Michałowski

      „Anonimie” szanowny! Jak nie wiesz, to się publicznie nie wypowiadaj. Poza tym, tematem komentowanego tu artykułu jest wyposażenie Polskiej Armii w najnowocześniejsze rakiety obronne, a nie moja biografia. Gdzie jest Administrator?

      To stara ubecka, a nawet jeszcze enkawudowska metoda, szkalowania i atakowania osób, niewygodnych.

 4. Wolfgang Słowianin

  Chyba nie uczyli ? , ale jednak uczyli w: NRD Mongolii i ZSRR, (Korea i Kuba również) – co wdzięczni i dumni absolwenci mają we krwi na zawsze, co widać słychać i czuć. No i pozdrówcie Stasia dekomunizatora, co swą legitymację PZPR spalił, a prochy ukrył. Lubię jak postkomuna wrzeszczy: – precz z postkomuną!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Mamy mądrego Pana Prezydenta ,że zawetował bubel prawny ustawę degradacyjną .W RP nie zdegradowano tylko awansowano na wyższy stopień nawet w PRL nikogo nie zdegradowano ,kto miał taki diabelski pomysł aby napisać taką ustawę .Dajcie zmarłym spokój wieczny a żywym ich rodzinom żyć spokojnie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Przede wszystkim ta ustawa i zawetowanie jej przez Prezydenta Andrzeja Dudy, nie jest tematem tego artykułu. Gdzie jest Administrator?

   A poza tym, ten mądry Pan Prezydent sprzeniewierzył się swoim wyborcom i to już 12 razy. Zobacz zakładkę „12 grzechów PAD-a” na stronie internetowej Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców. Mamy dziennie średnio po 500 wejść na tę zakładkę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. …….fałszowali wszystkie wybory, jak na taśmie produkcyjnej? NO KTO? Kosmici? Pamiętam – nawet była skarga w Parlamencie UE, że wybory były sfałszowane ? Oni kosmici, pan z kosmosu , lećcie ma Marsa nie róbcie w Polsce bigosu!
  ….nie jestem z obcego państwa? Buha.ha.ha – przyjmując obywatelstwo Niemiec , mieszkając w Niemczech -ciekawe ?
  ……. Czy powiesz, że .rząd II RP, który też musiał przenieść swoją siedzibę za granicę, nie miał już prawa walczyć o interesy Polaków w Polsce, bo był w obcym państwie? Co to za porównanie- wojny nie ma od 73 lat , już od 28 lat mamy demokrację, choć od dwóch lat mam wątpliwości, okupant wyprowadził się , jesteśmy wolnym krajem nie zależnym od Moskwy a pan chce chce nam pomagać, ale ja dziękuje, nie chcę takiej pomocy gdzie każdy kto ma inny pogląd na nasze problemy jest agentem postkomunistycznym obcego wywiadu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   A jednak tylko we własnym imieniu? Nie jacyś nieokreśleni „my nie chcemy”? Na całe szczęście zdanie posowieckich trolli, uzasadniane wierutnymi kłamstwami, albo bezczelnymi manipulacjami, w Polsce przestało się liczyć.

   Co do wojny, której nie ma od 73 lat, to chyba uszło uwadze wielce szanownego postkomunistycznego trolla, że przynajmniej od zakończenia II. Wojny Światowej, a właściwie znacznie dłużej, ciągle trwa wojna polsko-polska, gdzie ciągle jeszcze leje się krew (ostatnio smoleńskich świadków) choć przez ostatnie 27 lat czysta fizyczna przemoc przeszła w przemoc administracyjną i werbalną.

   Od ponad dwóch lat, kiedy to postkomuniści utracili władzę, bo społeczeństwo nie pozwoliło już fałszować wyborów, wojna postkomunistów z resztą Polski rozpętała się na dobre. To, że za postkomunistami stoją obce siły i ich finansują, jest wszystkim doskonale znane i w żadne zapewnienia trolli, że ponoć mamy błogi pokój i żadnych wrogów w postaci obcych państw, nikt już nie wierzy.

   Cała ta totalna opozycja, to postkomuniści – wewnętrzni wrogowie Polski sterowani i finansowani zza granicy. Można ich bezbłędnie rozpoznać po ich działaniach i wypowiedziach, więc nazywanie ich (i tylko ich) obcą agenturą, czy jak troll „Gość” woli, „agentami postkomunistycznymi obcego wywiadu” (ja takiego sformułowania nigdy nie użyłem, bo jest kaleczne) jest ze wszech miar zasadne.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. mam wrazenie ze ten caly Rolf to jakis post ubol podszywajacy sie pod any komuszego herosa… czlowiek wszystko komentuje na wszystkim udaje ze sie zna, mysli ze wszystko wie. typ za duzo ma czasu wolnego zamiast sie wziac do pracy to pisze tutaj totalne dyrdymaly. mam nadzieje ze to jego prawdziwe imie i nazwisko to jak go spotkam na miesie to powiem wprost mu w oczy ze to totalna parowa.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Z jeden strony można sobie kpić, turlać się ze śmiechu z tych bajek które tu są wypisywane o agentach i postkomunistach , bo przecież nikt na tym forum w to nie wierzy , ale jeśli to wypisuje obywatel obcego kraju w dodatku z Niemiec to już się robi niesmaczne , dlatego proponuję aby jegomość zajął się deustaizacją ( od Stasii) wschodniej cześć Niemiec dawnego DDR , tam dopiero jest pole do popisu gdzie agenci KGB czy GRU czuli się jak ryby w wodzie.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Rolf Michałowski

  No właśnie, odezwały się postkomunistyczne męty, jak nożyce na stole. I nawet się odgrażają, bo prawda im niewygodna, oj niewygodna. Skończyło się rozkradanie Polski, więc trzeba atakować tych, którzy to rozkradanie blokują.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.