Piękne i niezwykłe. To warto zobaczyć!

Przyroda powiatu oławskiego jest naprawdę wyjątkowo piękna. Nie każdy ma okazję i czas, aby z bliska podziwiać te zachwycające i kojące widoki. Film „Przyroda Ziemi Oławskiej”, zrealizowany przez utalentowanego fotografika Grzegorza Bobrowicza powstał na zlecenie Starostwa Powiatowego w Oławie. Piękne ujęcia potrafią skutecznie przekonać, że warto wybrać się na spacer, aby na żywo odkryć malowniczy powiat. Te widoki są na wyciągniecie ręki!

***

Grzegorz Bobrowicz przedstawił w filmie wszystkie najcenniejsze przyrodniczo obszary powiatu oławskiego, w tym ostoje sieci „Natura 2000”, rezerwaty przyrody i jedyny istniejący użytek ekologiczny. Większość jest zlokalizowana w dolinach rzek Odry i Oławy. – Zasadnicze zdjęcia do filmu powstały między marcem a październikiem 2017 roku. Część materiału filmowego zebrałem w latach wcześniejszych. Dotyczy to głównie ujęć zwierząt, które realizuje się czasem latami – opowiada autor filmu Grzegorz Bobrowicz.

Film przebogaty w zapierające dech w piersiach ujęcia pozwoli turystom oraz pasjonatom przyrody, cieszyć się z poznawania oraz odkrywania piękna i uroku już dobrze znanych miejsc. W interesujący sposób poszerza wiedzę o Ziemi Oławskiej, a może rozbudzi niejedną przyrodniczą pasję.

– Film nakręcony przez Grzegorz Bobrowicza, jest niezwykłą podróżą, po najciekawszych i najcenniejszych przyrodniczo zakątkach powiatu – mówi starosta Zdzisław Brezdeń. – W 2018 roku Samorząd Powiatu Oławskiego obchodzi jubileusz 20-lecia.  Ten film jest szczególnym zaproszeniem do podróży, po fascynującym świecie przyrody Ziemi Oławskiej – bo nie ma lepszej okazji ani formy, aby gorąco zachęcić Państwa, do bliższego poznawania walorów naszego regionu…

Źródło: Starostwo Powiatowe w Oławie

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (16)

  1. Może niech nakreci film dla turystów i pokarze te pełne kontenery na smieci i zasypane gruzem i smieciami rowy merjolacyjne na rogatkach oławy.Łąki tonące w smieciach.Powypalaną trawe na brzegach rzeki od opalania kabli.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.