Czy market budowlany to dobre miejsce na sprzedaż zwierząt?

Anna Bigos jest zbulwersowana tym, co zobaczyła w sklepie „Majster” w Oławie. Zdjęcie zamieściła w internecie, po tym zgłosili się kolejni poruszeni sytuacją. Czy market to odpowiednie miejsce do sprzedaży zwierząt? Wielu uważa, że nie i wytyka błędy oraz brak właściwej opieki, byli pracownicy podają przykłady, które zadziwiają i bulwersują

Obszerny artykuł na temat przeczytasz w najnowszym papierowym wydaniu „Powiatowej”. Dostępny również w e-wydaniu gazety: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-02-22

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (42)

 1. Absolutnie w markecie budowlanym nie powinno być miejsca na sprzedaż zwierząt. Od tego są wyspecjalizowane sklepy zoologiczne, których pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i są w stanie zapewnić właściwą dla danego zwierzęcia opiekę. W sklepie w którym pracownicy zmieniają się z miesiąca na miesiąc i prawdopodobnie nie posiadają w tym kierunku gruntownej wiedzy (być może poza jakimś tygodniowym szkoleniem, które zwykle jest ściemą) sprzedaż jak i hodowla zwierząt powinny być zabronione. Ponadto niejednokrotnie będąc w tym sklepie zwróciłem uwagę, że do zwierząt dostęp ma każdy klient. Każdy może włożyć palucha do klatki czy zapukać w akwarium. Ludzie nie wiedząc nawet o tym wyrządzają w ten sposób krzywdę zwierzętom bo powoduje to u zwierząt strach i stres. Rysio i Patryk za robotę i bigos to lepiej wy się weźcie bo zdaje mi się ,że bronicie tutaj czyjegoś interesu.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Pewnie Twoja teściowa ma zoologiczny w centrum i krucho przędzie .A Ty nieudolnie próbujesz ratować spadek aby nie upadł.
   Każdy głupek może w każdym zoologicznym zapukać w akwarium czy straszyć zwierzęta. Należy spełnić tylko jeden warunek musi być głupkiem.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi ,to można podważać lokalizacje takiego stoiska,ale nie można podważać fachowości pracującego tam personelu. Wiele razy dokonywałem tam zakupów,zawsze spotykając się z fachowością, życzliwością i widać było ,że wszystkie tam osoby łączy miłość do Zwierząt…nawet za cenę ryzyka jakie ponoszą pracując często z gatunkami zwierząt uchodzących za niebezpieczne.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • W większości sklepów zoologicznych są gorsze warunki. W tym markecie są przestronne klatki i duże akwaria. Cały problem powstał przez pracowników, ktorzy nie wywiązywali się ze swoich obowiązków. Zamiast robić fotki powinna pani zwrócić uwagę personelowi

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Podpisuje się pod tą opinią!!! Boże kto wymyślił żeby pomiędzy farbami i chemia były klatki że zwierzętami!! No ludzie…… papuga za 13000 w Wadowicach w majstrze którą pewnie zdechnie za kilka tygodni…. kto nad tym czuwa!!!!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Ja ostatnio byłam tam świadkiem jak dwie pracownice wyciągnęły sobie jednego z węży, wsadziły do jakiejś skrzyni, poszły po mysz, wrzuciły mu ją i zadowolone bardzo z siebie w nosie miały klientów i cokolwiek innego. Ja tam nie wiem, ale jakoś nie bardzo chcę by przy mnie ktoś wyciągał tego typu zwierza. Nie mówiąc o warunkach w których są trzymane.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • gdy bylam z synem Pani ktora karmila chyba weza ale wrzucala mysz do srodka poprosila abym zabrala syna by tego nie ogladal. Aczkolwiek dla Niego to nic nowego bo widzi koty w naturalnym srodowisku polujace i zjadajace myszy… Ale reakcja personelu jest

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Rolf Michałowski

  Zwierzęta domowe powinny być pozyskiwane przez ludzi wyłącznie w znajdujących się pod ścisłym nadzorem państwa, fachowych wyspecjalizowanych hodowlach, lub schroniskach. Handel zwierzętami egzotycznymi powinien być kategorycznie zakazany.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Masz pojęcie o hodowlach, które nadzoruje państwo? Masz pojęcie o tym, że to teoretyczne państwo nadzoruje te pseudohodowle? Wiesz ile zwierząt w ostatnim czasie się męczyło w takich hodowlach? Jakie kary stosuje to państwo wobec ludzi znęcających się nad zwierzetami w tych hodowlach? Ilu weterynarzy po zglaszaniu przypadkow nieprawidlowosci w hodowli i odbieraniu zwierzat nadal wspolpracuje z wlascicielami takich hodowli? Państwo ma to w d.. a reszta zainteresowanych wokol tego interesu w kieszeni

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Szanowny Anonimie, publikuję tutaj pod własnym imieniem i nazwiskiem i, poza gronem moich bliskich przyjaciół, nikogo nie upoważniłem do zwracanie się do mnie przez „ty”. Czyżby należał Pan do grona tych postkomunistycznych hejterów, którzy nie sobie samym, lecz mnie zarzucają brak kultury?

    O hodowlach i nadzorze nad nimi państwa, możemy dyskutować, bo rzeczywiście, jeszcze nie wszystko pod tym względem jest tak, jak trzeba. To wymaga lat. Państwo i prawo zostało przez postkomunę tak zepsute, że nie da się tego naprawić w dwa lata. Grupy interesów, które są de facto mafiami, bo mają powiązania z polityką i dopuszczają się przestępstw, powoli ale skutecznie tracą grunt pod nogami, bo usłużni im politycy na szczeblu centralnym utracili władzę, a na szczeblu lokalnym utracą ją niebawem.

    Niestety, użył Pan pojęcia „państwo teoretyczne” W CZASIE TERAŹNIEJSZYM, co jest ewidentnym świadomym fałszem i co świadczy o tym, że jest Pan na usługach tych mafii, albo nawet ich członkiem. Ktoś, kto na dzisiejsze Państwo Polskie mówi „państwo teoretyczne”, jest załganym, zdegenerowanym i zdemoralizowanym obrzydliwym postkomuchem. Co? Za ostro powiedziane? Dobrze, powiem łagodniej: załganiutki, zdegenerowaniuśki i zdemoralizowaniutki obrzydliwiusieńki postkomuszek. Wystarczająco kulturalnie?

    Żeby nie było gołosłownie, przypominam, że to minister rządu PO/PSL mówił o państwie teoretycznym za jego rządów (taśmy prawdy). Od 2015 roku państwo wzięło te wszystkie mafie ostro za mordy, o przepraszam, za buźki, i dla wielu z nich skończyły się już ich interesy, a niedobitki też już bardzo niedługo znajdą się w aresztach i staną przed sądami, jak tylko Państwo Polskie wymieni sędziów usłużnych różnym mafiom, na usłużnych Narodowi.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Polak_mały

  Ten świat tonie w oparach absurdu… Niedługo nie będzie można się po du…ie podrapać, bo zawsze komuś to będzie przeszkadzać. A Pani „Klientce” polecam zakupy przez internet – będą mniej stresujące 😉

  Ludzie, stuknijcie się w głowę i zajmijcie się czymś pożytecznym !!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Rolf Michałowski

  Brawo Pani Anno! Szacunek za odwagę, bowiem osób wrażliwych na krzywdę wyrządzaną nie tylko zwierzętom, ale też ludziom, jest więcej, jednak odważnych, którzy mówią o tym publicznie, jest bardzo niewielu. Nie dlatego, że są lemingami, czy wręcz tchórzami, lecz dlatego, że lokalne mafie, związane z lokalnymi władzami, a nawet z lokalnymi organami ścigania, prześladują takich ludzi, posuwając się nawet do aktów fizycznego terroru włącznie.

  Nasze Stowarzyszenie jest tego paradnym przykładem:

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/oawska-mafia-niszczy-stowarzyszenie.html

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/wadza-atakuje-mieszkancow.html

  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/referendum.html

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Dokładnie Brawo Pani Anno. A ten hejt co tutaj leci to zapewne tych, którzy boją się, że dostaną po kieszeni. A do prostaka, który insynuuje jakobym miał gdzieś jakiś sklep zoologiczny to wyobraź sobie prosty człowieku, że nie mam. Tylko uważam, że zwierzęta powinny być trzymane w odpowiednich warunkach a będąc klientem sklepu o którym mówimy wg mnie to nie jest normalne, że każdy klient może sobie pchać paluchy do każdego zwierzęcia. Co do fachowości personelu prosty chłopku to może powiedz jakie dokładnie kwalifikacje posiada ów personel ?. Czy jest to coś więcej niż dwudniowe szkolenie, czy są to jakieś studia bądź chociaż jakiś konkretny kurs? Jeśli wiesz to podziel się tą wiedzą! Jesli nie to zamilcz prosty człowieku.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Po kilku latach nagle wszyscy staliśmy się specjalistami w dziedzinie opieki nad zwierzętami. Na forum oczywiście. Wątpliwości – jak najbardziej zasadne, interwencja służb – wydaje się potrzebna (pełna zgoda z Panią Anną). Natomiast ja nie potrafię obiektywnie ocenić warunków trzymania tych zwierząt w sklepie ani kwalifikacji personelu w tym zakresie. I wydaje mi się, że większość komentujących również nie potrafi. A jeśli się Państwo znacie i wiecie o problemie (od dawna, jak można wywnioskować) – to czemu nie alarmowaliście?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. czytelnik GP

  Apel do Administratora portalu – jak długo będziecie tolerować takie obraźliwe wpisy ziejące nienawiścią i głupotą, nie mające nic wspólnego z merytoryczną dyskusją na wskazany temat?
  3 tygodniowa resocjalizacja jak widać jest nieskuteczna.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Zwierze nie jest przedmiotem czy rzeczą tylko istota żywą ,skończyć stwierdzeniem ,że jestem właścicielem to mogę robić co chcę ,nie wolno robić bo to jet istota żywa a nie maskotka.Market to nie jest miejsce aby handlować zwierzętami to jest okrucieństwo .Trzeba protestować i napiętnować dosyć okrucieństwa i zorganizować pikietę .”To są nasi bracia młodsi”Św Franciszek .

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Brawo że ktoś wreszcie poruszył ten temat. To nie jest mieJacek na więzienie zwierzat jak to ma miejsce w tym sklepie i dziwię się że ta procedura dalej działa. Zastanawiające jest też to czy egzotyczne zwierzęta przewożone do Play są rzeczywiście legalne i warto zwrócić na to uwagę. Czym prędzej należy coś z tym zrobić tak nie może byc

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Ci którzy idiotyczne komentują ten artykuł raczej nie widzieli stanu zwierząt w tych marketach… bez jedzenia i wody, o wielkości klatek nie wspomnę choć nie oczekuje tu ogromnej ilości miejsca ale chociaż odrobine przystosowane do potrzeb. A te poranione i pogryzione postawione na bok gdzie nikt nie zagląda w maleńkich klitkach!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.