Lot na wagę życia

Oława. Każdy może pomóc. Żona Krzysztofa Jankowskiego prosi o pomoc w opłaceniu transportu medycznego do Londynu. To może być najważniejsza podróż chorującego na raka oławianina

– Zbieramy pieniądze na przelot – mówi Agnieszka Jankowska. – Leczenie będzie opłacone przez kuzynkę, która mieszka w Londynie. Ponieważ mąż jest w bardzo złym stanie, więc to nie może być zwykły lot samolotem. Z tamtego szpitala musi przylecieć helikopter z lekarzem i specjalistyczną aparaturą. Podróż będzie kosztowała 22 tysiące euro, co daje ponad 90 tys. zł. Trochę już mamy, wzięłam pożyczkę, dostałam zapomogę w pracy. Pozbierałam też w rodzinie, co dało nam 32 tys. zł. Zbiórkę prowadzą też pracownicy Urzędu Skarbowego w Opolu, w którym pracuję oraz pracownicy służby celnej. Na razie nie wiem, ile pieniędzy udało się zebrać.

Krzysztof Jankowski ma 42 lata, jest oławianinem, z zawodu piekarzem, pracuje w Świętej Katarzynie od 27 lat. Choroba zaatakowała znienacka, do momentu gdy poszedł do lekarza. Pojawił się duży brzuch, wkrótce okazało się, że mężczyzna ma przepuklinę pępkową. Dostał skierowanie do szpitala na przepuklinę. Wyniki badania krwi pokazały, że coś jeszcze jest nie tak. To było w listopadzie 2017 roku. Choroba postępowała błyskawicznie, choć leczenie – niekoniecznie. „Szybka ścieżka onkologiczna” to fikcja, działa tylko połowicznie – długa diagnostyka. wiele konsultacji, a czas płynie. Rodzina początkowo nie zdawała sobie sprawy, że jest tak źle. – Nikt nam nie powiedział – macie trzy miesiące, róbcie coś – mówi Agnieszka. – Wyszło na to, że to rak wielkości mandarynki w jelicie grubym z przerzutami do wątroby. Krzysiek jest po dwóch operacjach ratujących życie, bo doszło do zatoru w jelicie. Stąd szybka akcja. Lekarze wycieli mu guza, był tam jeszcze naciek na pęcherz, udrożnili jelito.

Krzysztof jest bardzo słaby, bo wiadomo jak ważna jest wątroba dla funkcjonowania organizmu. Po drodze przeszedł sepsę, złapał infekcje i co tylko możliwe, ale ciągle jeszcze żyje, jest szansa i – jak mówi jego żona – dopóki w głowie jest walka – jakoś to musi pójść. Co czeka go w Londynie? Lekarze będą ratowali wątrobę. To główny cel. Jest ona bardzo zniszczona i prawie w ogóle nie pracuje. – Całkowicie wyciąć jej nie można, ale wiemy, że to organ, który się odbudowuje, ale u męża przerzuty są w całej wątrobie – mówi żona. – Są dwa duże guzy o wielkości 13 i 20 centymetrów. W listopadzie było 9 i 12 centymetrów. Nie miałam świadomości, że to tak szybko idzie. Gdybym wiedziała, organizowałabym to dużo wcześniej. Chemioterapia przy tym stanie wątroby jest wykluczona. W Londynie analizują wszystko pod kątem przeszczepu.

Chory ma już zapewnione miejsce w londyńskiej klinice, podpisane stosowne dokumenty. Wszystkie formalności zostały już załatwione, Anglicy czekają tylko na sygnał i wysyłają helikopter.

Sygnał nadejdzie, gdy uda się zebrać odpowiednią sumę i w tym mogą pomóc nasi czytelnicy.

Zbiórkę na transport lotniczy Krzysztofa Jankowskiego prowadzi Związek Zawodowy Celnicy pl. w Opolu.
Konto do wpłat:

85 1750 0012 0000 0000 2328 8467 ( w tytule wpłaty „€ždla Agnieszki Jankowskiej”€)

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (86)

 1. Rolf Michałowski

  Służba zdrowia, bo przecież tylko o nią tu chodzi, a nie o państwo w ogóle, była po roku 1989 w fatalnym stanie. Rządy postkomunistów pogrążyły ją jeszcze bardziej, czyniąc z niej dojną krowę dla szeregu mafii związanych z politykami SLD, PO i PSL.

  Faktem jest, że dobra zmiana po roku 2015 nie dotarła jeszcze do służby zdrowia, bo przebudować trzeba kompletnie całe państwo, całą gospodarkę i całą politykę, a nie tylko służbę zdrowia. Sądzę jednak, że przez te ostatnie dwa lata można było zrobić w tym kierunku znacznie więcej i pewnie dlatego poprzedni minister zdrowia został wymieniony na innego.

  Trzeba sobie jednak zdać sprawę z tego, że kompletna przebudowa systemu służby zdrowia, bo taka jest niezbędna, wymaga kilku lat, ale najpierw trzeba wygospodarować pieniądze na tę zmianę, czyli najpierw gospodarka, sądy (żeby zlikwidować różne mafie okradając e państwo na dziesiątki miliardów każdego roku), a dopiero potem przebudowa służby zdrowia.

  Zatem wieszanie psów na aktualnym państwie w ogóle, jest tu nieuzasadnione, ale chętnie podjudzane przez postkomunistów, którym nie pozwala się już rozkradać Polski i okradać Polaków.

  Nie jest tu winien nowy rząd, lecz 50 lat reżimu komuny i dwadzieścia pięć lat mafijnej postkomuny. Do nich trzeba mieć pretensje, a nie do aktualnego rządu.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Kłamstwo, szanowny Panie Anonimie!

    Po pierwsze, to jest jedyny centralny temat, o którym piszę, że, moim zdaniem, dobra zmiana do niego jeszcze nie dotarła. Inne tematy dotyczyły wyłącznie Oławy i Powiatu Oławskiego, lub Polski powiatowej w ogóle.

    Po drugie, nagrody w ministerstwie zdrowia, podobnie jak we wszystkich urzędach w całej Polsce, stanowią składnik normalnego wynagrodzenia (płaca zasadnicza plus premia/nagroda) i, w wypadku wiceministrów, wyniosły średnio poniżej 2 tys. zł miesięcznie, a u innych urzędników ministerstw, znacznie mniej. Twierdzenie, że jest to więcej, niż w ogóle zarabia przeciętny obywatel, jest zatem bezczelnym kłamstwem.

    Nagrody (premii) nie daje się tylko wówczas, kiedy pracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Zatem brak nagrody (dawniej nazywaną premią) jest karą.

    Poza tym, „przeciętny obywatel” nie posiada kwalifikacji odpowiednich do pracy w ministerstwie. Nie żyjemy w komunie, gdzie wszyscy są równo wynagradzani. Chce Pan zarabiać więcej, to musi Pan mieć odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, a także być gotowym do pracy grubo ponad 8 godzin dziennie, bo tak pracują urzędnicy w ministerstwach.

    Oprócz tego, w służbie zdrowie nie jest już tak, jak było. Sporo się już zmieniło, jak chociażby w rozliczeniach i strukturze szpitali, czy w zakresie płac dla personelu medycznego. Jest to oczywiście dopiero początek zmian, ale, jak już pisałem, najpierw trzeba wygospodarować pieniądze na reformę służby zdrowia, rzędu dziesiątków miliardów złotych. Pisanie w tym kontekście o wynagrodzeniach paru urzędników Ministerstwa Zdrowia, jest obrzydliwym hejtem.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł tylko w tym roku (2017) przyznał swoim wiceministrom 128 tys. złotych nagród – informuje „Fakt”. Tymczasem najhojniej nagradzani wiceministrowie otrzymali w tym roku po 24 tys. złotych nagród.Gazeta wylicza, że niektórzy z wiceministrów mogą liczyć na dodatkowe 2,7 tys. złotych miesięcznie. Wiceminister Marcin Cz.. już w pierwszych dwóch miesiącach urzędowania otrzymał 3,5 tys. premii.
     http://fakty.interia.pl/polska/news-fakt-wysokie-premie-od-ministra-zdrowia,nId,2460645

     Jak pisze „Super Express”, najbardziej ucieszeni z odwołania mogą być była minister cyfryzacji Anna Streżyńska i były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zgodnie z przepisami odwołani ministrowie dostają odprawy w wysokości trzech dodatkowych wynagrodzeń. W przypadku tych dwóch ministrów, którzy podczas kierowania swoimi resortami zarabiali około 14 tysięcy złotych miesięcznie, odprawa wyniesie ok. 42 tysięcy złotych brutto.
     http://natemat.pl/227075,dla-niektorych-rekonstrukcja-rzadu-bedzie-oplacalna-odprawy-odwolanych-ministrow-sa-naprawde-wysokie

     Konkluzja;; poprzednicy jak brali to złodzieje, a ci jak biorą to się należy!

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Właściwa konkluzja jest taka – nie można opierać się na informacjach podanych przez „Fakt” lub przez „Super Expres”, bo te źródła nie są wiarygodne. Proszę powołać się na publikacje BIP, bo te są wiarygodne i przede wszystkim pełne, a nie wyrwane z kontekstu.

      Nie uda się wam, postkomunistyczni oszuści i złodzieje, odwrócić uwagi społeczeństwa zupełnie normalnymi wynagrodzeniami urzędników państwowych, od wielomiliardowych przekrętów na służbie zdrowia za waszych rządów, kosztem zdrowia i życia Polaków.

      Masz, jeden z drugim postkomunistyczny hejterze, jakieś konstruktywne propozycje, jak przeprowadzić i jak sfinansować przebudowę służby zdrowia, to proszę – wykażcie się, albo wynoście się z publicznej dyskusji.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 2. Szanowny Panie Rolfie, już to wiemy, że pisowski rząd zawsze o wszystko dbał najlepiej, a w szczególności, gdy premierem był Kaczyński. Czy to przypadkiem nie za jego rządów powstało „Białe Miasteczko” przed sejmem? A może chce Pan podyskutować o firmach handlujących długami szpitali, o np tym który sędzia TK z Łodzi dorobił się milionów, a także o wetowaniu ustawy oddłużającej szpitale? Wie Pan gdzie pracowała córka śp L Kaczyńskiego i za co dostała 3mln odprawy?
  Winą za stan służby zdrowia w naszym kraju odpowiadają wszystkie rządy, łącznie z obecnym. Zawsze na zdrowie wydawano zbyt mało pieniędzy, a te już przyznane, czesto były źle wydatkowane. Dla Pana pewnie jest to normalne, że lekarz rezydent zarabia niecałe 3tys, a kapelan szpitalny ponad 20 tys – patrz szwagier Radziwiłła… Niech też Pan nie zapomina o dużych nagrodach w ministerstwie zdrowia, bo jeżeli nie ma pieniędzy na leczenie ludzi, to także nie powinno być pieniędzy na premie!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Szanowny Panie „Sławkupobo”. Rząd Jarosława Kaczyńskiego nie rządził sam, lecz w koalicji z takim jednym, co miał iść do wora, a wór do jeziora, który sam się przyznał, że sabotował ten rząd i doprowadził do jego obalenia za pomocą puczu, pod nazwą „nocna zmiana” i że dużą rolę w tym puczu odegrał pewien „macher z zaplecza”, będący na usługach pewnych grup w Niemczech wrogich Polsce, znany dziś pod pseudonimem „tuSSki”.

   W takich warunkach żadna reforma rujnująca interesy postkomunistów i obcej agentury nie miała szans, a co dopiero tak szeroko zakrojona reforma, jak ta, którą trzeba przeprowadzić w służbie zdrowia.

   Mogę Panu też przypomnieć manifestacje i strajki personelu medycznego za rządów PO/PSL. Pozostałe Pańskie argumenty na rzekome złe rządy PiS, dotyczące jakichś pojedynczych osób, to jakieś pierdoły dla naiwniaków. A już argument jakichś premii dla urzędników w ministerstwach, które rzekomo rujnują służbę zdrowia, jest po prostu idiotyczny.

   Ma Pan jednak rację, że wszystkie dotychczasowe rządy mają jakiś udział w fatalnym, stanie naszej służby zdrowia, jednak porównuje Pan rządy, które trwały 25 lat, z rządami które trwają dopiero dwa lata. Jakoś zapomniało się Panu o tym, że na tak potężną reformę potrzebne są też potężne pieniądze, które trzeba najpierw wypracować, co też wymaga trochę czasu.

   Zapomniało się Panu też, że za rządów PO/PSL budżet był rozkradany na setki miliardów, a za rządów PiS nie tylko nie pozwala się już rozkradać państwa, ale odbudowuje się gospodarkę i to w tempie, jakiego w Polsce jeszcze nigdy nie było.

   Chciałbym zwrócić Pana szanowną uwagę na fakt, że takie zakłamywanie rzeczywistości i obwinianie aktualnego rządu za mafijną działalność rządu PO/PSL, jest aktem propagandowego sabotażu i godzi w interesy Polski i polskiego społeczeństwa w ogóle.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Panie Rolf , dziś 27.02.2018r. w mediach huczy – była premier Szydło przyznała sama sobie w 2017 roku nagrodę 65 000zl. samemu sobie wystawiać ocenę – co pan na to?
   Z informacji przekazanych przez ministerstwa wynika, że w 2017 roku ministrowie oraz sekretarze i podsekretarze stanu otrzymali łącznie 5 mln zł premii. Na nagrody dla pracowników 14 resortów wydano prawie 76 milionów złotych.
   http://www.rp.pl/Rzad-PiS/180229462-Beata-Szydlo-przyznala-sobie-nagrode-65-tysiecy-zlotych.html

   Podobno miało być inaczej , więcej pokory a tu proszę dojenie tej bidnej Polski ile się da!

   Właściwa konkluzja jest taka, że poprzednicy przyznawali sobie nagrody 6-7 razy mniejsze jak ci obecni!

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    Panie „obiektywny” inaczej,

    to, że Bata Szydło rzekomo sama sobie przyznała nagrodę, to jest tylko prywatny komentarz posła PO (Przestępczej Organizacji) Krzysztofa Brejzy. Tak samo wiarygodne źródło jak i RZ, która jako pierwsza wykluczała kategorycznie zamach pod Smoleńskiem.

    Już pisałem o tym, że te nagrody, które wcześniej nazywały się premie, są stałą częścią wynagrodzeń urzędników państwowych, ale do Pana zakutej postkomunistycznej pały to nie dociera.

    Na co poprzedniemu rządowi były nagrody (premie), skoro nakradł z budżetu kilkaset miliardów złotych? Ten rząd nie kradnie, a urzędnicy państwowi muszą być godnie wynagradzani.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Trzeba zdobyć bardzo dobre wykształcenie (dobre nie wystarczy), zdobyć doświadczenie zawodowe awansując w gospodarce do najwyższych stanowisk kierowniczych, albo do wysokich samodzielnych stanowisk specjalistycznych, być uczciwym, nie być karanym i brać udział w naborach-konkursach ogłaszanych przez urzędy. Przynajmniej takie kryteria trzeba spełnić dziś. Za rządów PO/PSL wystarczały odpowiednie układy i haki na innych.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • dawny student

      W Polsce najlepiej rzucić studia, udawać głupszego od innych i szukać kolesi partyjnych. Jak masz kolesi partyjnych to ci od 27 lat w Polsce nie jest potrzebne zadne wykształcenie ani doświadczenie. Od razu dostaniesz dobrze płatna fuchę na prestiżowym stanowisku. Zadne języki obce , kursy , studia podyplomowe , praktyki zawodowe nie sa ci do kariery zawodowej teraz potrzebne. Zbędna jest też uczciwość, a wręcz teraz niepożądana. Tylko partyjni kolesie , kolesie i jeszcze raz kolesie. Siła kolesi jest ogromna.
      Osobiście nie znam nikogo , kto należy do jakiejkolwiek partii aby obecnie był bezrobotny i jego rodzina oraz znajomi mieli problem ze znalezieniem dobrze płatnej posady.
      Kolesie wszelkiej masci w Polsce od 28 lat, zajmują intratne posady wraz ze swoimi rodzinami .
      Koryto liczyło się kiedyś i nadal się liczy.Póki jest pełne , trzeba się nachapać, bo przyjdą następni.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Dzisiaj nic nie potrzeba. Filozof moze zostac ministrem sprawiedliwosci, politolog wiceministrem sprawiedliwosci. Znajomosc jezykow nie jest potrzebna. Wystraczy uklad. Tak jak obecny minister sprawiedliwosci, ktory nie przepracowal w swoim zawodzie ani godziny. Sami fachowcy. Na wszystkim sie znaja tylko zadnych kompetencji do pelnionych funkcji. Jak Rolf. Znawca wszystkiego, a szczegolnie kultury i zasad religii, z ktora sie utozsamia.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • W karierze poza wykształceniem, inteligencją, kreatywnością, otwartością, zaangażowaniem, poświęceniem i ciężką pracą, potrzebne jest jeszcze szczęście. Niestety takie to już jest to nasze życie, że bez szczęścia jest trudno dogonić marzenia. Moja rada na sukces, to nigdy nie poddawać się i ciągle dożyć do celu. To długa i ciężką droga. Oczywiście jest krótsza, bo można zostać Misiewiczem i pójść na skróty, ale odradzam tego, bo utraty honoru, nie jest warty żaden stołek.
      Pozdrawiam!

      Zgłoś naruszenie regulaminu

    • „Aktualnie jest równo setka sekretarzy i podsekretarzy stanu. Ostatnio takie stanowisko otrzymała Andżelika Możdzanowska. Podobno jest to dla niej nagroda za „transfer” byłego posła PSL, Mieczysława Baki do PiS.
     Efekt walki PiS z biurokracją jest obecnie taki, że pod względem liczebności wiceministrów jesteśmy liderem w Europie. W samej Kancelarii Premiera jest 13 sekretarzy i podsekretarzy stanu. Za premierostwa Beaty Szydło było ich 11.
     Nowa władza pod tym względem coraz bardziej zbliża się do stanu, w którym można jej zaspiewać:
     „Hej prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz
     już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust”.

     Źródło: „Do Rzeczy”

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Panie Rolf , pan się nawet nie kwalifikuje aby pana traktować poważnie z należytą kulturą na którą zasługuje każdy na tym forum który ma własną ocenę zdarzeń. Co do ,,zakutej postkomunistycznej pały” – brawo panie Rolf Katalog obraźliwych słów i określeń niczym z rynsztoka rośnie a potomni będą mieli nie złą lekturę.

     Pan Rolf tak na koniec, bo naprawdę nie ma sensu się nakręcać i w ciągać w tą bezprzedmiotową dyskusję, chyba pan nie wierzy w to, że ktokolwiek na tym forum poważnie traktuje pańskie dyrdymały o zabarwieniu postkomunistycznym?
     P.S
     Przepraszam a z jakiej epoki pan się wywodzi,?

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Panie „obiektywny” inaczej! Pański „obiektywizm „polega na sianiu zakłamanej albo zmanipulowanej propagandy, na szkodę Polski. Z takimi się nie dyskutuje, bo nie ma o czym, lecz nazywa się ich po imieniu, w każdej epoce. Stoi Pan po stronie zdrajców sprzedawczyków i złodziei. W innych epokach za taką działalność na szkodę Polski stawało się przed plutonem egzekucyjnym. Dziś pozwala się taki kanaliom szczekać, jak psom na karawanę, co nie znaczy, że nie można jednemu czy drugiemu takiemu ujadającemu psu przywalić kijem, w tym wypadku werbalnym, bo przemocy fizycznej nie popieram.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 3. Panie Rolfie, to Pana argumenty są idiotyczne i nieprawdziwe! Jeżeli twierdzi Pan, że 10 lat temu pis nie mógł wdrożyć swoich reform, bo miał koalicjanta, to tak samo ktoś może tłumaczyć PO, lub PSL, że także mieli koalicjantów. Wymienione przeze mnie premie są symbolem rozrzutności i zawłaszczania publicznych pieniędzy z budżetu państwa. Zwiększenie wydatków na sejm, senat, kancelarię premiera i prezydenta w budżecie na ten rok sięgają ok 20%, a dla człowieka który potrzebuje paru tysięcy zł na leczenie nie ma. To skandal!

  Na tematy gospodarcze, to lepiej niech Pan się nie wypowiada! Nie ma Pan pojecia jak ciężko jest teraz prowadzić firmę w Polsce. Wprowadzone przez Morawieckiego nowe pośrednie podatki, są zabójstwem dla polskich małych i średnich firm…

  Proszę, niech Pan poda kilka przykładów odbudowywania gospodarki przez ten nieudolny rząd! Bo chyba nie chodzi Pamu o to, że jest boom gospodarczy na całym świecie i dzięki temu jest wzrost PKB w Polsce?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   DLATEGO I TYLKO DLATEGO, ŻE RZĄDY POSTKOMUNISTÓW PRZEZ 25 LAT ZAJMOWAŁY SIĘ WYŁĄCZNIE ROZKRADANIEM BUDŻETU I MAJĄTKU NARODOWEGO, A NIE DOBREM OBYWATELI, SŁUŻBA ZDROWIA JEST DZIŚ W KATASTROFALNYM STANIE.

   Wielce Szanowny Panie postkomunistyczny hejterze i obrońco uciśnionych przestępców z PO/PSL, sygnujący tu „Sławekpobo”! Przywalił Pan, jak łysy o beton, bowiem koalicja PiS z Giertychem i Lepperem była koalicją PiS z jej opozycją, natomiast koalicja PO z PSL jest koalicją tej samej bandy oszustów, złodziei i zdrajców. Już tylko to porównanie dyskwalifikuje Pana, jako kogoś normalnego, kto chce publicznie dyskutować na temat rządzenia Polską.

   Cały świat uznaje osiągnięcia gospodarcze rządu PiS, tylko Pan, Panie kłamco i trollu, twierdzi coś zupełnie odwrotnego, czyli łże Pan, aż się belki wyginają. Nauczył się Pan od Kownackiego, czy może od Brezdenia?

   Dalej pisze Pan, że rząd PiS rzekomo zawłaszcza publiczne pieniądze z budżetu, wskazując na zwiększone wydatki na funkcjonowanie państwa.

   Po pierwsze, bezczelnym i chamskim kłamstwem jest nazwanie tego zawłaszczaniem pieniędzy z budżetu, bowiem wydatki na funkcjonowanie państwa ustala Sejm podejmując uchwałę budżetową. Sejm to przedstawiciele Narodu wybrani w demokratycznych wyborach, czyli co? Naród sam siebie okrada?

   Po drugie, za rządów PO/PSL państwo było tylko teoretyczne, praktycznie nie istniało, to było tylko „h…, d… i kamieni kupa”, co przyznał jeden z ministrów rządów PO/PSL (taśmy prawdy), więc w ogóle nie potrzebowało pieniędzy na jego funkcjonowanie. Jasnym jest więc, że kiedy państwo zaczęło funkcjonować, tak jak tego życzyli sobie wyborcy, to wydatki te należało zwiększyć właściwie o 100%, a zwiększono, jak Pan sam wskazuje, tylko o 20%.

   Po trzecie, przypisane tu rządowi PiS przez Wielce Szanownego Pana postkomunistycznego hejtera „Sławkapobo” , zawłaszczanie publicznych pieniędzy z budżetu, miało miejsce za rządów PO/PSL, czyli postkomunistycznej mafii i to w skali niespotykanej dotąd w całej historii Polski, czyli na kilkaset miliardów złotych.

   Po czwarte, bezczelnym kłamstwem jest twierdzenie, że rząd PiS rzekomo utrudnia prowadzenie firmy w Polsce, bo jest dokładnie odwrotnie. Słyszał Pan kiedyś coś o konstytucji biznesu? Nie? Tak myślałem. Tu może się Pan dowiedzieć:

   https://www.biznes.gov.pl/przedsiebiorcy/biznes-w-polsce/prowadze-firme/ulatwienia-dla-firm-od-2017/konstytucja-biznesu

   I niech mnie Pan nie poucza, jak się prowadzi firmę w Polsce, bo od już prawie trzydziestu lat prowadzę kancelarię konsultingową obsługującą polskie firmy na niemieckim rynku i mam z nimi stałe kontakty. Posiadam zatem bieżące informacje z samego źródła i to z terenu całej Polski.

   Reasumując, niech Pan przestanie tu bruździć rządowi PiS, bo to jest zwykły sabotaż, szkodzący Polsce.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Kłamco? Trollu? Hejterze? Człowieku, czy ty jesteś normalny? A może ten twój brak kultury jest spowodowany tym, że byłeś niekochanym dzieckiem? Jeśli tak, to bardzo ci współczuję, ale nie pozwolę sobie, byś swoje frustracje wyładowywał na mnie! Masz chłopie problemy, to zgłoś się do specjalisty! Na pewno ci pomoże, w ostateczności zamknie cię w ośrodku odosobnienia!
    Chwalisz się, że jesteś człowiekiem wykształconym, z doswiadczeniem międzynarodowym, a zachowujesz się jak pospolity cham! Nie wiem, czy w Niemczech byłeś tak po chamsku traktowany i nie obchodzi mnie to! Jesteśmy w Polsce, więc zachowuj się jak na kulturalnego Polaka przystało, a nie na chama z pod budki z piwem!
    Rozmawiamy na forum o różnych sprawach, możemy się nie zgadzać z sobą, ale to wcale nie oznacza, by się wyzywać od najgorszych! Jeśli nie podobają się ci czyjeś opinie, to nie komentuj ich i basta!
    Z wyrazami szacunku
    Sławek

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Hipokryta jakich mało , podatki w DE płaci a tu cwaniakuje i drze gębę o wszystko , do tego prostak (patrz post ze zbiorem jego tekstów-obelg) i pseudo spec od wszystkiego – założył sobie stowarzyszenie o mylącej nazwie i opowiada wszystkim ze w imieniu mieszkańców się wypowiada -nikt się do niego nie przyznaje , zwykły teatrzyk jednego aktorzyny – i jeszcze ten cyrk z imieniem- już pomijam fakt bredzenia ciągle o tym samym wszędzie pod każdym tekstem : postkomunistyczna sitwa to ,tamto, sramto,owamto – w kółko to samo , opluwa wszystkich dookola, a ręka do góry kto widział go gdziekolwiek na żywo – tchórz z dostępem do Internetu nic więcej.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Rolf Michałowski

      Uwielbiam takie chamskie ataki na moją osobę, zamiast rzeczowych argumentów polemizujących z moimi. To utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że mam rację. Jednak niektóre z tych ataków, które ewidentnie naruszają moje dobra osobiste poprzez oczernianie mnie nieprawdziwymi twierdzeniami dotyczącymi mojej osoby, lub reprezentowanego przeze mnie Stanowicko-Marcinkowickiego Stowarzyszenia Mieszkańców, przesyłam do prokuratury z wnioskiem o ustalenie ich autorów.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 4. ……..Trzeba zdobyć bardzo dobre wykształcenie (dobre nie wystarczy), zdobyć doświadczenie zawodowe awansując w gospodarce do najwyższych stanowisk kierowniczych, albo do wysokich samodzielnych stanowisk specjalistycznych, być uczciwym, nie być karanym i brać udział w naborach-konkursach ogłaszanych przez urzędy. Przynajmniej takie kryteria trzeba spełnić dziś- (tu pan pojechał po bandzie! ) Za rządów PO/PSL wystarczały odpowiednie układy i haki na innych.

  Panie Rolf pełen szacun, takie kryteria pownnne obowiązywać w normalnym, demokratycznym kraju a tu suprise – w myśl ,, nowych kryteriów ,, nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera” . Nowoczesna w internecie opublikowała listę ekspertów ,można by rzec orłów – sokołów według tych kryteriów dostali wysokie stanowiska, Symbolicznym orłem w tej materia był technik farmacji odznaczony medalem za zasługi dla obronności kraju i zatrudniony . przez Antoniego M. na stanowisku Rzecznik MON gdzie na uroczystościach żołnierze witali go okrzykiem ,, czołem Panie Ministrze”, Antoni M. zatrudnił także kolejnego orła 20 letniego studenta jako doradce Edmunda Jannigera zdecydowała o tym „dotychczasowa praca jako praktykanta w biurze poselskim .
  Prezesem Orlenu został były wójt Pcimia i jest ok.?

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Szanowny Panie „ciekawski”, Pan wybaczy, ale publikacje .Nowoczesnej, GW, TVN itp. nie nadają się nawet do kosza, bo kosz się obrazi. To oczywiście nie znaczy, że w szeregach PiS nie mogą występować pojedyncze wypadki nepotyzmu. Zdarzają się, jednak nie są regułą, jak to miało miejsce w PO/PSL i nadal ma miejsce w Polsce powiatowej. Proszę pamiętać też o tym, że postkomuniści wprowadzili w szeregi PiS swoich prowokatorów.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Panie ynteligenty Rolfie – cyt. Trzeba zdobyć bardzo dobre wykształcenie (dobre nie wystarczy), zdobyć doświadczenie zawodowe awansując w gospodarce do najwyższych stanowisk kierowniczych, albo do wysokich samodzielnych stanowisk specjalistycznych, być uczciwym, nie być karanym i brać udział w naborach-konkursach ogłaszanych przez urzędy. Przynajmniej takie kryteria trzeba spełnić dziś.

  Toż się uśmiałem, nabory to oni biorą ale raczej pobory, sami sobie przyznają premię, ot i pańska uczciwość i logika, taka to logika jak i stowarzyszenie

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Rolf Michałowski twierdzi i pisze: … PROSZĘ PAMIĘTAĆ TEŻ O TYM, ŻE POSTKOMUNIŚCI WPROWADZILI W SZEREGI PIS SWOICH PROWOKATORÓW.
  Pytam więc Rolfie, czy jednym z takich postkomunistycznych prowokatorów w szeregach pis może być Antek Macierewicz? Antek blokował dostęp do niejawnych informacji dla generała Kraszewskiego. Prezydent Duda mówił o ubeckich metodach Antka, a Piątek napisał książkę, o powiazaniach świra Antka z Rosjanami… Chyba muszę się zgodzić z Tobą, że postkomuna wprowadziła w szeregi pis zdrajców.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Szanowny Panie Sławku Poborski, bo to przecież Pan publikuje swoje peowskie mądrości pod tym nickiem, tym razem Pan jednak grubo przesadził i dopuścił się Pan przestępstwa – publicznego znieważenia funkcjonariusza publicznego (art. 226 kodeksu karnego). Przestępstwo to jest ścigane z urzędu.

   A tak merytorycznie, to Antoni Macierewicz, jako minister, niczego nie blokował. To Służba Kontroli Wywiadu Wojskowego, czyli wieloosobowy organ konstytucyjny RP, wszczęła postępowanie w tej sprawie i wydała odpowiednią decyzję. W postępowaniu odwoławczym premier tę decyzję uchylił. Oba postępowania są niejawne, wiec wszelkie dyskusje na temat powodów wydania takiej decyzji, a potem jej uchylenia, są wróżeniem z fusów.

   Co do książki Piątka, to w kilku różnych gazetach pokazały się takie opinie:

   „Zdaniem autorów tekstów, książka Piątka „to klasyczny przykład grafomanii i hochsztaplerki, a także podręcznikowy przykład paszkwilstwa”. Autorzy wskazują także, że zmasowana kampania w zachodnich mediach, które bez żadnej refleksji przekazują „manipulacje i półprawdy zawarte w książce”, ma niewiele wspólnego z dziennikarstwem, za to sporo z celowymi działaniami wymierzonymi w wizerunek Polski.”

   To, co palnął Prezydent Duda gdzieś na ulicy, nie ma żadnego uzasadnienia, podobnie jak zawetowanie przez niego pierwszej wersji ustaw o KRS i SN. To młody, niedoświadczony jeszcze polityk, ulegający różnym wpływom.

   W najbliższych dniach będzie Pan mógł na stronie SMSM obejrzeć sobie zawiadomienie o swoim przestępstwie.

   To, co Pan robi, jest działaniem na szkodę Polski, najwyraźniej w interesie posowieckiej agentury. Poza zawiadomieniem o przestępstwie znieważenia funkcjonariusza, zawiadomię odpowiednie służby o Pańskiej działalności. Zajmą się Panem fachowcy, którzy stwierdzą, czy czasem nie jest Pan szpiegiem Moskwy, czy tylko bezdennie głupim narzędziem moskiewskiej agentury, nazywanym w publicystyce użytecznym idiotą.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Witam Szanowny Panie Rolfie Michałowski.
    Tak, to ja Slawomir Poborski piszę pod nickiem slawekpobo.
    Panie Rolfie, nie boję się Pana donosów. Już czekam z niecierpliwością na wezwanie prokuratury. Wierzę, że prokuratura pod rządami ministra Ziobry sprawnie i szybko zajmie się moją sprawą. Jestem także przekonany, że prokuratura ministra Ziobry podtrzyma Pana zarzuty i skieruje sprawę do sądu i mam nadzieję, że sąd który będzie rozpatrywał moją sprawę nie bedzie już niezależny, a będzie już sądem ministra Ziobry, a dzieki temu otrzymam wyrok satysfakcjonujący Pana, czyli najwyższy z najwyższych. Amen!

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     I znowu przemawia przez Pana obłuda i fałsz. Ta, Pański zdaniem „niezależna prokuratura” i te „niezależne sądy” tuszowały setki potężnych afer rządu PO/PSL i zapewniały bezkarność przestępcom we władzy, w prokuraturach i w sądach. Dopiero prokuratura „Ziobry” ujawniła to wszystko i są już pierwsze aresztowania. Prokuratura „Ziobry” jest zależna, ale wyłącznie od woli Narodu, reprezentowanego przez Sejm i rząd i znajduje się pod kontrolą Narodu.

     To samo dotyczy sądów, które, ciągnąć się za nami jeszcze z czasów PRL, były na usługach komunistów, a potem postkomunistów, sami siebie wybierając i sami siebie „kontrolując”.

     Pańskie insynuacje są zatem oparte na kłamstwie i fałszu.

     Nie zależy mi na tym, że karać Pana, czy innych hejterów służących postkomunie i obcym agenturom. Zależy mi na tym, żeby te zakłamane i zupełnie bezpodstawne ataki na aktualny rząd i na Polskę, ustały, żeby wrogowie Polski przestali szkalować dobre imię Polaków i Polski.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Panie Rolfie, dlaczego od razu Pan twierdzi, że przemawia przeze mnie fałsz i obłuda? Przecież piszę o nadziei. Mam nadzieję i głęboko w to wierzę, że pod rządami Ziobry zostanę sprawnie oskarżony i skazany. Pan pewnie także mocno w to wierzy, więc jednomyślnie zgadzamy się co do tego.
      Panie Rolfie, mam pytanie z innej beczki. Co Pan sądzi o kreatywnej księgowości? Czy firma ma prawo przenosić zyski, lub koszty np na inny miesiąc, by w ten sposób móc zapłacić niższe podatki? Czy rząd ma prawo prowadzić kreatywną księgowość budżetową, by np poprawić różnego rodzaju wskaźniki?

      Zgłoś naruszenie regulaminu

     • Rolf Michałowski

      To pytanie musi Pan skierować do największego polskiego specjalisty od kreatywnej księgowości i przestępstw księgowych na szczeblu rządowym (np. skok na OFE), czyli do Pana Jacka Rostowskiego. Jest on również znanym fachowcem od przepowiadania przyszłości finansowej („na program 500+ piniędzy nie ma i nie będzie…”).

      Jeśli zna Pan jakieś przykłady nieprawidłowości księgowych w rządzie PiS, to bardzo proszę o szczegóły, z podaniem wiarygodnego źródła.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

  • Rolf Michałowski

   Dziś w Sejmie odbyła się konferencja „Żołnierze Wyklęci – świadectwa” z udziałem weteranów m.in. ppłk. Weroniką Sebastianowicz, mjr. Stanisławem Kociełowiczem, płk. Janem Podhorskim, płk. Janem Górskim, a także sekretarzem stanu w MON Wojciechem Skurkiewiczem, byłym szefem MON Antonim Macierewiczem oraz senatorem Janem Żarynem.

   Podczas spotkania weterani podzielili się swoimi wspomnieniami z czasów okupacji.- Antoni Macierewicz to nasz wielki, duchowy przywódca – podkreślił mjr Boczkowski.

   A następnie w dowcipny sposób skomentował negatywne nastawienie prezydenta Andrzeja Dudy do tego polityka.
   – Jaki to jest wielki patriota ten Macierewicz? Chyba największy w Polsce, skoro żaden prezydent nie może z nim wytrzymać
   – stwierdził mjr Boczkowski.

   – Za rządu Olszewskiego też był ministrem i też go prezydent (Lech Wałęsa) usunął, bo (Macierewicz) odkrył, że był agentem sowieckim. Dziś nasuwa mi się podobna analogia. Nie jestem politykiem, nie wiem, co tam w trawie piszczy, ale to dzisiaj wygląda podobnie
   – dodał, wywołując rozbawienie wśród zebranych.

   http://niezalezna.pl/218522-zaskakujace-przemowienie-zolnierza-ak-pochwalil-macierewicza-a-dude-porownal-do-walesy

   Czy to coś Panu wyjaśnia, Panie Sławku?

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Misiewicza nie było? Byłej rzeczniczki, tej co w galopującym tempie Antoni awansował też nie? Antoni ma jeszcze kartę kredytową MON? Parę dni bez wykładów w USA poleci mu po kieszeni. Trzeba będzie jak Gowinowi słoik założyć na wsparcie, aby chłopakom od pierwszego do pierwszego starczyło. Zapomniałem. Przecież najlepsza tv republika eksperta zaprosiła, aby wygłosił nową teorię smoleńską.

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     A kiedy komuna upadła? Bo jakoś nie zauważyłem. Zauważyłem tylko, że przy „okrągłym stole”, zresztą zbudowanym z samych kantów, komuna zamieniła się w postkomunę, uwłaszczyła się na majątku narodowym i dopiero od dwóch lat Naród zaczął odrywać ich od władzy.

     Osobiście nie dysponuję dowodami na agenturalność prezydentów RP po roku 1989, więc nie będę się na ten temat wypowiadał. Wiem jednak, że w IPN istnieją dowody na agenturalność niejakiego „Bolka”, który chyba był prezydentem. Był też taki jeden, którego różne koła nazywają komoruskim, więc coś w tym chyba musi być, bo nie ma dymu bez ognia.

     Dzisiejszy prezydent RP, o czym już pisałem, jest młodym i niedoświadczonym politykiem i dlatego ulega pewnym wpływom. Przykład? Przecież solennie zapewniał w kampanii wyborczej, że pomoże „frankowiczom” i odda im to, co im banki podstępnie ukradły i nawet rozpoczął pracę nad projektem odpowiedniej ustawy. I co? No właśnie, czyim wpływom uległ?

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Ale ktoś musiałby zapłacić i tak, jakby mieli frankowiczom pomagać. Z punktu widzenia interesu państwa nie byłoby to korzystne. Bardzo dobra decyzja, że jednak do tego nie doszło.

      Zgłoś naruszenie regulaminu

 7. zniesmaczony

  Codziennie jakiś HICIOR medialny – dobra zmian ma się dobrze , ale tylko dla siebie , najpierw pani premier dostał od siebie premie 65 tysiaków , potem najbiedniejszy minister c nie był w stanie wyżyć w poprzednim rządzie za 17000 zl. miesięcznie i nie starczyło mu do pierwszego a dzisiaj kolejny hicior za rządów byłego już i na szczęście ministra Antoniego M. w ciągu 1,5 roku jego rządów wydano na karty służbowe 15 000 000zl. brawo!

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   To są wszystko „fake newsy”. Albo zmanipulowane, albo tyko część prawdy, albo w ogóle fałszywe informacje. Jeśli podajesz takie informacje, to bądź uprzejmy ZAWSZE podawać ich źródło, tak żeby każdy mógł sobie sprawdzić, na ile taka informacja jest wiarygodna. I nie sprowadzaj całej „dobrej zmiany”, czyli szerokiej działalności rządu na bardzo wielu frontach, do li tylko jakiejś nagrody, czy jakiej pozycji wyrwanej z budżetu i to bez żadnego opisu, bo to jest obrzydliwy hejt. A smak to straciłeś pewnie po lekturze GW albo po oglądaniu TVN. Ja po kontakcie z tymi mediami dostaję torsji, ale muszę od czasu do czasu tam zajrzeć, żeby wiedzieć, co knuje wróg Polski i Polaków.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • zniesnmaczony

    Panie Rolf , w 2014 roku prezes Kaczyński zapowiedział , że trzeba zlikwidować karty płatnicze dla urzędników ministerialnych- a tu proszę doją ile się da!.
    Oczywiście dla pana każda wpada dobrej zmiany to fake news, to obrzydliwy hejt , wszędzie pan się dopatruje manipulacji , GW czy TVN to według pana niewiarygodne źródła- pańskie prawo ,a cała Polska huczy . Rządową TV staram się nie oglądać od 2 lat , bo jest stronnicza i nie wiarygodna , ale od czasu do czasu zerknę na publicystykę i to mój błąd bo ciśnienie sięga zenitu, TV katolicką nie oglądam bo jak widzę dziennikarzy w sutannie politykujących na ekranie to nie tylko tracę smak ale atakuje mnie obstrukcja.
    Wracając do meritum sprawy ; były szef MON na pytania dziennikarzy o 15 baniek wydane z kart płatniczych odpowiada ,,nie macie wstydu” – no comments

    Zgłoś naruszenie regulaminu

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     To są legalne dotacje na budowę potężnej ciepłowni geotermalnej, która będzie dostarczać ciepło z ziemi, za darmo i bez żadnych spalin. Inwestycja ta ma również dofinansowanie unijne.

     Geotermia w Toruniu miała być dofinansowana przez państwo już 10 lat temu, jednak w 2008r. ówczesny rząd (PO/PSL) cofnął dotację, bo się okazało, że postkomunistom nie da się z tej kasy nic wyprowadzić – po prostu o. Rydzyk nie pozwolił na korupcję. Bezpodstawne i bezprawne wstrzymanie tej inwestycji naraziło inwestorów prywatnych na olbrzymie straty i dlatego w zeszłym roku NFOŚiGW musiał wypłacić za to Fundacji „Lux Veritatis” ponad 26 mln zł odszkodowania.

     Na początku września NFOŚiGW podpisał umowy na poszukiwania wód geotermalnych w kilku gminach w Polsce. Otwory geotermalne mają powstać w Sochaczewie, Sieradzu, w Lądku Zdrój, Szaflarach i w gminie Koło. Wartość inwestycji to ok. 110 mln zł, z czego 107 mln zł pochodzi z NFOŚiGW.

     http://energetyka.wnp.pl/geotermia-podhalanska-i-geotermia-torun-z-dotacjami-z-nfosigw,310144_1_0_0.html

     I co? Dlaczego ten załgany postkomunistyczny troll „Anonim” nic o tym nie pisze? Ano dlatego, że jego zadaniem jest tylko szkalowanie o. Rydzyka, a nie rzetelna informacja. W tum celu posługuje się manipulacją i hejtem. Ten „Anonim” jest nikim innym, jak sługusem postkomunistyczne mafii, a ta z kolei służy obcym agenturom.

     Nazwanie miesięcznicy tragedii smoleńskiej, prywatną imprezą PiS, jest już wyjątkowym chamstwem. To jest z kolei retoryka, ale także czyny karalne, ferowane przez ugrupowanie UBewaleli, czyli najgorszej hołoty w Polsce, finansowanej bezpośrednio przez Rosję.

     Nie zakrzyczycie prawdy o zbrodni smoleńskiej. W kwietniu zostanie ogłoszony oficjalny raport państwowej komisji, z udziałem wielu specjalistycznych instytutów naukowych z całego świata, o dokładnym przebiegu i przyczynach tej katastrofy. Koniec będzie z fałszerstwami i kłamstwami postkomunistycznej komisji PO/PSL, będącymi wierną kopią fałszerstw i kłamstw sowietów. Tak było ze zbrodnią katyńską i tak będzie ze zbrodnią smoleńską. Tyle, że mordercy i ich pomagierzy spod Smoleńska jeszcze żyją, więc państwo polskie dobierze się im do skóry.

     Zgłoś naruszenie regulaminu

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Rolf Michałowski

  Nie mam o nim własnego zdania, bo nie jestem historykiem. Polecam jednak lekturę tej publikacji, która wydaje mi się bardzo wiarygodna:

  http://niezalezna.pl/94431-komu-zalezy-na-oczernianiu-kpt-romualda-rajsa-burego

  Proszę nie podawać mi źródeł z facebooka, bo to jest tylko plotkarski portal, bez żadnych wartości faktograficznych i nawet nie mogę wejść na te linki, bo mnie na tym portalu nie ma i nigdy nie będzie.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Artykuł Niezależnej który rolfik podałeś, jest bardzo nierzetelny. Tak samo rzetelny jak redaktor Jerzy Kamiński. Myślałem, że jednak prezentujesz wyższy poziom wiarygodności i prawdy. Ale masz rację, co do fb gdzie większość artykułów nie podaje źródeł i przypisów. I taki niestety artykuł nierzetelny podałeś w linku, gdzie autor podając tezy, nie podaje żadnych źródeł. Obecnie i ci popierających PIS i te portale popierające opozycję podają fejkowe wypowiedzi rzekome, które oczywiście są nieprawdziwe, ale idą w świat.
   Dziś już nie wiadomo co czytać, by mieć pewność że to prawda. Zarówno gazeta wyborcza i gazetka Lisa są nierzetelne i przesadzają, wielu sprawach, ale i prawicowe media nie są lepsze. Nie ma dziś gazety, portalu obiektywnego, tylko są albo ukierunkowane za PIS lub przeciw.

   Ale mógłbyś podać rzetelniejsze artykuły o Żołnierzach Wyklętych rolfik, albo po prostu nie zabieraj głosu w tej sprawie, skoro nie masz wiedzy.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Artykuł Niezależnej który rolfik podałeś, jest bardzo nierzetelny. Myślałem, że jednak prezentujesz wyższy poziom wiarygodności i prawdy. Ale masz rację, co do fb gdzie większość artykułów nie podaje źródeł i przypisów. I taki niestety artykuł nierzetelny podałeś w linku, gdzie autor podając tezy, nie podaje żadnych źródeł. Obecnie i ci popierających PIS i te portale popierające opozycję podają fejkowe wypowiedzi rzekome, które oczywiście są nieprawdziwe, ale idą w świat.
   Dziś już nie wiadomo co czytać, by mieć pewność że to prawda. Zarówno gazeta wyborcza i gazetka Lisa są nierzetelne i przesadzają, wielu sprawach, ale i prawicowe media nie są lepsze. Nie ma dziś gazety, portalu obiektywnego, tylko są albo ukierunkowane za PIS lub przeciw.

   Ale mógłbyś podać rzetelniejsze artykuły o Żołnierzach Wyklętych rolfik, albo po prostu nie zabieraj głosu w tej sprawie, skoro nie masz wiedzy.

   Zgłoś naruszenie regulaminu

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.