reklama

Koniec lipowej alei

To zdjęcie zrobiliśmy kilka dni temu. Niektórzy myśleli wtedy, że skoro drzewa są właśnie ogławiane, oznacza, że ich nie zetną. Nic bardziej mylnego. Cała historyczna lipowa aleja w Ścinawie Polskiej zniknęła…

O tej sprawie pisaliśmy kilka razy na łamach „Powiatowej” https://gazeta-olawa.pl/informacje/62555-jednak-zetna-wszystkie-lipy/

https://gazeta-olawa.pl/news/51763-zetna-te-lipy/

Temat poruszamy również w najnowszym wydaniu: http://eprasa.pl/news/gazeta-powiatowa-wiadomo%C5%9Bci-o%C5%82awskie/2018-02-08

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (35)

 1. Pan burmistrz ma tendencje do wycinki…. Niewiem w jakim celu i co te drzewa przeszkadzaly. W Olawie tez drzew mnostwo powycinal. Jedno jest pewne- ze napewno przy kolejnych wyborach na obecnego burmistrza nie zaglosuje ani moi znajomi,poniewz nie podoba mi sie co ten Pan robi

  Komentarz
  • Kojarzysz różnicę między gminą wiejską Oława a gminą miasto Oława? W pierwszej jest wójt w drugiej burmistrz. Pytanie: Ścinawa, to która gmina?

   Komentarz
  • I z czego sie cieszyć teraz będziesz wąchać własny pot a nie pachnące lipy a ptaki będą omijać szerokim łukiem a wszystko dlatego ze się co niektórym liści nie chciało sprzatac

   Komentarz
 2. Teraz Oławska dzielnica – Odmłodnieje bo to już XXI wiek.
  Bryczkami się już nie powozi……… Pozdrawiam

  Komentarz
 3. Drzewa zarówno w samej Oławie, jak i w gminie Oława wycinają na potęgę. A potem się dziwią ,że powietrze mamy jedno z najbardziej zanieczyszczonych w kraju, a czasem nawet i na świecie.
  Statystycznie na 10 ściętych drzew w gminie zasadzą 1 drzewko. Taką tendencję obserwuję przez ostatnich 5 lat.
  Wokół coraz więcej bruku i betonu

  Komentarz
 4. zenek bez spodenek

  Bede miał czym palic w piecu.Potnie sie, porabie i bedzie siwy dym z komina lecial.Jak z krematorium.Wskazniki pylu wzrosna.

  Komentarz
   • Czytasz jeszcze te wypociny na stronach Rolfa? A tak nawiasem mówiąc mam nadzieję, że tym programem objęci będą wszyscy w rządzie PIS na czele z Kaczyńskim, Ziobro, Błaszczakiem, Brudzińskim i Maciarewiczem. A dołaczy do więziennej michy reszta towarzyszy – caryca, melex itd itp

    Komentarz
    • Rolf Michałowski

     No to szybko stawiaj ich szybko przed sądami, póki są jeszcze zdominowane przez „zupełnie nadzwyczajną kastę ludzi”, czyli sędziów, którzy za komuny skazywali na więzienie działaczy i sympatyków „Solidarności” za rozprowadzenie ulotek przez i ich resortowe dzieci, które za postkomuny dbały o bezkarność władzy PO/PSL i współpracujących z tą władzą różnych mafii, jak reprywatyzacyjna, Amber Gold, hazardowa, paliwowa, VAT-owska i wiele innych.

     Spiesz się, bo jak się już wymieni tych skorumpowanych „niezależnych i niezawisłych” sędziów na zależnych i zawisłych od Narodu, czyli uczciwych i kontrolowanych przez Naród, to w więzieniach będą lądować przestępcy a nie ci, którzy przestępców ścigają.

     Uchyl jeszcze rąbka tajemnicy, za co chcesz wsadzać do więzienia ludzi, których wymieniłeś, czyli patriotów dbających o polskie państwo, o Polski Naród, o przestrzeganie prawa i o rozbijanie postkomunistycznej mafii rozkradającej polskie państwo i okradających Polski Naród.

     „Zlikwidujemy CBA i zlikwidujemy IPN” – wrzeszczał niedawno oberpostkomuch Schetynescu. Należysz do jego drużyny? To pakuj już szczoteczkę do zębów.

     Komentarz
     • Erich Trabant

      No i pozdrów Stasia Piotrowicza, ma doświadczenie, pomoże. A regulaminy ściągnij z Białorusi.

     • Ty człowieku nawet własne imię zatraciłeś, a wypisujesz o innych schetynescu? Nie mówiąc o wcześniejszych twoich wywodach z d.. wziętych. Rzeczywiście. Poziom doctora causa, bo honoris wraz z pomocą przy „pracy” się ulotnił.

     • Dlaczego nie prowadzisz dzialalnosci w Polsce? Przypadek czy hipokryzja?

     • Rolfik, jak myslisz ze uda ci sie zaglaskac, zachwalic PIS na smierc, to sie grubo mylisz .

   • Opinię wydaje naczelnik wydziału ochrony środowiska Piotr Łuciw, radny platformy obywatelskiej, który pracuje w starostwie, więc nie mów hop, zanim wszystko zwalisz na jedną opcję.

    Komentarz
    • Ale dowód – powalający, że Brezdeń niepokalany. Ty głuchy jesteś, a nie tajniak. Pis i Szyszko przypomnij , ile drzew zniknęło poszło na opał – 1 milion czy dwa?. To „sukces” pis bez dyskusji.

     Komentarz
     • Pojeździj i zobacz, ile lasów sprywatyzowała Platforma, a jednak to prawda, też dziwiłem się. Nie bronie PIS, i Platforma i PIS są siebie warci. Obecne afery Platformy i oddawanie kontraktów Kulczykowi powinno całkowicie pogrążyć tę skorumpowaną partię. Niech rozliczą Platformę do końca, w końcu za coś te CBA chce Schetyna zlikwidować już wiemy za co.
      A potem
      A potem przyjdą następni i muszą rozliczyć PIS.

 5. Kownacki chciał — Brezdeń (starosta) wykonał. Pis nie lubi drzew i przyrody. Lex szyszko działa. Niech żyje władza robotniczo-chłopska, proletariusze wszystkich gmin, łączcie się!!!! Kiedy ta komuna się wreszcie skończy?

  Komentarz
  • Kownacki, czyli ten główny co chciał to PiS? Pogięło cię? PiS to komuna? Basieńko, kto cię teraz wyprostuje? Wytłumacz nam jeszcze (jak cię już wyprostują), co Brezdeń (starosta) ma z tym wspólnego.

   Komentarz
 6. Przy drodze 94 od Gać do Jankowic (gmina Oława) stoją zjedzone przez jemiołę, spróchniałe drzewa. I zajmują się nimi tylko wichury, które coraz częściej nawiedzają nasze strony. A pieniądze na wycinkę zdrowych lip w Scinawie polskiej się znalazły. Widać właściciele posesji przy których one rosły, dotarli do kogo trzeba i teraz nie będą musieli jesienią uprzątać liści z chodnika. Jak, niektórzy lepszego sortu z Broniewskiego w Oławie.

  Komentarz
 7. Ola, chłopie, jak chcesz odpisywać to się przygotuj i zbadaj sprawę (chociaż piszesz, że jest was więcej) . Ustal kogo pogięło i kto ma rację, jeśli chcesz tak pis- ać to najpierw umyj swoją klawiaturę i ogólnie się powycieraj. A co ma z tym starosta – ano wszystko, to jego droga, jego lipy i jego służby wycinały, pieniądze na to pod zarządem czyim ? . No i powtórz pytanie co ma starosta z tym wspólnego. No i co za pytanie czy pis to komuna ? – to chyba oczywiste, to widać w: myśli uczynku i zaniedbaniu. Wyguglaj sobie co to jest dyktatura proletariatu. No i pozdrów Staszka Pio… coś tam. Niezwykła postać, a jaka aktywna!!!!

  Komentarz
  • Decyzję o wycince podjął wójt a nie starosta, na prośbę mieszkańców, którym nie chciało się sprzątać liści. I nie mów do mnie – chłopie – bo mnie obrażasz. Chłop to wójt. Widać, że ciągle jeszcze jesteś mocno pogięta, bredzisz o jakimś Staszku Pio o dyktaturze proletariatu… nie obudziłaś się jeszcze z peerelowskiego snu, czy co ci jest?

   Komentarz
   • Manipulujesz i dezinformujesz. Wójt mógł sobie kombinować z mieszkańcami. Drzewa lipy – są powiatowe i gdyby pis chciał je obronić – to nikt by ich nie wyciął. Właściciel decyduje o swoim. Starosta miał opinie negatywne, mógł odmówić (ale wójtowi się nie odmawia) A co do snu – to niestety nie sen PRL wrócił w państwie pisu, całe społeczeństwo wyjdzie z tego mocno brutalnie doświadczone i poobijane.
    Widzę, że jednak wiadomo o co chodzi – no więc pozdrów Staszka Pio…. w stolicy symbol zmian i „demokracji”.

    Komentarz
 8. Ewa .
  Na Młyńskiej też zapadła decyzja o ścince dwóch drzew przyległych do budynku Wspólnoty Mieszkaniowej BLD.
  ….. , te drzewa nie były chore , ale jak widzę to ludziom od*****.

  Komentarz
  • Ciekawe czym je zastąpią, pewnie karłowatymi namiastkami drzew jak te na Młyńskiej! To jeden wielki skandal, ciekawe jaki niedouk robi te „ekspertyzy” i stwierdza , że drzewa są takie ” chore że zagrażają ludziom „?
   Taki wytrych pozwala na wycinkę drzew , które jeszcze długo mogły żyć.

   Komentarz
  • Po ścięciu ogromnego kasztana okazało się , że w środku był trochę pusty ale wokół miał zdrowy konar i mógł jeszcze żyć. Z boku wycięto klona , ten był pusty bardziej ale ktoś próbował go ratować i zalał w środku betonem – można , panowie mordercy drzew? Nawet Rosjanie byli bardziej kumaci od tych ignorantów z Urzędu Miasta .

   Komentarz
 9. Ola napisała:

  ,, Decyzję o wycince podjął wójt a nie starosta, na prośbę mieszkańców, którym nie chciało się sprzątać liści. ”
  —————

  Ciekawe jak to bylo na Młyńskiej? 🙂
  Kto kogo prosił o przysługę ?
  …..

  Komentarz
 10. Jan Feliks Szyszko

  Pozwolenie na wycinkę połowy drzew w Polsce wydałem JA! będąc jeszcze ministrem nadanym przez PIS.
  Tak, to ja stoję za ustawą (zwana niekiedy lex Szyszko) pozwalającą dewastować drzewostan.

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.