Tam gdzie zaczyna się polityka, kończy się empatia

Tak twierdzi Andrzej Łukawski (na fot.) Napisał list otwarty do burmistrza i Rady Miejskiej w Oławie. Trzy lata temu zostaliście Państwo wybrani jako Radni, a Pan Panie Burmistrzu jako”głowa” naszego pięknego miasta. Oławianie (w tym także i ja) uwierzyli, powierzając Wam władzę,że będziecie kierować się przede wszystkim dobrem mieszkańców, nikogo nie wykluczając. W liście tym występuję nie we własnej sprawie ale w sprawie ludzi potrzebujących natychmiastowej pomocy. List w całości publikujemy TUTAJ i w papierowym wydaniu „Powiatowej”

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (59)

   • ADI, kiedy przechodziliśmy na „ty”, bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć…?
    A odpowiadając na Pana/i pytanie: niby gdzie mam pójść? Po co? Skoro widuję ich codziennie pod marketami, pijących mocne piwa i palących papierosy. Okrutnie śmierdzą! I pomyśleć, ze dotykają klamek, koszy zakupowych, pieniędzy…Fuj!
    Rozumiem: pomagać biednym, ale nie menelom! Biednych nie stać na alkohol i papierosy…

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. Niech Burmistrz wywiąże się ze swoich obowiązków a podstawowych zadań gminy i zorganizuje ogrzewalnie, gdzie ci bezdomni będą mogli się przespać i umyć, będzie to – mimo wszystko – z korzyścią dla wszystkich oławian. Problem bezdomnych psów i kotów ponoć w Oławie został rozwiązany, pora na rozwiązanie problemu bezdomnych ludzi…

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. To nagłe zainteresowanie bezdomnymi jest dość podejrzane. Po ostatnich wypowiedziach mentora i zbawiciela 80% narodu (mowa o Rydzyku) na temat posiadanych samochodów, które rzekomo dostał od bezdomnego Stanisława, nagle dość dziwnie wzrosła chęć pomagania właśnie takim. Może nawet tu w Oławie koczuje gdzieś jakiś Stanisław, który wygrał w totka i brzydząc się bogactwem bieduje pod mostem, a za podanie kromki chleba odda wszystkie swe bogactwa… Tylko pamiętajmy jak Stanisław skończył…

  Andrzeju, masz spory dom, więc może przygarniesz dziadostwo do siebie i uwolnisz nas od kłopotu, bo pisanie listów nie wiele pomoże. A może jakiś mercedes Ci skapnie 😉

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jeśli chce się być „anty”, to nie wystarczy durna krytyka i to bez żadnych dowodów. Trzeba też zaproponować swoje alternatywne do krytykowanych rozwiązania, ale ciebie na to nie stać. Ty potrafisz tylko opluwać innych, którzy robią coś dla kraju. A najgorsze jest to, że ziejesz nienawiścią do wiary i jej wartości, a także do ludzi, którzy pracują społecznie dla innych.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Jeśli chce się być „anty”, to nie wystarczy prymitywna krytyka i to bez żadnych dowodów. Trzeba też zaproponować swoje alternatywne do krytykowanych rozwiązania, ale ciebie na to nie stać. Ty potrafisz tylko opluwać innych, którzy robią coś dla kraju. A najgorsze jest to, że ziejesz nienawiścią do wiary i jej wartości, a także do ludzi, którzy pracują społecznie dla innych.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Banda nierobów, darmozjadów i leni śmierdzących. Jedyne co potrafią to wyciągać rękę i mówić „daj”. Jest wiele instytucji pomagających takim jak oni, wyciągających żuli z życiowej opresji, ale problem polega na tym, że ci „biedni bezdomni” nie chcą pomocy, oni chcą aby im dać piątaka na wino i fajki oraz święty spokój w ich egzystencjalnym gniciu. Jak śpiewał Kazik: Polacy nie chcą pracy, Polacy chcą pieniędzy… Owszem są wśród nich osoby wyraźnie nieporadne życiowo, chore na alkoholizm itp, ale nie ma takiego dołu z którego nie da się wyjść, tylko trzeba chcieć. Zero współczucia dla darmozjadów, a ulic nie ma kto zamiatać…

   Nigdy nie twierdziłem, że nie należy im pomagać. Owszem, trzeba, ale na zasadzie podania im wędki, a nie ryby, bo jak już wcześniej wspomniałem oni potrafią tylko rękę wyciągać… Wiele przykładów pokazuje, że taki styl życia im pasuje, bo w normalnym świecie obowiązują zasady: trzeba regularnie wstawać, punktualnie do pracy przyjść – na trzeźwo i wiele innych. A tak na pekaesie pośmierdzi, winko walnie, na ławce się wyśpi, w śmietniku coś do jedzenia znajdzie i luz… Pomagać trzeba, ale nie na siłę, chce to weźmie wędkę i od dna się odbije w przeciwnym razie pójdzie na… wino. Tyle w temacie.

   A poza tym, gdzie jest napisane, że to właśnie w Oławie musi być noclegownia i centrum pomocy, czy to jest obowiązek związany z posiadaniem praw miejskich? Bezdomni to „obywatele Świata”, niech idą gdzieś indziej szukać pomocy, a nie nas niepokoją swym losem… Analogicznie: kraje UE przyjmują uchodźców, a Polska odmawia… Taki przykład daje nam centralna władza, słowem PIS – więc jak, Kaczyński i reszta może się wymigać, a Oława nie…?

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • A gdzie jest napisane, że atakuję kościół? Ja piszę o bezdomnych… A kościół to swoją drogą, ale jeszcze nie w tym temacie 😉

     Ach wiem, uderz w stół, a nożyce się odezwą… No tak, słowa o kościele nie było, a „on” już węszy związek. Coś więc musi być na rzeczy 😉

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Biedny, niesłusznie oskarżany Antykler, nigdy, przenigdy nie atakował Kościoła, nawet nick ma taki niewinny, koncyliacyjny, a „on” posądza Antyklera o takie niecne rzeczy.

     • Rolf Michałowski

      Masz w głowie tylko mamonę, mamonę i jeszcze raz mamonę. Na tym świecie liczą się również inne wartości, a wiele z nich jest znacznie ważniejszych od mamony. Jednak, jeśli ktoś jest opętany przez ZŁO, i ma umysł przestępcy, to mamona tak mu przesłania oczy, że poza nią nie widzi nic.

   • Rolf Michałowski

    Ten Antykler, jak ten górol ze starego peerelowskiego kawału, wymieszał gó..no z gliną, ale ORMO-wiec mu nie wyszedł, bo za mało mioł gó..na.

    Tylko taki antychrześcijański ignorant może wymieszać bezdomnych w normalnym demokratycznym kraju z gigantyczną, umyślnie sterowaną imigracją tzw. uchodźców, mającą na celu zniszczenie zachodniej kultury, a przede wszystkim chrześcijaństwa.

    Tylko taki postkomunistyczny matoł może naszym bezdomnych przypisywać terroryzm i mordowanie chrześcijan.

    Nawet nasz „Podejrzany” z tym się nie zgadza.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Ci, którzy wtedy mordowali pod szyldem Kościoła nie byli chrześcijanami tylko zwykłymi przestępcami podszywającymi się pod chrześcijaństwo. Tak samo dzisiaj zwykli przestępcy podszywają się pod wielkie w końcu partie polityczne jak PO, SLD czy PSL. Chrześcijanie nie mają zapisane w Biblii, że mają mordować niewiernych a muzułmanie mają to zapisane w Koranie.

  • Rolf Michałowski

   Niestety korupcja, niegospodarność, kolesiostwo i publiczne kłamstwa nie mają żadnego poparcia w społeczeństwie. Poparcia PO udzielają tylko ci, którzy są w tych procederach umoczeni i maja z nich korzyści, na koszt wszystkich innych, rozumie się.

   PO wygrywała wybory tylko dzięki fałszerstwom wyborczym, które już zostały ukrócone, a będą wyeliminowane całkowicie. Jest w obrocie prawnym cała masa prawomocnych wyroków sądowych o stwierdzonych fałszerstwach wyborczych, które jednak, zdaniem sędziów z „zupełnie nadzwyczajnej kasty ludzi”, nie miały decydującego wpływu na wynik wyborów. Są też oficjalne statystyki mówiące o olbrzymiej ilości głosów nieważnych, bo były na nich krzyżyki i przy PiS i przy PO, czy PSL.

   Ogólnopolskie sondaże potwierdzają 3-krotnie większe poparcie społeczeństwa dla PiS od poparcia dla PO. Oławski PiS takich wyników nie osiągnie, bo jest skumany z PO i innymi postkomunistami w lokalnej sitwie samorządowej. Mimo tego PO nie ma żadnych szans na wygranie najbliższych wyborów w oławskich samorządach, bo jest skompromitowana do szpiku kości. Oławski PiS też wygrać nie może, bo nie ma żadnych osiągnięć, wręcz przeciwnie, skandaliczne działania szefa oławskiego PiS Zdzisława Brezdenia, albo skandaliczny brak działań, gdzie są bezwzględnie konieczne, kompromitują lokalny PiS wobec Wyborców.

   Wobec takiego pata potrzebne będą w wyborach zupełnie nowe twarze, kandydujące z zupełnie nowych komitetów wyborczych, jak np. Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

   Te wybory muszą rozwalić sitwy, które rozpanoszyły się w oławskich samorządach w poprzek przez wszystkie lokalne partie polityczne. Inaczej zostanie wszystko tak jak było, a tego przecież nie chcemy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Głosujący świadomie

   Rolf nadaje się do psychiatry to nie ulega wątpliwości jednak i tak zagłosuję na pis gdyż nie chcę żyć w państwie platformy jak Warszawie czyści kamienice i oddaje swoim. To nie jest wina pis że taki chory przypadek ich popiera.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.