Miasto szuka wykonawcy na parking przy dworcu

Przetarg na roboty budowlane przy ul. Różanej – ogłoszony. Powstanie parking przesiadkowy z infrastrukturą, co znacznie ułatwi życie dojeżdżającym pociągami do pracy i szkoły

Procedury związane z budową parkingu „Park & Ride” (parkuj i jedź) w okolicy dworca kolejowego znacznie przyspieszyły. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy. Pozyskano także 2 mln zł dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

– Inwestycję w całości wykonujemy nie na swoim terenie, tylko PKP – mówił na niedawnej konferencji prasowej burmistrz Tomasz Frischmann. – Udało się uzyskać od PKP dzierżawę za symboliczną złotówkę. Mamy w budżecie zarezerwowane pieniądze na tę inwestycję.

Parking będzie miał około 4200 m kw. (108 miejsc parkingowych, w tym 3 dla niepełnosprawnych oraz 130 stanowisk dla rowerów). W projekcie są także: chodnik ze ścieżką rowerową w kierunku dworca PKP, wiaty dla pasażerów, stojaki rowerowe. Teren ma być oświetlony i monitorowany.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

reklama

Komentarzy (12)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.