reklama

Samorządy dopłacą do dodatkowych pociągów

Oława. Poprawi się połączenie kolejowe na trasie Oława – Wrocław. Będzie więcej kursów. Oławski samorząd pokryje część kosztów

– Od marca toczyły się rozmowy w tym zakresie – mówił burmistrz Tomasz Frischmann na konferencji prasowej 28 listopada. – Uczestniczyły w nich także inne gminy na trasie – Siechnice i gmina Oława. Wszystkie trzy samorządy wyraziły wolę, bo gdybyśmy samo chcieli dofinansowywać kursy, to albo by tego nie było, ale byłoby w ograniczonym zakresie. Mówimy o dwóch parach pociągów – tam i z powrotem.

Dofinansowane połączenia Przewozów Regionalnych: Wrocław – Oława – odjazd 14.17, Oława – Wrocław 8.09, Wrocław – Oława 17.17, i Oława – Wrocław 4.48.

Organizatorem i stroną finansującą kolejowe regionalne przewozy kolejowe Urząd Marszałkowski. W przypadku połączeń wykraczających poza obszar województwa rozkład jazdy jest uzgadniany z sąsiednim samorządem. Radni Rady Miejskiej mają podjąć uchwałę w sprawie dofinansowania na najbliższej sesji. Kwota dofinansowania na 2018 rok wynosi 41.206 zł.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (22)

  • Nie każdy należy do rodziny BBS, żeby mieć ciepłą posadkę w ratuszu i zaczynać pracę o 8 a kończyć o 16.

   Komentarz
 1. Dofinansowanie kursów ale w godzinach , w których nie da się się wejść do pociągu czyli od 6- 8 oraz 16- 18.
  te proponowane są chyba tylko dla propagandy przedwyborczej.
  Włodarzom i radnym proponuję wsiąść do pociągu z Oławy do Wrocławia w godz porannych 6-8 . Zapewniam ,że jeden raz wystarczy aby przejrzeć na oczy.

  Komentarz
  • A czy pociąg o 8:09 nie odciąży tego o 7:38? Wiesz ilu uczniów i studentów jeździ o 7:38 tylko dlatego, że inaczej nie można się dostać do szkoły na 9?
   A czy pociąg o 17:17 nie jest między 16 a 18? Czy uruchomienie tego pociągu nie odciąży innych połączeń?
   Zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów pozwoli zapewnić dogodniejsze godziny dojazdu oraz zmniejszyć zapełnienie w już jeżdżących pociągach.

   Komentarz
   • Ilu uczniów ma na 9? A co do tego o 17:17 to gdzie się kończy lekcje czy pracę o 17? Zazwyczaj się kończy około 15,16 lub o 18. Pieniądze wyrzucone w błoto. To trzeba zwiększyć składy w tych przed 7, czyli tych, które są najbardziej obładowane.

    Komentarz
     • Dojeżdżam codziennie, nawet mnie uchwycono na tym nagraniu co jeden z mieszkańców opublikował na facebooku urzędu miasta. Dojeżdżam do pracy, a wcześniej dojeżdżałem na studia. Zajęcia na 9 to był jakiś margines, tak samo nikt z moich znajomych nie pracuje na 9. Jak skończysz podstawówkę to wtedy się udzielaj jak dorośli dyskutują.

 2. Szkoda tylko że niebędzie pociągu o 4.20 to optymalny czas dlatych co jadą do pracy . 4 :48 to troszkę zbyt późno biorąc pod uwagę częste opóźnienia pociągów.
  ?

  Komentarz
 3. dojeżdżający

  Ale wymyślili ! Nic się nie zmieni – kto ustalał te dopłaty do pociągów w tych godzinach???!!! Wyrzucanie naszych pieniędzy !!!

  Komentarz
  • Akurat godziny są bardzo dobre, wcześniej brakowało dobrego połączenia aby dojechać przed 9 do Wrocławia. Zrobi się więcej miejsca w pociągu 7:38, bo dla wielu taka godzina będzie lepsza.
   Widząc ilość osób jadących w IC o godzinie 17:10, które wsiadają we Wrocławiu i wysiadają w Oławie jestem przekonany o słuszności uruchomienia pociągu Regio o godzinie 17:17. Pociąg 14:17 jest idealny dla młodzieży szkolnej, która odciąży późniejszy pociąg.
   Aktualnie brakuje możliwości wcześniejszego dojazdu do Wrocławia więc i ten poranny pociąg jest uzasadniony.
   Hejterzy widać, że o tych godzinach nie jeżdżą i nie wiedzą jakie jest duże zapotrzebowanie na te połączenia o ile w ogóle jeżdżą pociągami.

   Komentarz
 4. Sw. Mikolaj

  A kiedy bedzie zrobiony przystanek kolejowy w okolicach Osiedla Sobieskiego, Zabardowic, zeby odciazyc ruch samochodowy/ autobusowy na trasie do Wroclawia, zmniejszyc zanieczyszczenia do atmosfery, itd.?

  Miedzy Olawa,a Wroclawiem powinien jedzdzic pocia/kolejka co godzine, a gdyby nowy przystanek zaistnial, zwiekszylaby sie rowniez lawinowo liczba chetnych korzystajacych z tego srodka transportu (bilety m-czne, itd.)

  Komentarz
  • Już dawno powinien być, żaden burmistrz a radni miejscy nie dojeżdżają do pracy koleją. Mają w d…. mieszkańców dojeżdżających i nie tylko. To powinno być priorytetem!

   Komentarz
 5. ładna Wioletka

  Ja nie jeżdże pociągami bo tam dużo ludzi i niewygodnie.Lubię samolotem lub autem ale luksusowym

  Komentarz

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.