Samorządy dopłacą do dodatkowych pociągów

Oława. Poprawi się połączenie kolejowe na trasie Oława – Wrocław. Będzie więcej kursów. Oławski samorząd pokryje część kosztów

– Od marca toczyły się rozmowy w tym zakresie – mówił burmistrz Tomasz Frischmann na konferencji prasowej 28 listopada. – Uczestniczyły w nich także inne gminy na trasie – Siechnice i gmina Oława. Wszystkie trzy samorządy wyraziły wolę, bo gdybyśmy samo chcieli dofinansowywać kursy, to albo by tego nie było, ale byłoby w ograniczonym zakresie. Mówimy o dwóch parach pociągów – tam i z powrotem.

Dofinansowane połączenia Przewozów Regionalnych: Wrocław – Oława – odjazd 14.17, Oława – Wrocław 8.09, Wrocław – Oława 17.17, i Oława – Wrocław 4.48.

Organizatorem i stroną finansującą kolejowe regionalne przewozy kolejowe Urząd Marszałkowski. W przypadku połączeń wykraczających poza obszar województwa rozkład jazdy jest uzgadniany z sąsiednim samorządem. Radni Rady Miejskiej mają podjąć uchwałę w sprawie dofinansowania na najbliższej sesji. Kwota dofinansowania na 2018 rok wynosi 41.206 zł.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (22)

 1. Dofinansowanie kursów ale w godzinach , w których nie da się się wejść do pociągu czyli od 6- 8 oraz 16- 18.
  te proponowane są chyba tylko dla propagandy przedwyborczej.
  Włodarzom i radnym proponuję wsiąść do pociągu z Oławy do Wrocławia w godz porannych 6-8 . Zapewniam ,że jeden raz wystarczy aby przejrzeć na oczy.

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Sw. Mikolaj

  A kiedy bedzie zrobiony przystanek kolejowy w okolicach Osiedla Sobieskiego, Zabardowic, zeby odciazyc ruch samochodowy/ autobusowy na trasie do Wroclawia, zmniejszyc zanieczyszczenia do atmosfery, itd.?

  Miedzy Olawa,a Wroclawiem powinien jedzdzic pocia/kolejka co godzine, a gdyby nowy przystanek zaistnial, zwiekszylaby sie rowniez lawinowo liczba chetnych korzystajacych z tego srodka transportu (bilety m-czne, itd.)

  Zgłoś naruszenie regulaminu

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.