Kolorowo na policji

Narysowali bezpieczną drogę

Organizatorem konkursu plastycznego „Bezpieczna droga do szkoły” była KPP w Oławie. 14 listopada uczniów klas zerowych i pierwszych zaproszono do komendy. Tu odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

Do komendy dostarczono 58 prac od uczniów z 17 szkół powiatu oławskiego. – Główny cel konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” to popularyzacja zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym – mówi podinsp. Alicja Jędo z KPP w Oławie. – Zainteresowanie tematem przerosło nasze oczekiwania. Wszystkie pracy miały bardzo wysoki poziom.

Komisja wybrała sześć najlepszych.

Z pierwszego miejsca cieszyła się Kornelia Fuks ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Oławie. Drugie miejsce zajął Dawid Łukasiewicz ze Szkoły Podstawowej w Osieku.  Trzecie Milena Suchoń ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Jelcza-Laskowic. Komendant przyznał także trzy wyróżnienia – dla Amelii Markiewicz ze Szkoły Podstawowej w Domaniowie, dla Liliany Chmielewskiej ze Szkoły Podstawowej  w Chwalibożycach i dla Zofii Zaręby ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach.

Upominek otrzymała także najmłodsza, 4-letnia uczestniczka konkursu, Maja Konieczna ze Ścinawy Polskiej.

Szkoła Podstawowa nr 1, do której uczęszcza zwyciężczyni odebrała nagrodę specjalną – rower, który będzie służył wszystkim uczniom przygotowującym się do egzaminu na kartę rowerową. Sponsorem nagrody była firma Autoliv.

Komendant podkreślił, że jemu podobały się wszystkie prace i każdy uczestnik konkursu zasługuje na wyróżnienie, dlatego zorganizował słodką niespodziankę – porcję lodów.

Fot. Agnieszka Herba

 

Wyróżnienia

Zwycięzcy konkursu

I miejsce

 

II miejsce

III miejsce

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (1)

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.