Jesteście największymi filozofami życia!

Młodzi duchem. Słowa uznania, najlepsze życzenia, kilka cennych rad, występy artystyczne i poczęstunek. To dla wielu starszych osób był wyjątkowy dzień

Powiatowe Obchody Dnia Seniora odbyły się 26 października w hotelu „Oławian”. Organizatorem wydarzenia pod hasłem „Dodajmy radości do lat” był Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Oławie. Starszym mieszkańcom bardzo dziękowała za obecność Małgorzata Sienkiewicz, powiatowy inspektor sanitarny: – Życzę zdrowia, pogody ducha radości, tego, aby państwo nigdy nie czuli się osamotnieni, żeby państwa doświadczenie życiowe było zawsze doceniane i właściwie wykorzystane. Życzę, aby ludzka życzliwość i pomoc towarzyszy wam każdego dnia. Żeby optymizm życiowy, witalność i dużo pomysłów na dobrą zabawę były państwa codziennością i życzę również ciągłego utwierdzania się w przekonaniu, że jesień życia może być również piękna.

*

Ksiądz dziekan Janusz Gorczyca zaznaczył żeby nie używać określenia stary człowiek. – Posiadacie mądrość i doświadczenie – to wy jesteście  największymi filozofami. Wy już wiecie najlepiej, co jest istotne w życiu, o co warto powalczyć. Wy wiecie, ile znaczy kariera i jak niewiele znaczą pieniądze , choćby największe, kiedy w sercu nie tak, kiedy oko łzawi. Wy jesteście największymi filozofami życia i powinni młodsi z zapartym tchem wsłuchiwać się w wasze przemyślenia. Bo kiedy kolana odmawiają posłuszeństwa i pieniądze stają się nieistotne, wtedy tym, co sprawia, że człowiek ma jasne oczy, jest właśnie świadomość i poczucie, że jest się kochanym, że ma się kogo kochać. Pamiętajcie jesteście młodzi i bogaci doświadczeniem!

Relacja z tego wydarzenia w papierowym wydaniu „Powiatowej”

Fot. Agnieszka Herba

 

 

 

 

 

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.