Kombajn zablokował most. Karetka nie mogła przejechać!

To przykład głupoty i złych rozwiązań. Kierowca kombajnu z przyczepą wjechał na most i utknął. Ani w jedną, ani w drugą, bo długa przyczepa utrudniała cofanie. Do tego od strony Jelcza-Laskowic nadjechała karetka na sygnale i nie miała wjazdu na most. Musiała zjechać na chodnik i czekać, aż strażacy pomogą kombajniście usunąć wielką maszynę z drogi, co chwilę trwało. Dopiero po 10-15 minutach droga była wolna.

Kierowca kombajnu z przyczepą powinien dwa razy się zastanowić, zanim wjedzie na most z takim ograniczeniem ruchu (bardzo wąsko, co widać przy wjeździe), a zarządca drogi ewidentnie zapomniał postawić odpowiedni znak, określający szerokość pojazdów, jakie przejadą. Efekt? Krajówka zakorkowana.

(ck)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (74)

  • Dokładnie, już daawno temu władze powinny stawać na rzęsach żeby zbudować w Oławie drugi most na Odrze i obwodnicę Oławy. To skandal, że takie miasto jak Oława, z jedną z głównych dróg krajowych nadal nie ma obwodnicy.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 1. „(…) Efekt? Krajówka zakorkowana.” Krajówka? Droga Redakcjo, proszę sprawdzić jaka droga tędy przechodzi, bo do krajówki jej dużo brakuje. A jeżeli jest to dla Was zbyt trudne to chętnie pomogę. Nie jest to DK94 a DW396, więc proszę o rzetelne przekazywanie informacji.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Kierowca kombajnu zawinil tu najmniej. Skoro most nie jest oznakowany to niby skad mial wiedziec czy sie zaklinuje po wjezdzie? Gdzie mial zawrocic? Ktoredy zostal poprowadzony objazd dla maszyn rolniczych? Mial jechac ekspresowka przez Siechnice?! Zapewe projektujacy ten remont zapomnial ze jeszcze trwaja zniwa i maszyny rolnicze beda sie jednak poruszaly po drogach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Rolf Michałowski

  To kolejny dowód na skrajną nieodpowiedzialność zarówno lokalnych władz, kierownictwa robót, jak i kierowcy kombajnu.

  Zwężenia pasa ruchu na takiej drodze powinno być odpowiednio oznakowane, również znakiem ograniczającym szerokość i wysokość pojazdów. Jest to karalne niedopełnienie obowiązków służbowych przez lokalne władze odpowiedzialne za ruch drogowy i kierownictwo robót.

  Zmieniona organizacja ruchu w tak newralgicznym punkcie powinna być dozorowana na bieżąco, uniemożliwiając wjazd na most pojazdów niemieszczących się gabarytowo i zapewniając sprawny przejazd dla pojazdów ratunkowych. Tu również ma miejsce niedopełnienie obowiązków służbowych przez lokalną administrację i przez lokalną Policję.

  Kierowca kombajnu powinien był upewnić się, czy kierowany przez niego niegabarytowy pojazd zmieści się na pasie ruchu o widocznie ograniczonej szerokości. Rażące niedbalstwo i skrajna głupota tego kierowcy wołają o pomstę do Nieba.

  Pojazd nieposiadający tablic rejestracyjnych nie może poruszać się po drogach publicznych bez pojazdów pilotujących z przodu i z tyłu, a jest to obrazek bardzo częsty, również na drodze krajowej nr 94 na odcinku pomiędzy Oławą a Wrocławiem. Brak widocznej prezencji Policji na drogach zachęca nieodpowiedzialnych kierowców do łamania przepisów.

  Oto obraz Polski powiatowej, do której nie dotarła jeszcze „dobra zamiana”. Wybory samorządowe już niedługo. Czy naprawdę nie chcemy, żeby w Oławie i jej okolicach coś się wreszcie zmieniło i żeby zasiedziałe kliki odstawić wreszcie od władzy?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Takiego steku bzdur dawno nie czytałem. Co władze lokalne mają do oznakowania dróg wojewódzkich.
   Wykonawca remontu na czas jego przeprowadzenia oznakowuje remont według zatwierdzonego schematu oznakowania ,i to on z mocy prawa odpowiada za prawidłowe oznakowanie.
   Stwierdzenie, że pojazd nieposiadający tablic rejestracyjnych nie może poruszać się po drogach publicznych to już zupełne kuriozum.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Rolf Michałowski

    To typowa obrona postkomunistycznej mafii okupującej urzędy samorządowe. To władze krajowe albo wojewódzkie są odpowiedzialne za bajzel w Oławie i sprawa zakończona. A zapyziałe cyngle tej mafii jak ten tutaj podpisujący się Qmax, każdą krytykę obwołują, jako bzdury. Jakbym samego schetynescu słuchał, co to ostatnio obwieścił, że Macierewicz zagraża interesowi państwa, podczas gdy to właśnie Macierewicz dba tak skutecznie o bezpieczeństwo państwa jak nikt inny dotychczas przez ostatnie 70 lat.

    Biedny kot.

    Jaki kot? Zapytacie. Ten kot, którego ciągle odwracacie ogonem, to jest znęcanie się na zwierzęciem.

    Tyle na wstępie, a teraz merytoryczne uzasadnienie, na które oczywiście cyngli lokalnych mafiosów w ich postach nie stać.

    To burmistrz jest gospodarzem miasta i to on, jako wybraniec Ludu Oławskiego, razem z innymi wybrańcami – radnymi i całym tabunem urzędasów żyjących na nasz koszt, odpowiada za wszystko, co się w tym mieście dzieje. ZA WSZYSTKO!!!

    Jeśli administrator drogi, która przechodzi przez miasto, dopuszcza się zaniedbań, albo nie robi tego, co do niego należy, to burmistrz, mający do dyspozycji tabun urzędasów, Policję, Straż Miejską, prokuraturę, sądy itd., powinien zrobić wszystko, żeby chronić mieszkańców przed niebezpieczeństwami i zapewnić im godne warunki.

    Tymczasem burmistrz nie robi nic, a na krytyków wysyła cyngli i to do tego tak debilnych, że aż żal mi burmistrza, że nie stać go na lepszych.

    Cynglowi wyjaśniam ponadto, że każdy pojazd samochodowy poruszający się po drogach publicznych, musi być zarejestrowany i ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej. Rejestrację potwierdzają numery rejestracyjne, które muszą być umieszczone w widocznym miejscu na pojeździe z przodu i z tyłu, a te z tyłu muszą posiadać oświetlenie.

    Pojazdy wolnobieżne, jak kombajn rolniczy, które nie przekraczają szerokości 3 metrów, nie wymagają rejestracji, jak pojazdy samochodowe, ale wymagają specjalnego zezwolenia wydawanego przez właściwego miejscowo starostę. Pojazdy wolnobieżne mające szerokość ponad 2,55 metra mogą poruszać się po drogach publicznych tylko z pilotem, czyli odrębnym pojazdem samochodowym i muszą posiadać własne ubezpieczenie OC (ewentualnie generalne ubezpieczenie OC rolnika prowadzącego gospodarstwo rolne). Pojazdy wolnobieżne o szerokości ponad 3,5 metra nie mogą poruszać się po drogach publicznych.

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Brak wyobraźni kierującego kombajn, owszem może i źle lub w ogóle nie oznakowane miejsce też jest przyczyną tego, jednak pojazd, który na drodze jedną połową jedzie po drugim pasie chyba widzi, że barierki odgradzające na moście są na lini dzielącej pasy i się nie zmieści, kto jak kto, ale z takiej wysokości to widać najlepiej… Tylko i wyłącznie wina kombajnisty, ponieważ poruszając się po drogach trzeba też czasem użyć wyobraźni!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. zakorkowane miasto, zablokowany most, i karetka która nie może przejechać z nagłym wypadkiem do szpitala; może władza w Oławie w końcu ruszy i zacznie „przypominać się” wyżej i przypominać o koniecznej dla miasta obwodnicy…, w przeciwnym wypadku podejrzewam że rozliczenia dokonamy przy zbliżających się wyborach.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Panie burmistrzu jest pan super i proszę się nie martwić . Wraz z małżonką jest pan wspaniałą parą i pięknie wyglądacie razem . Niech pan nie zwraca uwagi na ten lud oławski , nikt im nie kazał tutaj mieszkać . Ja się cieszę że pan nie ma korków jak jedzie z domu do pracy . Każdy jest kowalem swojego losu . Czekam tylko na pana zdjęcie z małżonką przy otwarciu najdroższego remontu basenu w Polsce . A ludzie zamiast stać w korkach i jeździć do pracy to niech idą na basen . Ci olawianie tacy czepialscy , jak nie komary to most i korki . A tak na poważnie to się modlę żeby pan nie wygrał kolejnych wyborów !!!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Burmistrz z piękną małżonką nadal będą się lansować a ludzie to kupią. Tu się ładna Violetta uśmiechnie tu zagada tu uściska i już głosy są. Ludzie opamiętajcie się i głosujemy na kogoś z PO bo Partia ta się odradza i jest najlepsza. I nie możemy stracić szansy za rok. Pamiętajcie! Tylko PO!

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Burmistrz zamiast inwestować 27mln w basen odkryty, do którego mieszkańcy będą dopłacać potężne pieniądze podobnie jak do niewykorzystanego i deficytowego basenu krytego, powinien lobbować o powstanie drugiego mostu w Oławie. Co kilka miesięcy jest problem z mostem (remonty, konserwacje, wypadki itd) co strasznie utrudnia komunikacje w całym mieście. Gospodarz miasta jest za wszystko odpowiedzialny, a widać że sobie nie radzi. Oława z jednym mostem kuleje.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Moja ulubiona kombinacja basen i obwodnica, basen i most, czyli znafcy zasiedli przy klawiaturze bez refleksji, wiedzy i zastanowienie. Powtórzę zatem kolejny raz most, obwodnica to inwestycje państwowe ewentualnie wojewódzkie a nie miejskie. Obwodnicę i most w Oławie może zbudować tylko Warszawa.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • Ale jak burmistrz nie jeździ i nie rozmawia w Warszawie. Bez tego to nigdy nic nie będzie . Wszystkie samorządy budują baseny i sale sportowe z dotacji a Oława z własnego budżetu . I ciagle te jego zdjęcia z pierwszą damą . Ludzie potrzebują zmian , uśmiechu i spokojnego życia . Jakby burmistrz pojechał do Warszawy i powiedział ze samorząd ma jakiś wkład własny to na pewno Warszawa by dorzuciła do obwodnicy .

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 8. Głupotą jest, że do tej pory nikt z rządzących nie podjął decyzji o zbudowaniu drugiego mostu. Ludzie za kazdym razem ten sam problem. Kasy nie ma no wiadomo, bo ktos musi mieć kieszenie napchane. A moze unia by pomogła? Most jest już wiekowy, wypadaloby się zastanowić nad wybudowaniem alternatywy dla mieszkańców.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 9. Remont tego mostu to jakies kpiny !!!Jeden starz dziadek siedzi i nic nie robi i drugi ,ktory cos tam udaje,czy nasze władze nie maja wglądu na to jak przebiega remont!!!!!!!!!!!!!!!!Przy takiej ekipie remontowej to do wiosny bedziemy stać w korkach,az dojdzie do nieszczescia jak dzisiaj !!!!!!! Czy ktos w końcu zajmie się na poważnie remontem tego mostu!!!!!Nasze władze nie szanują podatnikow!!!!!!!!!!!Maja w dupie ,rozpoczeli remont ,a reszta ich nie obchodzi!!!

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 10. Ktoś tu pisze o obwodnicy – błagam, tylko nie ten dyżurny temat wyborczy, bo zaraz radni podchwycą i znów będą się pałować! Obwodnica nic tu nie zmieni, bo mówi się o takiej ze Stanowic do Nowego Otoku, a potem ewentualnie dalej do Godzikowic. To w niczym nie zmieni sytuacji z oławskim mostem – ten problem był i jest. A gadanie o obwodnicy niczemu nie służy, bo – po pierwsze, raczej jej nie będzie, a po drugie – nawet jak będzie – niewiele zmieni, po prostu z osiedla Sobieskiego będzie łatwiej dojechać do Wrocławia i tyle. To też dobre, ale Oława i tak będzie zakorkowana przy remoncie mostu, a bez remontu z powodu pojazdów jadących od Opola i omijających A4.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 11. Ludzie wy jesteście oderwani od rzeczywistości? Jaki drugi most w Oławie? Jaki most tymczasowy? Gdzie w którym miejscu? Przecież do takiego drugiego mostu nawet tymczasowego musi być droga dojazdowa! Wiecie ile kosztuje budowa mostu? O czym wy mówicie Oława nie może doczekać się obwodnicy a co dopiero budowa mostu. Na poważne inwestycje to nie mamy szans.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 12. DZIWNE ALE W TYM KRAJU TO TAKIM KOMBAJNEM BEZ SPECJALNEGO ZEZWOLENIA PO DRODZE PUBLICZNEJ JECHAC NIE WOLNO. NORMALNA MAX. SZEROKOSC TO CHYBA 2.55. DO 3.50M CHYBA ZGODE NA ROK DAJE STAROSTWO ZA 100, a POWYZEJ WROCLAW I TO PRZEJAZD JEDNORAZOWY. KTO WAM DAL PRAWOJAZDY.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 13. Ale się rozpisaliście chłopaki. A jak tam prostata, podagra i inne dolegliwości ? Nie ma jeszcze ? To dobrze. A to wszystko zbliża się bez mostu. A tam ! Zbierzmy się jutro wszyscy i wespół wzespół zbudujemy obok drewniany. Tyle drzew wichury letnie powaliły!!! To co ? …..i niech każdy zabierze siekierę i parę gwoździ tzw. krokwiaków. Ja już pokieruję budową bo się zanam. Pozdrawiam poważnie….. Można!! Można !.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 14. mieszkaniec.

  PORAŻKA!
  Porażką trzeba nazwać remont o tej porze roku i czasie. Ktoś, kto zadecydował o rozpoczęciu remontu akurat teraz chyba nie do końca był pewien skutków…. i już nie chodzi tu o bezmyślność tego, kto siedział za kierownicą tej maszyny i że wjechał na ten most. Teraz, kiedy szkoła, zaraz święto Wszystkich Św.,kilometrowe korki, utrudnienia na co dzień w dojazdach do pracy, szkoły, szpitala… Który pracodawca przymknie oko na spóźnienia z powodu korków -bo remont mostu ? bo tak naprawdę nie wiadomo kiedy wyjechać, żeby zajechać na czas (już nie wspominając pędzących karetek pogotowia..)
  Czy remont ten był niezbędny JUŻ TERAZ?? Czy nie lepiej było zaczekać z tym do lata -wakacji ? W końcu robi się to dla ludzi a teraz powstała z tego tylko afera i „niezadowolenie” ogółu. MASAKRA

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 15. Gratulacje – Oława korkiem stoi .
  Dzisiaj ok. godz. 13.30 zablokowana cała ul. Chrobrego i ul. 3-go Maja aż po ZUS.
  Można było na czas remontu ograniczyć ruch i ciężarówki pognać objazdem na Brzeg ……. , ale po co?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 16. Przez 10 lat byłem operatorem kombajnu zbożowego, którego szerokość przekraczała 4 metry licząc od zewnętrznych krawędzi opon. Jazda taką maszyną po drogach wojewódzkich, czy też krajowych, to prawdziwa droga przez mękę… A na takie zwężenia był tylko jeden sposób-jazda po wszystkim co na nim było ( krawężniki, słupki, znaki, świeżo namalowane linie itd.).

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.