500 plus – ile wypłacono oławskim rodzinom?

Podsumowanie. Od początku realizacji rządowego programu „Rodzina 500+” wypłacono oławskim rodzinom 22,7 mln zł

Od początku realizacji programu – od 1 kwietnia 2016 roku złożono 2598 wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego na 3198 dzieci na okres zasiłkowy 2016/2017. Świadczenia przyznano i wypłacono na 2936 dzieci.

Od sierpnia przyjmowane są wnioski na nowy okres rozliczeniowy – 2017/2018.

(MON)

Kategoria artykułu: Aktualności

reklama

Komentarzy (44)

 1. real_patriot

  Kolejna jałmużna wypłacana przez moich ciemiężycieli zabierających ciężko zarobioną różnicę netto brutto mnie i mi podobnym uczciwym pracującym, rozdawaną w formie gotówki przeznaczanej i na książki i niezgodnie z zamysłem na fajki przez całkowicie obcych mi ludzi, którzy żyją w pogardzie dla mnie i mojej marnej pensji, tudzież chęci pracy za te comiesięczne grosze. Gdzie zastosowanie prostej z punktu ekonomii zasady dawania wędki, a nie ryby? Jak żyć?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   „Zdeprawowani i mniej rozsądni” są ci, którzy przez tyle lat rządów doprowadzali polskie rodziny do skrajnej biedy, a sami rozkradali budżet na setki miliardów. We wszystkich cywilizowanych krajach rodziny dostają z budżetu dodatki na dzieci w żywej gotówce. W Niemczech np. nazywa się to Kindergeld. Dlaczego w Polsce ma być inaczej?

   Pomysł z przerobieniem tego dodatku na opłaty żłobków i przedszkoli jest tak głupi, że aż przykro. Najwięcej wydatków rodzice muszą poświęcać na dzieci szkolne, a wy nie chcecie im dać nic?

   Miej i wychowuj dzieci, to będziesz mieć dodatek. Czy to takie trudne do zrozumienia? Nie chce się wychowywać dzieci? Woli się aborcję niechcianych dzieci? To trzeba ponosić tego konsekwencje.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Nie przypominam sobie, żebym był na „ty” z jakimś antypolakiem RR, więc wypraszam sobie publiczne zwracanie się do mnie przez „ty”. Nie występuję na tym forum anonimowo, lecz pod własnym imieniem i nazwiskiem. Proszę to uszanować.

   Co do meritum, to nie widzę powodu, dla którego nie powinniśmy porównywać polskich rozwiązań gospodarczych, czy prawnych do niemieckich. Wręcz przeciwnie, powinniśmy stosować sprawdzone już rozwiązania, zamiast wyważać otwarte już drzwi.

   Nie widzę też powodu, dla którego nie powinniśmy szybko, a nawet bardzo szybko dołączyć do poziomu socjalnego bogatszych od nas krajów Europy. Mamy dużo do nadrobienia, więc nie możemy bawić się w metody małych kroczków. Nowy rząd zabiera postkomunistycznym złodziejom rocznie kilkadziesiąt miliardów złotych i nie ma żadnego powodu, dla którego najbiedniejsze warstwy społeczne nie miałyby z tego skorzystać.

   Przytoczona przez antypolaka RR wysokość dodatku na dzieci w Niemczech jest fałszywa i celowo zakłamuje obraz porównania z polskim programem Rodzina 500+. W Niemczech obowiązują aktualnie następujące stawki: na pierwsze dziecko 192 euro, na drugie 198 euro i na trzecie 223 euro.

   Zatem każda niemiecka rodzina z trójką dzieci otrzymuje miesięcznie 613 euro dodatku na dzieci. Przeciętnie zamożna polska rodzina z trójką dzieci otrzymuje miesięcznie 1000 zł, czyli ok. 230 euro a biedna 1500 zł, czyli ok. 350 euro, zatem średnio ok. 290 euro, co nie stanowi nawet połowy tego, co otrzymuje każda rodzina w Niemczech.

   I jak wyglądasz zafajdany fałszerzu danych statystycznych? Właśnie dlatego, że płace w Polsce są znacznie niższe niż w Niemczech, nowy polski rząd poprawił sytuację najbiedniejszych rodzin tym dodatkiem i chwała mu za to.

   I cofnij to „pukanie w głowę”, bo jak Ci kota pogonię, to ci się woda w twojej postkomunistycznej d… zagotuje.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 2. Nie spinaj się Rolf , bo pierdoły opowiadasz. Zafajdasz się całkowicie i nawet stoperan ci nie pomoże. A po drugie dla takich ludzi jak ty i twoi kolesie pis… istnieją dwie rasy. Rasa Panów i ten gorszy sort. Albo prawdziwi polacy katolicy areszta to hołota, ubecy i postkomuniści. Żałosny i bardzo biedne w sumie z ciebie człowiek. Na wylewanie frustracji czy na ewentualne zachwiania najlepszy jest lekarz a nie forum

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Głos RR, to głos z dna TOI-TOI-ki. Po otwarciu tego postu trzeba wietrzyć pokój.

   Uwaga! Czytanie postów RR grozi trwałym uszkodzeniem mózgu!

   A tak na poważne, to faktycznie Naród Polski jest głęboko podzielony, jednak kryteriów tego podziału nie ustala jakaś ubecka szuja, jak ten cały RR, lecz obiektywna prawda, zdefiniowana np., przez Rafała Ziemkiewicza, który określił podział Polaków na nachapanych i wyślizganych, co znakomicie oddaje stan rzeczy.

   Ci nachapani, to postkomuniści, którzy uwłaszczyli się po okrągłym stole (pełnym kantów) na majątku narodowym, rozkradali Polskę przez dobre 25 lat, będąc jednocześnie obcą agenturą i chcą dalej rozkradać Polskę. Podnieśli teraz straszliwy wrzask, bo nowy rząd nie pozwala im już kraść, co, ich zdaniem, świadczy o braku demokracji w Polsce (!!!).

   Wyślizgani, to cała reszta normalnych i uczciwych ludzi, przy czym pewna część z nich uległa zakłamanej propagandzie nachapanych (GW, TVN, TOK-FM, Newsweek, Onet itp.), ale już zmieniają zdanie, bo fałsz wychodzi na jaw.

   Podziału na katolików i innych praktycznie nie ma, bowiem katolicy nie prześladują niekatolików, tak jak nachapani prześladują wyślizganych, lecz jedynie modlą się za tych, którzy postępują wbrew wartości chrześcijańskich.

   Wśród nachapanych są też tacy, którzy walczą z Kościołem Katolickim, bo ten mówi prawdę, a prawdy nachapani nie lubią, oj bardzo nie lubią. Wśród nich jest też sporo takich, których nie stworzył Bóg, lecz pochodzą od głupiej złośliwej małpy, wg teorii Darwina i żyją według barbarzyńskich i pogańskich zwyczajów. Za nich też się modlimy.

   Wobec powyższego pochodzenie RR jest bezsporne, więc zapraszam wszystkich do modlitwy o jego nawrócenie się na dobrą drogę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Tak, przepraszam wszystkich i prostuję błędną informację:

   za pierwsze dziecko 192 euro,
   za drugie dziecko 192 euro,
   za trzecie dziecko 198 euro,
   za każde następne 223 euro.

   Te 30 euro różnicy nie zmienia jednak w żaden sposób sedna sprawy, tym bardziej, że na pierwsze dziecko w Polsce dodatek otrzymują tylko najbiedniejsze rodziny, a w Niemczech wszystkie rodziny traktowane są równo.

   Jak weźmiemy bardziej typowy przykład, czyli przeciętną a rodzinę z dwójką dzieci, to polska rodzina otrzymuje tylko 500 zł dodatku, czyli ok. 115 euro, a niemiecka 384 euro.

   Biorąc pod uwagę, że średnie zarobki w Niemczech są w liczbach bezwzględnych są 3 razy wyższe niż w Polsce (a nie 4 razy wyższe, jak twierdzi RR), to stosunek dodatku rodzinnego do wynagrodzenia jest w obu krajach taki sam.

   Nie zmienia to również chamstwa RR zwracania się do mnie przez „ty” bez mojej zgody, co, jak obiecałem, nie pozostanie bez konsekwencji.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
   • nie rodziny a dzieci dostaja kase .czesto bezposrednio na konto dziecka.jezeli rodzice daja malo kasy dziecku to jeden telefon do jugendamt i dziecku zakladaja konto na ktore jest przelewana kasa. tak szkola wychowuje mlode niemieckie pokolenie

    Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 3. Rolfik to twoje słowa? „Nigdy nie będę szanował „przeciwnika”, jeśli jest nim obrzydliwy załgany i zdemoralizowany do szpiku kości postkomuch, czy wręcz agent komunistycznych służb, albo obcych krajów, bo tacy na żaden szacunek nie zasługują.”. Podejrzewam, że dlatego ciebie rownież nikt nie szanuje. Zgłaszasz swoje swoje słowa pogardy i chamstwa wobec innych rzucając epitetami do Prokuratury czy ktoś inny ma to za ciebie zrobić?

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 4. Zwracanie się przez ty nie oznacza chamstwa.chamstwem są TWOJE wyzwiska cyt. „Ważne jest to, co ci ludzie robią dziś. A co robią wymienione przeze mnie wyżej kanalie – wszyscy wiedzą aż nazbyt dobrze. Można do nich dodać jeszcze takich wykolejeńców, jak Borusewicz, Rulewski, czy Frasyniuk, albo uzurpatorów, jak ta tłusta tramwajarka, Krzywomorda, czy jakoś tak.”. Akurat wisi mi to co ci ludzie robili i robią. Ważne jest to kim TY w tym momencie jesteś.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 5. Myślę, że takimi wpisami powinna z urzędu zająć się Prokuratura, a jak nie to takie wpisy powinny być przez WO zgłaszane. Cyt. „A tak na poważne, to faktycznie Naród Polski jest głęboko podzielony, jednak kryteriów tego podziału nie ustala jakaś ubecka szuja, jak ten cały RR”. Człowieku mylisz epoki, ludzie i priorytety. Żal mi Ciebie. Dyskusję uważam za zamkniętą. Amen.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Brak argumentów, więc RR zamyka dyskusję. Tak kończy się hejtowanie. Jeśli ktoś widzi w moich komentarzach przestępstwo, to droga do prokuratury jest wolna. Proszę jednak pamiętać o tym, że fałszywe oskarżenia, to też przestępstwo, a ja na pewno nie odpuszczę.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 6. Adam i Ewa. Kain i Abel. Potem nikt

  Akcja „rozaniec do granic” juz sie skonczyla. Pozostaje Marcinkowicki kosciol i modlitwa. Byc moze zdarzyli wybudowac na potrzeby lokalnej spolecznosci Stanowicki. Nie wiem. I nie chce wiedziec

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
  • Rolf Michałowski

   Piękna polszczyzna. Aż zęby bolą, jak się to czyta. A Stanowice już dawno mają swój własny kościół, co wcale nie przeszkadza, żeby po sąsiedzku odwiedzić ten w Marcinkowicach i pomodlić się tam za Sołtysa Marcinkowic, bo bardzo modlitwy potrzebuje.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
    • Rolf Michałowski

     Szanowny Panie „lekarzu od oczu”, bolą mnie zęby, nie oczy. Nic dziwnego, że służba zdrowia w naszym kraju tak kuleje, skoro mamy takich lekarzy, co to oczu od zębów nie odróżniają. A może przyłączy się Pan „lekarz od oczu” do tych głodujących, wspieranych przez tak znakomitych lekarzy, jak Arłukowicz i ta, no jak jej tam, Kłamacz, czy jakoś tak?

     Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
     • Szanowny Panie Rolfie. Bardzo dziękuję za komentarz. Nie zawiodłem się na Panu. Czekam na kolejne Pańskie wpisy.

  • Rolf Michałowski

   Za dużo na tym forum to jest trolli i hejterów broniących postkomunistycznej mafii i lokalnej sitwy. Moje komentarze są jedynie reakcją na zakłamanie fałsz i obłudę a także na bezpodstawne i oparte na kłamstwach ataki na aktualny rząd RP. Im więcej trolli i hejterów, tym więcej moich komentarzy ujawniających prawdę. A że pióro mam ostre i lubię nazywać rzeczy po imieniu, to tym lepiej.

   Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu
 7. Rolf ty naprawdę potrzebujesz dobrego psychiatry. Cyt. ”  jednak kryteriów tego podziału nie ustala jakaś ubecka szuja, jak ten cały RR”. I ty uważasz to za normalny język nie wiedząc ile mam lat, co robię i jaką mam przeszłość? Może sądząc po imieniu Rolf powinieneś poszukać korzeni w SS albo gestapo? Taki to jest właśnie twój indywidualny tok myślenia. Każdy kto myśli inaczej to ubecka szuja, antypolak i postkomunista. Też mam ostry język ale nie zamierzam sprowadzać dyskusji do twojego poziomu i poziomu stowarzyszenia, które reprezentujesz.

  Komentarz Zgłoś naruszenie regulaminu

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.