Czas na dożynki! Kto zagra, gdzie i kiedy?

 

 

Uroczystości dożynkowe w Piekarach tradycyjnie rozpoczną się korowodem (13:00, Kapliczka, ul. Główna 9), o godzinie 13:30 odprawiona zostanie Msza św. dziękczynna za plony, ceremoniał dożynkowy rozpoczniemy się o godzinie 15:00.

Program artystyczny:
16:00 – występ Akademickiego Zespołu Pieśni i Tańca „Jedliniok” z Wrocławia
16:30 – występ zespołu ludowego „Świtezianie”
17:00 – występ zespołu folklorystycznego „Homin” ze Szczyrca (Ukraina)
17:30 – występ żeńskiego chóru z Gleichen (Niemcy)
18:00 – występ zespołu tanecznego z kapelą „Holloko folk group” ze Słowacji
18:30 – występ zespołu tanecznego „Ipoly” z kapelą „TuCSoK” z Węgier
19:00 – Grupa Rekonstrukcji Historycznej OKA z Namysłowa – diorama „Sami Swoi”

Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie zespół „PIĘKNI I MŁODZI” (godz. 20:00), po ich występie rozpocznie się zabawa taneczna, która potrwa do północy.
GMINA DOMANIÓW. Wójt gminy Domaniów, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Domaniowie i Rada Sołectwa Domaniów zapraszają na dożynki gminne

Uroczystość odbędzie się 2 września na boisku sportowym w Domaniowie. Rozpocznie się o godz. 10:00 rywalizacją sportową w turnieju sołectw, od 11:00 rozpocznie się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. O 13:00 będzie odprawiona dożynkowa msza święta, a po niej nastąpi oficjalne rozpoczęcie gminnego święta plonów. Po tradycyjnych obrzędach rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz najlepszą potrawę z zebranych plonów. Wystąpią chór Jubilat i orkiestra dęta OSP Domaniów. Wśród atrakcji przewidziano koncerty zespołów: After Party, Sumptuastic, Gentleman`s i Rodan. Dla smakoszy staną foodtracki, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z tradycyjnymi potrawami oraz stoisko z bezpłatną grochówką. Dostępne będą również animacje dla dzieci oraz pokazy: sprzętu wojskowego, strażackiego, policyjnego, a także fajerwerków, tańca z ogniem i wiele innych atrakcji.

(Nati)

 

Kategoria artykułu: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

reklama

Napisz komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.